Kup nieruchomość na obszarze wiejskim gminy Toszek: 90 nieruchomości w cenach od 199 500 zł do 1 297 000 zł, przy średniej cenie 564 163 zł.
Ceny nieruchomości obszaru wiejskiego gminy Toszek według rzeczywistych cen transakcyjnych
Rynek nieruchomości obszaru wiejskiego gminy Toszek zamknął 2025 rok medianą ceny sprzedaży 132 500 zł (średnia bez wartości skrajnych: 131 250 zł), jak wynika z rejestru cen nieruchomości prowadzonego przez starostwo. Liczba transakcji wzrosła o 0% rok do roku.
Mediana ceny sprzedaży
132 500 zł
2025
Mediana ceny za m²
2 959 zł/m²
2025
Zarejestrowane sprzedaże
6
2025
Ceny w ciągu roku
+63,1%
mediana
Od 2011 roku
+194,4%
mediana
Wobec mediany gminy
-19,7%
Toszek: 165 000 zł
Wobec mediany krajowej
-70,6%
Polska: 450 010 zł
Statystyki dla obszaru wiejskiego gminy Toszek obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 132 500 zł, czyli 2 959 zł/m², w obserwowanym przedziale od 85 750 zł do 257 500 zł.
Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 32 000 zł do 150 000 zł (około 76% rynku). W szczegółach: 45% transakcji zawarto między 50 000 zł a 110 000 zł, a 15% przekroczyło 150 000 zł.
Wśród mieszkań najczęściej sprzedawano lokale trzyizbowe, przed lokalami dwuizbowymi i lokalami czteroizbowymi. Pod względem powierzchni 39,4% sprzedanych lokali ma od 35 do 53 m², a 11,7% przekracza 67 m².
Te poziomy cen sytuują lokalny rynek wyraźnie poniżej typowych punktów odniesienia: lokalna mediana jest o 19,7% niższa od mediany gminy (Toszek: 165 000 zł), a od mediany krajowej (450 010 zł) jest o 70,6% niższa.
W bieżącym 2026 roku (dane do 17.08.2026) zarejestrowano już 8 sprzedaży mieszkań, z medianą 164 000 zł i 2 982 zł/m². W ostatnich 12 miesiącach mediana ceny wyniosła 153 000 zł (3 098 zł/m²) przy 11 transakcjach.
Jak zmieniały się ceny nieruchomości obszaru wiejskiego gminy Toszek rok po roku
| Rok |
Sprzedaże |
Mediana ceny |
Zmiana r/r |
Mediana za m² |
| 2026* |
8 |
164 000 zł |
+23,8% |
2 982 zł/m² |
| 2025 |
6 |
132 500 zł |
+63,1% |
2 959 zł/m² |
| 2024 |
6 |
81 250 zł |
-34,5% |
3 158 zł/m² |
| 2023 |
7 |
124 000 zł |
+14,3% |
4 112 zł/m² |
| 2022 |
18 |
108 500 zł |
+55% |
2 845 zł/m² |
| 2021 |
13 |
70 000 zł |
-2,8% |
1 990 zł/m² |
| 2020 |
9 |
72 000 zł |
+10,8% |
2 500 zł/m² |
| 2019 |
10 |
65 000 zł |
-21,7% |
1 873 zł/m² |
| 2018 |
12 |
83 000 zł |
+159,4% |
1 852 zł/m² |
| 2017 |
11 |
32 000 zł |
-23,8% |
1 207 zł/m² |
| 2016 |
9 |
42 000 zł |
-31,7% |
1 528 zł/m² |
| 2015 |
8 |
61 500 zł |
+0% |
1 559 zł/m² |
| 2014 |
4 |
61 500 zł |
+23% |
1 926 zł/m² |
| 2013 |
5 |
50 000 zł |
+4% |
894 zł/m² |
| 2012 |
5 |
48 070 zł |
+6,8% |
820 zł/m² |
| 2011 |
7 |
45 000 zł |
-30,9% |
1 864 zł/m² |
| 2010 |
2 |
65 135 zł |
— |
1 714 zł/m² |
* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.
