Domy i mieszkania na sprzedaż Centrum

Znajdź swoją nieruchomość na osiedlu Centrum: 45 nieruchomości na sprzedaż w cenach od 73 600 zł do 1 849 000 zł, średnio 288 562 zł.

Średnia cena 288 562 zł cena sprzedaży
Przedział cen 73 600–1 849 000 zł od najniższej do najwyższej
Średnia powierzchnia 56 m² na nieruchomość
Cena za m² 5 151 zł/m² średnio

Co jest na sprzedaż

45 łącznie
98% mieszkania
  • Mieszkania 97,8%
    44 nieruchomości
  • Domy 2,2%
    1 nieruchomość

Ile pokoi

45 łącznie
51% 2 pokoje
  • 1 pokój 22,2%
    10 nieruchomości
  • 2 pokoje 51,1%
    23 nieruchomości
  • 3 pokoje 26,7%
    12 nieruchomości

Przedziały cenowe

45 łącznie
  • 70 000–170 000 zł 22,2%
    10 nieruchomości
  • 175 000–200 000 zł 17,8%
    8 nieruchomości
  • 215 000–260 000 zł 20,0%
    9 nieruchomości
  • 265 000–360 000 zł 24,4%
    11 nieruchomości
  • 380 000–1 850 000 zł 15,6%
    7 nieruchomości

Przedziały powierzchni

45 łącznie
  • 20–40 m² 37,8%
    17 nieruchomości
  • 40–50 m² 15,6%
    7 nieruchomości
  • 50–60 m² 28,9%
    13 nieruchomości
  • 60–460 m² 17,8%
    8 nieruchomości

Mieszkania i domy w porównaniu

Mieszkania Domy
Średnia powierzchnia 47 m² 451 m²
Cena za metr kwadratowy 5 380 zł/m² 4 100 zł/m²
Obliczenia na podstawie nieruchomości aktualnie dostępnych na rynku. Zaktualizowano w październiku 2026

Dostępne oferty na sprzedaż na osiedlu Centrum to 45 nieruchomości: 44 mieszkania i 1 dom. Mieszkania stanowią 98% oferty. Pod względem powierzchni mieszkania mają średnio 47 m² (5 380 zł/m²), a domy około 451 m² (4 100 zł/m²).

Najczęściej spotykany typ to mieszkania 2-pokojowe, a zaraz po nich opcje 3- i 1-pokojowe.

Na podstawie RCiWN (rejestr cen transakcyjnych z aktów notarialnych) mieszkanie na osiedlu Centrum sprzedawano w 2025 roku za medianę 235 000 zł. Typowa nieruchomość: 48,4 m², 3 izby. Ceny zyskały 14,6% w ciągu roku.

Mediana ceny sprzedaży 235 000 zł 2025
Mediana ceny za m² 4 980 zł/m² 2025
Zarejestrowane sprzedaże 83 2025
Ceny w ciągu roku +14,6% mediana
Od 2010 roku +74,1% mediana
Wobec mediany gminy -26% Mysłowice: 317 750 zł
Wobec mediany krajowej -47,8% Polska: 450 010 zł

Statystyki dla osiedla Centrum obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 235 000 zł, czyli 4 980 zł/m², w obserwowanym przedziale od 75 100 zł do 400 000 zł.

Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 72 000 zł do 260 000 zł (około 80% rynku). W szczegółach: 45,5% transakcji zawarto między 100 000 zł a 180 000 zł, a 9,5% przekroczyło 260 000 zł.

Wśród mieszkań najczęściej sprzedawano lokale trzyizbowe, przed lokalami czteroizbowymi i lokalami dwuizbowymi. Pod względem powierzchni 44,2% sprzedanych lokali ma od 38 do 54 m², a 10% przekracza 64 m².

Te poziomy cen sytuują lokalny rynek wyraźnie poniżej typowych punktów odniesienia: lokalna mediana jest o 26% niższa od mediany gminy (Mysłowice: 317 750 zł), a od mediany krajowej (450 010 zł) jest o 47,8% niższa.

W bieżącym 2026 roku (dane do 17.08.2026) zarejestrowano już 6 sprzedaży mieszkań, z medianą 234 500 zł i 5 689 zł/m². W ostatnich 12 miesiącach mediana ceny wyniosła 245 906 zł (5 553 zł/m²) przy 32 transakcjach.

Jak zmieniały się ceny nieruchomości osiedla Centrum rok po roku

Rok Sprzedaże Mediana ceny Zmiana r/r Mediana za m²
2026* 6 234 500 zł -0,2% 5 689 zł/m²
2025 83 235 000 zł +14,6% 4 980 zł/m²
2024 85 205 000 zł +2,5% 5 149 zł/m²
2023 83 200 000 zł +11,1% 4 455 zł/m²
2022 81 180 000 zł +12,5% 4 200 zł/m²
2021 101 160 000 zł +3,2% 3 595 zł/m²
2020 69 155 000 zł +19,2% 3 530 zł/m²
2019 73 130 000 zł +7,4% 2 981 zł/m²
2018 84 121 000 zł +17,5% 2 577 zł/m²
2017 93 103 000 zł +1% 2 367 zł/m²
2016 69 102 000 zł -8,9% 2 199 zł/m²
2015 59 112 000 zł +2,3% 2 270 zł/m²
2014 46 109 500 zł -8,8% 2 210 zł/m²
2013 59 120 000 zł +9,1% 2 381 zł/m²
2012 51 110 000 zł -1,3% 2 528 zł/m²
2011 50 111 500 zł -17,4% 2 641 zł/m²
2010 19 135 000 zł — 2 896 zł/m²

* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.

