Znajdź swoją nieruchomość na osiedlu Bończyk-Tuwima: 808 nieruchomości na sprzedaż w cenach od 384 000 zł do 525 900 zł, średnio 446 814 zł.
Ceny nieruchomości osiedla Bończyk-Tuwima według rzeczywistych cen transakcyjnych
Na podstawie transakcji faktycznie zawartych u notariuszy ceny osiedla Bończyk-Tuwima oscylowały w 2025 roku wokół 419 500 zł (mediana). To około 6 765 zł za metr kwadratowy. Rynek pierwotny (deweloperski) odpowiada za 33,8% sprzedaży od 2010 roku.
Mediana ceny sprzedaży
419 500 zł
2025
Mediana ceny za m²
6 765 zł/m²
2025
Zarejestrowane sprzedaże
38
2025
Ceny w ciągu roku
+5,9%
mediana
Od 2010 roku
+137%
mediana
Wobec mediany gminy
+32%
Mysłowice: 317 750 zł
Wobec mediany krajowej
-6,8%
Polska: 450 010 zł
Statystyki dla osiedla Bończyk-Tuwima obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 419 500 zł, czyli 6 765 zł/m², w obserwowanym przedziale od 202 750 zł do 625 750 zł.
Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 140 000 zł do 390 000 zł (około 79% rynku). W szczegółach: 43,3% transakcji zawarto między 180 000 zł a 290 000 zł, a 10,3% przekroczyło 390 000 zł.
Wśród mieszkań najczęściej sprzedawano lokale trzyizbowe, przed lokalami czteroizbowymi i lokalami dwuizbowymi. Pod względem powierzchni 44% sprzedanych lokali ma od 52 do 67 m², a 9,4% przekracza 75 m².
Dla porównania z typowymi punktami odniesienia: lokalna mediana przewyższa medianę gminy (Mysłowice: 317 750 zł) o 32%, a od mediany krajowej (450 010 zł) jest o 6,8% niższa.
W ostatnich 12 miesiącach mediana ceny wyniosła 429 000 zł (5 992 zł/m²) przy 15 transakcjach.
Jak zmieniały się ceny nieruchomości osiedla Bończyk-Tuwima rok po roku
| Rok |
Sprzedaże |
Mediana ceny |
Zmiana r/r |
Mediana za m² |
| 2026* |
2 |
463 500 zł |
+10,5% |
8 497 zł/m² |
| 2025 |
38 |
419 500 zł |
+5,9% |
6 765 zł/m² |
| 2024 |
34 |
396 250 zł |
+16,5% |
6 701 zł/m² |
| 2023 |
25 |
340 000 zł |
+23,9% |
5 892 zł/m² |
| 2022 |
40 |
274 500 zł |
+1,7% |
5 165 zł/m² |
| 2021 |
49 |
270 000 zł |
+13,9% |
4 600 zł/m² |
| 2020 |
31 |
237 000 zł |
+1,1% |
3 930 zł/m² |
| 2019 |
86 |
234 326 zł |
+6,5% |
3 779 zł/m² |
| 2018 |
55 |
220 000 zł |
+22,2% |
3 533 zł/m² |
| 2017 |
70 |
180 000 zł |
-7,2% |
3 350 zł/m² |
| 2016 |
52 |
194 000 zł |
+15,8% |
3 173 zł/m² |
| 2015 |
22 |
167 500 zł |
+11,7% |
2 863 zł/m² |
| 2014 |
20 |
150 000 zł |
-3,2% |
2 652 zł/m² |
| 2013 |
15 |
155 000 zł |
+13,1% |
2 605 zł/m² |
| 2012 |
9 |
137 000 zł |
-19,9% |
2 791 zł/m² |
| 2011 |
7 |
171 000 zł |
-3,4% |
2 934 zł/m² |
| 2010 |
9 |
177 000 zł |
— |
2 872 zł/m² |
* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.
