Mamy 416 nieruchomości na sprzedaż na terenie Kamienia, w cenach od 215 000 zł do 339 000 zł, przy średniej cenie 290 111 zł.
Ceny nieruchomości Kamienia według rzeczywistych cen transakcyjnych
Na podstawie RCiWN (rejestr cen transakcyjnych z aktów notarialnych) mieszkanie na terenie Kamienia sprzedawano w 2025 roku za medianę 230 000 zł. Typowa nieruchomość: 48,1 m², 3 izby. Ceny straciły 2,1% w ciągu roku.
Mediana ceny sprzedaży
230 000 zł
2025
Mediana ceny za m²
4 928 zł/m²
2025
Zarejestrowane sprzedaże
51
2025
Ceny w ciągu roku
-2,1%
mediana
Od 2023 roku
+24,3%
mediana
Wobec mediany gminy
-4,2%
Piekary Śląskie: 240 000 zł
Wobec mediany krajowej
-48,9%
Polska: 450 010 zł
Statystyki dla Kamienia obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 230 000 zł, czyli 4 928 zł/m², w obserwowanym przedziale od 140 000 zł do 405 000 zł.
Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 140 000 zł do 320 000 zł (około 78% rynku). W szczegółach: 44,4% transakcji zawarto między 170 000 zł a 270 000 zł, a 13,2% przekroczyło 320 000 zł.
Wśród mieszkań najczęściej sprzedawano lokale trzyizbowe, przed lokalami czteroizbowymi i lokalami pięcioizbowymi. Pod względem powierzchni 29,8% sprzedanych lokali ma od 43 do 53 m², a 10,6% przekracza 63 m².
Dla porównania z typowymi punktami odniesienia: lokalna mediana jest o 4,2% niższa od mediany gminy (Piekary Śląskie: 240 000 zł), a od mediany krajowej (450 010 zł) jest o 48,9% niższa.
W bieżącym 2026 roku (dane do 17.08.2026) zarejestrowano już 5 sprzedaży mieszkań, z medianą 165 000 zł i 4 506 zł/m². W ostatnich 12 miesiącach mediana ceny wyniosła 220 000 zł (4 772 zł/m²) przy 23 transakcjach.
Jak zmieniały się ceny nieruchomości Kamienia rok po roku
| Rok |
Sprzedaże |
Mediana ceny |
Zmiana r/r |
Mediana za m² |
| 2026* |
5 |
165 000 zł |
-28,3% |
4 506 zł/m² |
| 2025 |
51 |
230 000 zł |
-2,1% |
4 928 zł/m² |
| 2024 |
43 |
235 000 zł |
+27% |
4 682 zł/m² |
| 2023 |
52 |
185 000 zł |
— |
4 295 zł/m² |
* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.
Kamień: ile trzeba przygotować na mieszkanie
| Rodzaj nieruchomości |
Mieszkania (2025) |
| Sprzedaże |
51 |
| Mediana ceny |
230 000 zł |
| Cena za m² |
4 928 zł/m² |
| Mediana powierzchni |
48,1 m² |
| Typowy przedział |
140 000 – 405 000 zł |
Przedziały cen sprzedanych nieruchomości na terenie Kamienia
Rozkład obliczony na podstawie 151 transakcji (2010–2025)
| Przedział ceny | Udział sprzedaży |
| Poniżej 140 000 zł |
8,6% |
| 140 000 – 170 000 zł |
19,9% |
| 170 000 – 270 000 zł |
44,4% |
| 270 000 – 320 000 zł |
13,9% |
| Powyżej 320 000 zł |
13,2% |
Ceny za metr kwadratowy mieszkań na terenie Kamienia
Rozkład ceny za m² na podstawie 151 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
| Cena za m² | Udział sprzedaży |
| Poniżej 3 200 zł/m² |
8,6% |
| 3 200 – 4 100 zł/m² |
20,5% |
| 4 100 – 5 200 zł/m² |
44,4% |
| 5 200 – 6 000 zł/m² |
17,9% |
| Powyżej 6 000 zł/m² |
8,6% |
Powierzchnie sprzedanych nieruchomości na terenie Kamienia
Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali (2010–2025)
| Powierzchnia użytkowa | Udział sprzedaży |
| Poniżej 36 m² |
9,3% |
| 36 – 43 m² |
31,1% |
| 43 – 53 m² |
29,8% |
| 53 – 63 m² |
19,2% |
| Powyżej 63 m² |
10,6% |
Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb
Kamień: mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
| Liczba izb |
Udział sprzedaży |
Mediana ceny |
Średnia za m² |
| 1 izba |
0,7% |
143 000 zł |
5 164 zł/m² |
| 2 izby |
4% |
115 000 zł |
3 943 zł/m² |
| 3 izby |
53,6% |
190 000 zł |
4 508 zł/m² |
| 4 izby |
29,8% |
260 000 zł |
4 688 zł/m² |
| 5 izb |
10,6% |
290 000 zł |
4 689 zł/m² |
| 6 izb i więcej |
1,3% |
320 000 zł |
4 561 zł/m² |
Ceny działek na terenie Kamienia: grunty budowlane, rolne i leśne
Działki niezabudowane sprzedane w latach 2010–2025 (sprzedaż wolnorynkowa, pełna własność)
| Rodzaj gruntu |
Sprzedaże |
Mediana zł/m² |
Mediana ceny działki |
Typowa powierzchnia |
| Działki budowlane i zurbanizowane |
7 |
149 zł/m² |
60 000 zł |
553 m² |
| Wszystkie działki |
8 |
129 zł/m² |
52 500 zł |
580 m² |
Aktywność rynku nieruchomości na terenie Kamienia
Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
| Okres |
Transakcje |
Mieszkania |
Domy |
Działki |
Inne |
| 2025 |
68 |
54 |
0 |
3 |
11 |
| 2026 (do 17.08) |
8 |
6 |
0 |
1 |
1 |
| Razem 2010–2026 |
195 |
164 |
0 |
10 |
21 |
Zasadnicza część sprzedaży na terenie Kamienia zamyka się między 140 000 zł a 405 000 zł — te granice odcinają po 5% najbardziej nietypowych transakcji z każdej strony. W szczegółach 8,6% nieruchomości sprzedano poniżej 140 000 zł, a 13,2% powyżej 320 000 zł. Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.
Zakup nieruchomości na terenie Kamienia: ceny, metraże i co warto wiedzieć
Jaki budżet trzeba mieć, aby kupić nieruchomość na terenie Kamienia?
Licz się ze średnią kwotą 290 111 zł, aby kupić nieruchomość na terenie Kamienia, czyli około 5 975 zł/m².
Ile nieruchomości obejmuje oferta na terenie Kamienia?
Obecnie dostępnych ofert: 416.
Od jakiej do jakiej kwoty sięgają ceny na terenie Kamienia?
Oferty zaczynają się od 215 000 zł i sięgają 339 000 zł, więc coś dla siebie znajdą zarówno osoby z ograniczonym budżetem, jak i szukające ofert z wyższej półki.
Jaką powierzchnię mają zwykle nieruchomości na terenie Kamienia?
Zazwyczaj oferują około 49 m².
Ile kosztuje metr kwadratowy?
Wynosi ona około 5 975 zł/m².
Jaki jest najpopularniejszy typ nieruchomości na terenie Kamienia?
Bezkonkurencyjnie najpopularniejszy jest 2-pokojowe mieszkanie. Tuż za nim plasuje się 3-pokojowe mieszkanie.