Zobacz 289 nieruchomości na sprzedaż na terenie Siemianowic Śląskich: ceny od 109 000 zł do 2 600 000 zł, średnio 502 323 zł.
Ceny nieruchomości Siemianowic Śląskich według rzeczywistych cen transakcyjnych
Na podstawie RCiWN (rejestr cen transakcyjnych z aktów notarialnych) mieszkanie na terenie Siemianowic Śląskich sprzedawano w 2025 roku za medianę 318 000 zł. Typowa nieruchomość: 49,6 m², 3 izby. Ceny zyskały 18,7% w ciągu roku.
Mediana ceny sprzedaży
318 000 zł
2025
Mediana ceny za m²
6 545 zł/m²
2025
Zarejestrowane sprzedaże
583
2025
Ceny w ciągu roku
+18,7%
mediana
Od 2021 roku
+46,2%
mediana
Wobec mediany województwa
-1,9%
śląskie: 324 046 zł
Wobec mediany krajowej
-29,3%
Polska: 450 010 zł
Statystyki dla Siemianowic Śląskich obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 318 000 zł, czyli 6 545 zł/m², w obserwowanym przedziale od 120 300 zł do 687 403 zł.
Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 140 000 zł do 540 000 zł (około 81% rynku). W szczegółach: 46,1% transakcji zawarto między 200 000 zł a 370 000 zł, a 9,7% przekroczyło 540 000 zł.
Wśród mieszkań najczęściej sprzedawano lokale trzyizbowe, przed lokalami dwuizbowymi i lokalami czteroizbowymi. Pod względem powierzchni 43,7% sprzedanych lokali ma od 41 do 60 m², a 10% przekracza 73 m².
Dla porównania z typowymi punktami odniesienia: lokalna mediana jest o 1,9% niższa od mediany województwa (śląskie: 324 046 zł), a od mediany krajowej (450 010 zł) jest o 29,3% niższa.
Ceny wyraźnie różnią się między poszczególnymi osiedlami. Najdroższa lokalizacja to Przełajka — mediana 471 500 zł (6 692 zł/m², 46 transakcji od 2010 roku), dalej Bańgów z medianą 390 945 zł (7 136 zł/m²). Michałkowice: 318 000 zł (6 746 zł/m²). Na drugim biegunie Centrum ma najbardziej przystępną medianę: 223 000 zł (4 933 zł/m²).
W bieżącym 2026 roku (dane do 17.08.2026) zarejestrowano już 263 sprzedaże mieszkań, z medianą 294 000 zł i 6 333 zł/m². W ostatnich 12 miesiącach mediana ceny wyniosła 290 500 zł (6 230 zł/m²) przy 426 transakcjach.
Jak zmieniały się ceny nieruchomości Siemianowic Śląskich rok po roku
| Rok |
Sprzedaże |
Mediana ceny |
Zmiana r/r |
Mediana za m² |
| 2026* |
263 |
294 000 zł |
-7,5% |
6 333 zł/m² |
| 2025 |
583 |
318 000 zł |
+18,7% |
6 545 zł/m² |
| 2024 |
472 |
268 000 zł |
-12,1% |
5 812 zł/m² |
| 2023 |
771 |
305 000 zł |
+48,8% |
6 112 zł/m² |
| 2022 |
332 |
205 000 zł |
-5,7% |
4 762 zł/m² |
| 2021 |
192 |
217 500 zł |
-13,3% |
4 681 zł/m² |
| 2020 |
4 |
251 000 zł |
— |
4 097 zł/m² |
* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.
Siemianowice Śląskie: ile trzeba przygotować na mieszkanie
| Rodzaj nieruchomości |
Mieszkania (2025) |
| Sprzedaże |
583 |
| Mediana ceny |
318 000 zł |
| Cena za m² |
6 545 zł/m² |
| Mediana powierzchni |
49,6 m² |
| Typowy przedział |
120 300 – 687 403 zł |
Przedziały cen sprzedanych nieruchomości na terenie Siemianowic Śląskich
Rozkład obliczony na podstawie 2 617 transakcji (2010–2025)
| Przedział ceny | Udział sprzedaży |
| Poniżej 140 000 zł |
9,6% |
| 140 000 – 200 000 zł |
16% |
| 200 000 – 370 000 zł |
46,1% |
| 370 000 – 540 000 zł |
18,6% |
| Powyżej 540 000 zł |
9,7% |
Ceny za metr kwadratowy mieszkań na terenie Siemianowic Śląskich
Rozkład ceny za m² na podstawie 2 617 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
| Cena za m² | Udział sprzedaży |
| Poniżej 3 600 zł/m² |
10,4% |
| 3 600 – 4 700 zł/m² |
17% |
| 4 700 – 7 100 zł/m² |
45,4% |
| 7 100 – 8 500 zł/m² |
17,6% |
| Powyżej 8 500 zł/m² |
9,6% |
Powierzchnie sprzedanych nieruchomości na terenie Siemianowic Śląskich
Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali (2010–2025)
| Powierzchnia użytkowa | Udział sprzedaży |
| Poniżej 34 m² |
8,7% |
| 34 – 41 m² |
20,2% |
| 41 – 60 m² |
43,7% |
| 60 – 73 m² |
17,4% |
| Powyżej 73 m² |
10% |
Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb
Siemianowice Śląskie: mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
| Liczba izb |
