Domy i mieszkania na sprzedaż Wyry

Kup nieruchomość na terenie Wyr: 513 domów w cenach od 599 000 zł do 1 590 000 zł, przy średniej cenie 1 108 167 zł.

507 nieruchomości na sprzedaż w okolicach Wyr

Średnia cena 1 108 167 zł cena sprzedaży
Przedział cen 599 000–1 590 000 zł od najniższej do najwyższej
Średnia powierzchnia 157 m² na nieruchomość
Cena za m² 7 066 zł/m² średnio

Co jest na sprzedaż

6 łącznie
100% domy
  • Domy 100,0%
    6 nieruchomości

Ile pokoi

6 łącznie
50% 5+ pokoi
  • 3 pokoje 16,7%
    1 nieruchomość
  • 4 pokoje 33,3%
    2 nieruchomości
  • 5+ pokoi 50,0%
    3 nieruchomości

Przedziały cenowe

6 łącznie
  • 595 000–655 000 zł 33,3%
    2 nieruchomości
  • 1 200 000–1 205 000 zł 16,7%
    1 nieruchomość
  • 1 260 000–1 265 000 zł 16,7%
    1 nieruchomość
  • 1 350 000–1 355 000 zł 16,7%
    1 nieruchomość
  • 1 590 000–1 595 000 zł 16,7%
    1 nieruchomość

Przedziały powierzchni

6 łącznie
  • 60–130 m² 33,3%
    2 nieruchomości
  • 140–150 m² 16,7%
    1 nieruchomość
  • 170–180 m² 16,7%
    1 nieruchomość
  • 190–200 m² 16,7%
    1 nieruchomość
  • 230–240 m² 16,7%
    1 nieruchomość
Obliczenia na podstawie nieruchomości aktualnie dostępnych na rynku. Zaktualizowano w październiku 2026

W tej chwili oferta na sprzedaż na terenie Wyr liczy 513 nieruchomości. Średnia powierzchnia domów wynosi około 157 m², przy cenie 7 066 zł/m².

Pod względem typu największą część oferty stanowią domy 4-pokojowe, a dalej opcje 3- i 5-pokojowe.

Akty notarialne zarejestrowane dla Wyr obejmują 7 sprzedaży mieszkań w 2024 roku, przy medianie ceny 574 726 zł. W przeliczeniu na metr kwadratowy mediana to 6 488 zł. To o 38,5% więcej niż mediana krajowa (415 000 zł).

Mediana ceny sprzedaży 574 726 zł 2024
Mediana ceny za m² 6 488 zł/m² 2024
Zarejestrowane sprzedaże 7 2024
Ceny w ciągu roku +147,2% mediana
Od 2022 roku +310,5% mediana
Wobec mediany powiatu +78,2% Mikołowski: 322 500 zł
Wobec mediany krajowej +38,5% Polska: 415 000 zł

Statystyki dla Wyr obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 574 726 zł, czyli 6 488 zł/m², w obserwowanym przedziale od 189 500 zł do 666 350 zł.

Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 38 000 zł do 580 000 zł (około 80% rynku). W szczegółach: 44,9% transakcji zawarto między 100 000 zł a 360 000 zł, a 10,2% przekroczyło 580 000 zł.

Wśród mieszkań najczęściej sprzedawano lokale trzyizbowe, przed lokalami czteroizbowymi i lokalami dwuizbowymi. Pod względem powierzchni 40,8% sprzedanych lokali ma od 39 do 71 m², a 12,2% przekracza 94 m².

Te poziomy cen plasują lokalny rynek wyraźnie powyżej typowych punktów odniesienia: lokalna mediana przewyższa medianę powiatu (Mikołowski: 322 500 zł) o 78,2%, a medianę krajową (415 000 zł) przewyższa o 38,5%.

Jak zmieniały się ceny nieruchomości Wyr rok po roku

Rok Sprzedaże Mediana ceny Zmiana r/r Mediana za m²
2026* 2 390 500 zł -34,4% 7 057 zł/m²
2025 3 595 000 zł +3,5% 8 200 zł/m²
2024 7 574 726 zł +147,2% 6 488 zł/m²
2023 2 232 500 zł +66,1% 3 966 zł/m²
2022 6 140 000 zł -57,6% 6 029 zł/m²
2021 3 330 000 zł +85,4% 3 789 zł/m²
2020 4 178 000 zł +4,7% 3 306 zł/m²
2019 1 170 000 zł +25,9% 2 421 zł/m²
2018 4 135 000 zł +53,4% 2 406 zł/m²
2017 1 88 000 zł -7,4% 4 251 zł/m²
2016 3 95 000 zł -64,6% 2 480 zł/m²
2015 2 268 000 zł +1,5% 3 890 zł/m²
2014 3 264 000 zł +2 540% 3 832 zł/m²
2013 3 10 000 zł -84% 483 zł/m²
2012 3 62 500 zł -4,7% 1 650 zł/m²
2011 2 65 600 zł — 1 810 zł/m²

* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.

