Domy i mieszkania na sprzedaż Tarnowskie Góry

Kup nieruchomość na terenie Tarnowskich Gór: 342 nieruchomości w cenach od 105 000 zł do 2 499 000 zł, przy średniej cenie 709 333 zł.

Średnia cena 709 333 zł cena sprzedaży
Przedział cen 105 000–2 499 000 zł od najniższej do najwyższej
Średnia powierzchnia 115 m² na nieruchomość
Cena za m² 6 164 zł/m² średnio

Co jest na sprzedaż

342 łącznie
58% mieszkania
  • Mieszkania 57,6%
    197 nieruchomości
  • Domy 42,4%
    145 nieruchomości

Ile pokoi

342 łącznie
30% 3 pokoje
  • 1 pokój 3,2%
    11 nieruchomości
  • 2 pokoje 17,3%
    59 nieruchomości
  • 3 pokoje 29,5%
    101 nieruchomości
  • 4 pokoje 23,1%
    79 nieruchomości
  • 5+ pokoi 26,9%
    92 nieruchomości

Przedziały cenowe

342 łącznie
  • 105 000–370 000 zł 20,5%
    70 nieruchomości
  • 380 000–545 000 zł 19,6%
    67 nieruchomości
  • 545 000–705 000 zł 20,2%
    69 nieruchomości
  • 715 000–1 000 000 zł 20,8%
    71 nieruchomości
  • 1 045 000–2 500 000 zł 19,0%
    65 nieruchomości

Przedziały powierzchni

342 łącznie
  • 0–60 m² 20,5%
    70 nieruchomości
  • 60–80 m² 22,2%
    76 nieruchomości
  • 80–110 m² 20,2%
    69 nieruchomości
  • 110–170 m² 20,5%
    70 nieruchomości
  • 170–770 m² 16,7%
    57 nieruchomości

Mieszkania i domy w porównaniu

Mieszkania Domy
Średnia powierzchnia 69 m² 178 m²
Cena za metr kwadratowy 6 983 zł/m² 5 735 zł/m²
Obliczenia na podstawie nieruchomości aktualnie dostępnych na rynku. Zaktualizowano w październiku 2026

Łączna oferta na sprzedaż na terenie Tarnowskich Gór sięga 342 nieruchomości, w podziale na 197 mieszkań i 145 domów; mieszkania dominują z udziałem 58%. Pod względem metrażu i ceny mieszkania oscylują wokół 69 m² i 6 983 zł/m², a domy wokół 178 m² i 5 735 zł/m².

Mieszkania 3-pokojowe dominują, a za nimi plasują się opcje 2- i 4-pokojowe.

Według Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (dane z aktów notarialnych) mediana ceny sprzedaży mieszkania na terenie Tarnowskich Gór wyniosła 385 000 zł w 2025 roku, na podstawie 349 transakcji zarejestrowanych przez starostwo. W ciągu roku ceny spadły o 2,3%. Mediana ceny metra kwadratowego to około 6 471 zł.

Mediana ceny sprzedaży 385 000 zł 2025
Mediana ceny za m² 6 471 zł/m² 2025
Zarejestrowane sprzedaże 349 2025
Ceny w ciągu roku -2,3% mediana
Od 2010 roku +250% mediana
Wobec mediany powiatu +7,7% Tarnogórski: 357 500 zł
Wobec mediany krajowej -14,4% Polska: 450 010 zł

Statystyki dla Tarnowskich Gór obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 385 000 zł, czyli 6 471 zł/m², w obserwowanym przedziale od 177 487 zł do 728 000 zł.

Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 82 000 zł do 450 000 zł (około 80% rynku). W szczegółach: 44,6% transakcji zawarto między 130 000 zł a 300 000 zł, a 10,6% przekroczyło 450 000 zł.

Wśród mieszkań najczęściej sprzedawano lokale trzyizbowe, przed lokalami czteroizbowymi i lokalami dwuizbowymi. Pod względem powierzchni 45,7% sprzedanych lokali ma od 45 do 69 m², a 10,2% przekracza 88 m².

Dla porównania z typowymi punktami odniesienia: lokalna mediana przewyższa medianę powiatu (Tarnogórski: 357 500 zł) o 7,7%, a od mediany krajowej (450 010 zł) jest o 14,4% niższa.

Ceny wyraźnie różnią się między poszczególnymi osiedlami. Najdroższa lokalizacja to Opatowice — mediana 490 000 zł (5 894 zł/m², 85 transakcji od 2010 roku), dalej Bobrowniki Śląskie — Piekary Rudne z medianą 372 000 zł (5 213 zł/m²). Repty Śląskie: 360 000 zł (4 304 zł/m²). Na drugim biegunie Osada Jana ma najbardziej przystępną medianę: 130 000 zł (2 979 zł/m²).