Udział sprzedaży |
Mediana ceny |
Średnia za m² |
| 1 izba |
2,6% |
166 500 zł |
5 946 zł/m² |
| 2 izby |
25,4% |
208 156 zł |
5 972 zł/m² |
| 3 izby |
46,6% |
264 000 zł |
5 912 zł/m² |
| 4 izby |
21,8% |
330 000 zł |
5 920 zł/m² |
| 5 izb |
3,3% |
432 000 zł |
5 932 zł/m² |
| 6 izb i więcej |
0,2% |
694 500 zł |
4 785 zł/m² |
Obręby ewidencyjne z największą liczbą transakcji na terenie Siemianowic Śląskich
Obręby z co najmniej 3 transakcjami w latach 2010–2025
| Obręb |
Transakcje |
Mediana (mieszkania) |
Działki zł/m² |
| 11 |
104 |
— |
287 zł/m² |
| 21 |
76 |
— |
244 zł/m² |
| 32 |
64 |
— |
190 zł/m² |
| 53 |
55 |
— |
153 zł/m² |
| 55 |
33 |
133 000 zł |
240 zł/m² |
| 33 |
19 |
— |
126 zł/m² |
| 35 |
19 |
— |
— |
| 51 |
18 |
— |
243 zł/m² |
| 45 |
18 |
— |
— |
| 49 |
17 |
— |
180 zł/m² |
Mediana ceny według osiedli na terenie Siemianowic Śląskich
Mediany cen mieszkań w latach 2010–2025
| Osiedle |
Sprzedaże |
Mediana ceny |
Cena za m² |
| Przełajka |
46 |
471 500 zł |
6 692 zł/m² |
| Bańgów |
303 |
390 945 zł |
7 136 zł/m² |
| Michałkowice |
785 |
318 000 zł |
6 746 zł/m² |
| Bytków |
411 |
269 000 zł |
5 753 zł/m² |
| Centrum |
1 072 |
223 000 zł |
4 933 zł/m² |
Ceny działek na terenie Siemianowic Śląskich: grunty budowlane, rolne i leśne
Działki niezabudowane sprzedane w latach 2010–2025 (sprzedaż wolnorynkowa, pełna własność)
| Rodzaj gruntu |
Sprzedaże |
Mediana zł/m² |
Mediana ceny działki |
Typowa powierzchnia |
| Działki budowlane i zurbanizowane |
161 |
234 zł/m² |
307 500 zł |
955 m² |
| Wszystkie działki |
170 |
229 zł/m² |
303 750 zł |
1 038 m² |
Ceny gruntu według osiedli na terenie Siemianowic Śląskich
Mediana ceny m² działek niezabudowanych, 2010–2025
| Osiedle |
Sprzedaże |
Mediana zł/m² |
Mediana ceny działki |
| Centrum |
48 |
243 zł/m² |
361 345 zł |
| Przełajka |
28 |
205 zł/m² |
218 000 zł |
| Michałkowice |
49 |
190 zł/m² |
320 000 zł |
Aktywność rynku nieruchomości na terenie Siemianowic Śląskich
Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
| Okres |
Transakcje |
Mieszkania |
Domy |
Działki |
Inne |
| 2025 |
902 |
640 |
0 |
78 |
184 |
| 2026 (do 17.08) |
463 |
301 |
0 |
47 |
115 |
| Razem 2010–2026 |
4 311 |
2 999 |
0 |
368 |
944 |
W porównaniu z medianą województwa (śląskie: 324 046 zł) ceny Siemianowic Śląskich są o 1,9% niższe. Mediana krajowa wynosi 450 010 zł, różnica to -29,3%. Od 2021 roku lokalna zmiana wynosi łącznie +46,2%. Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.
Szybki przewodnik: jak kupić nieruchomość na terenie Siemianowic Śląskich — ceny i metraże
Ile średnio kosztuje zakup nieruchomości na terenie Siemianowic Śląskich?
Licz się ze średnią kwotą 502 323 zł, aby kupić nieruchomość na terenie Siemianowic Śląskich, czyli około 6 876 zł/m².
Jak duża jest oferta na terenie Siemianowic Śląskich?
Aktualna oferta to około 289 nieruchomości: 241 mieszkań i 48 domów.
Jaki jest przedział cen na terenie Siemianowic Śląskich?
Znajdziesz tu oferty od 109 000 zł do 2 600 000 zł, w zależności od okolicy i typu nieruchomości.
Jaki metraż mają zwykle nieruchomości na terenie Siemianowic Śląskich?
Średnio mają około 73 m². Domy oferują więcej przestrzeni — około 167 m² — podczas gdy mieszkania mają zwykle około 54 m². Chcesz wiedzieć, ile zapłacisz w zależności od liczby pokoi? Oto aktualny obraz rynku Siemianowic Śląskich:
| Pokoje | Średnia powierzchnia | Średnia cena |
| 1 pokój | 34 m² | 202 965 zł |
| 2 pokoje | 45 m² | 301 903 zł |
| 3 pokoje | 66 m² | 577 331 zł |
| 4 pokoje | 106 m² | 722 389 zł |
| 6 pokoi | 145 m² | 879 000 zł |
Jaka jest średnia cena metra kwadratowego na terenie Siemianowic Śląskich?
Wynosi ona około 6 876 zł/m². Dla mieszkań rośnie do 7 821 zł/m², a dla domów spada do 5 339 zł/m².
Jaki typ nieruchomości najczęściej znajduje nowego właściciela na terenie Siemianowic Śląskich?
Największym zainteresowaniem cieszy się 3-pokojowe mieszkanie. Tuż za nim plasują się 2-pokojowe mieszkanie i 1-pokojowe mieszkanie.