Odkryj 83 nieruchomości na sprzedaż na terenie Ornontowic. Ceny wahają się od 150 000 zł do 999 000 zł, a średnia cena to 486 498 zł.
Ceny nieruchomości Ornontowic według rzeczywistych cen transakcyjnych
Mediana ceny sprzedaży na terenie Ornontowic wyniosła 330 000 zł w 2025 roku według oficjalnego rejestru cen nieruchomości (RCiWN). Na poziomie powiatu (Mikołowski) mediana to 369 000 zł. Zmiana roczna: -4,3%.
Mediana ceny sprzedaży
330 000 zł
2025
Mediana ceny za m²
6 100 zł/m²
2025
Zarejestrowane sprzedaże
24
2025
Ceny w ciągu roku
-4,3%
mediana
Od 2010 roku
+144%
mediana
Wobec mediany powiatu
-10,6%
Mikołowski: 369 000 zł
Wobec mediany krajowej
-26,7%
Polska: 450 010 zł
Statystyki dla Ornontowic obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 330 000 zł, czyli 6 100 zł/m², w obserwowanym przedziale od 103 000 zł do 578 800 zł.
Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 50 000 zł do 320 000 zł (około 80% rynku). W szczegółach: 44,1% transakcji zawarto między 84 000 zł a 180 000 zł, a 9,8% przekroczyło 320 000 zł.
Wśród mieszkań najczęściej sprzedawano lokale trzyizbowe, przed lokalami czteroizbowymi i lokalami dwuizbowymi. Pod względem powierzchni 36,7% sprzedanych lokali ma od 34 do 60 m², a 10,1% przekracza 66 m².
Dla porównania z typowymi punktami odniesienia: lokalna mediana jest o 10,6% niższa od mediany powiatu (Mikołowski: 369 000 zł), a od mediany krajowej (450 010 zł) jest o 26,7% niższa.
W bieżącym 2026 roku (dane do 17.08.2026) zarejestrowano już 11 sprzedaży mieszkań, z medianą 330 000 zł i 6 100 zł/m². W ostatnich 12 miesiącach mediana ceny wyniosła 370 000 zł (6 100 zł/m²) przy 21 transakcjach.
Jak zmieniały się ceny nieruchomości Ornontowic rok po roku
| Rok |
Sprzedaże |
Mediana ceny |
Zmiana r/r |
Mediana za m² |
| 2026* |
11 |
330 000 zł |
+0% |
6 100 zł/m² |
| 2025 |
24 |
330 000 zł |
-4,3% |
6 100 zł/m² |
| 2024 |
17 |
345 000 zł |
+72,5% |
5 992 zł/m² |
| 2023 |
17 |
200 000 zł |
-13% |
4 132 zł/m² |
| 2022 |
21 |
230 000 zł |
+39,8% |
4 672 zł/m² |
| 2021 |
16 |
164 500 zł |
+2,8% |
3 548 zł/m² |
| 2020 |
19 |
160 000 zł |
+18,5% |
3 320 zł/m² |
| 2019 |
31 |
135 000 zł |
+50% |
2 824 zł/m² |
| 2018 |
11 |
90 000 zł |
-18,2% |
2 479 zł/m² |
| 2017 |
19 |
110 000 zł |
-26,7% |
2 479 zł/m² |
| 2016 |
21 |
150 000 zł |
+114,3% |
2 801 zł/m² |
| 2015 |
13 |
70 000 zł |
+31,5% |
2 102 zł/m² |
| 2014 |
26 |
53 250 zł |
-40,8% |
1 693 zł/m² |
| 2013 |
47 |
90 000 zł |
-26,2% |
1 918 zł/m² |
| 2012 |
33 |
122 000 zł |
-6,2% |
2 479 zł/m² |
| 2011 |
53 |
130 000 zł |
-3,9% |
2 623 zł/m² |
| 2010 |
20 |
135 269 zł |
— |
2 635 zł/m² |
* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.