Toszek (obszar wiejski): ile trzeba przygotować na mieszkanie
| Rodzaj nieruchomości |
Mieszkania (2025) |
| Sprzedaże |
6 |
| Mediana ceny |
132 500 zł |
| Cena za m² |
2 959 zł/m² |
| Mediana powierzchni |
49,7 m² |
| Typowy przedział |
85 750 – 257 500 zł |
Przedziały cen sprzedanych nieruchomości na obszarze wiejskim gminy Toszek
Rozkład obliczony na podstawie 140 transakcji (2010–2025)
| Przedział ceny | Udział sprzedaży |
| Poniżej 32 000 zł |
9,3% |
| 32 000 – 50 000 zł |
14,3% |
| 50 000 – 110 000 zł |
45% |
| 110 000 – 150 000 zł |
16,4% |
| Powyżej 150 000 zł |
15% |
Ceny za metr kwadratowy mieszkań na obszarze wiejskim gminy Toszek
Rozkład ceny za m² na podstawie 137 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
| Cena za m² | Udział sprzedaży |
| Poniżej 730 zł/m² |
10,2% |
| 730 – 1 300 zł/m² |
19% |
| 1 300 – 2 800 zł/m² |
44,5% |
| 2 800 – 3 700 zł/m² |
16,1% |
| Powyżej 3 700 zł/m² |
10,2% |
Powierzchnie sprzedanych nieruchomości na obszarze wiejskim gminy Toszek
Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali (2010–2025)
| Powierzchnia użytkowa | Udział sprzedaży |
| Poniżej 20 m² |
5,8% |
| 20 – 35 m² |
25,5% |
| 35 – 53 m² |
39,4% |
| 53 – 67 m² |
17,5% |
| Powyżej 67 m² |
11,7% |
Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb
Toszek (obszar wiejski): mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
| Liczba izb |
Udział sprzedaży |
Mediana ceny |
Średnia za m² |
| 1 izba |
8,2% |
60 000 zł |
3 163 zł/m² |
| 2 izby |
22,1% |
84 000 zł |
2 672 zł/m² |
| 3 izby |
33,6% |
73 000 zł |
1 912 zł/m² |
| 4 izby |
22,1% |
123 000 zł |
2 395 zł/m² |
| 5 izb |
9,8% |
60 000 zł |
1 345 zł/m² |
| 6 izb i więcej |
4,1% |
110 000 zł |
1 502 zł/m² |
Obręby ewidencyjne z największą liczbą transakcji na obszarze wiejskim gminy Toszek
Obręby z co najmniej 3 transakcjami w latach 2010–2025
| Obręb |
Transakcje |
Mediana (mieszkania) |
Działki zł/m² |
| Kotulin |
152 |
— |
5,9 zł/m² |
| Paczyna |
119 |
— |
10 zł/m² |
| Pniów |
119 |
— |
51 zł/m² |
| Pisarzowice |
75 |
— |
13 zł/m² |
| Ciochowice |
68 |
— |
8,1 zł/m² |
| Ligota Toszecka |
53 |
— |
3,4 zł/m² |
| Boguszyce |
33 |
— |
22 zł/m² |
| Proboszczowice |
32 |
— |
2,4 zł/m² |
| Płużniczka |
31 |
— |
2,5 zł/m² |
| Wilkowiczki |
29 |
— |
40 zł/m² |
Ceny działek na obszarze wiejskim gminy Toszek: grunty budowlane, rolne i leśne
Działki niezabudowane sprzedane w latach 2010–2025 (sprzedaż wolnorynkowa, pełna własność)
| Rodzaj gruntu |
Sprzedaże |
Mediana zł/m² |
Mediana ceny działki |
Typowa powierzchnia |
| Działki budowlane i zurbanizowane |
113 |
61 zł/m² |
85 000 zł |
1 418 m² |
| Grunty rolne |
418 |
4,2 zł/m² |
37 920 zł |
5 060 m² |
| Wszystkie działki |
575 |
7,4 zł/m² |
45 000 zł |
3 470 m² |
Aktywność rynku nieruchomości na obszarze wiejskim gminy Toszek
Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
| Okres |
Transakcje |
Mieszkania |
Domy |
Działki |
Inne |
| 2025 |
106 |
7 |
0 |
79 |
20 |
| 2026 (do 17.08) |
53 |
8 |
0 |
30 |
15 |
| Razem 2010–2026 |
1 163 |
177 |
0 |
712 |
274 |
Najczęściej sprzedawany format mieszkania na obszarze wiejskim gminy Toszek to lokal trzyizbowy, z medianą ceny 73 000 zł. W ciągu roku mediana zyskała 63,1%. Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.
Szybki przewodnik: jak kupić nieruchomość na obszarze wiejskim gminy Toszek — ceny i metraże
Ile średnio kosztuje zakup nieruchomości na obszarze wiejskim gminy Toszek?
Licz się ze średnią kwotą 564 163 zł, aby kupić nieruchomość na obszarze wiejskim gminy Toszek, czyli około 4 459 zł/m².
Ile nieruchomości jest teraz dostępnych do kupienia?
W tej chwili do wyboru są 90 nieruchomości: 12 domów i 7 mieszkań oraz 71 innych nieruchomości.
Od jakiej do jakiej kwoty sięgają ceny na obszarze wiejskim gminy Toszek?
Znajdziesz tu oferty od 199 500 zł do 1 297 000 zł, w zależności od okolicy i typu nieruchomości.
Jak duże są zazwyczaj nieruchomości?
Średnia powierzchnia to około 127 m². Domy oferują więcej przestrzeni — około 160 m² — podczas gdy mieszkania mają zwykle około 69 m². Chcesz wiedzieć, ile zapłacisz w zależności od liczby pokoi? Oto aktualny obraz rynku obszaru wiejskiego gminy Toszek:
| Pokoje | Średnia powierzchnia | Średnia cena |
| 3 pokoje | 78 m² | 381 657 zł |
| 4 pokoje | 149 m² | 827 500 zł |
Ile kosztuje metr kwadratowy na obszarze wiejskim gminy Toszek?
Średnia cena to 4 459 zł/m². Dla mieszkań spada do 3 528 zł/m², a dla domów rośnie do 4 692 zł/m².
Jaki jest najpopularniejszy typ nieruchomości na obszarze wiejskim gminy Toszek?
Największym zainteresowaniem cieszy się 3-pokojowy dom. Tuż za nim plasują się 4-pokojowy dom i 2-pokojowe mieszkanie.