Kup nieruchomość na terenie Łazisk Górnych: 184 nieruchomości w cenach od 145 000 zł do 1 990 000 zł, przy średniej cenie 527 952 zł.
Ceny nieruchomości Łazisk Górnych według rzeczywistych cen transakcyjnych
Mediana ceny sprzedaży na terenie Łazisk Górnych wyniosła 279 000 zł w 2025 roku według oficjalnego rejestru cen nieruchomości (RCiWN). Na poziomie powiatu (Mikołowski) mediana to 369 000 zł. Zmiana roczna: +5,4%.
Mediana ceny sprzedaży
279 000 zł
2025
Mediana ceny za m²
5 495 zł/m²
2025
Zarejestrowane sprzedaże
80
2025
Ceny w ciągu roku
+5,4%
mediana
Od 2010 roku
+210%
mediana
Wobec mediany powiatu
-24,4%
Mikołowski: 369 000 zł
Wobec mediany krajowej
-38%
Polska: 450 010 zł
Statystyki dla Łazisk Górnych obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 279 000 zł, czyli 5 495 zł/m², w obserwowanym przedziale od 119 900 zł do 498 000 zł.
Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 73 000 zł do 300 000 zł (około 79% rynku). W szczegółach: 40,5% transakcji zawarto między 120 000 zł a 190 000 zł, a 11% przekroczyło 300 000 zł.
Wśród mieszkań najczęściej sprzedawano lokale trzyizbowe, przed lokalami czteroizbowymi i lokalami dwuizbowymi. Pod względem powierzchni 48,5% sprzedanych lokali ma od 44 do 61 m², a 10,6% przekracza 73 m².
Te poziomy cen sytuują lokalny rynek wyraźnie poniżej typowych punktów odniesienia: lokalna mediana jest o 24,4% niższa od mediany powiatu (Mikołowski: 369 000 zł), a od mediany krajowej (450 010 zł) jest o 38% niższa.
W bieżącym 2026 roku (dane do 17.08.2026) zarejestrowano już 17 sprzedaży mieszkań, z medianą 280 000 zł i 5 660 zł/m². W ostatnich 12 miesiącach mediana ceny wyniosła 333 000 zł (5 872 zł/m²) przy 52 transakcjach.
Jak zmieniały się ceny nieruchomości Łazisk Górnych rok po roku
| Rok |
Sprzedaże |
Mediana ceny |
Zmiana r/r |
Mediana za m² |
| 2026* |
17 |
280 000 zł |
+0,4% |
5 660 zł/m² |
| 2025 |
80 |
279 000 zł |
+5,4% |
5 495 zł/m² |
| 2024 |
58 |
264 750 zł |
+20,3% |
5 347 zł/m² |
| 2023 |
47 |
220 000 zł |
+2,1% |
4 380 zł/m² |
| 2022 |
62 |
215 500 zł |
+59,6% |
4 257 zł/m² |
| 2021 |
53 |
135 000 zł |
-11,5% |
3 222 zł/m² |
| 2020 |
50 |
152 500 zł |
+2,2% |
3 125 zł/m² |
| 2019 |
58 |
149 250 zł |
+21,3% |
2 880 zł/m² |
| 2018 |
49 |
123 000 zł |
-9,9% |
2 521 zł/m² |
| 2017 |
36 |
136 500 zł |
+11,4% |
2 465 zł/m² |
| 2016 |
37 |
122 500 zł |
+6,5% |
2 431 zł/m² |
| 2015 |
49 |
115 000 zł |
-17,9% |
2 333 zł/m² |
| 2014 |
43 |
140 000 zł |
+7,7% |
2 392 zł/m² |
| 2013 |
41 |
130 000 zł |
+9,2% |
2 462 zł/m² |
| 2012 |
51 |
119 000 zł |
+12,4% |
2 268 zł/m² |
| 2011 |
44 |
105 905 zł |
+17,7% |
2 310 zł/m² |
| 2010 |
67 |
90 000 zł |
— |
2 045 zł/m² |
* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.
