Kup nieruchomość na terenie Leśnicy: 27 nieruchomości w cenach od 260 050 zł do 1 250 000 zł, przy średniej cenie 622 118 zł.
Ceny nieruchomości Leśnicy według rzeczywistych cen transakcyjnych
Ile kosztuje nieruchomość na terenie Leśnicy? W 2022 roku połowa mieszkań sprzedała się za mniej niż 187 500 zł — to mediana wyliczona z 6 rzeczywistych transakcji (rejestr cen RCiWN). Od 2010 roku zmiana wynosi +4,2%.
Mediana ceny sprzedaży
187 500 zł
2022
Mediana ceny za m²
2 910 zł/m²
2022
Zarejestrowane sprzedaże
6
2022
Ceny w ciągu roku
+19%
mediana
Od 2010 roku
+4,2%
mediana
Wobec mediany gminy
+25%
Leśnica: 150 000 zł
Wobec mediany krajowej
-45,5%
Polska: 344 168 zł
Statystyki dla Leśnicy obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 187 500 zł, czyli 2 910 zł/m², w obserwowanym przedziale od 71 250 zł do 207 500 zł.
Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 53 000 zł do 200 000 zł (około 76% rynku). W szczegółach: 39% transakcji zawarto między 84 000 zł a 180 000 zł, a 13,6% przekroczyło 200 000 zł.
Wśród mieszkań najczęściej sprzedawano lokale czteroizbowe, przed lokalami dwuizbowymi i lokalami trzyizbowymi. Pod względem powierzchni 45,8% sprzedanych lokali ma od 60 do 66 m², a 8,5% przekracza 77 m².
Dla porównania z typowymi punktami odniesienia: lokalna mediana przewyższa medianę gminy (Leśnica: 150 000 zł) o 25%, a od mediany krajowej (344 168 zł) jest o 45,5% niższa.
Jak zmieniały się ceny nieruchomości Leśnicy rok po roku
| Rok |
Sprzedaże |
Mediana ceny |
Zmiana r/r |
Mediana za m² |
| 2026* |
2 |
305 000 zł |
+45,2% |
4 509 zł/m² |
| 2025 |
3 |
210 000 zł |
+162,5% |
3 541 zł/m² |
| 2024 |
1 |
80 000 zł |
-51,5% |
2 286 zł/m² |
| 2023 |
2 |
165 000 zł |
-12% |
3 213 zł/m² |
| 2022 |
6 |
187 500 zł |
+19% |
2 910 zł/m² |
| 2021 |
4 |
157 500 zł |
+125% |
2 667 zł/m² |
| 2020 |
2 |
70 000 zł |
+59,1% |
1 140 zł/m² |
| 2019 |
3 |
44 000 zł |
-56% |
2 193 zł/m² |
| 2018 |
3 |
100 000 zł |
+0% |
1 842 zł/m² |
| 2017 |
3 |
100 000 zł |
-43,7% |
1 608 zł/m² |
| 2016 |
4 |
177 500 zł |
+3,8% |
2 719 zł/m² |
| 2015 |
3 |
171 000 zł |
+26,7% |
2 638 zł/m² |
| 2014 |
2 |
135 000 zł |
+12,5% |
2 082 zł/m² |
| 2013 |
4 |
120 000 zł |
+47,2% |
1 899 zł/m² |
| 2012 |
4 |
81 500 zł |
+27,3% |
1 880 zł/m² |
| 2011 |
6 |
64 000 zł |
-64,4% |
935 zł/m² |
| 2010 |
7 |
180 000 zł |
— |
2 772 zł/m² |
* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.
