Znajdź 26 nieruchomości na sprzedaż na terenie Kolonowskiego, w cenach między 228 000 zł a 750 000 zł, przy średniej cenie 460 800 zł.
Ceny nieruchomości Kolonowskiego według rzeczywistych cen transakcyjnych
W 2021 roku 6 mieszkań zmieniło właściciela na terenie Kolonowskiego, przy medianie ceny 48 500 zł — tak wynika z rejestru cen transakcyjnych RCiWN. Od 2013 roku ceny spadły o 30,7%. Mediana ceny za metr kwadratowy: 956 zł.
Mediana ceny sprzedaży
48 500 zł
2021
Mediana ceny za m²
956 zł/m²
2021
Zarejestrowane sprzedaże
6
2021
Od 2013 roku
-30,7%
mediana
Wobec mediany gminy
tyle samo
Kolonowskie: 48 500 zł
Wobec mediany krajowej
-84,8%
Polska: 320 000 zł
Statystyki dla Kolonowskiego obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 48 500 zł, czyli 956 zł/m², w obserwowanym przedziale od 27 250 zł do 185 750 zł.
Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 18 000 zł do 130 000 zł (około 78% rynku). W szczegółach: 40,5% transakcji zawarto między 41 000 zł a 79 000 zł, a 10,8% przekroczyło 130 000 zł.
Wśród mieszkań najczęściej sprzedawano lokale trzyizbowe, przed lokalami dwuizbowymi i lokalami czteroizbowymi. Pod względem powierzchni 43,2% sprzedanych lokali ma od 47 do 73 m², a 10,8% przekracza 91 m².
Dla porównania z typowymi punktami odniesienia: lokalna mediana jest równa medianie gminy (Kolonowskie: 48 500 zł), a od mediany krajowej (320 000 zł) jest o 84,8% niższa.
Jak zmieniały się ceny nieruchomości Kolonowskiego rok po roku
| Rok |
Sprzedaże |
Mediana ceny |
Zmiana r/r |
Mediana za m² |
| 2024 |
1 |
85 434 zł |
-25,7% |
2 258 zł/m² |
| 2023 |
2 |
115 000 zł |
+90,1% |
2 144 zł/m² |
| 2022 |
1 |
60 500 zł |
+24,7% |
1 599 zł/m² |
| 2021 |
6 |
48 500 zł |
— |
956 zł/m² |
| 2019 |
2 |
64 750 zł |
+10,7% |
1 508 zł/m² |
| 2018 |
2 |
58 500 zł |
+50% |
970 zł/m² |
| 2017 |
7 |
39 000 zł |
— |
1 234 zł/m² |
| 2015 |
2 |
105 000 zł |
— |
1 550 zł/m² |
| 2013 |
7 |
70 000 zł |
+55,6% |
909 zł/m² |
| 2012 |
2 |
45 000 zł |
+138,9% |
654 zł/m² |
| 2011 |
1 |
18 836 zł |
+118,9% |
305 zł/m² |
| 2010 |
4 |
8 606 zł |
— |
158 zł/m² |
* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.