Łaziska Górne: ile trzeba przygotować na mieszkanie
| Rodzaj nieruchomości |
Mieszkania (2025) |
| Sprzedaże |
80 |
| Mediana ceny |
279 000 zł |
| Cena za m² |
5 495 zł/m² |
| Mediana powierzchni |
51,5 m² |
| Typowy przedział |
119 900 – 498 000 zł |
Przedziały cen sprzedanych nieruchomości na terenie Łazisk Górnych
Rozkład obliczony na podstawie 842 transakcji (2010–2025)
| Przedział ceny | Udział sprzedaży |
| Poniżej 73 000 zł |
10,1% |
| 73 000 – 120 000 zł |
19,7% |
| 120 000 – 190 000 zł |
40,5% |
| 190 000 – 300 000 zł |
18,6% |
| Powyżej 300 000 zł |
11% |
Ceny za metr kwadratowy mieszkań na terenie Łazisk Górnych
Rozkład ceny za m² na podstawie 842 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
| Cena za m² | Udział sprzedaży |
| Poniżej 1 700 zł/m² |
9,6% |
| 1 700 – 2 300 zł/m² |
17,7% |
| 2 300 – 3 900 zł/m² |
45,4% |
| 3 900 – 5 500 zł/m² |
17,5% |
| Powyżej 5 500 zł/m² |
9,9% |
Powierzchnie sprzedanych nieruchomości na terenie Łazisk Górnych
Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali (2010–2025)
| Powierzchnia użytkowa | Udział sprzedaży |
| Poniżej 32 m² |
11,3% |
| 32 – 44 m² |
16,5% |
| 44 – 61 m² |
48,5% |
| 61 – 73 m² |
13,2% |
| Powyżej 73 m² |
10,6% |
Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb
Łaziska Górne: mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
| Liczba izb |
Udział sprzedaży |
Mediana ceny |
Średnia za m² |
| 1 izba |
1% |
79 000 zł |
2 666 zł/m² |
| 2 izby |
18% |
85 000 zł |
2 687 zł/m² |
| 3 izby |
42,8% |
127 000 zł |
2 908 zł/m² |
| 4 izby |
30,3% |
155 000 zł |
2 756 zł/m² |
| 5 izb |
7,6% |
170 000 zł |
2 521 zł/m² |
| 6 izb i więcej |
0,3% |
65 000 zł |
1 487 zł/m² |
Obręby ewidencyjne z największą liczbą transakcji na terenie Łazisk Górnych
Obręby z co najmniej 3 transakcjami w latach 2010–2025
| Obręb |
Transakcje |
Mediana (mieszkania) |
Działki zł/m² |
| Łaziska Górne |
1 131 |
132 750 zł |
92 zł/m² |
| Łaziska Średnie |
588 |
125 000 zł |
75 zł/m² |
| Łaziska Dolne |
277 |
303 000 zł |
92 zł/m² |
Ceny działek na terenie Łazisk Górnych: grunty budowlane, rolne i leśne
Działki niezabudowane sprzedane w latach 2010–2025 (sprzedaż wolnorynkowa, pełna własność)
| Rodzaj gruntu |
Sprzedaże |
Mediana zł/m² |
Mediana ceny działki |
Typowa powierzchnia |
| Działki budowlane i zurbanizowane |
735 |
90 zł/m² |
100 100 zł |
1 073 m² |
| Grunty rolne |
25 |
21 zł/m² |
90 000 zł |
3 110 m² |
| Wszystkie działki |
765 |
88 zł/m² |
100 000 zł |
1 082 m² |
Aktywność rynku nieruchomości na terenie Łazisk Górnych
Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
| Okres |
Transakcje |
Mieszkania |
Domy |
Działki |
Inne |
| 2025 |
201 |
82 |
0 |
70 |
49 |
| 2026 (do 17.08) |
70 |
22 |
0 |
27 |
21 |
| Razem 2010–2026 |
3 170 |
1 143 |
0 |
1 051 |
976 |
Najczęściej sprzedawany format mieszkania na terenie Łazisk Górnych to lokal trzyizbowy, z medianą ceny 127 000 zł. W ciągu roku mediana zyskała 5,4%. Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.
Zakup nieruchomości na terenie Łazisk Górnych: ceny, powierzchnie i trendy rynkowe
Ile średnio kosztuje zakup nieruchomości na terenie Łazisk Górnych?
Licz się ze średnią kwotą 527 952 zł, aby kupić nieruchomość na terenie Łazisk Górnych, czyli około 5 116 zł/m².
Ile nieruchomości jest teraz dostępnych do kupienia?
W tej chwili do wyboru są 184 nieruchomości: 15 mieszkań i 6 domów oraz 163 innych nieruchomości.
W jakim przedziale cen porusza się sprzedaż?
Oferty zaczynają się od 145 000 zł i sięgają 1 990 000 zł, więc coś dla siebie znajdą zarówno osoby z ograniczonym budżetem, jak i szukające ofert z wyższej półki.
Jaki metraż mają zwykle nieruchomości na terenie Łazisk Górnych?
Średnio mają około 103 m². Domy oferują więcej przestrzeni — około 247 m² — podczas gdy mieszkania mają zwykle około 46 m². Chcesz wiedzieć, ile zapłacisz w zależności od liczby pokoi? Oto aktualny obraz rynku Łazisk Górnych:
| Pokoje | Średnia powierzchnia | Średnia cena |
| 2 pokoje | 41 m² | 221 125 zł |
| 3 pokoje | 54 m² | 328 500 zł |
| 5 pokoi | 268 m² | 1 265 800 zł |
Ile kosztuje metr kwadratowy na terenie Łazisk Górnych?
Średnio wychodzi około 5 116 zł/m². Dla mieszkań rośnie do 5 764 zł/m², a dla domów spada do 4 816 zł/m².
Jaki typ nieruchomości najczęściej trafia na rynek sprzedaży Łazisk Górnych?
Zdecydowanym faworytem jest 2-pokojowe mieszkanie. Tuż za nim plasują się 3-pokojowe mieszkanie i 5-pokojowy dom.