Mamy 796 nieruchomości na sprzedaż na osiedlu Piasek, w cenach od 155 600 zł do 399 000 zł, przy średniej cenie 288 660 zł.
Ceny nieruchomości osiedla Piasek według rzeczywistych cen transakcyjnych
Ile kosztuje nieruchomość na osiedlu Piasek? W 2025 roku połowa mieszkań sprzedała się za mniej niż 250 000 zł — to mediana wyliczona z 23 rzeczywistych transakcji (rejestr cen RCiWN). Od 2011 roku zmiana wynosi +175,5%.
Mediana ceny sprzedaży
250 000 zł
2025
Mediana ceny za m²
4 976 zł/m²
2025
Zarejestrowane sprzedaże
23
2025
Ceny w ciągu roku
+27,2%
mediana
Od 2011 roku
+175,5%
mediana
Wobec mediany gminy
-21,3%
Mysłowice: 317 750 zł
Wobec mediany krajowej
-44,4%
Polska: 450 010 zł
Statystyki dla osiedla Piasek obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 250 000 zł, czyli 4 976 zł/m², w obserwowanym przedziale od 74 700 zł do 339 400 zł.
Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 74 000 zł do 260 000 zł (około 78% rynku). W szczegółach: 43,9% transakcji zawarto między 100 000 zł a 190 000 zł, a 11,8% przekroczyło 260 000 zł.
Wśród mieszkań najczęściej sprzedawano lokale trzyizbowe, przed lokalami dwuizbowymi i lokalami czteroizbowymi. Pod względem powierzchni 34,4% sprzedanych lokali ma od 38 do 50 m², a 9% przekracza 63 m².
Te poziomy cen sytuują lokalny rynek wyraźnie poniżej typowych punktów odniesienia: lokalna mediana jest o 21,3% niższa od mediany gminy (Mysłowice: 317 750 zł), a od mediany krajowej (450 010 zł) jest o 44,4% niższa.
W ostatnich 12 miesiącach mediana ceny wyniosła 270 000 zł (5 263 zł/m²) przy 13 transakcjach.
Jak zmieniały się ceny nieruchomości osiedla Piasek rok po roku
| Rok |
Sprzedaże |
Mediana ceny |
Zmiana r/r |
Mediana za m² |
| 2026* |
4 |
299 000 zł |
+19,6% |
6 484 zł/m² |
| 2025 |
23 |
250 000 zł |
+27,2% |
4 976 zł/m² |
| 2024 |
22 |
196 500 zł |
+3,4% |
4 508 zł/m² |
| 2023 |
23 |
190 000 zł |
-17,4% |
3 989 zł/m² |
| 2022 |
11 |
230 000 zł |
+21,1% |
4 343 zł/m² |
| 2021 |
20 |
190 000 zł |
+68,1% |
3 660 zł/m² |
| 2020 |
15 |
113 000 zł |
-1,7% |
3 550 zł/m² |
| 2019 |
9 |
115 000 zł |
+3,8% |
2 533 zł/m² |
| 2018 |
14 |
110 750 zł |
+21% |
2 829 zł/m² |
| 2017 |
18 |
91 500 zł |
-16,8% |
2 227 zł/m² |
| 2016 |
5 |
110 000 zł |
-13,7% |
2 483 zł/m² |
| 2015 |
12 |
127 500 zł |
+3,7% |
2 019 zł/m² |
| 2014 |
7 |
123 000 zł |
+44,7% |
2 540 zł/m² |
| 2013 |
7 |
85 000 zł |
-5,6% |
2 253 zł/m² |
| 2012 |
13 |
90 000 zł |
-0,8% |
2 326 zł/m² |
| 2011 |
6 |
90 750 zł |
-33,3% |
3 017 zł/m² |
| 2010 |
3 |
136 000 zł |
— |
2 806 zł/m² |
* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.
