Porównaj 112 nieruchomości na sprzedaż na terenie Ujazdu — średnia cena to 486 067 zł, a ceny sięgają od 166 400 zł do 950 000 zł.
Mediana ceny sprzedaży
240 000 zł
2025
Mediana ceny za m²
3 162 zł/m²
2025
Zarejestrowane sprzedaże
5
2025
Ceny w ciągu roku
-20%
mediana
Od 2010 roku
+95%
mediana
Wobec mediany powiatu
+8,1%
Strzelecki: 222 000 zł
Wobec mediany krajowej
-46,7%
Polska: 450 010 zł
Statystyki dla Ujazdu obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 240 000 zł, czyli 3 162 zł/m², w obserwowanym przedziale od 116 000 zł do 290 000 zł.
Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 36 000 zł do 180 000 zł (około 79% rynku). W szczegółach: 43,6% transakcji zawarto między 58 000 zł a 150 000 zł, a 10,6% przekroczyło 180 000 zł.
Wśród mieszkań najczęściej sprzedawano lokale trzyizbowe, przed lokalami dwuizbowymi i lokalami czteroizbowymi. Pod względem powierzchni 43,6% sprzedanych lokali ma od 44 do 69 m², a 16% przekracza 76 m².
Dla porównania z typowymi punktami odniesienia: lokalna mediana przewyższa medianę powiatu (Strzelecki: 222 000 zł) o 8,1%, a od mediany krajowej (450 010 zł) jest o 46,7% niższa.
Ceny wyraźnie różnią się między poszczególnymi miejscowościami. Najdroższa lokalizacja to Ujazd — mediana 120 000 zł (1 966 zł/m², 59 transakcji od 2010 roku), dalej Ujazd (obszar wiejski) z medianą 75 000 zł (1 609 zł/m²).
Jak zmieniały się ceny nieruchomości Ujazdu rok po roku
| Rok |
Sprzedaże |
Mediana ceny |
Zmiana r/r |
Mediana za m² |
| 2026* |
1 |
345 000 zł |
+43,8% |
5 702 zł/m² |
| 2025 |
5 |
240 000 zł |
-20% |
3 162 zł/m² |
| 2024 |
1 |
300 000 zł |
+158,6% |
3 932 zł/m² |
| 2023 |
2 |
116 000 zł |
-29,9% |
1 544 zł/m² |
| 2022 |
6 |
165 500 zł |
+27,3% |
3 320 zł/m² |
| 2021 |
5 |
130 000 zł |
+2% |
2 511 zł/m² |
| 2020 |
6 |
127 500 zł |
+155% |
2 275 zł/m² |
| 2019 |
7 |
50 000 zł |
-50% |
1 128 zł/m² |
| 2018 |
8 |
100 000 zł |
-9,1% |
1 805 zł/m² |
| 2017 |
11 |
110 000 zł |
+57,1% |
1 722 zł/m² |
| 2016 |
4 |
70 000 zł |
-53,3% |
1 572 zł/m² |
| 2015 |
7 |
150 000 zł |
+30,4% |
1 344 zł/m² |
| 2014 |
7 |
115 000 zł |
+303,5% |
2 114 zł/m² |
| 2013 |
2 |
28 500 zł |
-36,7% |
556 zł/m² |
| 2012 |
5 |
45 000 zł |
-10% |
1 347 zł/m² |
| 2011 |
11 |
50 000 zł |
-59,4% |
1 160 zł/m² |
| 2010 |
6 |
123 100 zł |
— |
2 694 zł/m² |
* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.
Ujazd: ile trzeba przygotować na mieszkanie
| Rodzaj nieruchomości |
Mieszkania (2025) |
| Sprzedaże |
5 |
| Mediana ceny |
240 000 zł |
| Cena za m² |
3 162 zł/m² |
| Mediana powierzchni |
57,3 m² |
| Typowy przedział |
116 000 – 290 000 zł |
Przedziały cen sprzedanych nieruchomości na terenie Ujazdu
Rozkład obliczony na podstawie 94 transakcji (2010–2025)
| Przedział ceny | Udział sprzedaży |
| Poniżej 36 000 zł |
10,6% |
| 36 000 – 58 000 zł |
17% |
| 58 000 – 150 000 zł |
43,6% |
| 150 000 – 180 000 zł |
18,1% |
| Powyżej 180 000 zł |
10,6% |
Ceny za metr kwadratowy mieszkań na terenie Ujazdu
Rozkład ceny za m² na podstawie 94 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
| Cena za m² | Udział sprzedaży |
| Poniżej 720 zł/m² |
9,6% |
| 720 – 1 200 zł/m² |
16% |
| 1 200 – 2 300 zł/m² |
45,7% |
| 2 300 – 3 400 zł/m² |
19,1% |
| Powyżej 3 400 zł/m² |
9,6% |
Powierzchnie sprzedanych nieruchomości na terenie Ujazdu
Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali (2010–2025)
| Powierzchnia użytkowa | Udział sprzedaży |
| Poniżej 35 m² |
11,7% |
| 35 – 44 m² |
14,9% |
| 44 – 69 m² |
43,6% |
| 69 – 76 m² |
13,8% |
| Powyżej 76 m² |
16% |
Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb
