Domy i mieszkania na sprzedaż Bestwina

Porównaj 37 nieruchomości na sprzedaż na terenie Bestwiny — średnia cena to 1 242 568 zł, a ceny sięgają od 294 000 zł do 7 500 000 zł.

Średnia cena 1 242 568 zł cena sprzedaży
Przedział cen 294 000–7 500 000 zł od najniższej do najwyższej
Średnia powierzchnia 219 m² na nieruchomość
Cena za m² 5 686 zł/m² średnio

Co jest na sprzedaż

37 łącznie
68% domy
  • Mieszkania 32,4%
    12 nieruchomości
  • Domy 67,6%
    25 nieruchomości

Ile pokoi

37 łącznie
51% 5+ pokoi
  • 1 pokój 5,4%
    2 nieruchomości
  • 2 pokoje 2,7%
    1 nieruchomość
  • 3 pokoje 27,0%
    10 nieruchomości
  • 4 pokoje 13,5%
    5 nieruchomości
  • 5+ pokoi 51,4%
    19 nieruchomości

Przedziały cenowe

37 łącznie
  • 290 000–600 000 zł 27,0%
    10 nieruchomości
  • 645 000–665 000 zł 13,5%
    5 nieruchomości
  • 685 000–960 000 zł 27,0%
    10 nieruchomości
  • 1 195 000–1 700 000 zł 13,5%
    5 nieruchomości
  • 1 795 000–7 505 000 zł 18,9%
    7 nieruchomości

Przedziały powierzchni

37 łącznie
  • 30–70 m² 21,6%
    8 nieruchomości
  • 80–110 m² 18,9%
    7 nieruchomości
  • 110–170 m² 21,6%
    8 nieruchomości
  • 170–270 m² 18,9%
    7 nieruchomości
  • 270–840 m² 18,9%
    7 nieruchomości

Mieszkania i domy w porównaniu

Mieszkania Domy
Średnia powierzchnia 71 m² 289 m²
Cena za metr kwadratowy 7 679 zł/m² 5 452 zł/m²
Obliczenia na podstawie nieruchomości aktualnie dostępnych na rynku. Zaktualizowano w październiku 2026

Rynek sprzedaży Bestwiny obejmuje 37 nieruchomości, ze zdecydowaną przewagą domów (68% całości): 25 domów i 12 mieszkań. Domy mają średnią powierzchnię 289 m² i cenę 5 452 zł/m²; mieszkania natomiast około 71 m² i 7 679 zł/m².

Domy 5-pokojowe dominują, a za nimi plasują się opcje 3- i 7-pokojowe.

Rynek nieruchomości Bestwiny zamknął 2023 rok medianą ceny sprzedaży 370 000 zł (średnia bez wartości skrajnych: 343 922 zł), jak wynika z rejestru cen nieruchomości prowadzonego przez starostwo. Liczba transakcji wzrosła o 533,3% rok do roku.

Mediana ceny sprzedaży 370 000 zł 2023
Mediana ceny za m² 5 635 zł/m² 2023
Zarejestrowane sprzedaże 19 2023
Ceny w ciągu roku +54,2% mediana
Od 2021 roku +125,6% mediana
Wobec mediany powiatu +17,5% Bielski: 315 000 zł
Wobec mediany krajowej -2,4% Polska: 379 000 zł

Statystyki dla Bestwiny obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 370 000 zł, czyli 5 635 zł/m², w obserwowanym przedziale od 230 000 zł do 458 850 zł.

Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 110 000 zł do 520 000 zł (około 76% rynku). W szczegółach: 44,7% transakcji zawarto między 230 000 zł a 400 000 zł, a 13,2% przekroczyło 520 000 zł.

Wśród mieszkań najczęściej sprzedawano lokale trzyizbowe, przed lokalami o sześciu i więcej izbach i lokalami czteroizbowymi. Pod względem powierzchni 42,1% sprzedanych lokali ma od 51 do 82 m², a 23,7% przekracza 100 m².

Dla porównania z typowymi punktami odniesienia: lokalna mediana przewyższa medianę powiatu (Bielski: 315 000 zł) o 17,5%, a od mediany krajowej (379 000 zł) jest o 2,4% niższa.

Jak zmieniały się ceny nieruchomości Bestwiny rok po roku

Rok Sprzedaże Mediana ceny Zmiana r/r Mediana za m²
2026* 1 410 000 zł -29,9% 3 291 zł/m²
2025 3 585 000 zł +230,5% 6 839 zł/m²
2024 3 177 000 zł -52,2% 3 073 zł/m²
2023 19 370 000 zł +54,2% 5 635 zł/m²
2022 3 240 000 zł +46,3% 5 025 zł/m²
2021 8 164 000 zł -31,7% 2 114 zł/m²
2020 1 240 000 zł — 3 909 zł/m²

* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.

