Znajdź 176 nieruchomości na sprzedaż na terenie Piekar Śląskich, w cenach między 89 000 zł a 2 200 000 zł, przy średniej cenie 525 076 zł.
Ceny nieruchomości Piekar Śląskich według rzeczywistych cen transakcyjnych
W 2025 roku 294 mieszkania zmieniły właściciela na terenie Piekar Śląskich, przy medianie ceny 240 000 zł — tak wynika z rejestru cen transakcyjnych RCiWN. Od 2010 roku ceny wzrosły o 117,2%. Mediana ceny za metr kwadratowy: 5 088 zł.
Mediana ceny sprzedaży
240 000 zł
2025
Mediana ceny za m²
5 088 zł/m²
2025
Zarejestrowane sprzedaże
294
2025
Ceny w ciągu roku
+9,1%
mediana
Od 2010 roku
+117,2%
mediana
Wobec mediany województwa
-25,9%
śląskie: 324 046 zł
Wobec mediany krajowej
-46,7%
Polska: 450 010 zł
Statystyki dla Piekar Śląskich obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 240 000 zł, czyli 5 088 zł/m², w obserwowanym przedziale od 120 454 zł do 516 300 zł.
Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 71 000 zł do 290 000 zł (około 80% rynku). W szczegółach: 42,6% transakcji zawarto między 110 000 zł a 200 000 zł, a 10,4% przekroczyło 290 000 zł.
Wśród mieszkań najczęściej sprzedawano lokale trzyizbowe, przed lokalami czteroizbowymi i lokalami dwuizbowymi. Pod względem powierzchni 41,7% sprzedanych lokali ma od 43 do 58 m², a 9,8% przekracza 68 m².
Te poziomy cen sytuują lokalny rynek wyraźnie poniżej typowych punktów odniesienia: lokalna mediana jest o 25,9% niższa od mediany województwa (śląskie: 324 046 zł), a od mediany krajowej (450 010 zł) jest o 46,7% niższa.
Ceny wyraźnie różnią się między poszczególnymi osiedlami. Najdroższa lokalizacja to Dąbrówka Wielka — mediana 510 000 zł (6 533 zł/m², 47 transakcji od 2010 roku), dalej Kamień z medianą 220 000 zł (4 645 zł/m²). Piekary Śląskie - Centrum: 212 000 zł (4 508 zł/m²). Na drugim biegunie Brzeziny Śląskie ma najbardziej przystępną medianę: 140 000 zł (3 315 zł/m²).
W bieżącym 2026 roku (dane do 17.08.2026) zarejestrowano już 25 sprzedaży mieszkań, z medianą 200 000 zł i 4 506 zł/m². W ostatnich 12 miesiącach mediana ceny wyniosła 241 776 zł (5 335 zł/m²) przy 137 transakcjach.
Jak zmieniały się ceny nieruchomości Piekar Śląskich rok po roku
| Rok |
Sprzedaże |
Mediana ceny |
Zmiana r/r |
Mediana za m² |
| 2026* |
25 |
200 000 zł |
-16,7% |
4 506 zł/m² |
| 2025 |
294 |
240 000 zł |
+9,1% |
5 088 zł/m² |
| 2024 |
290 |
220 000 zł |
+15,6% |
4 727 zł/m² |
| 2023 |
300 |
190 234 zł |
-5,8% |
4 064 zł/m² |
| 2022 |
308 |
202 000 zł |
+6,9% |
4 258 zł/m² |
| 2021 |
316 |
189 000 zł |
+32,2% |
3 772 zł/m² |
| 2020 |
243 |
143 000 zł |
+7,5% |
3 000 zł/m² |
| 2019 |
221 |
133 000 zł |
+10,8% |
2 738 zł/m² |
| 2018 |
261 |
120 000 zł |
+14,3% |
2 532 zł/m² |
| 2017 |
173 |
105 000 zł |
+5% |
2 167 zł/m² |
| 2016 |
185 |
100 000 zł |
+0% |
2 161 zł/m² |
| 2015 |
154 |
100 000 zł |
-9,1% |
2 173 zł/m² |
| 2014 |
156 |
110 000 zł |
+12,8% |
2 202 zł/m² |
| 2013 |
126 |
97 500 zł |
-2,5% |
2 105 zł/m² |
| 2012 |
142 |
100 000 zł |
-3,8% |
2 142 zł/m² |
| 2011 |
108 |
104 000 zł |
-5,9% |
2 315 zł/m² |
| 2010 |
138 |
110 500 zł |
— |
2 430 zł/m² |
* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.