Kolonowskie: ile trzeba przygotować na mieszkanie
| Rodzaj nieruchomości |
Mieszkania (2021) |
| Sprzedaże |
6 |
| Mediana ceny |
48 500 zł |
| Cena za m² |
956 zł/m² |
| Mediana powierzchni |
50,9 m² |
| Typowy przedział |
27 250 – 185 750 zł |
Przedziały cen sprzedanych nieruchomości na terenie Kolonowskiego
Rozkład obliczony na podstawie 37 transakcji (2010–2025)
| Przedział ceny | Udział sprzedaży |
| Poniżej 18 000 zł |
10,8% |
| 18 000 – 41 000 zł |
18,9% |
| 41 000 – 79 000 zł |
40,5% |
| 79 000 – 130 000 zł |
18,9% |
| Powyżej 130 000 zł |
10,8% |
Ceny za metr kwadratowy mieszkań na terenie Kolonowskiego
Rozkład ceny za m² na podstawie 37 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
| Cena za m² | Udział sprzedaży |
| Poniżej 360 zł/m² |
10,8% |
| 360 – 780 zł/m² |
18,9% |
| 780 – 1 400 zł/m² |
43,2% |
| 1 400 – 2 300 zł/m² |
21,6% |
| Powyżej 2 300 zł/m² |
5,4% |
Powierzchnie sprzedanych nieruchomości na terenie Kolonowskiego
Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali (2010–2025)
| Powierzchnia użytkowa | Udział sprzedaży |
| Poniżej 38 m² |
18,9% |
| 38 – 47 m² |
8,1% |
| 47 – 73 m² |
43,2% |
| 73 – 91 m² |
18,9% |
| Powyżej 91 m² |
10,8% |
Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb
Kolonowskie: mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
| Liczba izb |
Udział sprzedaży |
Mediana ceny |
Średnia za m² |
| 2 izby |
21,6% |
50 000 zł |
1 141 zł/m² |
| 3 izby |
40,5% |
60 000 zł |
1 269 zł/m² |
| 4 izby |
18,9% |
70 000 zł |
1 328 zł/m² |
| 5 izb |
18,9% |
70 000 zł |
741 zł/m² |
Ceny działek na terenie Kolonowskiego: grunty budowlane, rolne i leśne
Działki niezabudowane sprzedane w latach 2010–2025 (sprzedaż wolnorynkowa, pełna własność)
| Rodzaj gruntu |
Sprzedaże |
Mediana zł/m² |
Mediana ceny działki |
Typowa powierzchnia |
| Działki budowlane i zurbanizowane |
83 |
38 zł/m² |
46 000 zł |
1 168 m² |
| Grunty rolne |
50 |
24 zł/m² |
43 693 zł |
2 010 m² |
| Wszystkie działki |
158 |
36 zł/m² |
45 000 zł |
1 292 m² |
Aktywność rynku nieruchomości na terenie Kolonowskiego
Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
| Okres |
Transakcje |
Mieszkania |
Domy |
Działki |
Inne |
| 2025 |
27 |
8 |
0 |
8 |
11 |
| 2026 (do 17.08) |
6 |
0 |
0 |
2 |
4 |
| Razem 2010–2026 |
409 |
78 |
0 |
214 |
117 |
W przeciwieństwie do ogłoszeń te liczby odzwierciedlają ceny faktycznie zapisane w aktach notarialnych: rejestr cen nieruchomości gromadzi każdą sprzedaż zgłoszoną przez notariuszy do starostwa. Dla Kolonowskiego średnia bez wartości skrajnych wynosi 46 750 zł, przy medianie 48 500 zł. Mediana ceny metra kwadratowego to 956 zł. Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.
Wszystko, co musisz wiedzieć, aby kupić nieruchomość na terenie Kolonowskiego
Jaka jest średnia cena, aby kupić nieruchomość na terenie Kolonowskiego?
Licz się ze średnią kwotą 460 800 zł, aby kupić nieruchomość na terenie Kolonowskiego, czyli około 4 627 zł/m².
Jak duża jest oferta na terenie Kolonowskiego?
Aktualna oferta to około 26 nieruchomości: 3 domy i 2 mieszkania oraz 21 innych nieruchomości.
W jakim przedziale cen porusza się sprzedaż?
Ceny wahają się od około 228 000 zł do 750 000 zł, z opcjami niemal na każdą kieszeń.
Jaką powierzchnię mają zwykle nieruchomości na terenie Kolonowskiego?
Średnia powierzchnia to około 100 m². Najwięcej przestrzeni oferują mieszkania — około 104 m² — podczas gdy domy mają zwykle około 97 m².
Ile kosztuje metr kwadratowy na terenie Kolonowskiego?
Średnia cena to 4 627 zł/m². Dla mieszkań spada do 2 192 zł/m², a dla domów rośnie do 6 372 zł/m².
Jaki jest najpopularniejszy typ nieruchomości na terenie Kolonowskiego?
Największym zainteresowaniem cieszy się 5-pokojowy dom. Tuż za nim plasuje się 4-pokojowe mieszkanie.