Domy i mieszkania na sprzedaż Mysłowice

Zobacz 294 nieruchomości na sprzedaż na terenie Mysłowic: ceny od 73 600 zł do 1 899 000 zł, średnio 530 780 zł.

Średnia cena 530 780 zł cena sprzedaży
Przedział cen 73 600–1 899 000 zł od najniższej do najwyższej
Średnia powierzchnia 84 m² na nieruchomość
Cena za m² 6 291 zł/m² średnio

Co jest na sprzedaż

294 łącznie
71% mieszkania
  • Mieszkania 70,7%
    208 nieruchomości
  • Domy 29,3%
    86 nieruchomości

Ile pokoi

294 łącznie
34% 2 pokoje
  • 1 pokój 7,8%
    23 nieruchomości
  • 2 pokoje 33,7%
    99 nieruchomości
  • 3 pokoje 22,1%
    65 nieruchomości
  • 4 pokoje 26,9%
    79 nieruchomości
  • 5+ pokoi 9,5%
    28 nieruchomości

Przedziały cenowe

294 łącznie
  • 70 000–250 000 zł 20,7%
    61 nieruchomości
  • 250 000–360 000 zł 21,4%
    63 nieruchomości
  • 375 000–540 000 zł 18,0%
    53 nieruchomości
  • 545 000–775 000 zł 21,4%
    63 nieruchomości
  • 775 000–1 900 000 zł 18,4%
    54 nieruchomości

Przedziały powierzchni

294 łącznie
  • 20–40 m² 20,4%
    60 nieruchomości
  • 40–60 m² 29,3%
    86 nieruchomości
  • 60–80 m² 14,3%
    42 nieruchomości
  • 80–110 m² 17,0%
    50 nieruchomości
  • 110–490 m² 19,0%
    56 nieruchomości

Mieszkania i domy w porównaniu

Mieszkania Domy
Średnia powierzchnia 54 m² 159 m²
Cena za metr kwadratowy 7 100 zł/m² 5 631 zł/m²
Obliczenia na podstawie nieruchomości aktualnie dostępnych na rynku. Zaktualizowano w październiku 2026

Dostępne oferty na sprzedaż na terenie Mysłowic to 294 nieruchomości: 208 mieszkań i 86 domów. Mieszkania stanowią 71% oferty. Pod względem powierzchni mieszkania mają średnio 54 m² (7 100 zł/m²), a domy około 159 m² (5 631 zł/m²).

Mieszkania 2-pokojowe dominują, a za nimi plasują się opcje 3- i 4-pokojowe.

Ile kosztuje nieruchomość na terenie Mysłowic? W 2025 roku połowa mieszkań sprzedała się za mniej niż 317 750 zł — to mediana wyliczona z 396 rzeczywistych transakcji (rejestr cen RCiWN). Od 2010 roku zmiana wynosi +125,4%.

Mediana ceny sprzedaży 317 750 zł 2025
Mediana ceny za m² 5 832 zł/m² 2025
Zarejestrowane sprzedaże 396 2025
Ceny w ciągu roku +11,1% mediana
Od 2010 roku +125,4% mediana
Wobec mediany województwa -1,9% śląskie: 324 046 zł
Wobec mediany krajowej -29,4% Polska: 450 010 zł

Statystyki dla Mysłowic obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 317 750 zł, czyli 5 832 zł/m², w obserwowanym przedziale od 120 000 zł do 706 250 zł.

Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 85 000 zł do 380 000 zł (około 80% rynku). W szczegółach: 46,2% transakcji zawarto między 120 000 zł a 250 000 zł, a 9,9% przekroczyło 380 000 zł.

Wśród mieszkań najczęściej sprzedawano lokale trzyizbowe, przed lokalami czteroizbowymi i lokalami dwuizbowymi. Pod względem powierzchni 41,9% sprzedanych lokali ma od 44 do 61 m², a 9,6% przekracza 75 m².

Dla porównania z typowymi punktami odniesienia: lokalna mediana jest o 1,9% niższa od mediany województwa (śląskie: 324 046 zł), a od mediany krajowej (450 010 zł) jest o 29,4% niższa.

Ceny wyraźnie różnią się między poszczególnymi osiedlami. Najdroższa lokalizacja to Janów Miejski-Ćmok — mediana 250 000 zł (4 267 zł/m², 1 183 transakcje od 2010 roku), dalej Bończyk-Tuwima z medianą 233 619 zł (3 716 zł/m²). Brzęczkowice i Słupna: 180 000 zł (3 195 zł/m²). Na drugim biegunie Stare Miasto ma najbardziej przystępną medianę: 133 500 zł (2 877 zł/m²).