Centrum: ile trzeba przygotować na mieszkanie

Rodzaj nieruchomości Mieszkania (2025)
Sprzedaże 83
Mediana ceny 235 000 zł
Cena za m² 4 980 zł/m²
Mediana powierzchni 48,4 m²
Typowy przedział 75 100 –
400 000 zł

Przedziały cen sprzedanych nieruchomości na osiedlu Centrum

Rozkład obliczony na podstawie 1 111 transakcji (2010–2025)
Przedział cenyUdział sprzedaży
Poniżej 72 000 zł 10%
72 000 – 100 000 zł 13,5%
100 000 – 180 000 zł 45,5%
180 000 – 260 000 zł 21,4%
Powyżej 260 000 zł 9,5%

Ceny za metr kwadratowy mieszkań na osiedlu Centrum

Rozkład ceny za m² na podstawie 1 111 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
Cena za m²Udział sprzedaży
Poniżej 1 900 zł/m² 10,6%
1 900 – 2 400 zł/m² 18,1%
2 400 – 3 900 zł/m² 42,7%
3 900 – 5 400 zł/m² 18,6%
Powyżej 5 400 zł/m² 10%

Powierzchnie sprzedanych nieruchomości na osiedlu Centrum

Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali (2010–2025)
Powierzchnia użytkowaUdział sprzedaży
Poniżej 28 m² 9,8%
28 – 38 m² 18,3%
38 – 54 m² 44,2%
54 – 64 m² 17,7%
Powyżej 64 m² 10%

Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb

Centrum: mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
Liczba izb Udział sprzedaży Mediana ceny Średnia za m²
1 izba 2,6% 90 000 zł 3 464 zł/m²
2 izby 22,5% 91 500 zł 3 220 zł/m²
3 izby 47% 140 000 zł 3 330 zł/m²
4 izby 24,8% 170 000 zł 3 351 zł/m²
5 izb 3% 190 000 zł 2 856 zł/m²
6 izb i więcej 0,2% 308 412 zł 3 603 zł/m²

Obręby ewidencyjne z największą liczbą transakcji na osiedlu Centrum

Obręby z co najmniej 3 transakcjami w latach 2010–2025
Obręb Transakcje Mediana (mieszkania) Działki zł/m²
Mysłowice 1 032 122 750 zł —
Słupna 14 — —

Aktywność rynku nieruchomości na osiedlu Centrum

Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
Okres Transakcje Mieszkania Domy Działki Inne
2025 106 87 0 0 19
2026 (do 17.08) 7 6 0 0 1
Razem 2010–2026 1 720 1 475 0 3 242

Na mieszkanie trzeba przygotować raczej 235 000 zł (4 980 zł/m²). Na rynku mieszkań dominują lokale trzyizbowe (47% sprzedaży). Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.

Źródło: RCiWN — Rejestr Cen i Wartości Nieruchomości (starostwa powiatowe / GUGiK) — Rejestr cen nieruchomości — transakcje z aktów notarialnych (akty notarialne przekazywane do rejestru cen). Okres 2010–2026, dane do 17.08.2026. Dane publiczne PZGiK (art. 40a ustawy – Prawo geodezyjne i kartograficzne).

Jaka jest średnia cena, aby kupić nieruchomość na osiedlu Centrum?

Nieruchomości na osiedlu Centrum kosztują średnio około 288 562 zł, czyli około 5 151 zł/m².

Ile nieruchomości obejmuje oferta na osiedlu Centrum?

Obecnie dostępnych ofert: 45: 44 mieszkania i 1 dom.

W jakim przedziale cen porusza się sprzedaż?

Znajdziesz tu oferty od 73 600 zł do 1 849 000 zł, w zależności od okolicy i typu nieruchomości.

Jak duże są zazwyczaj nieruchomości?

Średnia powierzchnia to około 56 m². Domy oferują więcej przestrzeni — około 451 m² — podczas gdy mieszkania mają zwykle około 47 m². Chcesz wiedzieć, ile zapłacisz w zależności od liczby pokoi? Oto aktualny obraz rynku osiedla Centrum:

PokojeŚrednia powierzchniaŚrednia cena
1 pokój30 m²193 666 zł
2 pokoje47 m²224 626 zł
3 pokoje61 m²352 242 zł

Ile kosztuje metr kwadratowy?

Średnia cena to 5 151 zł/m². Dla mieszkań rośnie do 5 380 zł/m², a dla domów spada do 4 100 zł/m².

Jaki typ nieruchomości najczęściej znajduje nowego właściciela na osiedlu Centrum?

Bezkonkurencyjnie najpopularniejszy jest 2-pokojowe mieszkanie. Tuż za nim plasują się 3-pokojowe mieszkanie i 1-pokojowe mieszkanie.