Ujazd: mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
| Liczba izb |
Udział sprzedaży |
Mediana ceny |
Średnia za m² |
| 1 izba |
1,1% |
15 150 zł |
754 zł/m² |
| 2 izby |
21,3% |
55 000 zł |
1 838 zł/m² |
| 3 izby |
41,6% |
90 000 zł |
1 929 zł/m² |
| 4 izby |
19,1% |
130 000 zł |
2 202 zł/m² |
| 5 izb |
15,7% |
157 500 zł |
1 969 zł/m² |
| 6 izb i więcej |
1,1% |
250 000 zł |
3 577 zł/m² |
Obręby ewidencyjne z największą liczbą transakcji na terenie Ujazdu
Obręby z co najmniej 3 transakcjami w latach 2010–2025
| Obręb |
Transakcje |
Mediana (mieszkania) |
Działki zł/m² |
| Ujazd |
290 |
120 000 zł |
8,9 zł/m² |
| Sieroniowice |
103 |
— |
20 zł/m² |
| Olszowa |
87 |
72 500 zł |
46 zł/m² |
| Jaryszów |
86 |
— |
4,0 zł/m² |
| Zimna Wódka |
79 |
— |
15 zł/m² |
| Niezdrowice |
68 |
— |
36 zł/m² |
| Stary Ujazd |
63 |
— |
4,6 zł/m² |
| Nogowczyce |
45 |
— |
2,8 zł/m² |
| Balcarzowice |
33 |
— |
4,6 zł/m² |
| Klucz |
31 |
— |
3,8 zł/m² |
Mediana ceny według miejscowości na terenie Ujazdu
Mediany cen mieszkań w latach 2010–2025
| Miejscowość |
Sprzedaże |
Mediana ceny |
Cena za m² |
| Ujazd |
59 |
120 000 zł |
1 966 zł/m² |
| Ujazd (obszar wiejski) |
35 |
75 000 zł |
1 609 zł/m² |
Ceny działek na terenie Ujazdu: grunty budowlane, rolne i leśne
Działki niezabudowane sprzedane w latach 2010–2025 (sprzedaż wolnorynkowa, pełna własność)
| Rodzaj gruntu |
Sprzedaże |
Mediana zł/m² |
Mediana ceny działki |
Typowa powierzchnia |
| Działki budowlane i zurbanizowane |
180 |
43 zł/m² |
64 178 zł |
1 362 m² |
| Grunty rolne |
398 |
4,6 zł/m² |
40 000 zł |
5 674 m² |
| Wszystkie działki |
597 |
8,9 zł/m² |
45 940 zł |
4 151 m² |
Ceny gruntu według miejscowości na terenie Ujazdu
Mediana ceny m² działek niezabudowanych, 2010–2025
| Miejscowość |
Sprzedaże |
Mediana zł/m² |
Mediana ceny działki |
| Ujazd (obszar wiejski) |
439 |
9,0 zł/m² |
44 000 zł |
| Ujazd |
158 |
8,7 zł/m² |
50 000 zł |
Aktywność rynku nieruchomości na terenie Ujazdu
Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
| Okres |
Transakcje |
Mieszkania |
Domy |
Działki |
Inne |
| 2025 |
71 |
5 |
0 |
36 |
30 |
| 2026 (do 17.08) |
36 |
1 |
0 |
22 |
13 |
| Razem 2010–2026 |
1 145 |
110 |
0 |
758 |
277 |
W porównaniu z medianą powiatu (Strzelecki: 222 000 zł) ceny Ujazdu są o 8,1% wyższe. Mediana krajowa wynosi 450 010 zł, różnica to -46,7%. Od 2010 roku lokalna zmiana wynosi łącznie +95%. Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.
Rynek nieruchomości Ujazdu w liczbach
Jaki budżet trzeba mieć, aby kupić nieruchomość na terenie Ujazdu?
Licz się ze średnią kwotą 486 067 zł, aby kupić nieruchomość na terenie Ujazdu, czyli około 4 765 zł/m².
Ile nieruchomości jest teraz dostępnych do kupienia?
Aktualna oferta to około 112 nieruchomości: 5 domów i 1 mieszkanie oraz 106 innych nieruchomości.
Jaki jest przedział cen na terenie Ujazdu?
Oferty zaczynają się od 166 400 zł i sięgają 950 000 zł, więc coś dla siebie znajdą zarówno osoby z ograniczonym budżetem, jak i szukające ofert z wyższej półki.
Jak duże są zazwyczaj nieruchomości?
Średnia powierzchnia to około 102 m². Domy oferują więcej przestrzeni — około 106 m² — podczas gdy mieszkania mają zwykle około 81 m².
Jaka jest średnia cena metra kwadratowego na terenie Ujazdu?
Wynosi ona około 4 765 zł/m². Dla mieszkań spada do 4 321 zł/m², a dla domów rośnie do 4 833 zł/m².
Jaki typ nieruchomości najczęściej znajduje nowego właściciela na terenie Ujazdu?
Bezkonkurencyjnie najpopularniejszy jest 4-pokojowy dom. Tuż za nim plasują się 3-pokojowy dom i 4-pokojowe mieszkanie.