Odkryj 58 nieruchomości na sprzedaż na terenie Knurowa. Ceny wahają się od 194 999 zł do 2 199 000 zł, a średnia cena to 694 357 zł.
Ceny nieruchomości Knurowa według rzeczywistych cen transakcyjnych
Akty notarialne zarejestrowane dla Knurowa obejmują 200 sprzedaży mieszkań w 2025 roku, przy medianie ceny 309 500 zł. W przeliczeniu na metr kwadratowy mediana to 5 824 zł. To o 31,2% mniej niż mediana krajowa (450 010 zł).
Mediana ceny sprzedaży
309 500 zł
2025
Mediana ceny za m²
5 824 zł/m²
2025
Zarejestrowane sprzedaże
200
2025
Ceny w ciągu roku
+6,7%
mediana
Od 2010 roku
+147,6%
mediana
Wobec mediany powiatu
+19%
Gliwicki: 260 000 zł
Wobec mediany krajowej
-31,2%
Polska: 450 010 zł
Statystyki dla Knurowa obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 309 500 zł, czyli 5 824 zł/m², w obserwowanym przedziale od 145 000 zł do 558 492 zł.
Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 90 000 zł do 360 000 zł (około 81% rynku). W szczegółach: 46,1% transakcji zawarto między 130 000 zł a 260 000 zł, a 9,3% przekroczyło 360 000 zł.
Wśród mieszkań najczęściej sprzedawano lokale trzyizbowe, przed lokalami czteroizbowymi i lokalami dwuizbowymi. Pod względem powierzchni 43% sprzedanych lokali ma od 43 do 60 m², a 10,4% przekracza 71 m².
Dla porównania z typowymi punktami odniesienia: lokalna mediana przewyższa medianę powiatu (Gliwicki: 260 000 zł) o 19%, a od mediany krajowej (450 010 zł) jest o 31,2% niższa.
W bieżącym 2026 roku (dane do 17.08.2026) zarejestrowano już 90 sprzedaży mieszkań, z medianą 245 000 zł i 5 588 zł/m². W ostatnich 12 miesiącach mediana ceny wyniosła 265 000 zł (5 664 zł/m²) przy 153 transakcjach.
Jak zmieniały się ceny nieruchomości Knurowa rok po roku
| Rok |
Sprzedaże |
Mediana ceny |
Zmiana r/r |
Mediana za m² |
| 2026* |
90 |
245 000 zł |
-20,8% |
5 588 zł/m² |
| 2025 |
200 |
309 500 zł |
+6,7% |
5 824 zł/m² |
| 2024 |
263 |
290 000 zł |
+23,1% |
6 090 zł/m² |
| 2023 |
155 |
235 500 zł |
+2,4% |
4 798 zł/m² |
| 2022 |
185 |
230 000 zł |
-1,8% |
4 889 zł/m² |
| 2021 |
301 |
234 220 zł |
+29,4% |
4 941 zł/m² |
| 2020 |
194 |
181 000 zł |
+18,3% |
3 722 zł/m² |
| 2019 |
173 |
153 000 zł |
+9,3% |
3 241 zł/m² |
| 2018 |
159 |
140 000 zł |
+2,9% |
2 903 zł/m² |
| 2017 |
169 |
136 000 zł |
+4,6% |
2 836 zł/m² |
| 2016 |
174 |
130 000 zł |
-3% |
2 764 zł/m² |
| 2015 |
120 |
134 000 zł |
+3,9% |
2 679 zł/m² |
| 2014 |
109 |
129 000 zł |
-5,8% |
2 575 zł/m² |
| 2013 |
101 |
137 000 zł |
-6,8% |
2 797 zł/m² |
| 2012 |
119 |
147 000 zł |
+5% |
2 739 zł/m² |
| 2011 |
99 |
140 000 zł |
+12% |
2 996 zł/m² |
| 2010 |
119 |
125 000 zł |
— |
2 812 zł/m² |
* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.
