Mediana ceny sprzedaży
42 400 zł
2019
Mediana ceny za m²
1 128 zł/m²
2019
Zarejestrowane sprzedaże
5
2019
Ceny w ciągu roku
-71,2%
mediana
Od 2010 roku
-65,6%
mediana
Wobec mediany gminy
-15,2%
Ujazd: 50 000 zł
Wobec mediany krajowej
-83,3%
Polska: 254 231 zł
Statystyki dla Ujazdu obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 42 400 zł, czyli 1 128 zł/m², w obserwowanym przedziale od 35 790 zł do 91 716 zł.
Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 42 000 zł do 240 000 zł (około 78% rynku). W szczegółach: 42,4% transakcji zawarto między 81 000 zł a 160 000 zł, a 11,9% przekroczyło 240 000 zł.
Wśród mieszkań najczęściej sprzedawano lokale trzyizbowe, przed lokalami pięcioizbowymi i lokalami czteroizbowymi. Pod względem powierzchni 35,6% sprzedanych lokali ma od 52 do 71 m², a 23,7% przekracza 76 m².
Te poziomy cen sytuują lokalny rynek wyraźnie poniżej typowych punktów odniesienia: lokalna mediana jest o 15,2% niższa od mediany gminy (Ujazd: 50 000 zł), a od mediany krajowej (254 231 zł) jest o 83,3% niższa.
Jak zmieniały się ceny nieruchomości Ujazdu rok po roku
| Rok |
Sprzedaże |
Mediana ceny |
Zmiana r/r |
Mediana za m² |
| 2026* |
1 |
345 000 zł |
+43,8% |
5 702 zł/m² |
| 2025 |
3 |
240 000 zł |
-20% |
3 162 zł/m² |
| 2024 |
1 |
300 000 zł |
+158,6% |
3 932 zł/m² |
| 2023 |
2 |
116 000 zł |
-44,2% |
1 544 zł/m² |
| 2022 |
2 |
208 000 zł |
+66,4% |
4 553 zł/m² |
| 2021 |
4 |
125 000 zł |
-37,5% |
2 296 zł/m² |
| 2020 |
4 |
200 000 zł |
+371,7% |
2 907 zł/m² |
| 2019 |
5 |
42 400 zł |
-71,2% |
1 128 zł/m² |
| 2018 |
4 |
147 375 zł |
+34% |
1 988 zł/m² |
| 2017 |
7 |
110 000 zł |
-12% |
1 760 zł/m² |
| 2016 |
2 |
125 000 zł |
+38,9% |
1 878 zł/m² |
| 2015 |
5 |
90 000 zł |
-37,3% |
1 344 zł/m² |
| 2014 |
4 |
143 500 zł |
— |
2 274 zł/m² |
| 2012 |
3 |
120 000 zł |
+140% |
1 769 zł/m² |
| 2011 |
6 |
50 000 zł |
-59,4% |
957 zł/m² |
| 2010 |
6 |
123 100 zł |
— |
2 694 zł/m² |
* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.
Ujazd: ile trzeba przygotować na mieszkanie
| Rodzaj nieruchomości |
Mieszkania (2019) |
| Sprzedaże |
5 |
| Mediana ceny |
42 400 zł |
| Cena za m² |
1 128 zł/m² |
| Mediana powierzchni |
44,2 m² |
| Typowy przedział |
35 790 – 91 716 zł |
Przedziały cen sprzedanych nieruchomości na terenie Ujazdu
Rozkład obliczony na podstawie 59 transakcji (2010–2025)
| Przedział ceny | Udział sprzedaży |
| Poniżej 42 000 zł |
10,2% |
| 42 000 – 81 000 zł |
18,6% |
| 81 000 – 160 000 zł |
42,4% |
| 160 000 – 240 000 zł |
16,9% |
| Powyżej 240 000 zł |
11,9% |
Ceny za metr kwadratowy mieszkań na terenie Ujazdu
Rozkład ceny za m² na podstawie 59 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
| Cena za m² | Udział sprzedaży |
| Poniżej 750 zł/m² |
10,2% |
| 750 – 1 200 zł/m² |
13,6% |
| 1 200 – 2 500 zł/m² |
45,8% |
| 2 500 – 3 700 zł/m² |
20,3% |
| Powyżej 3 700 zł/m² |
10,2% |
Powierzchnie sprzedanych nieruchomości na terenie Ujazdu
Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali (2010–2025)
| Powierzchnia użytkowa | Udział sprzedaży |
| Poniżej 38 m² |
11,9% |
| 38 – 52 m² |
18,6% |
| 52 – 71 m² |
35,6% |
| 71 – 76 m² |
10,2% |
| Powyżej 76 m² |
23,7% |
Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb
Ujazd: mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
| Liczba izb |
Udział sprzedaży |
Mediana ceny |
Średnia za m² |
| 1 izba |
1,8% |
15 150 zł |
754 zł/m² |
| 2 izby |
16,1% |
120 000 zł |
2 745 zł/m² |
| 3 izby |
41,1% |
110 000 zł |
2 105 zł/m² |
| 4 izby |
19,6% |
140 000 zł |
2 125 zł/m² |
| 5 izb |
21,4% |
157 500 zł |
1 997 zł/m² |
Ceny działek na terenie Ujazdu: grunty budowlane, rolne i leśne
Działki niezabudowane sprzedane w latach 2010–2025 (sprzedaż wolnorynkowa, pełna własność)
| Rodzaj gruntu |
Sprzedaże |
Mediana zł/m² |
Mediana ceny działki |
Typowa powierzchnia |
| Działki budowlane i zurbanizowane |
57 |
67 zł/m² |
75 000 zł |
1 052 m² |
| Grunty rolne |
97 |
4,6 zł/m² |
36 000 zł |
5 013 m² |
| Wszystkie działki |
158 |
8,7 zł/m² |
50 000 zł |
3 422 m² |
Aktywność rynku nieruchomości na terenie Ujazdu
Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
| Okres |
Transakcje |
Mieszkania |
Domy |
Działki |
Inne |
| 2025 |
21 |
3 |
0 |
11 |
7 |
| 2026 (do 17.08) |
7 |
1 |
0 |
4 |
2 |
| Razem 2010–2026 |
402 |
71 |
0 |
242 |
89 |
Na mieszkanie trzeba przygotować raczej 42 400 zł (1 128 zł/m²). Na rynku mieszkań dominują lokale trzyizbowe (41,1% sprzedaży). Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.
Zakup nieruchomości na terenie Ujazdu: ceny, metraże i co warto wiedzieć
Ile średnio kosztuje zakup nieruchomości na terenie Ujazdu?
Licz się ze średnią kwotą 166 400 zł, aby kupić nieruchomość na terenie Ujazdu, czyli około 1 829 zł/m².
Ile nieruchomości obejmuje oferta na terenie Ujazdu?
Aktualna oferta to około 109 nieruchomości.
Jaki metraż mają zwykle nieruchomości na terenie Ujazdu?
Średnia powierzchnia to około 91 m².
Ile kosztuje metr kwadratowy na terenie Ujazdu?
Średnio wychodzi około 1 829 zł/m².
Jaki typ nieruchomości najczęściej znajduje nowego właściciela na terenie Ujazdu?
Największym zainteresowaniem cieszy się 3-pokojowy dom.