Porównaj 539 nieruchomości na sprzedaż na terenie Kobióra — średnia cena to 949 000 zł, a ceny sięgają od 390 000 zł do 1 580 000 zł.
Ceny nieruchomości Kobióra według rzeczywistych cen transakcyjnych
Ile naprawdę są warte nieruchomości na terenie Kobióra? Odpowiedź dają sprzedaże w 2020 roku: 39 290 zł mediany, a zasadnicza część rynku mieści się między 29 052 zł a 54 019 zł (bez 5% najbardziej skrajnych transakcji z każdej strony). Źródło: RCiWN, akty notarialne.
Mediana ceny sprzedaży
39 290 zł
2020
Mediana ceny za m²
767 zł/m²
2020
Zarejestrowane sprzedaże
8
2020
Ceny w ciągu roku
-73,8%
mediana
Od 2018 roku
-63,6%
mediana
Wobec mediany powiatu
-80,8%
Pszczyński: 205 000 zł
Wobec mediany krajowej
-86,5%
Polska: 290 000 zł
Statystyki dla Kobióra obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 39 290 zł, czyli 767 zł/m², w obserwowanym przedziale od 29 052 zł do 54 019 zł.
Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 27 000 zł do 340 000 zł (około 77% rynku). W szczegółach: 42,9% transakcji zawarto między 40 000 zł a 200 000 zł, a 11,4% przekroczyło 340 000 zł.
Wśród mieszkań najczęściej sprzedawano lokale trzyizbowe, przed lokalami dwuizbowymi i lokalami czteroizbowymi. Pod względem powierzchni 42,9% sprzedanych lokali ma od 46 do 58 m², a 11,4% przekracza 77 m².
Te poziomy cen sytuują lokalny rynek wyraźnie poniżej typowych punktów odniesienia: lokalna mediana jest o 80,8% niższa od mediany powiatu (Pszczyński: 205 000 zł), a od mediany krajowej (290 000 zł) jest o 86,5% niższa.
Jak zmieniały się ceny nieruchomości Kobióra rok po roku
| Rok |
Sprzedaże |
Mediana ceny |
Zmiana r/r |
Mediana za m² |
| 2026* |
1 |
150 000 zł |
-48,3% |
4 435 zł/m² |
| 2025 |
3 |
290 000 zł |
-13,4% |
3 884 zł/m² |
| 2024 |
4 |
335 000 zł |
+3,1% |
5 849 zł/m² |
| 2023 |
3 |
325 000 zł |
+61% |
6 036 zł/m² |
| 2022 |
2 |
201 850 zł |
— |
3 595 zł/m² |
| 2020 |
8 |
39 290 zł |
-73,8% |
767 zł/m² |
| 2019 |
1 |
150 000 zł |
+38,9% |
3 209 zł/m² |
| 2018 |
7 |
107 954 zł |
— |
2 354 zł/m² |
| 2016 |
2 |
145 000 zł |
— |
2 300 zł/m² |
| 2013 |
2 |
70 072 zł |
+676,1% |
1 296 zł/m² |
| 2012 |
1 |
9 029 zł |
-92,8% |
66 zł/m² |
| 2011 |
1 |
125 000 zł |
— |
1 171 zł/m² |
* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.