Knurów: ile trzeba przygotować na mieszkanie
| Rodzaj nieruchomości |
Mieszkania (2025) |
| Sprzedaże |
200 |
| Mediana ceny |
309 500 zł |
| Cena za m² |
5 824 zł/m² |
| Mediana powierzchni |
48,3 m² |
| Typowy przedział |
145 000 – 558 492 zł |
Przedziały cen sprzedanych nieruchomości na terenie Knurowa
Rozkład obliczony na podstawie 2 730 transakcji (2010–2025)
| Przedział ceny | Udział sprzedaży |
| Poniżej 90 000 zł |
9,7% |
| 90 000 – 130 000 zł |
15,9% |
| 130 000 – 260 000 zł |
46,1% |
| 260 000 – 360 000 zł |
19% |
| Powyżej 360 000 zł |
9,3% |
Ceny za metr kwadratowy mieszkań na terenie Knurowa
Rozkład ceny za m² na podstawie 2 621 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
| Cena za m² | Udział sprzedaży |
| Poniżej 2 200 zł/m² |
10,1% |
| 2 200 – 2 900 zł/m² |
19,2% |
| 2 900 – 5 000 zł/m² |
43,7% |
| 5 000 – 6 300 zł/m² |
17,1% |
| Powyżej 6 300 zł/m² |
10% |
Powierzchnie sprzedanych nieruchomości na terenie Knurowa
Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali (2010–2025)
| Powierzchnia użytkowa | Udział sprzedaży |
| Poniżej 34 m² |
9,8% |
| 34 – 43 m² |
18,4% |
| 43 – 60 m² |
43% |
| 60 – 71 m² |
18,3% |
| Powyżej 71 m² |
10,4% |
Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb
Knurów: mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
| Liczba izb |
Udział sprzedaży |
Mediana ceny |
Średnia za m² |
| 1 izba |
3,1% |
146 004 zł |
4 401 zł/m² |
| 2 izby |
16,8% |
170 000 zł |
4 643 zł/m² |
| 3 izby |
47,8% |
176 000 zł |
4 252 zł/m² |
| 4 izby |
23,6% |
238 500 zł |
4 121 zł/m² |
| 5 izb |
7,1% |
240 000 zł |
3 758 zł/m² |
| 6 izb i więcej |
1,7% |
230 000 zł |
2 841 zł/m² |
Obręby ewidencyjne z największą liczbą transakcji na terenie Knurowa
Obręby z co najmniej 3 transakcjami w latach 2010–2025
| Obręb |
Transakcje |
Mediana (mieszkania) |
Działki zł/m² |
| Knurów |
864 |
— |
128 zł/m² |
| Krywałd |
154 |
— |
68 zł/m² |
| Szczygłowice |
104 |
— |
25 zł/m² |
Ceny działek na terenie Knurowa: grunty budowlane, rolne i leśne
Działki niezabudowane sprzedane w latach 2010–2025 (sprzedaż wolnorynkowa, pełna własność)
| Rodzaj gruntu |
Sprzedaże |
Mediana zł/m² |
Mediana ceny działki |
Typowa powierzchnia |
| Działki budowlane i zurbanizowane |
123 |
129 zł/m² |
135 000 zł |
1 035 m² |
| Grunty rolne |
329 |
93 zł/m² |
119 064 zł |
1 126 m² |
| Wszystkie działki |
592 |
97 zł/m² |
124 855 zł |
1 130 m² |
Ceny gruntu według osiedli na terenie Knurowa
Mediana ceny m² działek niezabudowanych, 2010–2025
| Osiedle |
Sprzedaże |
Mediana zł/m² |
Mediana ceny działki |
| Krywałd |
93 |
63 zł/m² |
86 580 zł |
| Szczygłowice |
55 |
21 zł/m² |
45 728 zł |
Aktywność rynku nieruchomości na terenie Knurowa
Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
| Okres |
Transakcje |
Mieszkania |
Domy |
Działki |
Inne |
| 2025 |
338 |
226 |
0 |
50 |
62 |
| 2026 (do 17.08) |
173 |
99 |
0 |
20 |
54 |
| Razem 2010–2026 |
5 023 |
2 985 |
0 |
801 |
1 237 |
Najczęściej sprzedawany format mieszkania na terenie Knurowa to lokal trzyizbowy, z medianą ceny 176 000 zł. W ciągu roku mediana zyskała 6,7%. Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.
Zakup nieruchomości na terenie Knurowa: ceny, metraże i co warto wiedzieć
Ile średnio kosztuje zakup nieruchomości na terenie Knurowa?
Nieruchomości na terenie Knurowa kosztują średnio około 694 357 zł, czyli około 5 371 zł/m².
Ile nieruchomości obejmuje oferta na terenie Knurowa?
W tej chwili do wyboru są 58 nieruchomości: 30 mieszkań i 28 domów.
Jaki jest przedział cen na terenie Knurowa?
Oferty zaczynają się od 194 999 zł i sięgają 2 199 000 zł, więc coś dla siebie znajdą zarówno osoby z ograniczonym budżetem, jak i szukające ofert z wyższej półki.
Jaki metraż mają zwykle nieruchomości na terenie Knurowa?
Średnio mają około 129 m². Domy oferują więcej przestrzeni — około 212 m² — podczas gdy mieszkania mają zwykle około 52 m². Chcesz wiedzieć, ile zapłacisz w zależności od liczby pokoi? Oto aktualny obraz rynku Knurowa:
| Pokoje | Średnia powierzchnia | Średnia cena |
| 2 pokoje | 46 m² | 304 071 zł |
| 3 pokoje | 57 m² | 425 834 zł |
| 4 pokoje | 125 m² | 768 213 zł |
| 5 pokoi | 152 m² | 744 150 zł |
| 6 pokoi | 265 m² | 1 485 333 zł |
Ile kosztuje metr kwadratowy na terenie Knurowa?
Wynosi ona około 5 371 zł/m². Dla mieszkań rośnie do 7 036 zł/m², a dla domów spada do 4 937 zł/m².
Jaki jest najpopularniejszy typ nieruchomości na terenie Knurowa?
Bezkonkurencyjnie najpopularniejszy jest 4-pokojowy dom. Tuż za nim plasują się 2-pokojowe mieszkanie i 3-pokojowe mieszkanie.