Piasek: ile trzeba przygotować na mieszkanie
| Rodzaj nieruchomości |
Mieszkania (2025) |
| Sprzedaże |
23 |
| Mediana ceny |
250 000 zł |
| Cena za m² |
4 976 zł/m² |
| Mediana powierzchni |
45,5 m² |
| Typowy przedział |
74 700 – 339 400 zł |
Przedziały cen sprzedanych nieruchomości na osiedlu Piasek
Rozkład obliczony na podstawie 212 transakcji (2010–2025)
| Przedział ceny | Udział sprzedaży |
| Poniżej 74 000 zł |
9,9% |
| 74 000 – 100 000 zł |
16% |
| 100 000 – 190 000 zł |
43,9% |
| 190 000 – 260 000 zł |
18,4% |
| Powyżej 260 000 zł |
11,8% |
Ceny za metr kwadratowy mieszkań na osiedlu Piasek
Rozkład ceny za m² na podstawie 212 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
| Cena za m² | Udział sprzedaży |
| Poniżej 1 800 zł/m² |
11,8% |
| 1 800 – 2 300 zł/m² |
15,6% |
| 2 300 – 4 200 zł/m² |
44,8% |
| 4 200 – 5 400 zł/m² |
17,9% |
| Powyżej 5 400 zł/m² |
9,9% |
Powierzchnie sprzedanych nieruchomości na osiedlu Piasek
Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali (2010–2025)
| Powierzchnia użytkowa | Udział sprzedaży |
| Poniżej 28 m² |
7,5% |
| 28 – 38 m² |
25% |
| 38 – 50 m² |
34,4% |
| 50 – 63 m² |
24,1% |
| Powyżej 63 m² |
9% |
Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb
Piasek: mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
| Liczba izb |
Udział sprzedaży |
Mediana ceny |
Średnia za m² |
| 1 izba |
2,8% |
80 500 zł |
3 159 zł/m² |
| 2 izby |
28,3% |
90 750 zł |
3 498 zł/m² |
| 3 izby |
36,8% |
149 000 zł |
3 470 zł/m² |
| 4 izby |
28,3% |
186 000 zł |
3 529 zł/m² |
| 5 izb |
3,8% |
157 500 zł |
2 614 zł/m² |
Aktywność rynku nieruchomości na osiedlu Piasek
Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
| Okres |
Transakcje |
Mieszkania |
Domy |
Działki |
Inne |
| 2025 |
34 |
23 |
0 |
0 |
11 |
| 2026 (do 17.08) |
4 |
4 |
0 |
0 |
0 |
| Razem 2010–2026 |
567 |
463 |
0 |
2 |
102 |
Najczęściej sprzedawany format mieszkania na osiedlu Piasek to lokal trzyizbowy, z medianą ceny 149 000 zł. W ciągu roku mediana zyskała 27,2%. Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.
Szybki przewodnik: jak kupić nieruchomość na osiedlu Piasek — ceny i metraże
Jaki budżet trzeba mieć, aby kupić nieruchomość na osiedlu Piasek?
Licz się ze średnią kwotą 288 660 zł, aby kupić nieruchomość na osiedlu Piasek, czyli około 5 855 zł/m².
Ile nieruchomości obejmuje oferta na osiedlu Piasek?
Obecnie dostępnych ofert: 796.
Od jakiej do jakiej kwoty sięgają ceny na osiedlu Piasek?
Znajdziesz tu oferty od 155 600 zł do 399 000 zł, w zależności od okolicy i typu nieruchomości.
Jaką powierzchnię mają zwykle nieruchomości na osiedlu Piasek?
Średnio mają około 49 m².
Ile kosztuje metr kwadratowy?
Średnia cena to 5 855 zł/m².
Jaki jest najpopularniejszy typ nieruchomości na osiedlu Piasek?
Bezkonkurencyjnie najpopularniejszy jest 2-pokojowe mieszkanie. Tuż za nim plasują się 1-pokojowe mieszkanie i 3-pokojowe mieszkanie.