W bieżącym 2026 roku (dane do 17.08.2026) zarejestrowano już 79 sprzedaży mieszkań, z medianą 339 000 zł i 6 448 zł/m². W ostatnich 12 miesiącach mediana ceny wyniosła 332 500 zł (6 231 zł/m²) przy 206 transakcjach.

Jak zmieniały się ceny nieruchomości Mysłowic rok po roku

Rok Sprzedaże Mediana ceny Zmiana r/r Mediana za m²
2026* 79 339 000 zł +6,7% 6 448 zł/m²
2025 396 317 750 zł +11,1% 5 832 zł/m²
2024 402 286 000 zł +27,1% 5 830 zł/m²
2023 377 225 000 zł +7,1% 4 808 zł/m²
2022 364 210 000 zł +7,7% 4 571 zł/m²
2021 446 195 000 zł +8,3% 4 006 zł/m²
2020 431 180 000 zł -3,2% 3 774 zł/m²
2019 555 186 000 zł +28,7% 3 665 zł/m²
2018 416 144 500 zł +3,3% 2 909 zł/m²
2017 421 139 900 zł -6,7% 2 725 zł/m²
2016 367 150 000 zł +20% 2 818 zł/m²
2015 290 125 000 zł -12,9% 2 501 zł/m²
2014 340 143 500 zł +0,8% 2 581 zł/m²
2013 309 142 397 zł +18,7% 2 712 zł/m²
2012 207 120 000 zł -7% 2 660 zł/m²
2011 160 129 000 zł -8,5% 2 786 zł/m²
2010 103 141 000 zł — 2 917 zł/m²

* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.

Mysłowice: ile trzeba przygotować na mieszkanie

Rodzaj nieruchomości Mieszkania (2025)
Sprzedaże 396
Mediana ceny 317 750 zł
Cena za m² 5 832 zł/m²
Mediana powierzchni 52,1 m²
Typowy przedział 120 000 –
706 250 zł

Przedziały cen sprzedanych nieruchomości na terenie Mysłowic

Rozkład obliczony na podstawie 5 663 transakcji (2010–2025)
Przedział cenyUdział sprzedaży
Poniżej 85 000 zł 9,8%
85 000 – 120 000 zł 14,7%
120 000 – 250 000 zł 46,2%
250 000 – 380 000 zł 19,5%
Powyżej 380 000 zł 9,9%

Ceny za metr kwadratowy mieszkań na terenie Mysłowic

Rozkład ceny za m² na podstawie 5 663 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
Cena za m²Udział sprzedaży
Poniżej 2 100 zł/m² 10,9%
2 100 – 2 700 zł/m² 18,4%
2 700 – 4 600 zł/m² 42,6%
4 600 – 6 200 zł/m² 18,3%
Powyżej 6 200 zł/m² 9,9%

Powierzchnie sprzedanych nieruchomości na terenie Mysłowic

Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali (2010–2025)
Powierzchnia użytkowaUdział sprzedaży
Poniżej 34 m² 10,4%
34 – 44 m² 19%
44 – 61 m² 41,9%
61 – 75 m² 19,1%
Powyżej 75 m² 9,6%

Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb

Mysłowice: mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
Liczba izb Udział sprzedaży Mediana ceny Średnia za m²
1 izba 2,3% 134 875 zł 4 579 zł/m²
2 izby 20,9% 135 000 zł 4 086 zł/m²
3 izby 44,9% 165 000 zł 3 970 zł/m²
4 izby 26,6% 205 000 zł 3 728 zł/m²
5 izb 4,9% 250 000 zł 3 768 zł/m²
6 izb i więcej 0,5% 419 000 zł 3 876 zł/m²

Obręby ewidencyjne z największą liczbą transakcji na terenie Mysłowic

Obręby z co najmniej 3 transakcjami w latach 2010–2025
Obręb Transakcje Mediana (mieszkania) Działki zł/m²
Mysłowice 4 374 159 000 zł 1 151 zł/m²
Brzezinka 1 663 210 000 zł 166 zł/m²
Wesoła 1 045 125 000 zł 143 zł/m²
Krasowy 752 404 500 zł 135 zł/m²
Brzęczkowice 639 160 000 zł 160 zł/m²
Kosztowy 608 192 500 zł 130 zł/m²
Ławki 118 — 100 zł/m²
Dziećkowice 113 193 000 zł 56 zł/m²
Słupna 74 177 000 zł 73 zł/m²
Mysłowice Las 11 — —

