Znajdź swoją nieruchomość na terenie Lędzin: 115 nieruchomości na sprzedaż w cenach od 192 000 zł do 1 190 000 zł, średnio 487 667 zł.
Ceny nieruchomości Lędzin według rzeczywistych cen transakcyjnych
Na podstawie transakcji faktycznie zawartych u notariuszy ceny Lędzin oscylowały w 2025 roku wokół 260 000 zł (mediana). To około 5 639 zł za metr kwadratowy. Rynek pierwotny (deweloperski) odpowiada za 6,7% sprzedaży od 2010 roku.
Mediana ceny sprzedaży
260 000 zł
2025
Mediana ceny za m²
5 639 zł/m²
2025
Zarejestrowane sprzedaże
39
2025
Ceny w ciągu roku
+5,3%
mediana
Od 2010 roku
+161,3%
mediana
Wobec mediany powiatu
-6,5%
Bieruńsko-Lędziński: 278 000 zł
Wobec mediany krajowej
-42,2%
Polska: 450 010 zł
Statystyki dla Lędzin obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 260 000 zł, czyli 5 639 zł/m², w obserwowanym przedziale od 127 200 zł do 466 000 zł.
Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 64 000 zł do 280 000 zł (około 80% rynku). W szczegółach: 43,6% transakcji zawarto między 100 000 zł a 190 000 zł, a 10% przekroczyło 280 000 zł.
Wśród mieszkań najczęściej sprzedawano lokale trzyizbowe, przed lokalami dwuizbowymi i lokalami czteroizbowymi. Pod względem powierzchni 49,9% sprzedanych lokali ma od 33 do 57 m², a 10,2% przekracza 67 m².
Dla porównania z typowymi punktami odniesienia: lokalna mediana jest o 6,5% niższa od mediany powiatu (Bieruńsko-Lędziński: 278 000 zł), a od mediany krajowej (450 010 zł) jest o 42,2% niższa.
W bieżącym 2026 roku (dane do 17.08.2026) zarejestrowano już 18 sprzedaży mieszkań, z medianą 255 000 zł i 6 282 zł/m². W ostatnich 12 miesiącach mediana ceny wyniosła 300 000 zł (6 213 zł/m²) przy 33 transakcjach.
Jak zmieniały się ceny nieruchomości Lędzin rok po roku
| Rok |
Sprzedaże |
Mediana ceny |
Zmiana r/r |
Mediana za m² |
| 2026* |
18 |
255 000 zł |
-1,9% |
6 282 zł/m² |
| 2025 |
39 |
260 000 zł |
+5,3% |
5 639 zł/m² |
| 2024 |
44 |
247 000 zł |
+18,8% |
5 788 zł/m² |
| 2023 |
50 |
208 000 zł |
+4% |
5 127 zł/m² |
| 2022 |
38 |
200 000 zł |
+27,4% |
4 845 zł/m² |
| 2021 |
51 |
157 000 zł |
-1,9% |
4 247 zł/m² |
| 2020 |
57 |
160 000 zł |
+59,2% |
3 841 zł/m² |
| 2019 |
70 |
100 490 zł |
-18,6% |
3 185 zł/m² |
| 2018 |
52 |
123 400 zł |
+17,5% |
3 000 zł/m² |
| 2017 |
52 |
105 000 zł |
+0% |
2 555 zł/m² |
| 2016 |
51 |
105 000 zł |
+5% |
2 549 zł/m² |
| 2015 |
45 |
100 000 zł |
-31% |
2 647 zł/m² |
| 2014 |
71 |
145 000 zł |
+7,4% |
2 880 zł/m² |
| 2013 |
71 |
135 000 zł |
+2,7% |
2 772 zł/m² |
| 2012 |
82 |
131 500 zł |
-15,8% |
3 007 zł/m² |
| 2011 |
100 |
156 175 zł |
+57% |
2 978 zł/m² |
| 2010 |
26 |
99 500 zł |
— |
2 738 zł/m² |
* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.
