Domy i mieszkania na sprzedaż Głogówek (obszar wiejski)

Porównaj 46 domów na sprzedaż na obszarze wiejskim gminy Głogówek — średnia cena to 615 548 zł, a ceny sięgają od 149 000 zł do 1 059 000 zł.

29 nieruchomości na sprzedaż w okolicach obszaru wiejskiego gminy Głogówek

Średnia cena 615 548 zł cena sprzedaży
Przedział cen 149 000–1 059 000 zł od najniższej do najwyższej
Średnia powierzchnia 269 m² na nieruchomość
Cena za m² 2 288 zł/m² średnio

Co jest na sprzedaż

17 łącznie
94% domy
  • Mieszkania 5,9%
    1 nieruchomość
  • Domy 94,1%
    16 nieruchomości

Ile pokoi

17 łącznie
53% 4 pokoje
  • 3 pokoje 17,6%
    3 nieruchomości
  • 4 pokoje 52,9%
    9 nieruchomości
  • 5+ pokoi 29,4%
    5 nieruchomości

Przedziały cenowe

17 łącznie
  • 145 000–395 000 zł 29,4%
    5 nieruchomości
  • 420 000–570 000 zł 11,8%
    2 nieruchomości
  • 760 000–780 000 zł 47,1%
    8 nieruchomości
  • 795 000–1 060 000 zł 11,8%
    2 nieruchomości

Przedziały powierzchni

17 łącznie
  • 50–110 m² 64,7%
    11 nieruchomości
  • 130–190 m² 17,6%
    3 nieruchomości
  • 200–1 420 m² 17,6%
    3 nieruchomości

Mieszkania i domy w porównaniu

Mieszkania Domy
Średnia powierzchnia 55 m² 282 m²
Cena za metr kwadratowy 10 345 zł/m² 2 190 zł/m²
Obliczenia na podstawie nieruchomości aktualnie dostępnych na rynku. Zaktualizowano w październiku 2026

Łączna oferta na sprzedaż na obszarze wiejskim gminy Głogówek sięga 46 nieruchomości. Pod względem metrażu i ceny domy oscylują wokół 282 m² i 2 190 zł/m², a mieszkania wokół 55 m² i 10 345 zł/m².

Domy 4-pokojowe występują najczęściej; następne w kolejności są opcje 3- i 5-pokojowe.

Mediana ceny sprzedaży na obszarze wiejskim gminy Głogówek wyniosła 65 000 zł w 2024 roku według oficjalnego rejestru cen nieruchomości (RCiWN). Na poziomie gminy (Głogówek) mediana to 197 500 zł. Zmiana roczna: -40,9%.

Mediana ceny sprzedaży 65 000 zł 2024
Mediana ceny za m² 939 zł/m² 2024
Zarejestrowane sprzedaże 5 2024
Ceny w ciągu roku -40,9% mediana
Od 2020 roku +6,6% mediana
Wobec mediany gminy -67,1% Głogówek: 197 500 zł
Wobec mediany krajowej -84,3% Polska: 415 000 zł

Statystyki dla obszaru wiejskiego gminy Głogówek obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 65 000 zł, czyli 939 zł/m², w obserwowanym przedziale od 27 600 zł do 209 827 zł.

Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 20 000 zł do 150 000 zł (około 81% rynku). W szczegółach: 41,3% transakcji zawarto między 41 000 zł a 90 000 zł, a 10,9% przekroczyło 150 000 zł.

Wśród mieszkań najczęściej sprzedawano lokale trzyizbowe, przed lokalami czteroizbowymi i lokalami dwuizbowymi. Pod względem powierzchni 45,7% sprzedanych lokali ma od 57 do 84 m², a 8,7% przekracza 110 m².

Te poziomy cen sytuują lokalny rynek wyraźnie poniżej typowych punktów odniesienia: lokalna mediana jest o 67,1% niższa od mediany gminy (Głogówek: 197 500 zł), a od mediany krajowej (415 000 zł) jest o 84,3% niższa.

Jak zmieniały się ceny nieruchomości obszaru wiejskiego gminy Głogówek rok po roku

Rok Sprzedaże Mediana ceny Zmiana r/r Mediana za m²
2026* 3 65 000 zł -31,6% 687 zł/m²
2025 1 95 000 zł +46,2% 1 132 zł/m²
2024 5 65 000 zł -40,9% 939 zł/m²
2023 9 110 000 zł +43,8% 1 580 zł/m²
2022 4 76 500 zł -1,9% 1 218 zł/m²
2021 5 78 000 zł +27,9% 1 313 zł/m²
2020 6 61 000 zł -21,3% 640 zł/m²
2019 4 77 500 zł +46,2% 637 zł/m²
2018 2 53 000 zł +253,3% 684 zł/m²
2017 2 15 000 zł — 199 zł/m²
2015 1 65 000 zł +28,7% 640 zł/m²
2014 2 50 500 zł — 738 zł/m²
2012 2 35 000 zł — 870 zł/m²

* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.

