Domy i mieszkania na sprzedaż Ciasna

Odkryj 127 nieruchomości na sprzedaż na terenie Ciasnej. Ceny wahają się od 165 000 zł do 1 550 000 zł, a średnia cena to 628 294 zł.

110 nieruchomości na sprzedaż w okolicach Ciasnej

Średnia cena 628 294 zł cena sprzedaży
Przedział cen 165 000–1 550 000 zł od najniższej do najwyższej
Średnia powierzchnia 111 m² na nieruchomość
Cena za m² 5 663 zł/m² średnio

Co jest na sprzedaż

17 łącznie
76% domy
  • Mieszkania 23,5%
    4 nieruchomości
  • Domy 76,5%
    13 nieruchomości

Ile pokoi

17 łącznie
41% 4 pokoje
  • 1 pokój 11,8%
    2 nieruchomości
  • 2 pokoje 23,5%
    4 nieruchomości
  • 3 pokoje 11,8%
    2 nieruchomości
  • 4 pokoje 41,2%
    7 nieruchomości
  • 5+ pokoi 11,8%
    2 nieruchomości

Przedziały cenowe

17 łącznie
  • 165 000–205 000 zł 23,5%
    4 nieruchomości
  • 245 000–260 000 zł 17,6%
    3 nieruchomości
  • 260 000–400 000 zł 23,5%
    4 nieruchomości
  • 620 000–1 285 000 zł 17,6%
    3 nieruchomości
  • 1 550 000–1 555 000 zł 17,6%
    3 nieruchomości

Przedziały powierzchni

17 łącznie
  • 40–60 m² 41,2%
    7 nieruchomości
  • 60–170 m² 47,1%
    8 nieruchomości
  • 220–230 m² 11,8%
    2 nieruchomości

Mieszkania i domy w porównaniu

Mieszkania Domy
Średnia powierzchnia 55 m² 128 m²
Cena za metr kwadratowy 3 349 zł/m² 5 966 zł/m²
Obliczenia na podstawie nieruchomości aktualnie dostępnych na rynku. Zaktualizowano w październiku 2026

Dostępne oferty na sprzedaż na terenie Ciasnej to 127 nieruchomości. Pod względem powierzchni domy mają średnio 128 m² (5 966 zł/m²), a mieszkania około 55 m² (3 349 zł/m²).

Domy 4-pokojowe przeważają, wyprzedzając opcje 1- i 3-pokojowe.

Mediana ceny sprzedaży na terenie Ciasnej wyniosła 150 000 zł w 2025 roku według oficjalnego rejestru cen nieruchomości (RCiWN). Na poziomie powiatu (Lubliniecki) mediana to 240 000 zł. Zmiana roczna: +11,1%.

Mediana ceny sprzedaży 150 000 zł 2025
Mediana ceny za m² 2 288 zł/m² 2025
Zarejestrowane sprzedaże 9 2025
Ceny w ciągu roku +11,1% mediana
Od 2016 roku +123,9% mediana
Wobec mediany powiatu -37,5% Lubliniecki: 240 000 zł
Wobec mediany krajowej -66,7% Polska: 450 010 zł

Statystyki dla Ciasnej obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 150 000 zł, czyli 2 288 zł/m², w obserwowanym przedziale od 80 000 zł do 211 200 zł.

Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 29 000 zł do 160 000 zł (około 76% rynku). W szczegółach: 43,4% transakcji zawarto między 50 000 zł a 120 000 zł, a 14,5% przekroczyło 160 000 zł.

Wśród mieszkań najczęściej sprzedawano lokale trzyizbowe, przed lokalami czteroizbowymi i lokalami dwuizbowymi. Pod względem powierzchni 44,6% sprzedanych lokali ma od 45 do 66 m², a 10,8% przekracza 81 m².

Te poziomy cen sytuują lokalny rynek wyraźnie poniżej typowych punktów odniesienia: lokalna mediana jest o 37,5% niższa od mediany powiatu (Lubliniecki: 240 000 zł), a od mediany krajowej (450 010 zł) jest o 66,7% niższa.

W bieżącym 2026 roku (dane do 17.08.2026) zarejestrowano już 6 sprzedaży mieszkań, z medianą 67 500 zł i 1 687 zł/m². W ostatnich 12 miesiącach mediana ceny wyniosła 90 000 zł (2 238 zł/m²) przy 11 transakcjach.

Jak zmieniały się ceny nieruchomości Ciasnej rok po roku

Rok Sprzedaże Mediana ceny Zmiana r/r Mediana za m²
2026* 6 67 500 zł -55% 1 687 zł/m²
2025 9 150 000 zł +11,1% 2 288 zł/m²
2024 10 135 000 zł +86,2% 1 844 zł/m²
2023 2 72 500 zł -3,3% 1 297 zł/m²
2022 9 75 000 zł +50% 1 451 zł/m²
2021 5 50 000 zł +31,6% 1 054 zł/m²
2020 3 38 000 zł -39,2% 724 zł/m²
2019 6 62 500 zł +29,5% 953 zł/m²
2018 4 48 250 zł -43,2% 876 zł/m²
2017 3 85 000 zł +26,9% 1 272 zł/m²
2016 11 67 000 zł +123,3% 1 190 zł/m²
2015 3 30 000 zł +20% 569 zł/m²
2014 2 25 000 zł -61,5% 711 zł/m²
2013 1 65 000 zł -17,7% 1 212 zł/m²
2012 2 79 000 zł — 1 111 zł/m²

* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.