Bończyk-Tuwima: ile trzeba przygotować na mieszkanie
| Rodzaj nieruchomości |
Mieszkania (2025) |
| Sprzedaże |
38 |
| Mediana ceny |
419 500 zł |
| Cena za m² |
6 765 zł/m² |
| Mediana powierzchni |
60,1 m² |
| Typowy przedział |
202 750 – 625 750 zł |
Przedziały cen sprzedanych nieruchomości na osiedlu Bończyk-Tuwima
Rozkład obliczony na podstawie 564 transakcji (2010–2025)
| Przedział ceny | Udział sprzedaży |
| Poniżej 140 000 zł |
10,6% |
| 140 000 – 180 000 zł |
17,9% |
| 180 000 – 290 000 zł |
43,3% |
| 290 000 – 390 000 zł |
17,9% |
| Powyżej 390 000 zł |
10,3% |
Ceny za metr kwadratowy mieszkań na osiedlu Bończyk-Tuwima
Rozkład ceny za m² na podstawie 564 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
| Cena za m² | Udział sprzedaży |
| Poniżej 2 500 zł/m² |
10,8% |
| 2 500 – 3 200 zł/m² |
17,7% |
| 3 200 – 4 500 zł/m² |
42,6% |
| 4 500 – 6 700 zł/m² |
18,6% |
| Powyżej 6 700 zł/m² |
10,3% |
Powierzchnie sprzedanych nieruchomości na osiedlu Bończyk-Tuwima
Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali (2010–2025)
| Powierzchnia użytkowa | Udział sprzedaży |
| Poniżej 41 m² |
10,5% |
| 41 – 52 m² |
17,6% |
| 52 – 67 m² |
44% |
| 67 – 75 m² |
18,6% |
| Powyżej 75 m² |
9,4% |
Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb
Bończyk-Tuwima: mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
| Liczba izb |
Udział sprzedaży |
Mediana ceny |
Średnia za m² |
| 1 izba |
0,5% |
176 960 zł |
4 259 zł/m² |
| 2 izby |
19,9% |
165 094 zł |
4 219 zł/m² |
| 3 izby |
35,5% |
235 000 zł |
4 354 zł/m² |
| 4 izby |
35,5% |
265 000 zł |
4 026 zł/m² |
| 5 izb |
8,7% |
250 000 zł |
3 745 zł/m² |
Ceny działek na osiedlu Bończyk-Tuwima: grunty budowlane, rolne i leśne
Działki niezabudowane sprzedane w latach 2010–2025 (sprzedaż wolnorynkowa, pełna własność)
| Rodzaj gruntu |
Sprzedaże |
Mediana zł/m² |
Mediana ceny działki |
Typowa powierzchnia |
| Działki budowlane i zurbanizowane |
12 |
249 zł/m² |
60 000 zł |
900 m² |
| Grunty rolne |
5 |
130 zł/m² |
344 400 zł |
5 116 m² |
| Wszystkie działki |
18 |
166 zł/m² |
338 997 zł |
2 612 m² |
Aktywność rynku nieruchomości na osiedlu Bończyk-Tuwima
Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
| Okres |
Transakcje |
Mieszkania |
Domy |
Działki |
Inne |
| 2025 |
70 |
40 |
0 |
2 |
28 |
| 2026 (do 17.08) |
8 |
3 |
0 |
0 |
5 |
| Razem 2010–2026 |
1 886 |
1 098 |
0 |
24 |
764 |
Na mieszkanie trzeba przygotować raczej 419 500 zł (6 765 zł/m²). Na rynku mieszkań dominują lokale trzyizbowe (35,5% sprzedaży). Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.
Zakup nieruchomości na osiedlu Bończyk-Tuwima: ceny, metraże i co warto wiedzieć
Jaka jest średnia cena, aby kupić nieruchomość na osiedlu Bończyk-Tuwima?
Na zakup nieruchomości na osiedlu Bończyk-Tuwima trzeba przeznaczyć średnio 446 814 zł, czyli około 7 394 zł/m².
Ile nieruchomości jest teraz dostępnych do kupienia?
W tej chwili do wyboru są 808 nieruchomości.
Jaki jest przedział cen na osiedlu Bończyk-Tuwima?
Oferty zaczynają się od 384 000 zł i sięgają 525 900 zł, więc coś dla siebie znajdą zarówno osoby z ograniczonym budżetem, jak i szukające ofert z wyższej półki.
Jak duże są zazwyczaj nieruchomości?
Zazwyczaj oferują około 60 m².
Jaka jest średnia cena metra kwadratowego na osiedlu Bończyk-Tuwima?
Wynosi ona około 7 394 zł/m².
Jaki typ nieruchomości najczęściej znajduje nowego właściciela na osiedlu Bończyk-Tuwima?
Bezkonkurencyjnie najpopularniejszy jest 2-pokojowe mieszkanie. Tuż za nim plasują się 3-pokojowe mieszkanie i 4-pokojowe mieszkanie.