Najdroższe osiedla na terenie Mysłowic

Mediany cen mieszkań w latach 2010–2025
Osiedle Sprzedaże Mediana ceny Cena za m²
Janów Miejski-Ćmok 1 183 250 000 zł 4 267 zł/m²
Bończyk-Tuwima 564 233 619 zł 3 716 zł/m²
Brzęczkowice i Słupna 531 180 000 zł 3 195 zł/m²
Szopena-Wielka Skotnica 782 160 000 zł 3 871 zł/m²
Centrum 1 111 139 000 zł 2 991 zł/m²

Najtańsze osiedla na terenie Mysłowic

Osiedle Sprzedaże Mediana ceny Cena za m²
Stare Miasto 188 133 500 zł 2 877 zł/m²
Piasek 212 135 000 zł 3 059 zł/m²
Centrum 1 111 139 000 zł 2 991 zł/m²
Szopena-Wielka Skotnica 782 160 000 zł 3 871 zł/m²
Brzęczkowice i Słupna 531 180 000 zł 3 195 zł/m²

Ceny działek na terenie Mysłowic: grunty budowlane, rolne i leśne

Działki niezabudowane sprzedane w latach 2010–2025 (sprzedaż wolnorynkowa, pełna własność)
Rodzaj gruntu Sprzedaże Mediana zł/m² Mediana ceny działki Typowa powierzchnia
Działki budowlane i zurbanizowane 864 166 zł/m² 170 000 zł 850 m²
Grunty rolne 846 120 zł/m² 120 000 zł 944 m²
Grunty leśne 7 9,3 zł/m² 20 833 zł 2 608 m²
Wszystkie działki 1 731 140 zł/m² 140 000 zł 900 m²

Ceny gruntu według osiedli na terenie Mysłowic

Mediana ceny m² działek niezabudowanych, 2010–2025
Osiedle Sprzedaże Mediana zł/m² Mediana ceny działki
Janów Miejski-Ćmok 62 1 740 zł/m² 389 500 zł
Brzęczkowice i Słupna 91 160 zł/m² 102 000 zł

Aktywność rynku nieruchomości na terenie Mysłowic

Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
Okres Transakcje Mieszkania Domy Działki Inne
2025 828 418 0 155 255
2026 (do 17.08) 214 83 0 47 84
Razem 2010–2026 15 239 7 747 0 2 436 5 056

W przeciwieństwie do ogłoszeń te liczby odzwierciedlają ceny faktycznie zapisane w aktach notarialnych: rejestr cen nieruchomości gromadzi każdą sprzedaż zgłoszoną przez notariuszy do starostwa. Dla Mysłowic średnia bez wartości skrajnych wynosi 344 804 zł, przy medianie 317 750 zł. Mediana ceny metra kwadratowego to 5 832 zł. Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.

Źródło: RCiWN — Rejestr Cen i Wartości Nieruchomości (starostwa powiatowe / GUGiK) — Rejestr cen nieruchomości — transakcje z aktów notarialnych (akty notarialne przekazywane do rejestru cen). Okres 2010–2026, dane do 17.08.2026. Dane publiczne PZGiK (art. 40a ustawy – Prawo geodezyjne i kartograficzne).

Jaka jest średnia cena, aby kupić nieruchomość na terenie Mysłowic?

Nieruchomości na terenie Mysłowic kosztują średnio około 530 780 zł, czyli około 6 291 zł/m².

Jak duża jest oferta na terenie Mysłowic?

W tej chwili do wyboru są 294 nieruchomości: 208 mieszkań i 86 domów.

Od jakiej do jakiej kwoty sięgają ceny na terenie Mysłowic?

Znajdziesz tu oferty od 73 600 zł do 1 899 000 zł, w zależności od okolicy i typu nieruchomości.

Jaką powierzchnię mają zwykle nieruchomości na terenie Mysłowic?

Średnio mają około 84 m². Domy oferują więcej przestrzeni — około 159 m² — podczas gdy mieszkania mają zwykle około 54 m². Chcesz wiedzieć, ile zapłacisz w zależności od liczby pokoi? Oto aktualny obraz rynku Mysłowic:

PokojeŚrednia powierzchniaŚrednia cena
1 pokój33 m²248 946 zł
2 pokoje44 m²284 973 zł
3 pokoje61 m²438 967 zł
4 pokoje111 m²803 169 zł
5 pokoi185 m²1 020 358 zł
6 pokoi196 m²786 667 zł

Ile kosztuje metr kwadratowy na terenie Mysłowic?

Średnio wychodzi około 6 291 zł/m². Dla mieszkań rośnie do 7 100 zł/m², a dla domów spada do 5 631 zł/m².

Jaki typ nieruchomości najczęściej trafia na rynek sprzedaży Mysłowic?

Bezkonkurencyjnie najpopularniejszy jest 2-pokojowe mieszkanie. Tuż za nim plasują się 3-pokojowe mieszkanie i 4-pokojowy dom.