Kup nieruchomość na terenie Krupskiego Młyna: 25 nieruchomości w cenach od 214 000 zł do 490 000 zł, przy średniej cenie 351 580 zł.
Ceny nieruchomości Krupskiego Młyna według rzeczywistych cen transakcyjnych
Ile naprawdę są warte nieruchomości na terenie Krupskiego Młyna? Odpowiedź dają sprzedaże w 2025 roku: 225 000 zł mediany, a zasadnicza część rynku mieści się między 96 000 zł a 340 000 zł (bez 5% najbardziej skrajnych transakcji z każdej strony). Źródło: RCiWN, akty notarialne.
Mediana ceny sprzedaży
225 000 zł
2025
Mediana ceny za m²
4 236 zł/m²
2025
Zarejestrowane sprzedaże
9
2025
Ceny w ciągu roku
+25%
mediana
Od 2010 roku
+317,8%
mediana
Wobec mediany powiatu
-37,1%
Tarnogórski: 357 500 zł
Wobec mediany krajowej
-50%
Polska: 450 010 zł
Statystyki dla Krupskiego Młyna obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 225 000 zł, czyli 4 236 zł/m², w obserwowanym przedziale od 96 000 zł do 340 000 zł.
Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 36 000 zł do 170 000 zł (około 80% rynku). W szczegółach: 43,3% transakcji zawarto między 59 000 zł a 130 000 zł, a 10,6% przekroczyło 170 000 zł.
Wśród mieszkań najczęściej sprzedawano lokale trzyizbowe, przed lokalami czteroizbowymi i lokalami dwuizbowymi. Pod względem powierzchni 35,9% sprzedanych lokali ma od 46 do 57 m², a 10,7% przekracza 66 m².
Te poziomy cen sytuują lokalny rynek wyraźnie poniżej typowych punktów odniesienia: lokalna mediana jest o 37,1% niższa od mediany powiatu (Tarnogórski: 357 500 zł), a od mediany krajowej (450 010 zł) jest o 50% niższa.
Jak zmieniały się ceny nieruchomości Krupskiego Młyna rok po roku
| Rok |
Sprzedaże |
Mediana ceny |
Zmiana r/r |
Mediana za m² |
| 2026* |
1 |
160 000 zł |
-28,9% |
4 653 zł/m² |
| 2025 |
9 |
225 000 zł |
+25% |
4 236 zł/m² |
| 2024 |
4 |
180 000 zł |
+20% |
4 155 zł/m² |
| 2023 |
11 |
150 000 zł |
+0% |
3 282 zł/m² |
| 2022 |
9 |
150 000 zł |
+15,8% |
3 298 zł/m² |
| 2021 |
6 |
129 500 zł |
-4,1% |
2 687 zł/m² |
| 2020 |
7 |
135 000 zł |
+44,8% |
2 336 zł/m² |
| 2019 |
10 |
93 250 zł |
+13% |
1 698 zł/m² |
| 2018 |
12 |
82 500 zł |
+25% |
1 785 zł/m² |
| 2017 |
9 |
66 000 zł |
-2,2% |
1 657 zł/m² |
| 2016 |
10 |
67 500 zł |
-3,6% |
1 592 zł/m² |
| 2015 |
5 |
70 000 zł |
+27,1% |
2 020 zł/m² |
| 2014 |
7 |
55 070 zł |
-21,3% |
1 121 zł/m² |
| 2013 |
9 |
70 000 zł |
+0% |
1 455 zł/m² |
| 2012 |
10 |
70 000 zł |
+5,2% |
852 zł/m² |
| 2011 |
10 |
66 528 zł |
+23,5% |
752 zł/m² |
| 2010 |
12 |
53 858 zł |
— |
702 zł/m² |
* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.
