Porównaj 419 nieruchomości na sprzedaż na terenie Miasteczka Śląskiego — średnia cena to 472 000 zł, a ceny sięgają od 200 000 zł do 1 700 000 zł.
Ceny nieruchomości Miasteczka Śląskiego według rzeczywistych cen transakcyjnych
Na podstawie RCiWN (rejestr cen transakcyjnych z aktów notarialnych) mieszkanie na terenie Miasteczka Śląskiego sprzedawano w 2025 roku za medianę 195 000 zł. Typowa nieruchomość: 46,9 m², 3 izby. Ceny zyskały 8,3% w ciągu roku.
Mediana ceny sprzedaży
195 000 zł
2025
Mediana ceny za m²
4 737 zł/m²
2025
Zarejestrowane sprzedaże
17
2025
Ceny w ciągu roku
+8,3%
mediana
Od 2010 roku
+163,5%
mediana
Wobec mediany powiatu
-45,5%
Tarnogórski: 357 500 zł
Wobec mediany krajowej
-56,7%
Polska: 450 010 zł
Statystyki dla Miasteczka Śląskiego obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 195 000 zł, czyli 4 737 zł/m², w obserwowanym przedziale od 90 000 zł do 315 000 zł.
Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 57 000 zł do 200 000 zł (około 81% rynku). W szczegółach: 42,7% transakcji zawarto między 87 000 zł a 150 000 zł, a 9,1% przekroczyło 200 000 zł.
Wśród mieszkań najczęściej sprzedawano lokale trzyizbowe, przed lokalami czteroizbowymi i lokalami dwuizbowymi. Pod względem powierzchni 51,7% sprzedanych lokali ma od 35 do 48 m², a 10,4% przekracza 55 m².
Te poziomy cen sytuują lokalny rynek wyraźnie poniżej typowych punktów odniesienia: lokalna mediana jest o 45,5% niższa od mediany powiatu (Tarnogórski: 357 500 zł), a od mediany krajowej (450 010 zł) jest o 56,7% niższa.
W ostatnich 12 miesiącach mediana ceny wyniosła 180 000 zł (4 764 zł/m²) przy 6 transakcjach.
Jak zmieniały się ceny nieruchomości Miasteczka Śląskiego rok po roku
| Rok |
Sprzedaże |
Mediana ceny |
Zmiana r/r |
Mediana za m² |
| 2026* |
1 |
165 000 zł |
-15,4% |
5 355 zł/m² |
| 2025 |
17 |
195 000 zł |
+8,3% |
4 737 zł/m² |
| 2024 |
11 |
180 000 zł |
-2,7% |
4 700 zł/m² |
| 2023 |
9 |
185 000 zł |
+37% |
4 044 zł/m² |
| 2022 |
17 |
135 000 zł |
-11,5% |
3 946 zł/m² |
| 2021 |
18 |
152 500 zł |
+38,6% |
3 211 zł/m² |
| 2020 |
20 |
110 000 zł |
-22,5% |
2 678 zł/m² |
| 2019 |
30 |
141 850 zł |
+32,8% |
3 127 zł/m² |
| 2018 |
32 |
106 852 zł |
+0,8% |
3 350 zł/m² |
| 2017 |
19 |
106 000 zł |
+75,2% |
2 729 zł/m² |
| 2016 |
8 |
60 500 zł |
-30,5% |
1 915 zł/m² |
| 2015 |
7 |
87 000 zł |
-18,5% |
2 272 zł/m² |
| 2014 |
16 |
106 800 zł |
+17,7% |
2 276 zł/m² |
| 2013 |
24 |
90 750 zł |
-3,5% |
2 169 zł/m² |
| 2012 |
11 |
94 000 zł |
+25,8% |
1 986 zł/m² |
| 2011 |
17 |
74 700 zł |
+0,9% |
1 947 zł/m² |
| 2010 |
17 |
74 000 zł |
— |
1 961 zł/m² |
* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.
