Odkryj 27 nieruchomości na sprzedaż na terenie Kolonowskiego. Ceny wahają się od 228 000 zł do 750 000 zł, a średnia cena to 460 800 zł.
Ceny nieruchomości Kolonowskiego według rzeczywistych cen transakcyjnych
W 2021 roku 6 mieszkań zmieniło właściciela na terenie Kolonowskiego, przy medianie ceny 48 500 zł — tak wynika z rejestru cen transakcyjnych RCiWN. Od 2013 roku ceny spadły o 30,7%. Mediana ceny za metr kwadratowy: 956 zł.
Mediana ceny sprzedaży
48 500 zł
2021
Mediana ceny za m²
956 zł/m²
2021
Zarejestrowane sprzedaże
6
2021
Od 2013 roku
-30,7%
mediana
Wobec mediany powiatu
-71,5%
Strzelecki: 170 000 zł
Wobec mediany krajowej
-84,8%
Polska: 320 000 zł
Statystyki dla Kolonowskiego obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 48 500 zł, czyli 956 zł/m², w obserwowanym przedziale od 27 250 zł do 185 750 zł.
Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 18 000 zł do 130 000 zł (około 78% rynku). W szczegółach: 40,5% transakcji zawarto między 41 000 zł a 79 000 zł, a 10,8% przekroczyło 130 000 zł.
Wśród mieszkań najczęściej sprzedawano lokale trzyizbowe, przed lokalami dwuizbowymi i lokalami czteroizbowymi. Pod względem powierzchni 43,2% sprzedanych lokali ma od 47 do 73 m², a 10,8% przekracza 91 m².
Te poziomy cen sytuują lokalny rynek wyraźnie poniżej typowych punktów odniesienia: lokalna mediana jest o 71,5% niższa od mediany powiatu (Strzelecki: 170 000 zł), a od mediany krajowej (320 000 zł) jest o 84,8% niższa.
Jak zmieniały się ceny nieruchomości Kolonowskiego rok po roku
| Rok |
Sprzedaże |
Mediana ceny |
Zmiana r/r |
Mediana za m² |
| 2024 |
1 |
85 434 zł |
-25,7% |
2 258 zł/m² |
| 2023 |
2 |
115 000 zł |
+90,1% |
2 144 zł/m² |
| 2022 |
1 |
60 500 zł |
+24,7% |
1 599 zł/m² |
| 2021 |
6 |
48 500 zł |
— |
956 zł/m² |
| 2019 |
2 |
64 750 zł |
+10,7% |
1 508 zł/m² |
| 2018 |
2 |
58 500 zł |
+50% |
970 zł/m² |
| 2017 |
7 |
39 000 zł |
— |
1 234 zł/m² |
| 2015 |
2 |
105 000 zł |
— |
1 550 zł/m² |
| 2013 |
7 |
70 000 zł |
+55,6% |
909 zł/m² |
| 2012 |
2 |
45 000 zł |
+138,9% |
654 zł/m² |
| 2011 |
1 |
18 836 zł |
+118,9% |
305 zł/m² |
| 2010 |
4 |
8 606 zł |
— |
158 zł/m² |
* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.
Kolonowskie: ile trzeba przygotować na mieszkanie
| Rodzaj nieruchomości |
Mieszkania (2021) |
| Sprzedaże |
6 |
| Mediana ceny |
48 500 zł |
| Cena za m² |
956 zł/m² |
| Mediana powierzchni |
50,9 m² |
| Typowy przedział |
27 250 – 185 750 zł |
Przedziały cen sprzedanych nieruchomości na terenie Kolonowskiego
Rozkład obliczony na podstawie 37 transakcji (2010–2025)
| Przedział ceny | Udział sprzedaży |
| Poniżej 18 000 zł |
10,8% |
| 18 000 – 41 000 zł |
18,9% |
| 41 000 – 79 000 zł |
40,5% |
| 79 000 – 130 000 zł |
18,9% |
| Powyżej 130 000 zł |
10,8% |
Ceny za metr kwadratowy mieszkań na terenie Kolonowskiego
Rozkład ceny za m² na podstawie 37 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
| Cena za m² | Udział sprzedaży |
| Poniżej 360 zł/m² |
10,8% |
| 360 – 780 zł/m² |
18,9% |
| 780 – 1 400 zł/m² |
43,2% |
| 1 400 – 2 300 zł/m² |
21,6% |
| Powyżej 2 300 zł/m² |
5,4% |
Powierzchnie sprzedanych nieruchomości na terenie Kolonowskiego
Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali (2010–2025)
| Powierzchnia użytkowa | Udział sprzedaży |
