Odkryj 111 nieruchomości na sprzedaż na terenie Czeladzi. Ceny wahają się od 115 000 zł do 1 470 000 zł, a średnia cena to 454 574 zł.
Ceny nieruchomości Czeladzi według rzeczywistych cen transakcyjnych
Na podstawie RCiWN (rejestr cen transakcyjnych z aktów notarialnych) mieszkanie na terenie Czeladzi sprzedawano w 2025 roku za medianę 250 000 zł. Typowa nieruchomość: 48,1 m², 3 izby. Ceny zyskały 13,6% w ciągu roku.
Mediana ceny sprzedaży
250 000 zł
2025
Mediana ceny za m²
5 028 zł/m²
2025
Zarejestrowane sprzedaże
159
2025
Ceny w ciągu roku
+13,6%
mediana
Od 2010 roku
+104,9%
mediana
Wobec mediany powiatu
-11,4%
Będziński: 282 153 zł
Wobec mediany krajowej
-44,4%
Polska: 450 010 zł
Statystyki dla Czeladzi obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 250 000 zł, czyli 5 028 zł/m², w obserwowanym przedziale od 84 596 zł do 605 068 zł.
Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 60 000 zł do 310 000 zł (około 81% rynku). W szczegółach: 46,3% transakcji zawarto między 100 000 zł a 210 000 zł, a 9,9% przekroczyło 310 000 zł.
Wśród mieszkań najczęściej sprzedawano lokale trzyizbowe, przed lokalami dwuizbowymi i lokalami czteroizbowymi. Pod względem powierzchni 44,5% sprzedanych lokali ma od 40 do 55 m², a 10,2% przekracza 72 m².
Dla porównania z typowymi punktami odniesienia: lokalna mediana jest o 11,4% niższa od mediany powiatu (Będziński: 282 153 zł), a od mediany krajowej (450 010 zł) jest o 44,4% niższa.
W bieżącym 2026 roku (dane do 17.08.2026) zarejestrowano już 81 sprzedaży mieszkań, z medianą 235 000 zł i 4 933 zł/m². W ostatnich 12 miesiącach mediana ceny wyniosła 240 000 zł (5 041 zł/m²) przy 137 transakcjach.
Jak zmieniały się ceny nieruchomości Czeladzi rok po roku
| Rok |
Sprzedaże |
Mediana ceny |
Zmiana r/r |
Mediana za m² |
| 2026* |
81 |
235 000 zł |
-6% |
4 933 zł/m² |
| 2025 |
159 |
250 000 zł |
+13,6% |
5 028 zł/m² |
| 2024 |
138 |
220 000 zł |
+12,8% |
4 827 zł/m² |
| 2023 |
98 |
195 000 zł |
-15,9% |
4 524 zł/m² |
| 2022 |
131 |
232 000 zł |
+25,4% |
4 799 zł/m² |
| 2021 |
135 |
185 000 zł |
+28,5% |
3 890 zł/m² |
| 2020 |
103 |
144 000 zł |
+20% |
3 149 zł/m² |
| 2019 |
125 |
120 000 zł |
-11,1% |
2 606 zł/m² |
| 2018 |
148 |
135 000 zł |
+21,6% |
2 717 zł/m² |
| 2017 |
88 |
111 000 zł |
+23,3% |
2 373 zł/m² |
| 2016 |
107 |
90 000 zł |
-3,7% |
2 182 zł/m² |
| 2015 |
88 |
93 500 zł |
+5,1% |
2 175 zł/m² |
| 2014 |
73 |
89 000 zł |
-23,3% |
2 126 zł/m² |
| 2013 |
70 |
116 000 zł |
-11,5% |
2 379 zł/m² |
| 2012 |
60 |
131 000 zł |
+4,8% |
2 551 zł/m² |
| 2011 |
58 |
125 000 zł |
+2,5% |
2 422 zł/m² |
| 2010 |
69 |
122 000 zł |
— |
2 443 zł/m² |
* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.