Leśnica: ile trzeba przygotować na mieszkanie
| Rodzaj nieruchomości |
Mieszkania (2022) |
| Sprzedaże |
6 |
| Mediana ceny |
187 500 zł |
| Cena za m² |
2 910 zł/m² |
| Mediana powierzchni |
63 m² |
| Typowy przedział |
71 250 – 207 500 zł |
Przedziały cen sprzedanych nieruchomości na terenie Leśnicy
Rozkład obliczony na podstawie 59 transakcji (2010–2025)
| Przedział ceny | Udział sprzedaży |
| Poniżej 53 000 zł |
10,2% |
| 53 000 – 84 000 zł |
18,6% |
| 84 000 – 180 000 zł |
39% |
| 180 000 – 200 000 zł |
18,6% |
| Powyżej 200 000 zł |
13,6% |
Ceny za metr kwadratowy mieszkań na terenie Leśnicy
Rozkład ceny za m² na podstawie 59 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
| Cena za m² | Udział sprzedaży |
| Poniżej 950 zł/m² |
10,2% |
| 950 – 1 600 zł/m² |
13,6% |
| 1 600 – 2 900 zł/m² |
45,8% |
| 2 900 – 3 400 zł/m² |
20,3% |
| Powyżej 3 400 zł/m² |
10,2% |
Powierzchnie sprzedanych nieruchomości na terenie Leśnicy
Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali (2010–2025)
| Powierzchnia użytkowa | Udział sprzedaży |
| Poniżej 31 m² |
10,2% |
| 31 – 60 m² |
18,6% |
| 60 – 66 m² |
45,8% |
| 66 – 77 m² |
16,9% |
| Powyżej 77 m² |
8,5% |
Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb
Leśnica: mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
| Liczba izb |
Udział sprzedaży |
Mediana ceny |
Średnia za m² |
| 1 izba |
3,4% |
49 500 zł |
2 468 zł/m² |
| 2 izby |
15,5% |
60 000 zł |
2 200 zł/m² |
| 3 izby |
13,8% |
110 000 zł |
2 206 zł/m² |
| 4 izby |
58,6% |
156 250 zł |
2 266 zł/m² |
| 5 izb |
6,9% |
157 500 zł |
2 352 zł/m² |
| 6 izb i więcej |
1,7% |
210 000 zł |
2 100 zł/m² |
Ceny działek na terenie Leśnicy: grunty budowlane, rolne i leśne
Działki niezabudowane sprzedane w latach 2010–2025 (sprzedaż wolnorynkowa, pełna własność)
| Rodzaj gruntu |
Sprzedaże |
Mediana zł/m² |
Mediana ceny działki |
Typowa powierzchnia |
| Działki budowlane i zurbanizowane |
59 |
49 zł/m² |
44 440 zł |
877 m² |
| Grunty rolne |
138 |
3,2 zł/m² |
34 700 zł |
8 540 m² |
| Wszystkie działki |
207 |
4,9 zł/m² |
40 000 zł |
5 039 m² |
Aktywność rynku nieruchomości na terenie Leśnicy
Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
| Okres |
Transakcje |
Mieszkania |
Domy |
Działki |
Inne |
| 2025 |
33 |
4 |
0 |
17 |
12 |
| 2026 (do 17.08) |
7 |
2 |
0 |
3 |
2 |
| Razem 2010–2026 |
432 |
65 |
0 |
263 |
104 |
Na mieszkanie trzeba przygotować raczej 187 500 zł (2 910 zł/m²). Na rynku mieszkań dominują lokale czteroizbowe (58,6% sprzedaży). Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.
Rynek nieruchomości Leśnicy w liczbach
Jaka jest średnia cena, aby kupić nieruchomość na terenie Leśnicy?
Licz się ze średnią kwotą 622 118 zł, aby kupić nieruchomość na terenie Leśnicy, czyli około 3 088 zł/m².
Ile nieruchomości jest teraz dostępnych do kupienia?
Aktualna oferta to około 27 nieruchomości: 7 domów i 4 mieszkania oraz 16 innych nieruchomości.
Od jakiej do jakiej kwoty sięgają ceny na terenie Leśnicy?
Oferty zaczynają się od 260 050 zł i sięgają 1 250 000 zł, więc coś dla siebie znajdą zarówno osoby z ograniczonym budżetem, jak i szukające ofert z wyższej półki.
Jaki metraż mają zwykle nieruchomości na terenie Leśnicy?
Średnio mają około 201 m². Domy oferują więcej przestrzeni — około 263 m² — podczas gdy mieszkania mają zwykle około 94 m².
Ile kosztuje metr kwadratowy na terenie Leśnicy?
Wynosi ona około 3 088 zł/m². Dla mieszkań rośnie do 3 658 zł/m², a dla domów spada do 2 972 zł/m².
Jaki typ nieruchomości najczęściej trafia na rynek sprzedaży Leśnicy?
Bezkonkurencyjnie najpopularniejszy jest 4-pokojowe mieszkanie. Tuż za nim plasują się 6-pokojowy dom i 7-pokojowy dom.