W bieżącym 2026 roku (dane do 17.08.2026) zarejestrowano już 10 sprzedaży mieszkań, z medianą 342 000 zł i 6 672 zł/m². W ostatnich 12 miesiącach mediana ceny wyniosła 365 000 zł (6 507 zł/m²) przy 125 transakcjach.

Jak zmieniały się ceny nieruchomości Tarnowskich Gór rok po roku

Rok Sprzedaże Mediana ceny Zmiana r/r Mediana za m²
2026* 10 342 000 zł -11,2% 6 672 zł/m²
2025 349 385 000 zł -2,3% 6 471 zł/m²
2024 333 394 000 zł +23,6% 6 065 zł/m²
2023 316 318 889 zł +18,3% 5 514 zł/m²
2022 372 269 500 zł -4,8% 5 150 zł/m²
2021 320 283 000 zł +11% 4 337 zł/m²
2020 259 255 000 zł +36,4% 3 963 zł/m²
2019 299 187 000 zł +19,1% 3 640 zł/m²
2018 203 157 000 zł +12,1% 2 945 zł/m²
2017 218 140 000 zł -6,7% 2 833 zł/m²
2016 138 150 000 zł +11,1% 2 632 zł/m²
2015 223 135 000 zł +22,7% 2 508 zł/m²
2014 253 110 000 zł -20,6% 2 364 zł/m²
2013 234 138 500 zł +3% 2 514 zł/m²
2012 251 134 486 zł +17,4% 2 625 zł/m²
2011 228 114 600 zł +4,2% 2 479 zł/m²
2010 265 110 000 zł — 2 299 zł/m²

* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.

Tarnowskie Góry: ile trzeba przygotować na mieszkanie

Rodzaj nieruchomości Mieszkania (2025)
Sprzedaże 349
Mediana ceny 385 000 zł
Cena za m² 6 471 zł/m²
Mediana powierzchni 58,9 m²
Typowy przedział 177 487 –
728 000 zł

Przedziały cen sprzedanych nieruchomości na terenie Tarnowskich Gór

Rozkład obliczony na podstawie 4 271 transakcji (2010–2025)
Przedział cenyUdział sprzedaży
Poniżej 82 000 zł 9,9%
82 000 – 130 000 zł 16,6%
130 000 – 300 000 zł 44,6%
300 000 – 450 000 zł 18,4%
Powyżej 450 000 zł 10,6%

Ceny za metr kwadratowy mieszkań na terenie Tarnowskich Gór

Rozkład ceny za m² na podstawie 4 261 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
Cena za m²Udział sprzedaży
Poniżej 1 900 zł/m² 10,3%
1 900 – 2 600 zł/m² 17%
2 600 – 4 900 zł/m² 44%
4 900 – 6 600 zł/m² 18,9%
Powyżej 6 600 zł/m² 9,8%

Powierzchnie sprzedanych nieruchomości na terenie Tarnowskich Gór

Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali (2010–2025)
Powierzchnia użytkowaUdział sprzedaży
Poniżej 36 m² 10,8%
36 – 45 m² 15,8%
45 – 69 m² 45,7%
69 – 88 m² 17,6%
Powyżej 88 m² 10,2%

Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb

Tarnowskie Góry: mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
Liczba izb Udział sprzedaży Mediana ceny Średnia za m²
1 izba 2,3% 155 000 zł 5 726 zł/m²
2 izby 19,2% 158 000 zł 5 156 zł/m²
3 izby 42,9% 177 224 zł 4 040 zł/m²
4 izby 29,4% 253 000 zł 3 863 zł/m²
5 izb 5,4% 325 000 zł 3 786 zł/m²
6 izb i więcej 0,8% 284 100 zł 2 921 zł/m²

Obręby ewidencyjne z największą liczbą transakcji na terenie Tarnowskich Gór

Obręby z co najmniej 3 transakcjami w latach 2010–2025
Obręb Transakcje Mediana (mieszkania) Działki zł/m²
Tarnowskie Góry 1 795 — 119 zł/m²
Opatowice 548 — 53 zł/m²
Sowice 223 — 63 zł/m²
Stare Tarnowice 26 282 050 zł 113 zł/m²
Strzybnica 20 250 000 zł 269 zł/m²
Bobrowniki Śl. 17 — 274 zł/m²
Lasowice 16 — 198 zł/m²
Repty Śl. 13 — 32 zł/m²
Sucha Góra 13 — 193 zł/m²
Rybna 11 — 241 zł/m²

Najdroższe osiedla na terenie Tarnowskich Gór

Mediany cen mieszkań w latach 2010–2025
Osiedle Sprzedaże Mediana ceny Cena za m²
Opatowice 85 490 000 zł 5 894 zł/m²
Bobrowniki Śląskie — Piekary Rudne 72 372 000 zł 5 213 zł/m²
Repty Śląskie 130 360 000 zł 4 304 zł/m²
Rybna 89 349 001 zł 4 207 zł/m²
Stare Tarnowice 1 085 250 000 zł 3 962 zł/m²