Bestwina: ile trzeba przygotować na mieszkanie

Rodzaj nieruchomości Mieszkania (2023)
Sprzedaże 19
Mediana ceny 370 000 zł
Cena za m² 5 635 zł/m²
Mediana powierzchni 65,2 m²
Typowy przedział 230 000 –
458 850 zł

Przedziały cen sprzedanych nieruchomości na terenie Bestwiny

Rozkład obliczony na podstawie 38 transakcji (2010–2025)
Przedział cenyUdział sprzedaży
Poniżej 110 000 zł 10,5%
110 000 – 230 000 zł 13,2%
230 000 – 400 000 zł 44,7%
400 000 – 520 000 zł 18,4%
Powyżej 520 000 zł 13,2%

Ceny za metr kwadratowy mieszkań na terenie Bestwiny

Rozkład ceny za m² na podstawie 38 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
Cena za m²Udział sprzedaży
Poniżej 2 100 zł/m² 10,5%
2 100 – 3 700 zł/m² 15,8%
3 700 – 5 700 zł/m² 47,4%
5 700 – 6 300 zł/m² 15,8%
Powyżej 6 300 zł/m² 10,5%

Powierzchnie sprzedanych nieruchomości na terenie Bestwiny

Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali (2010–2025)
Powierzchnia użytkowaUdział sprzedaży
Poniżej 45 m² 10,5%
45 – 51 m² 18,4%
51 – 82 m² 42,1%
82 – 100 m² 5,3%
Powyżej 100 m² 23,7%

Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb

Bestwina: mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
Liczba izb Udział sprzedaży Mediana ceny Średnia za m²
2 izby 9,5% 113 500 zł 2 110 zł/m²
3 izby 38,1% 232 500 zł 4 477 zł/m²
4 izby 14,3% 240 000 zł 3 777 zł/m²
5 izb 9,5% 522 500 zł 4 681 zł/m²
6 izb i więcej 28,6% 432 500 zł 3 929 zł/m²

Obręby ewidencyjne z największą liczbą transakcji na terenie Bestwiny

Obręby z co najmniej 3 transakcjami w latach 2010–2025
Obręb Transakcje Mediana (mieszkania) Działki zł/m²
Bestwina 223 370 000 zł 0,01 zł/m²
Kaniów 165 — 0,01 zł/m²
Bestwinka Kaniowska 91 — 0,01 zł/m²
Bestwinka Bestwińska 88 — 0,01 zł/m²
Janowice 64 — 0,01 zł/m²

Ceny działek na terenie Bestwiny: grunty budowlane, rolne i leśne

Działki niezabudowane sprzedane w latach 2010–2025 (sprzedaż wolnorynkowa, pełna własność)
Rodzaj gruntu Sprzedaże Mediana zł/m² Mediana ceny działki Typowa powierzchnia
Działki budowlane i zurbanizowane 78 0,01 zł/m² 76 700 zł 13 125 000 m²
Grunty rolne 234 0,01 zł/m² 100 000 zł 16 500 000 m²
Wszystkie działki 466 0,01 zł/m² 88 000 zł 15 910 000 m²

Aktywność rynku nieruchomości na terenie Bestwiny

Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
Okres Transakcje Mieszkania Domy Działki Inne
2025 128 3 0 103 22
2026 (do 17.08) 47 1 0 29 17
Razem 2010–2026 860 40 0 613 207

Między 2021 a 2023 rokiem mediana na terenie Bestwiny przeszła z 164 000 zł na 370 000 zł. Rynek pierwotny odpowiada za 42,1% sprzedaży, dla których znany jest rodzaj rynku. Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.

Źródło: RCiWN — Rejestr Cen i Wartości Nieruchomości (starostwa powiatowe / GUGiK) — Rejestr cen nieruchomości — transakcje z aktów notarialnych (akty notarialne przekazywane do rejestru cen). Okres 2010–2026, dane do 17.08.2026. Dane publiczne PZGiK (art. 40a ustawy – Prawo geodezyjne i kartograficzne).

Jaka jest średnia cena, aby kupić nieruchomość na terenie Bestwiny?

Nieruchomości na terenie Bestwiny kosztują średnio około 1 242 568 zł, czyli około 5 686 zł/m².

Ile nieruchomości jest teraz dostępnych do kupienia?

W tej chwili do wyboru są 37 nieruchomości: 25 domów i 12 mieszkań.

Od jakiej do jakiej kwoty sięgają ceny na terenie Bestwiny?

Oferty zaczynają się od 294 000 zł i sięgają 7 500 000 zł, więc coś dla siebie znajdą zarówno osoby z ograniczonym budżetem, jak i szukające ofert z wyższej półki.

Jaki metraż mają zwykle nieruchomości na terenie Bestwiny?

Średnio mają około 219 m². Domy oferują więcej przestrzeni — około 289 m² — podczas gdy mieszkania mają zwykle około 71 m². Chcesz wiedzieć, ile zapłacisz w zależności od liczby pokoi? Oto aktualny obraz rynku Bestwiny:

PokojeŚrednia powierzchniaŚrednia cena
3 pokoje92 m²568 900 zł
4 pokoje125 m²815 200 zł
5 pokoi194 m²1 614 769 zł

Ile kosztuje metr kwadratowy?

Średnia cena to 5 686 zł/m². Dla mieszkań rośnie do 7 679 zł/m², a dla domów spada do 5 452 zł/m².

Jaki typ nieruchomości najczęściej trafia na rynek sprzedaży Bestwiny?

Zdecydowanym faworytem jest 5-pokojowy dom. Tuż za nim plasują się 3-pokojowe mieszkanie i 3-pokojowy dom.