Kobiór: ile trzeba przygotować na mieszkanie
| Rodzaj nieruchomości |
Mieszkania (2020) |
| Sprzedaże |
8 |
| Mediana ceny |
39 290 zł |
| Cena za m² |
767 zł/m² |
| Mediana powierzchni |
49,2 m² |
| Typowy przedział |
29 052 – 54 019 zł |
Przedziały cen sprzedanych nieruchomości na terenie Kobióra
Rozkład obliczony na podstawie 35 transakcji (2010–2025)
| Przedział ceny | Udział sprzedaży |
| Poniżej 27 000 zł |
11,4% |
| 27 000 – 40 000 zł |
14,3% |
| 40 000 – 200 000 zł |
42,9% |
| 200 000 – 340 000 zł |
20% |
| Powyżej 340 000 zł |
11,4% |
Ceny za metr kwadratowy mieszkań na terenie Kobióra
Rozkład ceny za m² na podstawie 35 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
| Cena za m² | Udział sprzedaży |
| Poniżej 640 zł/m² |
11,4% |
| 640 – 790 zł/m² |
20% |
| 790 – 4 000 zł/m² |
40% |
| 4 000 – 6 300 zł/m² |
17,1% |
| Powyżej 6 300 zł/m² |
11,4% |
Powierzchnie sprzedanych nieruchomości na terenie Kobióra
Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali (2010–2025)
| Powierzchnia użytkowa | Udział sprzedaży |
| Poniżej 38 m² |
8,6% |
| 38 – 46 m² |
20% |
| 46 – 58 m² |
42,9% |
| 58 – 77 m² |
17,1% |
| Powyżej 77 m² |
11,4% |
Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb
Kobiór: mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
| Liczba izb |
Udział sprzedaży |
Mediana ceny |
Średnia za m² |
| 2 izby |
20% |
33 406 zł |
1 679 zł/m² |
| 3 izby |
62,9% |
140 514 zł |
2 996 zł/m² |
| 4 izby |
14,3% |
300 000 zł |
4 774 zł/m² |
| 5 izb |
2,9% |
9 029 zł |
66 zł/m² |
Ceny działek na terenie Kobióra: grunty budowlane, rolne i leśne
Działki niezabudowane sprzedane w latach 2010–2025 (sprzedaż wolnorynkowa, pełna własność)
| Rodzaj gruntu |
Sprzedaże |
Mediana zł/m² |
Mediana ceny działki |
Typowa powierzchnia |
| Działki budowlane i zurbanizowane |
262 |
132 zł/m² |
140 000 zł |
1 000 m² |
| Grunty rolne |
43 |
85 zł/m² |
130 000 zł |
1 500 m² |
| Wszystkie działki |
356 |
123 zł/m² |
133 500 zł |
984 m² |
Aktywność rynku nieruchomości na terenie Kobióra
Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
| Okres |
Transakcje |
Mieszkania |
Domy |
Działki |
Inne |
| 2025 |
47 |
3 |
0 |
24 |
20 |
| 2026 (do 17.08) |
23 |
1 |
0 |
9 |
13 |
| Razem 2010–2026 |
927 |
107 |
0 |
486 |
334 |
W przeciwieństwie do ogłoszeń te liczby odzwierciedlają ceny faktycznie zapisane w aktach notarialnych: rejestr cen nieruchomości gromadzi każdą sprzedaż zgłoszoną przez notariuszy do starostwa. Dla Kobióra średnia bez wartości skrajnych wynosi 38 753 zł, przy medianie 39 290 zł. Mediana ceny metra kwadratowego to 767 zł. Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.
Zakup nieruchomości na terenie Kobióra: ceny, powierzchnie i trendy rynkowe
Jaka jest średnia cena, aby kupić nieruchomość na terenie Kobióra?
Licz się ze średnią kwotą 949 000 zł, aby kupić nieruchomość na terenie Kobióra, czyli około 5 372 zł/m².
Ile nieruchomości obejmuje oferta na terenie Kobióra?
Obecnie dostępnych ofert: 539: 10 domów i 2 mieszkania oraz 527 innych nieruchomości.
W jakim przedziale cen porusza się sprzedaż?
Ceny wahają się od około 390 000 zł do 1 580 000 zł, z opcjami niemal na każdą kieszeń.
Jak duże są zazwyczaj nieruchomości?
Średnia powierzchnia to około 177 m². Domy oferują więcej przestrzeni — około 193 m² — podczas gdy mieszkania mają zwykle około 93 m².
Ile kosztuje metr kwadratowy na terenie Kobióra?
Wynosi ona około 5 372 zł/m². Dla mieszkań spada do 4 194 zł/m², a dla domów rośnie do 5 485 zł/m².
Jaki typ nieruchomości najczęściej trafia na rynek sprzedaży Kobióra?
Zdecydowanym faworytem jest 5-pokojowy dom. Tuż za nim plasują się 4-pokojowy dom i 3-pokojowe mieszkanie.