Wyry: ile trzeba przygotować na mieszkanie

Rodzaj nieruchomości Mieszkania (2024)
Sprzedaże 7
Mediana ceny 574 726 zł
Cena za m² 6 488 zł/m²
Mediana powierzchni 85,8 m²
Typowy przedział 189 500 –
666 350 zł

Przedziały cen sprzedanych nieruchomości na terenie Wyr

Rozkład obliczony na podstawie 49 transakcji (2010–2025)
Przedział cenyUdział sprzedaży
Poniżej 38 000 zł 10,2%
38 000 – 100 000 zł 16,3%
100 000 – 360 000 zł 44,9%
360 000 – 580 000 zł 18,4%
Powyżej 580 000 zł 10,2%

Ceny za metr kwadratowy mieszkań na terenie Wyr

Rozkład ceny za m² na podstawie 49 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
Cena za m²Udział sprzedaży
Poniżej 1 200 zł/m² 10,2%
1 200 – 2 500 zł/m² 18,4%
2 500 – 5 800 zł/m² 42,9%
5 800 – 6 700 zł/m² 14,3%
Powyżej 6 700 zł/m² 14,3%

Powierzchnie sprzedanych nieruchomości na terenie Wyr

Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali (2010–2025)
Powierzchnia użytkowaUdział sprzedaży
Poniżej 21 m² 16,3%
21 – 39 m² 14,3%
39 – 71 m² 40,8%
71 – 94 m² 16,3%
Powyżej 94 m² 12,2%

Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb

Wyry: mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
Liczba izb Udział sprzedaży Mediana ceny Średnia za m²
1 izba 11,8% 43 000 zł 2 924 zł/m²
2 izby 17,6% 50 680 zł 1 960 zł/m²
3 izby 44,1% 267 000 zł 4 126 zł/m²
4 izby 20,6% 169 000 zł 2 306 zł/m²
5 izb 5,9% 507 000 zł 5 376 zł/m²

Obręby ewidencyjne z największą liczbą transakcji na terenie Wyr

Obręby z co najmniej 3 transakcjami w latach 2010–2025
Obręb Transakcje Mediana (mieszkania) Działki zł/m²
Gostyń 829 269 000 zł 80 zł/m²
Wyry 710 63 750 zł 79 zł/m²
Dolne Lasy Pszczyńskie 13 99 500 zł 14 zł/m²

Ceny działek na terenie Wyr: grunty budowlane, rolne i leśne

Działki niezabudowane sprzedane w latach 2010–2025 (sprzedaż wolnorynkowa, pełna własność)
Rodzaj gruntu Sprzedaże Mediana zł/m² Mediana ceny działki Typowa powierzchnia
Działki budowlane i zurbanizowane 1 049 85 zł/m² 110 000 zł 1 235 m²
Grunty rolne 111 22 zł/m² 83 000 zł 3 651 m²
Wszystkie działki 1 171 79 zł/m² 106 500 zł 1 286 m²

Aktywność rynku nieruchomości na terenie Wyr

Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
Okres Transakcje Mieszkania Domy Działki Inne
2025 95 3 0 63 29
2026 (do 17.08) 40 2 0 22 16
Razem 2010–2026 1 898 52 0 1 366 480

W przeciwieństwie do ogłoszeń te liczby odzwierciedlają ceny faktycznie zapisane w aktach notarialnych: rejestr cen nieruchomości gromadzi każdą sprzedaż zgłoszoną przez notariuszy do starostwa. Dla Wyr średnia bez wartości skrajnych wynosi 480 090 zł, przy medianie 574 726 zł. Mediana ceny metra kwadratowego to 6 488 zł. Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.

Źródło: RCiWN — Rejestr Cen i Wartości Nieruchomości (starostwa powiatowe / GUGiK) — Rejestr cen nieruchomości — transakcje z aktów notarialnych (akty notarialne przekazywane do rejestru cen). Okres 2010–2026, dane do 17.08.2026. Dane publiczne PZGiK (art. 40a ustawy – Prawo geodezyjne i kartograficzne).

Jaka jest średnia cena, aby kupić nieruchomość na terenie Wyr?

Nieruchomości na terenie Wyr kosztują średnio około 1 108 167 zł, czyli około 7 066 zł/m².

Ile nieruchomości jest teraz dostępnych do kupienia?

Obecnie dostępnych ofert: 513.

W jakim przedziale cen porusza się sprzedaż?

Znajdziesz tu oferty od 599 000 zł do 1 590 000 zł, w zależności od okolicy i typu nieruchomości.

Jaki metraż mają zwykle nieruchomości na terenie Wyr?

Średnio mają około 157 m².

Jaka jest średnia cena metra kwadratowego na terenie Wyr?

Średnio wychodzi około 7 066 zł/m².

Jaki jest najpopularniejszy typ nieruchomości na terenie Wyr?

Największym zainteresowaniem cieszy się 4-pokojowy dom. Tuż za nim plasują się 3-pokojowy dom i 5-pokojowy dom.