Domy i mieszkania na sprzedaż Wielowieś

Porównaj 71 nieruchomości na sprzedaż na terenie Wielowsi — średnia cena to 558 233 zł, a ceny sięgają od 95 000 zł do 1 230 000 zł.

56 nieruchomości na sprzedaż w okolicach Wielowsi

Średnia cena 558 233 zł cena sprzedaży
Przedział cen 95 000–1 230 000 zł od najniższej do najwyższej
Średnia powierzchnia 116 m² na nieruchomość
Cena za m² 4 829 zł/m² średnio

Co jest na sprzedaż

15 łącznie
73% domy
  • Mieszkania 26,7%
    4 nieruchomości
  • Domy 73,3%
    11 nieruchomości

Ile pokoi

15 łącznie
33% 3 pokoje
  • 3 pokoje 33,3%
    5 nieruchomości
  • 4 pokoje 33,3%
    5 nieruchomości
  • 5+ pokoi 33,3%
    5 nieruchomości

Przedziały cenowe

15 łącznie
  • 95 000–245 000 zł 20,0%
    3 nieruchomości
  • 335 000–365 000 zł 20,0%
    3 nieruchomości
  • 560 000–655 000 zł 20,0%
    3 nieruchomości
  • 680 000–735 000 zł 26,7%
    4 nieruchomości
  • 895 000–1 235 000 zł 13,3%
    2 nieruchomości

Przedziały powierzchni

15 łącznie
  • 40–70 m² 26,7%
    4 nieruchomości
  • 110–130 m² 33,3%
    5 nieruchomości
  • 130–150 m² 26,7%
    4 nieruchomości
  • 150–210 m² 13,3%
    2 nieruchomości

Mieszkania i domy w porównaniu

Mieszkania Domy
Średnia powierzchnia 57 m² 137 m²
Cena za metr kwadratowy 4 210 zł/m² 4 923 zł/m²
Obliczenia na podstawie nieruchomości aktualnie dostępnych na rynku. Zaktualizowano w październiku 2026

Oferta na sprzedaż na terenie Wielowsi liczy 71 nieruchomości. Domy mają około 137 m² przy średniej cenie 4 923 zł/m², podczas gdy mieszkania oferują mniej przestrzeni (około 57 m²) przy cenie za metr kwadratowy niższej — około 4 210 zł/m².

Pod względem typu największą część oferty stanowią domy 4-pokojowe, a dalej opcje 6- i 5-pokojowe.

Mediana ceny sprzedaży na terenie Wielowsi wyniosła 142 500 zł w 2024 roku według oficjalnego rejestru cen nieruchomości (RCiWN). Na poziomie powiatu (Gliwicki) mediana to 270 000 zł. Zmiana roczna: +1,8%.

Mediana ceny sprzedaży 142 500 zł 2024
Mediana ceny za m² 3 604 zł/m² 2024
Zarejestrowane sprzedaże 8 2024
Ceny w ciągu roku +1,8% mediana
Od 2015 roku +216,7% mediana
Wobec mediany powiatu -47,2% Gliwicki: 270 000 zł
Wobec mediany krajowej -65,7% Polska: 415 000 zł

Statystyki dla Wielowsi obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 142 500 zł, czyli 3 604 zł/m², w obserwowanym przedziale od 58 885 zł do 344 000 zł.

Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 35 000 zł do 200 000 zł (około 77% rynku). W szczegółach: 39,6% transakcji zawarto między 53 000 zł a 130 000 zł, a 14,6% przekroczyło 200 000 zł.

Wśród mieszkań najczęściej sprzedawano lokale dwuizbowe, przed lokalami trzyizbowymi i lokalami czteroizbowymi. Pod względem powierzchni 43,5% sprzedanych lokali ma od 33 do 57 m², a 10,9% przekracza 77 m².

Te poziomy cen sytuują lokalny rynek wyraźnie poniżej typowych punktów odniesienia: lokalna mediana jest o 47,2% niższa od mediany powiatu (Gliwicki: 270 000 zł), a od mediany krajowej (415 000 zł) jest o 65,7% niższa.

Jak zmieniały się ceny nieruchomości Wielowsi rok po roku

Rok Sprzedaże Mediana ceny Zmiana r/r Mediana za m²
2026* 1 150 000 zł +114,3% 4 967 zł/m²
2025 3 70 000 zł -50,9% 2 415 zł/m²
2024 8 142 500 zł +1,8% 3 604 zł/m²
2023 5 140 000 zł -30% 2 612 zł/m²
2022 1 200 000 zł +142,4% 2 527 zł/m²
2021 4 82 500 zł -61,1% 1 957 zł/m²
2020 2 211 970 zł +170% 3 081 zł/m²
2019 4 78 500 zł +80,5% 1 833 zł/m²
2018 1 43 500 zł -3,3% 1 440 zł/m²
2017 3 45 000 zł -46,4% 1 103 zł/m²
2016 2 84 000 zł +86,7% 1 560 zł/m²
2015 5 45 000 zł +32,4% 1 191 zł/m²
2014 4 34 000 zł -70,4% 956 zł/m²
2013 1 115 000 zł — —
2011 3 80 000 zł +2,6% 943 zł/m²
2010 1 78 000 zł — —

* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.