Lędziny: ile trzeba przygotować na mieszkanie
| Rodzaj nieruchomości |
Mieszkania (2025) |
| Sprzedaże |
39 |
| Mediana ceny |
260 000 zł |
| Cena za m² |
5 639 zł/m² |
| Mediana powierzchni |
49,8 m² |
| Typowy przedział |
127 200 – 466 000 zł |
Przedziały cen sprzedanych nieruchomości na terenie Lędzin
Rozkład obliczony na podstawie 917 transakcji (2010–2025)
| Przedział ceny | Udział sprzedaży |
| Poniżej 64 000 zł |
10% |
| 64 000 – 100 000 zł |
16,6% |
| 100 000 – 190 000 zł |
43,6% |
| 190 000 – 280 000 zł |
19,7% |
| Powyżej 280 000 zł |
10% |
Ceny za metr kwadratowy mieszkań na terenie Lędzin
Rozkład ceny za m² na podstawie 915 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
| Cena za m² | Udział sprzedaży |
| Poniżej 2 100 zł/m² |
11% |
| 2 100 – 2 700 zł/m² |
16,4% |
| 2 700 – 3 800 zł/m² |
45,2% |
| 3 800 – 5 700 zł/m² |
17,5% |
| Powyżej 5 700 zł/m² |
9,8% |
Powierzchnie sprzedanych nieruchomości na terenie Lędzin
Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali (2010–2025)
| Powierzchnia użytkowa | Udział sprzedaży |
| Poniżej 23 m² |
11,7% |
| 23 – 33 m² |
10,8% |
| 33 – 57 m² |
49,9% |
| 57 – 67 m² |
17,4% |
| Powyżej 67 m² |
10,2% |
Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb
Lędziny: mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
| Liczba izb |
Udział sprzedaży |
Mediana ceny |
Średnia za m² |
| 1 izba |
9,7% |
101 000 zł |
3 359 zł/m² |
| 2 izby |
30% |
90 000 zł |
3 390 zł/m² |
| 3 izby |
39,7% |
171 825 zł |
3 574 zł/m² |
| 4 izby |
15,6% |
195 000 zł |
3 514 zł/m² |
| 5 izb |
4,7% |
235 000 zł |
3 330 zł/m² |
| 6 izb i więcej |
0,2% |
446 000 zł |
3 815 zł/m² |
Obręby ewidencyjne z największą liczbą transakcji na terenie Lędzin
Obręby z co najmniej 3 transakcjami w latach 2010–2025
| Obręb |
Transakcje |
Mediana (mieszkania) |
Działki zł/m² |
| Lędziny |
58 |
— |
162 zł/m² |
| Hołdunów |
19 |
— |
144 zł/m² |
| Goławiec |
15 |
— |
89 zł/m² |
| Smardzowice |
12 |
— |
103 zł/m² |
| Górki |
12 |
— |
89 zł/m² |
Ceny działek na terenie Lędzin: grunty budowlane, rolne i leśne
Działki niezabudowane sprzedane w latach 2010–2025 (sprzedaż wolnorynkowa, pełna własność)
| Rodzaj gruntu |
Sprzedaże |
Mediana zł/m² |
Mediana ceny działki |
Typowa powierzchnia |
| Działki budowlane i zurbanizowane |
112 |
80 zł/m² |
100 375 zł |
1 100 m² |
| Grunty rolne |
350 |
71 zł/m² |
102 450 zł |
1 420 m² |
| Wszystkie działki |
851 |
75 zł/m² |
95 000 zł |
1 251 m² |
Aktywność rynku nieruchomości na terenie Lędzin
Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
| Okres |
Transakcje |
Mieszkania |
Domy |
Działki |
Inne |
| 2025 |
140 |
42 |
0 |
83 |
15 |
| 2026 (do 17.08) |
74 |
22 |
0 |
33 |
19 |
| Razem 2010–2026 |
2 467 |
948 |
0 |
1 174 |
345 |
Typowa nieruchomość sprzedana na terenie Lędzin: 49,8 m², 3 izby, za 260 000 zł. Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.
Zakup nieruchomości na terenie Lędzin: ceny, powierzchnie i trendy rynkowe
Jaki budżet trzeba mieć, aby kupić nieruchomość na terenie Lędzin?
Nieruchomości na terenie Lędzin kosztują średnio około 487 667 zł, czyli około 6 288 zł/m².
Ile nieruchomości jest teraz dostępnych do kupienia?
W tej chwili do wyboru są 115 nieruchomości: 7 mieszkań i 2 domy oraz 106 innych nieruchomości.
Od jakiej do jakiej kwoty sięgają ceny na terenie Lędzin?
Ceny wahają się od około 192 000 zł do 1 190 000 zł, z opcjami niemal na każdą kieszeń.
Jak duże są zazwyczaj nieruchomości?
Średnio mają około 78 m². Domy oferują więcej przestrzeni — około 185 m² — podczas gdy mieszkania mają zwykle około 47 m².
Ile kosztuje metr kwadratowy na terenie Lędzin?
Średnio wychodzi około 6 288 zł/m². Dla mieszkań rośnie do 7 687 zł/m², a dla domów spada do 5 041 zł/m².
Jaki typ nieruchomości najczęściej trafia na rynek sprzedaży Lędzin?
Zdecydowanym faworytem jest 2-pokojowe mieszkanie. Tuż za nim plasują się 1-pokojowe mieszkanie i 5-pokojowy dom.