Czeladź: ile trzeba przygotować na mieszkanie
| Rodzaj nieruchomości |
Mieszkania (2025) |
| Sprzedaże |
159 |
| Mediana ceny |
250 000 zł |
| Cena za m² |
5 028 zł/m² |
| Mediana powierzchni |
48,1 m² |
| Typowy przedział |
84 596 – 605 068 zł |
Przedziały cen sprzedanych nieruchomości na terenie Czeladzi
Rozkład obliczony na podstawie 1 731 transakcji (2010–2025)
| Przedział ceny | Udział sprzedaży |
| Poniżej 60 000 zł |
9,1% |
| 60 000 – 100 000 zł |
16,5% |
| 100 000 – 210 000 zł |
46,3% |
| 210 000 – 310 000 zł |
18,1% |
| Powyżej 310 000 zł |
9,9% |
Ceny za metr kwadratowy mieszkań na terenie Czeladzi
Rozkład ceny za m² na podstawie 1 728 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
| Cena za m² | Udział sprzedaży |
| Poniżej 1 500 zł/m² |
10,4% |
| 1 500 – 2 300 zł/m² |
16,8% |
| 2 300 – 4 300 zł/m² |
44% |
| 4 300 – 5 700 zł/m² |
18,9% |
| Powyżej 5 700 zł/m² |
9,8% |
Powierzchnie sprzedanych nieruchomości na terenie Czeladzi
Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali (2010–2025)
| Powierzchnia użytkowa | Udział sprzedaży |
| Poniżej 34 m² |
10,4% |
| 34 – 40 m² |
17,4% |
| 40 – 55 m² |
44,5% |
| 55 – 72 m² |
17,4% |
| Powyżej 72 m² |
10,2% |
Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb
Czeladź: mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
| Liczba izb |
Udział sprzedaży |
Mediana ceny |
Średnia za m² |
| 1 izba |
2,1% |
77 500 zł |
4 077 zł/m² |
| 2 izby |
24,1% |
95 000 zł |
3 123 zł/m² |
| 3 izby |
44,4% |
145 000 zł |
3 414 zł/m² |
| 4 izby |
24,1% |
180 000 zł |
3 483 zł/m² |
| 5 izb |
4,9% |
269 000 zł |
3 772 zł/m² |
| 6 izb i więcej |
0,4% |
140 000 zł |
1 779 zł/m² |
Ceny działek na terenie Czeladzi: grunty budowlane, rolne i leśne
Działki niezabudowane sprzedane w latach 2010–2025 (sprzedaż wolnorynkowa, pełna własność)
| Rodzaj gruntu |
Sprzedaże |
Mediana zł/m² |
Mediana ceny działki |
Typowa powierzchnia |
| Działki budowlane i zurbanizowane |
550 |
246 zł/m² |
239 372 zł |
630 m² |
| Grunty rolne |
144 |
90 zł/m² |
100 000 zł |
1 324 m² |
| Wszystkie działki |
711 |
198 zł/m² |
200 000 zł |
694 m² |
Aktywność rynku nieruchomości na terenie Czeladzi
Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
| Okres |
Transakcje |
Mieszkania |
Domy |
Działki |
Inne |
| 2025 |
376 |
182 |
0 |
72 |
122 |
| 2026 (do 17.08) |
215 |
84 |
0 |
44 |
87 |
| Razem 2010–2026 |
4 565 |
1 957 |
0 |
838 |
1 770 |
Najczęściej sprzedawany format mieszkania na terenie Czeladzi to lokal trzyizbowy, z medianą ceny 145 000 zł. W ciągu roku mediana zyskała 13,6%. Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.
Zakup nieruchomości na terenie Czeladzi: ceny, metraże i co warto wiedzieć
Jaki budżet trzeba mieć, aby kupić nieruchomość na terenie Czeladzi?
Nieruchomości na terenie Czeladzi kosztują średnio około 454 574 zł, czyli około 5 350 zł/m².
Ile nieruchomości obejmuje oferta na terenie Czeladzi?
W tej chwili do wyboru są 111 nieruchomości: 77 mieszkań i 34 domy.
Jaki jest przedział cen na terenie Czeladzi?
Znajdziesz tu oferty od 115 000 zł do 1 470 000 zł, w zależności od okolicy i typu nieruchomości.
Jaki metraż mają zwykle nieruchomości na terenie Czeladzi?
Średnio mają około 85 m². Domy oferują więcej przestrzeni — około 159 m² — podczas gdy mieszkania mają zwykle około 52 m². Chcesz wiedzieć, ile zapłacisz w zależności od liczby pokoi? Oto aktualny obraz rynku Czeladzi:
| Pokoje | Średnia powierzchnia | Średnia cena |
| 1 pokój | 40 m² | 206 967 zł |
| 2 pokoje | 44 m² | 249 808 zł |
| 3 pokoje | 57 m² | 443 174 zł |
| 4 pokoje | 112 m² | 646 469 zł |
Ile kosztuje metr kwadratowy na terenie Czeladzi?
Średnia cena to 5 350 zł/m². Dla mieszkań rośnie do 6 632 zł/m², a dla domów spada do 4 393 zł/m².
Jaki typ nieruchomości najczęściej znajduje nowego właściciela na terenie Czeladzi?
Największym zainteresowaniem cieszy się 2-pokojowe mieszkanie. Tuż za nim plasują się 4-pokojowy dom i 3-pokojowe mieszkanie.