Wielowieś: ile trzeba przygotować na mieszkanie

Rodzaj nieruchomości Mieszkania (2024)
Sprzedaże 8
Mediana ceny 142 500 zł
Cena za m² 3 604 zł/m²
Mediana powierzchni 38,5 m²
Typowy przedział 58 885 –
344 000 zł

Przedziały cen sprzedanych nieruchomości na terenie Wielowsi

Rozkład obliczony na podstawie 48 transakcji (2010–2025)
Przedział cenyUdział sprzedaży
Poniżej 35 000 zł 8,3%
35 000 – 53 000 zł 20,8%
53 000 – 130 000 zł 39,6%
130 000 – 200 000 zł 16,7%
Powyżej 200 000 zł 14,6%

Ceny za metr kwadratowy mieszkań na terenie Wielowsi

Rozkład ceny za m² na podstawie 46 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
Cena za m²Udział sprzedaży
Poniżej 860 zł/m² 10,9%
860 – 1 200 zł/m² 21,7%
1 200 – 2 800 zł/m² 39,1%
2 800 – 4 000 zł/m² 17,4%
Powyżej 4 000 zł/m² 10,9%

Powierzchnie sprzedanych nieruchomości na terenie Wielowsi

Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali (2010–2025)
Powierzchnia użytkowaUdział sprzedaży
Poniżej 25 m² 6,5%
25 – 33 m² 21,7%
33 – 57 m² 43,5%
57 – 77 m² 17,4%
Powyżej 77 m² 10,9%

Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb

Wielowieś: mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
Liczba izb Udział sprzedaży Mediana ceny Średnia za m²
1 izba 2,6% 52 900 zł 2 741 zł/m²
2 izby 51,3% 57 000 zł 2 135 zł/m²
3 izby 23,1% 113 000 zł 2 702 zł/m²
4 izby 20,5% 175 000 zł 2 399 zł/m²
5 izb 2,6% 400 000 zł 4 728 zł/m²

Obręby ewidencyjne z największą liczbą transakcji na terenie Wielowsi

Obręby z co najmniej 3 transakcjami w latach 2010–2025
Obręb Transakcje Mediana (mieszkania) Działki zł/m²
Wielowieś 280 — 18 zł/m²
Czarków 159 — 6,2 zł/m²
Sieroty 130 — 21 zł/m²
Świbie 114 — 3,3 zł/m²
Zacharzowice 84 — 33 zł/m²
Borowiany 69 — 45 zł/m²
Radonia 62 — 3,2 zł/m²
Dąbrówka 35 — 2,6 zł/m²
Błażejowice 34 — 5,0 zł/m²
Wiśnicze 30 — 4,2 zł/m²

Ceny działek na terenie Wielowsi: grunty budowlane, rolne i leśne

Działki niezabudowane sprzedane w latach 2010–2025 (sprzedaż wolnorynkowa, pełna własność)
Rodzaj gruntu Sprzedaże Mediana zł/m² Mediana ceny działki Typowa powierzchnia
Działki budowlane i zurbanizowane 283 38 zł/m² 65 000 zł 1 533 m²
Grunty rolne 481 4,2 zł/m² 44 201 zł 8 654 m²
Wszystkie działki 883 11 zł/m² 50 000 zł 4 441 m²

Aktywność rynku nieruchomości na terenie Wielowsi

Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
Okres Transakcje Mieszkania Domy Działki Inne
2025 94 3 0 69 22
2026 (do 17.08) 44 1 0 31 12
Razem 2010–2026 1 421 52 0 1 126 243

Między 2015 a 2024 rokiem mediana na terenie Wielowsi przeszła z 45 000 zł na 142 500 zł. Rynek pierwotny odpowiada za 5,4% sprzedaży, dla których znany jest rodzaj rynku. Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.

Źródło: RCiWN — Rejestr Cen i Wartości Nieruchomości (starostwa powiatowe / GUGiK) — Rejestr cen nieruchomości — transakcje z aktów notarialnych (akty notarialne przekazywane do rejestru cen). Okres 2010–2026, dane do 17.08.2026. Dane publiczne PZGiK (art. 40a ustawy – Prawo geodezyjne i kartograficzne).

Ile średnio kosztuje zakup nieruchomości na terenie Wielowsi?

Licz się ze średnią kwotą 558 233 zł, aby kupić nieruchomość na terenie Wielowsi, czyli około 4 829 zł/m².

Ile nieruchomości obejmuje oferta na terenie Wielowsi?

Obecnie dostępnych ofert: 71: 11 domów i 4 mieszkania oraz 56 innych nieruchomości.

Od jakiej do jakiej kwoty sięgają ceny na terenie Wielowsi?

Oferty zaczynają się od 95 000 zł i sięgają 1 230 000 zł, więc coś dla siebie znajdą zarówno osoby z ograniczonym budżetem, jak i szukające ofert z wyższej półki.

Jak duże są zazwyczaj nieruchomości?

Średnio mają około 116 m². Domy oferują więcej przestrzeni — około 137 m² — podczas gdy mieszkania mają zwykle około 57 m². Chcesz wiedzieć, ile zapłacisz w zależności od liczby pokoi? Oto aktualny obraz rynku Wielowsi:

PokojeŚrednia powierzchniaŚrednia cena
3 pokoje74 m²240 800 zł
4 pokoje154 m²754 100 zł

Jaka jest średnia cena metra kwadratowego na terenie Wielowsi?

Średnia cena to 4 829 zł/m². Dla mieszkań spada do 4 210 zł/m², a dla domów rośnie do 4 923 zł/m².

Jaki jest najpopularniejszy typ nieruchomości na terenie Wielowsi?

Zdecydowanym faworytem jest 4-pokojowy dom. Tuż za nim plasują się 3-pokojowe mieszkanie i 6-pokojowy dom.