Ciasna: ile trzeba przygotować na mieszkanie

Rodzaj nieruchomości Mieszkania (2025)
Sprzedaże 9
Mediana ceny 150 000 zł
Cena za m² 2 288 zł/m²
Mediana powierzchni 71,5 m²
Typowy przedział 80 000 –
211 200 zł

Przedziały cen sprzedanych nieruchomości na terenie Ciasnej

Rozkład obliczony na podstawie 76 transakcji (2010–2025)
Przedział cenyUdział sprzedaży
Poniżej 29 000 zł 9,2%
29 000 – 50 000 zł 18,4%
50 000 – 120 000 zł 43,4%
120 000 – 160 000 zł 14,5%
Powyżej 160 000 zł 14,5%

Ceny za metr kwadratowy mieszkań na terenie Ciasnej

Rozkład ceny za m² na podstawie 74 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
Cena za m²Udział sprzedaży
Poniżej 600 zł/m² 10,8%
600 – 940 zł/m² 17,6%
940 – 2 000 zł/m² 44,6%
2 000 – 3 100 zł/m² 16,2%
Powyżej 3 100 zł/m² 10,8%

Powierzchnie sprzedanych nieruchomości na terenie Ciasnej

Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali (2010–2025)
Powierzchnia użytkowaUdział sprzedaży
Poniżej 30 m² 9,5%
30 – 45 m² 17,6%
45 – 66 m² 44,6%
66 – 81 m² 17,6%
Powyżej 81 m² 10,8%

Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb

Ciasna: mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
Liczba izb Udział sprzedaży Mediana ceny Średnia za m²
1 izba 3,8% 34 000 zł 1 168 zł/m²
2 izby 13,2% 55 000 zł 1 478 zł/m²
3 izby 50,9% 50 000 zł 1 267 zł/m²
4 izby 28,3% 80 000 zł 1 404 zł/m²
5 izb 1,9% 85 000 zł 1 935 zł/m²
6 izb i więcej 1,9% 78 000 zł 1 024 zł/m²

Obręby ewidencyjne z największą liczbą transakcji na terenie Ciasnej

Obręby z co najmniej 3 transakcjami w latach 2010–2025
Obręb Transakcje Mediana (mieszkania) Działki zł/m²
Sieraków 186 100 000 zł 16 zł/m²
Glinica 155 60 000 zł 22 zł/m²
Dzielna 27 — 4,4 zł/m²
Ciasna 8 — 175 zł/m²
Jeżowa 3 — 4,3 zł/m²
Zborowskie 3 — —

Ceny działek na terenie Ciasnej: grunty budowlane, rolne i leśne

Działki niezabudowane sprzedane w latach 2010–2025 (sprzedaż wolnorynkowa, pełna własność)
Rodzaj gruntu Sprzedaże Mediana zł/m² Mediana ceny działki Typowa powierzchnia
Działki budowlane i zurbanizowane 280 40 zł/m² 55 000 zł 1 306 m²
Grunty rolne 432 4,6 zł/m² 33 642 zł 6 647 m²
Wszystkie działki 725 18 zł/m² 41 480 zł 2 070 m²

Aktywność rynku nieruchomości na terenie Ciasnej

Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
Okres Transakcje Mieszkania Domy Działki Inne
2025 109 9 0 69 31
2026 (do 17.08) 55 6 0 35 14
Razem 2010–2026 1 264 82 0 887 295

Trajektorię cen Ciasnej widać w dłuższej perspektywie: 67 000 zł mediany w 2016 roku, 150 000 zł w 2025 roku, czyli +123,9%. Pod względem liczby transakcji rynek skurczył się o 10% w ostatnim roku. Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.

Źródło: RCiWN — Rejestr Cen i Wartości Nieruchomości (starostwa powiatowe / GUGiK) — Rejestr cen nieruchomości — transakcje z aktów notarialnych (akty notarialne przekazywane do rejestru cen). Okres 2010–2026, dane do 17.08.2026. Dane publiczne PZGiK (art. 40a ustawy – Prawo geodezyjne i kartograficzne).

Ile średnio kosztuje zakup nieruchomości na terenie Ciasnej?

Nieruchomości na terenie Ciasnej kosztują średnio około 628 294 zł, czyli około 5 663 zł/m².

Jak duża jest oferta na terenie Ciasnej?

Obecnie dostępnych ofert: 127: 13 domów i 4 mieszkania oraz 110 innych nieruchomości.

Jaki jest przedział cen na terenie Ciasnej?

Oferty zaczynają się od 165 000 zł i sięgają 1 550 000 zł, więc coś dla siebie znajdą zarówno osoby z ograniczonym budżetem, jak i szukające ofert z wyższej półki.

Jaki metraż mają zwykle nieruchomości na terenie Ciasnej?

Średnio mają około 111 m². Domy oferują więcej przestrzeni — około 128 m² — podczas gdy mieszkania mają zwykle około 55 m². Chcesz wiedzieć, ile zapłacisz w zależności od liczby pokoi? Oto aktualny obraz rynku Ciasnej:

PokojeŚrednia powierzchniaŚrednia cena
2 pokoje55 m²182 500 zł
4 pokoje179 m²1 111 143 zł

Ile kosztuje metr kwadratowy?

Średnia cena to 5 663 zł/m². Dla mieszkań spada do 3 349 zł/m², a dla domów rośnie do 5 966 zł/m².

Jaki typ nieruchomości najczęściej znajduje nowego właściciela na terenie Ciasnej?

Bezkonkurencyjnie najpopularniejszy jest 4-pokojowy dom. Tuż za nim plasują się 2-pokojowe mieszkanie i 1-pokojowy dom.