Ornontowice: ile trzeba przygotować na mieszkanie
| Rodzaj nieruchomości |
Mieszkania (2025) |
| Sprzedaże |
24 |
| Mediana ceny |
330 000 zł |
| Cena za m² |
6 100 zł/m² |
| Mediana powierzchni |
52,7 m² |
| Typowy przedział |
103 000 – 578 800 zł |
Przedziały cen sprzedanych nieruchomości na terenie Ornontowic
Rozkład obliczony na podstawie 399 transakcji (2010–2025)
| Przedział ceny | Udział sprzedaży |
| Poniżej 50 000 zł |
10% |
| 50 000 – 84 000 zł |
18% |
| 84 000 – 180 000 zł |
44,1% |
| 180 000 – 320 000 zł |
18% |
| Powyżej 320 000 zł |
9,8% |
Ceny za metr kwadratowy mieszkań na terenie Ornontowic
Rozkład ceny za m² na podstawie 398 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
| Cena za m² | Udział sprzedaży |
| Poniżej 1 500 zł/m² |
9,8% |
| 1 500 – 2 100 zł/m² |
20,1% |
| 2 100 – 3 500 zł/m² |
41,7% |
| 3 500 – 5 400 zł/m² |
18,3% |
| Powyżej 5 400 zł/m² |
10,1% |
Powierzchnie sprzedanych nieruchomości na terenie Ornontowic
Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali (2010–2025)
| Powierzchnia użytkowa | Udział sprzedaży |
| Poniżej 33 m² |
7,8% |
| 33 – 34 m² |
27,1% |
| 34 – 60 m² |
36,7% |
| 60 – 66 m² |
18,3% |
| Powyżej 66 m² |
10,1% |
Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb
Ornontowice: mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
| Liczba izb |
Udział sprzedaży |
Mediana ceny |
Średnia za m² |
| 1 izba |
1,6% |
26 734 zł |
2 198 zł/m² |
| 2 izby |
13,7% |
99 000 zł |
3 668 zł/m² |
| 3 izby |
61,2% |
125 000 zł |
2 903 zł/m² |
| 4 izby |
20,5% |
180 000 zł |
3 459 zł/m² |
| 5 izb |
3% |
193 000 zł |
2 439 zł/m² |
Ceny działek na terenie Ornontowic: grunty budowlane, rolne i leśne
Działki niezabudowane sprzedane w latach 2010–2025 (sprzedaż wolnorynkowa, pełna własność)
| Rodzaj gruntu |
Sprzedaże |
Mediana zł/m² |
Mediana ceny działki |
Typowa powierzchnia |
| Działki budowlane i zurbanizowane |
482 |
77 zł/m² |
97 170 zł |
1 290 m² |
| Grunty rolne |
74 |
18 zł/m² |
39 780 zł |
3 074 m² |
| Wszystkie działki |
560 |
68 zł/m² |
90 000 zł |
1 327 m² |
Aktywność rynku nieruchomości na terenie Ornontowic
Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
| Okres |
Transakcje |
Mieszkania |
Domy |
Działki |
Inne |
| 2025 |
87 |
26 |
0 |
45 |
16 |
| 2026 (do 17.08) |
40 |
14 |
0 |
15 |
11 |
| Razem 2010–2026 |
1 369 |
433 |
0 |
703 |
233 |
Między 2010 a 2025 rokiem mediana na terenie Ornontowic przeszła z 135 269 zł na 330 000 zł. Rynek pierwotny odpowiada za 9,6% sprzedaży, dla których znany jest rodzaj rynku. Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.
Zakup nieruchomości na terenie Ornontowic: ceny, metraże i co warto wiedzieć
Jaki budżet trzeba mieć, aby kupić nieruchomość na terenie Ornontowic?
Licz się ze średnią kwotą 486 498 zł, aby kupić nieruchomość na terenie Ornontowic, czyli około 5 811 zł/m².
Ile nieruchomości obejmuje oferta na terenie Ornontowic?
W tej chwili do wyboru są 83 nieruchomości: 17 mieszkań i 4 domy oraz 62 innych nieruchomości.
Jaki jest przedział cen na terenie Ornontowic?
Oferty zaczynają się od 150 000 zł i sięgają 999 000 zł, więc coś dla siebie znajdą zarówno osoby z ograniczonym budżetem, jak i szukające ofert z wyższej półki.
Jaki metraż mają zwykle nieruchomości na terenie Ornontowic?
Średnia powierzchnia to około 84 m². Domy oferują więcej przestrzeni — około 194 m² — podczas gdy mieszkania mają zwykle około 58 m². Chcesz wiedzieć, ile zapłacisz w zależności od liczby pokoi? Oto aktualny obraz rynku Ornontowic:
| Pokoje | Średnia powierzchnia | Średnia cena |
| 2 pokoje | 35 m² | 193 857 zł |
| 3 pokoje | 72 m² | 554 248 zł |
Ile kosztuje metr kwadratowy na terenie Ornontowic?
Wynosi ona około 5 811 zł/m². Dla mieszkań rośnie do 7 134 zł/m², a dla domów spada do 4 142 zł/m².
Jaki jest najpopularniejszy typ nieruchomości na terenie Ornontowic?
Zdecydowanym faworytem jest 3-pokojowe mieszkanie. Tuż za nim plasują się 2-pokojowe mieszkanie i 5-pokojowy dom.