Piekary Śląskie: ile trzeba przygotować na mieszkanie
| Rodzaj nieruchomości |
Mieszkania (2025) |
| Sprzedaże |
294 |
| Mediana ceny |
240 000 zł |
| Cena za m² |
5 088 zł/m² |
| Mediana powierzchni |
48,7 m² |
| Typowy przedział |
120 454 – 516 300 zł |
Przedziały cen sprzedanych nieruchomości na terenie Piekar Śląskich
Rozkład obliczony na podstawie 3 440 transakcji (2010–2025)
| Przedział ceny | Udział sprzedaży |
| Poniżej 71 000 zł |
10% |
| 71 000 – 110 000 zł |
17,7% |
| 110 000 – 200 000 zł |
42,6% |
| 200 000 – 290 000 zł |
19,2% |
| Powyżej 290 000 zł |
10,4% |
Ceny za metr kwadratowy mieszkań na terenie Piekar Śląskich
Rozkład ceny za m² na podstawie 3 440 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
| Cena za m² | Udział sprzedaży |
| Poniżej 1 700 zł/m² |
10,3% |
| 1 700 – 2 300 zł/m² |
17,2% |
| 2 300 – 4 000 zł/m² |
43,7% |
| 4 000 – 5 200 zł/m² |
18,1% |
| Powyżej 5 200 zł/m² |
10,6% |
Powierzchnie sprzedanych nieruchomości na terenie Piekar Śląskich
Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali (2010–2025)
| Powierzchnia użytkowa | Udział sprzedaży |
| Poniżej 35 m² |
9,6% |
| 35 – 43 m² |
20,6% |
| 43 – 58 m² |
41,7% |
| 58 – 68 m² |
18,4% |
| Powyżej 68 m² |
9,8% |
Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb
Piekary Śląskie: mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
| Liczba izb |
Udział sprzedaży |
Mediana ceny |
Średnia za m² |
| 1 izba |
1,4% |
103 500 zł |
3 720 zł/m² |
| 2 izby |
15,6% |
115 000 zł |
3 417 zł/m² |
| 3 izby |
49,5% |
140 000 zł |
3 303 zł/m² |
| 4 izby |
25,9% |
170 000 zł |
3 305 zł/m² |
| 5 izb |
6,8% |
180 000 zł |
3 053 zł/m² |
| 6 izb i więcej |
0,9% |
150 000 zł |
3 013 zł/m² |
Obręby ewidencyjne z największą liczbą transakcji na terenie Piekar Śląskich
Obręby z co najmniej 3 transakcjami w latach 2010–2025
| Obręb |
Transakcje |
Mediana (mieszkania) |
Działki zł/m² |
| Piekary Wielkie 6 |
21 |
235 000 zł |
— |
| Kamień Zachód |
19 |
— |
250 zł/m² |
| Piekary Wielkie 9 |
11 |
190 002 zł |
— |
| Piekary Wielkie 2 |
9 |
— |
— |
| Brzeziny Kamień |
8 |
— |
— |
| Dąbrówka Wielka 1 |
8 |
— |
132 zł/m² |
| Radzionków |
6 |
— |
32 zł/m² |
| Brzozowice 2 |
6 |
— |
— |
| Kozłowa Góra 3 |
6 |
— |
300 zł/m² |
| Osiedle Wyzwolenia |
5 |
— |
— |
Mediana ceny według osiedli na terenie Piekar Śląskich
Ceny działek na terenie Piekar Śląskich: grunty budowlane, rolne i leśne
Działki niezabudowane sprzedane w latach 2010–2025 (sprzedaż wolnorynkowa, pełna własność)
| Rodzaj gruntu |
Sprzedaże |
Mediana zł/m² |
Mediana ceny działki |
Typowa powierzchnia |
| Działki budowlane i zurbanizowane |
564 |
130 zł/m² |
115 000 zł |
806 m² |
| Grunty rolne |
270 |
9,0 zł/m² |
30 000 zł |
2 746 m² |
| Wszystkie działki |
863 |
96 zł/m² |
85 000 zł |
1 023 m² |
Ceny gruntu według osiedli na terenie Piekar Śląskich
Aktywność rynku nieruchomości na terenie Piekar Śląskich
Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
| Okres |
Transakcje |
Mieszkania |
Domy |
Działki |
Inne |
| 2025 |
602 |
337 |
0 |
86 |
179 |
| 2026 (do 17.08) |
57 |
26 |
0 |
7 |
24 |
| Razem 2010–2026 |
8 350 |
4 564 |
0 |
1 150 |
2 636 |
Między obrębami ewidencyjnymi na terenie Piekar Śląskich różnice są wyraźne: najdroższy obręb to Piekary Wielkie Bazylika, z medianą 300 000 zł przy 3 sprzedażach mieszkań. Najwięcej transakcji przypada na obręb Piekary Wielkie 6 (21). Rynek pierwotny odpowiada za 14,1% sprzedaży, dla których znany jest rodzaj rynku. Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.
Szybki przewodnik: jak kupić nieruchomość na terenie Piekar Śląskich — ceny i metraże
Ile średnio kosztuje zakup nieruchomości na terenie Piekar Śląskich?
Na zakup nieruchomości na terenie Piekar Śląskich trzeba przeznaczyć średnio 525 076 zł, czyli około 4 211 zł/m².
Ile nieruchomości jest teraz dostępnych do kupienia?
Aktualna oferta to około 176 nieruchomości: 104 mieszkania i 67 domów oraz 5 innych nieruchomości.
Jaki jest przedział cen na terenie Piekar Śląskich?
Ceny wahają się od około 89 000 zł do 2 200 000 zł, z opcjami niemal na każdą kieszeń.
Jak duże są zazwyczaj nieruchomości?
Zazwyczaj oferują około 125 m². Domy oferują więcej przestrzeni — około 231 m² — podczas gdy mieszkania mają zwykle około 56 m². Chcesz wiedzieć, ile zapłacisz w zależności od liczby pokoi? Oto aktualny obraz rynku Piekar Śląskich:
| Pokoje | Średnia powierzchnia | Średnia cena |
| 1 pokój | 219 m² | 327 710 zł |
| 2 pokoje | 44 m² | 255 982 zł |
| 3 pokoje | 65 m² | 403 469 zł |
| 4 pokoje | 110 m² | 585 331 zł |
| 5 pokoi | 162 m² | 793 952 zł |
| 6 pokoi | 154 m² | 568 750 zł |
Jaka jest średnia cena metra kwadratowego na terenie Piekar Śląskich?
Średnio wychodzi około 4 211 zł/m². Dla mieszkań rośnie do 6 226 zł/m², a dla domów spada do 3 452 zł/m².
Jaki typ nieruchomości najczęściej trafia na rynek sprzedaży Piekar Śląskich?
Największym zainteresowaniem cieszy się 3-pokojowe mieszkanie. Tuż za nim plasują się 2-pokojowe mieszkanie i 5-pokojowy dom.