Domy i mieszkania na sprzedaż Gogolin (obszar wiejski)

Mamy 106 nieruchomości na sprzedaż na obszarze wiejskim gminy Gogolin, w cenach od 250 000 zł do 280 000 zł, przy średniej cenie 265 000 zł.

102 nieruchomości na sprzedaż w okolicach obszaru wiejskiego gminy Gogolin

Średnia cena 265 000 zł cena sprzedaży
Przedział cen 250 000–280 000 zł od najniższej do najwyższej
Średnia powierzchnia 66 m² na nieruchomość
Cena za m² 4 030 zł/m² średnio

Co jest na sprzedaż

4 łącznie
100% mieszkania
  • Mieszkania 100,0%
    4 nieruchomości

Ile pokoi

4 łącznie
75% 3 pokoje
  • 2 pokoje 25,0%
    1 nieruchomość
  • 3 pokoje 75,0%
    3 nieruchomości

Przedziały cenowe

4 łącznie
  • 250 000–255 000 zł 25,0%
    1 nieruchomość
  • 265 000–270 000 zł 50,0%
    2 nieruchomości
  • 280 000–285 000 zł 25,0%
    1 nieruchomość
Obliczenia na podstawie nieruchomości aktualnie dostępnych na rynku. Zaktualizowano w październiku 2026

W tej chwili oferta na sprzedaż na obszarze wiejskim gminy Gogolin liczy 106 nieruchomości. Średnia powierzchnia mieszkań wynosi około 66 m², przy cenie 4 030 zł/m².

Pod względem typu największą część oferty stanowią mieszkania 3-pokojowe, a dalej opcje 2-pokojowe.

W 2022 roku 7 mieszkań zmieniło właściciela na obszarze wiejskim gminy Gogolin, przy medianie ceny 114 000 zł — tak wynika z rejestru cen transakcyjnych RCiWN. Od 2010 roku ceny wzrosły o 46,2%. Mediana ceny za metr kwadratowy: 2 749 zł.

Mediana ceny sprzedaży 114 000 zł 2022
Mediana ceny za m² 2 749 zł/m² 2022
Zarejestrowane sprzedaże 7 2022
Ceny w ciągu roku +8,6% mediana
Od 2010 roku +46,2% mediana
Wobec mediany gminy -59,1% Gogolin: 279 000 zł
Wobec mediany krajowej -66,9% Polska: 344 168 zł

Statystyki dla obszaru wiejskiego gminy Gogolin obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 114 000 zł, czyli 2 749 zł/m², w obserwowanym przedziale od 73 000 zł do 200 000 zł.

Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 34 000 zł do 160 000 zł (około 79% rynku). W szczegółach: 43,8% transakcji zawarto między 62 000 zł a 120 000 zł, a 11,2% przekroczyło 160 000 zł.

Wśród mieszkań najczęściej sprzedawano lokale trzyizbowe, przed lokalami dwuizbowymi i lokalami jednoizbowymi. Pod względem powierzchni 42,7% sprzedanych lokali ma od 40 do 56 m², a 10,1% przekracza 72 m².

Te poziomy cen sytuują lokalny rynek wyraźnie poniżej typowych punktów odniesienia: lokalna mediana jest o 59,1% niższa od mediany gminy (Gogolin: 279 000 zł), a od mediany krajowej (344 168 zł) jest o 66,9% niższa.

Jak zmieniały się ceny nieruchomości obszaru wiejskiego gminy Gogolin rok po roku

Rok Sprzedaże Mediana ceny Zmiana r/r Mediana za m²
2026* 2 149 000 zł +170,9% 3 917 zł/m²
2025 1 55 000 zł — 2 321 zł/m²
2023 1 190 000 zł +66,7% 3 519 zł/m²
2022 7 114 000 zł +8,6% 2 749 zł/m²
2021 9 105 000 zł +7,1% 2 321 zł/m²
2020 7 98 000 zł -1% 2 065 zł/m²
2019 12 99 000 zł +58,4% 1 985 zł/m²
2018 8 62 500 zł -6,7% 1 625 zł/m²
2017 5 67 000 zł -4,3% 1 851 zł/m²
2016 9 70 000 zł -36,4% 1 636 zł/m²
2015 5 110 000 zł +63% 1 937 zł/m²
2014 4 67 500 zł -28,9% 1 351 zł/m²
2013 2 95 000 zł +11,8% 1 784 zł/m²
2012 6 85 000 zł +240% 1 668 zł/m²
2011 3 25 000 zł -67,9% 969 zł/m²
2010 8 78 000 zł — 1 873 zł/m²

* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.