Najtańsze osiedla na terenie Tarnowskich Gór

Osiedle Sprzedaże Mediana ceny Cena za m²
Osada Jana 409 130 000 zł 2 979 zł/m²
Strzybnica 136 146 250 zł 2 822 zł/m²
Śródmieście – Centrum 1 685 149 000 zł 3 086 zł/m²
Lasowice 561 237 427 zł 4 476 zł/m²
Stare Tarnowice 1 085 250 000 zł 3 962 zł/m²

Ceny działek na terenie Tarnowskich Gór: grunty budowlane, rolne i leśne

Działki niezabudowane sprzedane w latach 2010–2025 (sprzedaż wolnorynkowa, pełna własność)
Rodzaj gruntu Sprzedaże Mediana zł/m² Mediana ceny działki Typowa powierzchnia
Działki budowlane i zurbanizowane 1 585 111 zł/m² 150 000 zł 1 389 m²
Grunty rolne 1 568 61 zł/m² 100 000 zł 1 801 m²
Grunty leśne 6 52 zł/m² 112 500 zł 2 414 m²
Wszystkie działki 3 448 86 zł/m² 120 154 zł 1 523 m²

Gdzie grunt jest najdroższy: osiedla na terenie Tarnowskich Gór

Mediana ceny m² działek niezabudowanych, 2010–2025
Osiedle Sprzedaże Mediana zł/m² Mediana ceny działki
Stare Tarnowice 564 138 zł/m² 195 635 zł
Śródmieście – Centrum 514 133 zł/m² 145 000 zł
Lasowice 91 133 zł/m² 97 600 zł
Bobrowniki Śląskie — Piekary Rudne 338 100 zł/m² 115 000 zł
Repty Śląskie 403 87 zł/m² 125 000 zł
Strzybnica 135 80 zł/m² 90 000 zł
Rybna 405 78 zł/m² 110 000 zł
Opatowice 491 57 zł/m² 106 100 zł
Sowice 151 54 zł/m² 84 320 zł
Pniowiec 237 52 zł/m² 94 000 zł

Aktywność rynku nieruchomości na terenie Tarnowskich Gór

Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
Okres Transakcje Mieszkania Domy Działki Inne
2025 728 368 0 144 216
2026 (do 17.08) 30 10 0 10 10
Razem 2010–2026 12 115 4 549 0 3 785 3 781

Najczęściej sprzedawany format mieszkania na terenie Tarnowskich Gór to lokal trzyizbowy, z medianą ceny 177 224 zł. W ciągu roku mediana straciła 2,3%. Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.

Źródło: RCiWN — Rejestr Cen i Wartości Nieruchomości (starostwa powiatowe / GUGiK) — Rejestr cen nieruchomości — transakcje z aktów notarialnych (akty notarialne przekazywane do rejestru cen). Okres 2010–2026, dane do 17.08.2026. Dane publiczne PZGiK (art. 40a ustawy – Prawo geodezyjne i kartograficzne).

Ile średnio kosztuje zakup nieruchomości na terenie Tarnowskich Gór?

Na zakup nieruchomości na terenie Tarnowskich Gór trzeba przeznaczyć średnio 709 333 zł, czyli około 6 164 zł/m².

Ile nieruchomości jest teraz dostępnych do kupienia?

Aktualna oferta to około 342 nieruchomości: 197 mieszkań i 145 domów.

Od jakiej do jakiej kwoty sięgają ceny na terenie Tarnowskich Gór?

Ceny wahają się od około 105 000 zł do 2 499 000 zł, z opcjami niemal na każdą kieszeń.

Jaką powierzchnię mają zwykle nieruchomości na terenie Tarnowskich Gór?

Średnio mają około 115 m². Domy oferują więcej przestrzeni — około 178 m² — podczas gdy mieszkania mają zwykle około 69 m². Chcesz wiedzieć, ile zapłacisz w zależności od liczby pokoi? Oto aktualny obraz rynku Tarnowskich Gór:

PokojeŚrednia powierzchniaŚrednia cena
1 pokój34 m²210 829 zł
2 pokoje51 m²325 881 zł
3 pokoje72 m²537 685 zł
4 pokoje114 m²793 395 zł
5 pokoi159 m²964 211 zł
6 pokoi198 m²1 194 733 zł

Jaka jest średnia cena metra kwadratowego na terenie Tarnowskich Gór?

Średnia cena to 6 164 zł/m². Dla mieszkań rośnie do 6 983 zł/m², a dla domów spada do 5 735 zł/m².

Jaki typ nieruchomości najczęściej znajduje nowego właściciela na terenie Tarnowskich Gór?

Największym zainteresowaniem cieszy się 3-pokojowe mieszkanie. Tuż za nim plasują się 2-pokojowe mieszkanie i 4-pokojowy dom.