Miasteczko Śląskie: ile trzeba przygotować na mieszkanie
| Rodzaj nieruchomości |
Mieszkania (2025) |
| Sprzedaże |
17 |
| Mediana ceny |
195 000 zł |
| Cena za m² |
4 737 zł/m² |
| Mediana powierzchni |
46,9 m² |
| Typowy przedział |
90 000 – 315 000 zł |
Przedziały cen sprzedanych nieruchomości na terenie Miasteczka Śląskiego
Rozkład obliczony na podstawie 274 transakcji (2010–2025)
| Przedział ceny | Udział sprzedaży |
| Poniżej 57 000 zł |
9,9% |
| 57 000 – 87 000 zł |
18,2% |
| 87 000 – 150 000 zł |
42,7% |
| 150 000 – 200 000 zł |
20,1% |
| Powyżej 200 000 zł |
9,1% |
Ceny za metr kwadratowy mieszkań na terenie Miasteczka Śląskiego
Rozkład ceny za m² na podstawie 269 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
| Cena za m² | Udział sprzedaży |
| Poniżej 1 600 zł/m² |
11,2% |
| 1 600 – 2 100 zł/m² |
15,2% |
| 2 100 – 3 400 zł/m² |
43,9% |
| 3 400 – 4 400 zł/m² |
19,7% |
| Powyżej 4 400 zł/m² |
10% |
Powierzchnie sprzedanych nieruchomości na terenie Miasteczka Śląskiego
Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali (2010–2025)
| Powierzchnia użytkowa | Udział sprzedaży |
| Poniżej 31 m² |
15,2% |
| 31 – 35 m² |
10,4% |
| 35 – 48 m² |
51,7% |
| 48 – 55 m² |
12,3% |
| Powyżej 55 m² |
10,4% |
Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb
Miasteczko Śląskie: mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
| Liczba izb |
Udział sprzedaży |
Mediana ceny |
Średnia za m² |
| 2 izby |
23,5% |
80 200 zł |
2 786 zł/m² |
| 3 izby |
41% |
105 000 zł |
2 861 zł/m² |
| 4 izby |
32,8% |
130 000 zł |
2 849 zł/m² |
| 5 izb |
2,6% |
114 800 zł |
1 544 zł/m² |
Obręby ewidencyjne z największą liczbą transakcji na terenie Miasteczka Śląskiego
Obręby z co najmniej 3 transakcjami w latach 2010–2025
| Obręb |
Transakcje |
Mediana (mieszkania) |
Działki zł/m² |
| Żyglinek |
71 |
— |
23 zł/m² |
| Brynica |
36 |
— |
44 zł/m² |
| Bibiela |
18 |
— |
37 zł/m² |
| Żyglin |
14 |
117 500 zł |
108 zł/m² |
| Miasteczko Śląskie |
9 |
— |
— |
Ceny działek na terenie Miasteczka Śląskiego: grunty budowlane, rolne i leśne
Działki niezabudowane sprzedane w latach 2010–2025 (sprzedaż wolnorynkowa, pełna własność)
| Rodzaj gruntu |
Sprzedaże |
Mediana zł/m² |
Mediana ceny działki |
Typowa powierzchnia |
| Działki budowlane i zurbanizowane |
158 |
75 zł/m² |
86 025 zł |
1 284 m² |
| Grunty rolne |
151 |
62 zł/m² |
66 500 zł |
1 186 m² |
| Grunty leśne |
16 |
37 zł/m² |
63 883 zł |
1 864 m² |
| Wszystkie działki |
402 |
62 zł/m² |
69 950 zł |
1 114 m² |
Aktywność rynku nieruchomości na terenie Miasteczka Śląskiego
Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
| Okres |
Transakcje |
Mieszkania |
Domy |
Działki |
Inne |
| 2025 |
51 |
17 |
0 |
16 |
18 |
| 2026 (do 17.08) |
3 |
1 |
0 |
0 |
2 |
| Razem 2010–2026 |
1 058 |
281 |
0 |
439 |
338 |
W porównaniu z medianą powiatu (Tarnogórski: 357 500 zł) ceny Miasteczka Śląskiego są o 45,5% niższe. Mediana krajowa wynosi 450 010 zł, różnica to -56,7%. Od 2010 roku lokalna zmiana wynosi łącznie +163,5%. Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.
Szybki przewodnik: jak kupić nieruchomość na terenie Miasteczka Śląskiego — ceny i metraże
Jaka jest średnia cena, aby kupić nieruchomość na terenie Miasteczka Śląskiego?
Na zakup nieruchomości na terenie Miasteczka Śląskiego trzeba przeznaczyć średnio 472 000 zł, czyli około 3 880 zł/m².
Jak duża jest oferta na terenie Miasteczka Śląskiego?
Obecnie dostępnych ofert: 419: 7 mieszkań i 4 domy oraz 408 innych nieruchomości.
Jaki jest przedział cen na terenie Miasteczka Śląskiego?
Oferty zaczynają się od 200 000 zł i sięgają 1 700 000 zł, więc coś dla siebie znajdą zarówno osoby z ograniczonym budżetem, jak i szukające ofert z wyższej półki.
Jak duże są zazwyczaj nieruchomości?
Średnio mają około 122 m². Domy oferują więcej przestrzeni — około 222 m² — podczas gdy mieszkania mają zwykle około 64 m².
Jaka jest średnia cena metra kwadratowego na terenie Miasteczka Śląskiego?
Średnio wychodzi około 3 880 zł/m². Dla mieszkań rośnie do 4 404 zł/m², a dla domów spada do 3 615 zł/m².
Jaki typ nieruchomości najczęściej znajduje nowego właściciela na terenie Miasteczka Śląskiego?
Największym zainteresowaniem cieszy się 2-pokojowe mieszkanie. Tuż za nim plasują się 6-pokojowy dom i 6-pokojowe mieszkanie.