Gogolin (obszar wiejski): ile trzeba przygotować na mieszkanie

Rodzaj nieruchomości Mieszkania (2022)
Sprzedaże 7
Mediana ceny 114 000 zł
Cena za m² 2 749 zł/m²
Mediana powierzchni 41,9 m²
Typowy przedział 73 000 –
200 000 zł

Przedziały cen sprzedanych nieruchomości na obszarze wiejskim gminy Gogolin

Rozkład obliczony na podstawie 89 transakcji (2010–2025)
Przedział cenyUdział sprzedaży
Poniżej 34 000 zł 10,1%
34 000 – 62 000 zł 18%
62 000 – 120 000 zł 43,8%
120 000 – 160 000 zł 16,9%
Powyżej 160 000 zł 11,2%

Ceny za metr kwadratowy mieszkań na obszarze wiejskim gminy Gogolin

Rozkład ceny za m² na podstawie 89 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
Cena za m²Udział sprzedaży
Poniżej 910 zł/m² 10,1%
910 – 1 500 zł/m² 18%
1 500 – 2 300 zł/m² 47,2%
2 300 – 3 200 zł/m² 14,6%
Powyżej 3 200 zł/m² 10,1%

Powierzchnie sprzedanych nieruchomości na obszarze wiejskim gminy Gogolin

Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali (2010–2025)
Powierzchnia użytkowaUdział sprzedaży
Poniżej 26 m² 12,4%
26 – 40 m² 16,9%
40 – 56 m² 42,7%
56 – 72 m² 18%
Powyżej 72 m² 10,1%

Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb

Gogolin (obszar wiejski): mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
Liczba izb Udział sprzedaży Mediana ceny Średnia za m²
1 izba 13,5% 43 000 zł 1 837 zł/m²
2 izby 24,7% 71 000 zł 1 952 zł/m²
3 izby 42,7% 90 500 zł 1 935 zł/m²
4 izby 13,5% 131 250 zł 1 970 zł/m²
5 izb 5,6% 180 000 zł 2 303 zł/m²

Obręby ewidencyjne z największą liczbą transakcji na obszarze wiejskim gminy Gogolin

Obręby z co najmniej 3 transakcjami w latach 2010–2025
Obręb Transakcje Mediana (mieszkania) Działki zł/m²
Górażdże 20 110 000 zł —
Zakrzów 11 105 000 zł —
Obrowiec 8 84 000 zł 8,0 zł/m²
Malnia 8 65 000 zł —
Chorula 7 92 000 zł —
Kamionek 3 — —

Ceny działek na obszarze wiejskim gminy Gogolin: grunty budowlane, rolne i leśne

Działki niezabudowane sprzedane w latach 2010–2025 (sprzedaż wolnorynkowa, pełna własność)
Rodzaj gruntu Sprzedaże Mediana zł/m² Mediana ceny działki Typowa powierzchnia
Działki budowlane i zurbanizowane 143 52 zł/m² 63 000 zł 1 280 m²
Grunty rolne 232 3,7 zł/m² 26 250 zł 4 052 m²
Wszystkie działki 404 17 zł/m² 44 210 zł 2 510 m²

Między obrębami ewidencyjnymi na obszarze wiejskim gminy Gogolin różnice są wyraźne: najdroższy obręb to Górażdże, z medianą 110 000 zł przy 19 sprzedażach mieszkań. Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.

Źródło: RCiWN — Rejestr Cen i Wartości Nieruchomości (starostwa powiatowe / GUGiK) — Rejestr cen nieruchomości — transakcje z aktów notarialnych (akty notarialne przekazywane do rejestru cen). Okres 2010–2026, dane do 17.08.2026. Dane publiczne PZGiK (art. 40a ustawy – Prawo geodezyjne i kartograficzne).

Jaki budżet trzeba mieć, aby kupić nieruchomość na obszarze wiejskim gminy Gogolin?

Licz się ze średnią kwotą 265 000 zł, aby kupić nieruchomość na obszarze wiejskim gminy Gogolin, czyli około 4 030 zł/m².

Ile nieruchomości jest teraz dostępnych do kupienia?

Obecnie dostępnych ofert: 106.

W jakim przedziale cen porusza się sprzedaż?

Znajdziesz tu oferty od 250 000 zł do 280 000 zł, w zależności od okolicy i typu nieruchomości.

Jaki metraż mają zwykle nieruchomości na obszarze wiejskim gminy Gogolin?

Średnio mają około 66 m².

Ile kosztuje metr kwadratowy?

Wynosi ona około 4 030 zł/m².

Jaki typ nieruchomości najczęściej trafia na rynek sprzedaży obszaru wiejskiego gminy Gogolin?

Zdecydowanym faworytem jest 3-pokojowe mieszkanie. Tuż za nim plasuje się 2-pokojowe mieszkanie.