| Poniżej 38 m² |
18,9% |
| 38 – 47 m² |
8,1% |
| 47 – 73 m² |
43,2% |
| 73 – 91 m² |
18,9% |
| Powyżej 91 m² |
10,8% |
Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb
Kolonowskie: mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
| Liczba izb |
Udział sprzedaży |
Mediana ceny |
Średnia za m² |
| 2 izby |
21,6% |
50 000 zł |
1 141 zł/m² |
| 3 izby |
40,5% |
60 000 zł |
1 269 zł/m² |
| 4 izby |
18,9% |
70 000 zł |
1 328 zł/m² |
| 5 izb |
18,9% |
70 000 zł |
741 zł/m² |
Obręby ewidencyjne z największą liczbą transakcji na terenie Kolonowskiego
Obręby z co najmniej 3 transakcjami w latach 2010–2025
| Obręb |
Transakcje |
Mediana (mieszkania) |
Działki zł/m² |
| Kolonowskie |
281 |
60 000 zł |
37 zł/m² |
| Staniszcze Wielkie |
107 |
— |
4,3 zł/m² |
| Staniszcze Małe |
100 |
— |
3,6 zł/m² |
| Spórok |
50 |
— |
11 zł/m² |
Ceny działek na terenie Kolonowskiego: grunty budowlane, rolne i leśne
Działki niezabudowane sprzedane w latach 2010–2025 (sprzedaż wolnorynkowa, pełna własność)
| Rodzaj gruntu |
Sprzedaże |
Mediana zł/m² |
Mediana ceny działki |
Typowa powierzchnia |
| Działki budowlane i zurbanizowane |
125 |
36 zł/m² |
45 000 zł |
1 198 m² |
| Grunty rolne |
170 |
4,0 zł/m² |
22 127 zł |
4 629 m² |
| Grunty leśne |
5 |
3,3 zł/m² |
26 165 zł |
6 970 m² |
| Wszystkie działki |
330 |
19 zł/m² |
30 000 zł |
2 141 m² |
Ceny gruntu według miejscowości na terenie Kolonowskiego
Mediana ceny m² działek niezabudowanych, 2010–2025
| Miejscowość |
Sprzedaże |
Mediana zł/m² |
Mediana ceny działki |
| Kolonowskie |
158 |
36 zł/m² |
45 000 zł |
| Kolonowskie (obszar wiejski) |
172 |
4,5 zł/m² |
20 000 zł |
Aktywność rynku nieruchomości na terenie Kolonowskiego
Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
| Okres |
Transakcje |
Mieszkania |
Domy |
Działki |
Inne |
| 2025 |
53 |
10 |
0 |
26 |
17 |
| 2026 (do 17.08) |
20 |
0 |
0 |
11 |
9 |
| Razem 2010–2026 |
712 |
80 |
0 |
409 |
223 |
W porównaniu z medianą powiatu (Strzelecki: 170 000 zł) ceny Kolonowskiego są o 71,5% niższe. Mediana krajowa wynosi 320 000 zł, różnica to -84,8%. Od 2013 roku lokalna zmiana wynosi łącznie -30,7%. Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.
Wszystko, co musisz wiedzieć, aby kupić nieruchomość na terenie Kolonowskiego
Ile średnio kosztuje zakup nieruchomości na terenie Kolonowskiego?
Licz się ze średnią kwotą 460 800 zł, aby kupić nieruchomość na terenie Kolonowskiego, czyli około 4 627 zł/m².
Ile nieruchomości jest teraz dostępnych do kupienia?
W tej chwili do wyboru są 27 nieruchomości: 3 domy i 2 mieszkania oraz 22 innych nieruchomości.
Od jakiej do jakiej kwoty sięgają ceny na terenie Kolonowskiego?
Ceny wahają się od około 228 000 zł do 750 000 zł, z opcjami niemal na każdą kieszeń.
Jaką powierzchnię mają zwykle nieruchomości na terenie Kolonowskiego?
Średnia powierzchnia to około 100 m². Najwięcej przestrzeni oferują mieszkania — około 104 m² — podczas gdy domy mają zwykle około 97 m².
Ile kosztuje metr kwadratowy?
Średnio wychodzi około 4 627 zł/m². Dla mieszkań spada do 2 192 zł/m², a dla domów rośnie do 6 372 zł/m².
Jaki typ nieruchomości najczęściej znajduje nowego właściciela na terenie Kolonowskiego?
Zdecydowanym faworytem jest 5-pokojowy dom. Tuż za nim plasuje się 4-pokojowe mieszkanie.