Krupski Młyn: ile trzeba przygotować na mieszkanie
| Rodzaj nieruchomości |
Mieszkania (2025) |
| Sprzedaże |
9 |
| Mediana ceny |
225 000 zł |
| Cena za m² |
4 236 zł/m² |
| Mediana powierzchni |
56,7 m² |
| Typowy przedział |
96 000 – 340 000 zł |
Przedziały cen sprzedanych nieruchomości na terenie Krupskiego Młyna
Rozkład obliczony na podstawie 141 transakcji (2010–2025)
| Przedział ceny | Udział sprzedaży |
| Poniżej 36 000 zł |
9,2% |
| 36 000 – 59 000 zł |
18,4% |
| 59 000 – 130 000 zł |
43,3% |
| 130 000 – 170 000 zł |
18,4% |
| Powyżej 170 000 zł |
10,6% |
Ceny za metr kwadratowy mieszkań na terenie Krupskiego Młyna
Rozkład ceny za m² na podstawie 131 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
| Cena za m² | Udział sprzedaży |
| Poniżej 710 zł/m² |
9,9% |
| 710 – 1 200 zł/m² |
18,3% |
| 1 200 – 2 700 zł/m² |
45% |
| 2 700 – 4 100 zł/m² |
16,8% |
| Powyżej 4 100 zł/m² |
9,9% |
Powierzchnie sprzedanych nieruchomości na terenie Krupskiego Młyna
Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali (2010–2025)
| Powierzchnia użytkowa | Udział sprzedaży |
| Poniżej 36 m² |
10,7% |
| 36 – 46 m² |
24,4% |
| 46 – 57 m² |
35,9% |
| 57 – 66 m² |
18,3% |
| Powyżej 66 m² |
10,7% |
Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb
Krupski Młyn: mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
| Liczba izb |
Udział sprzedaży |
Mediana ceny |
Średnia za m² |
| 2 izby |
13,7% |
92 000 zł |
2 686 zł/m² |
| 3 izby |
49,6% |
80 000 zł |
1 953 zł/m² |
| 4 izby |
36,7% |
100 000 zł |
2 333 zł/m² |
Obręby ewidencyjne z największą liczbą transakcji na terenie Krupskiego Młyna
Obręby z co najmniej 3 transakcjami w latach 2010–2025
| Obręb |
Transakcje |
Mediana (mieszkania) |
Działki zł/m² |
| Krupski Młyn |
16 |
90 000 zł |
— |
| Potępa |
16 |
50 000 zł |
62 zł/m² |
Ceny działek na terenie Krupskiego Młyna: grunty budowlane, rolne i leśne
Działki niezabudowane sprzedane w latach 2010–2025 (sprzedaż wolnorynkowa, pełna własność)
| Rodzaj gruntu |
Sprzedaże |
Mediana zł/m² |
Mediana ceny działki |
Typowa powierzchnia |
| Działki budowlane i zurbanizowane |
84 |
40 zł/m² |
64 558 zł |
1 436 m² |
| Grunty rolne |
116 |
24 zł/m² |
49 000 zł |
2 484 m² |
| Grunty leśne |
9 |
10 zł/m² |
30 000 zł |
3 120 m² |
| Wszystkie działki |
249 |
28 zł/m² |
50 000 zł |
1 933 m² |
Aktywność rynku nieruchomości na terenie Krupskiego Młyna
Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
| Okres |
Transakcje |
Mieszkania |
Domy |
Działki |
Inne |
| 2025 |
39 |
10 |
0 |
21 |
8 |
| 2026 (do 17.08) |
5 |
2 |
0 |
2 |
1 |
| Razem 2010–2026 |
607 |
152 |
0 |
288 |
167 |
Między obrębami ewidencyjnymi na terenie Krupskiego Młyna różnice są wyraźne: najdroższy obręb to Krupski Młyn, z medianą 90 000 zł przy 13 sprzedażach mieszkań. Rynek pierwotny odpowiada za 4,4% sprzedaży, dla których znany jest rodzaj rynku. Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.
Zakup nieruchomości na terenie Krupskiego Młyna: ceny, metraże i co warto wiedzieć
Ile średnio kosztuje zakup nieruchomości na terenie Krupskiego Młyna?
Nieruchomości na terenie Krupskiego Młyna kosztują średnio około 351 580 zł, czyli około 3 095 zł/m².
Ile nieruchomości obejmuje oferta na terenie Krupskiego Młyna?
Aktualna oferta to około 25 nieruchomości: 4 mieszkania i 1 dom oraz 20 innych nieruchomości.
W jakim przedziale cen porusza się sprzedaż?
Ceny wahają się od około 214 000 zł do 490 000 zł, z opcjami niemal na każdą kieszeń.
Jaki metraż mają zwykle nieruchomości na terenie Krupskiego Młyna?
Średnio mają około 114 m². Domy oferują więcej przestrzeni — około 180 m² — podczas gdy mieszkania mają zwykle około 97 m².
Jaka jest średnia cena metra kwadratowego na terenie Krupskiego Młyna?
Średnia cena to 3 095 zł/m². Dla mieszkań rośnie do 3 629 zł/m², a dla domów spada do 1 944 zł/m².
Jaki jest najpopularniejszy typ nieruchomości na terenie Krupskiego Młyna?
Bezkonkurencyjnie najpopularniejszy jest 1-pokojowe mieszkanie. Tuż za nim plasują się 3-pokojowe mieszkanie i 3-pokojowy dom.