Głogówek (obszar wiejski): ile trzeba przygotować na mieszkanie

Rodzaj nieruchomości Mieszkania (2024)
Sprzedaże 5
Mediana ceny 65 000 zł
Cena za m² 939 zł/m²
Mediana powierzchni 54,1 m²
Typowy przedział 27 600 –
209 827 zł

Przedziały cen sprzedanych nieruchomości na obszarze wiejskim gminy Głogówek

Rozkład obliczony na podstawie 46 transakcji (2010–2025)
Przedział cenyUdział sprzedaży
Poniżej 20 000 zł 8,7%
20 000 – 41 000 zł 19,6%
41 000 – 90 000 zł 41,3%
90 000 – 150 000 zł 19,6%
Powyżej 150 000 zł 10,9%

Ceny za metr kwadratowy mieszkań na obszarze wiejskim gminy Głogówek

Rozkład ceny za m² na podstawie 46 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
Cena za m²Udział sprzedaży
Poniżej 500 zł/m² 10,9%
500 – 640 zł/m² 13%
640 – 1 400 zł/m² 47,8%
1 400 – 2 100 zł/m² 17,4%
Powyżej 2 100 zł/m² 10,9%

Powierzchnie sprzedanych nieruchomości na obszarze wiejskim gminy Głogówek

Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali (2010–2025)
Powierzchnia użytkowaUdział sprzedaży
Poniżej 29 m² 8,7%
29 – 57 m² 19,6%
57 – 84 m² 45,7%
84 – 110 m² 17,4%
Powyżej 110 m² 8,7%

Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb

Głogówek (obszar wiejski): mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
Liczba izb Udział sprzedaży Mediana ceny Średnia za m²
1 izba 2,2% 10 000 zł 469 zł/m²
2 izby 21,7% 23 500 zł 1 019 zł/m²
3 izby 37% 69 135 zł 1 020 zł/m²
4 izby 30,4% 65 000 zł 1 277 zł/m²
5 izb 6,5% 82 400 zł 1 021 zł/m²
6 izb i więcej 2,2% 80 000 zł 660 zł/m²

Obręby ewidencyjne z największą liczbą transakcji na obszarze wiejskim gminy Głogówek

Obręby z co najmniej 3 transakcjami w latach 2010–2025
Obręb Transakcje Mediana (mieszkania) Działki zł/m²
Racławice Śląskie 198 61 000 zł 6,0 zł/m²
Twardawa 109 — 3,2 zł/m²
Biedrzychowice 102 — 4,8 zł/m²
Kazimierz 84 — 7,5 zł/m²
Wróblin 74 — 6,5 zł/m²
Dzierżysławice 56 — 5,2 zł/m²
Kierpień 53 — 3,5 zł/m²
Szonów 49 — 6,6 zł/m²
Stare Kotkowice 44 50 000 zł 8,2 zł/m²
Zawada 37 65 000 zł 3,6 zł/m²

Ceny działek na obszarze wiejskim gminy Głogówek: grunty budowlane, rolne i leśne

Działki niezabudowane sprzedane w latach 2010–2025 (sprzedaż wolnorynkowa, pełna własność)
Rodzaj gruntu Sprzedaże Mediana zł/m² Mediana ceny działki Typowa powierzchnia
Działki budowlane i zurbanizowane 33 30 zł/m² 32 500 zł 840 m²
Grunty rolne 796 5,2 zł/m² 50 000 zł 9 779 m²
Grunty leśne 13 2,1 zł/m² 40 000 zł 14 900 m²
Wszystkie działki 846 5,4 zł/m² 49 000 zł 9 505 m²

Aktywność rynku nieruchomości na obszarze wiejskim gminy Głogówek

Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
Okres Transakcje Mieszkania Domy Działki Inne
2025 97 2 0 53 42
2026 (do 17.08) 45 3 0 24 18
Razem 2010–2026 1 458 71 0 944 443

Najczęściej sprzedawany format mieszkania na obszarze wiejskim gminy Głogówek to lokal trzyizbowy, z medianą ceny 69 135 zł. W ciągu roku mediana straciła 40,9%. Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.

Źródło: RCiWN — Rejestr Cen i Wartości Nieruchomości (starostwa powiatowe / GUGiK) — Rejestr cen nieruchomości — transakcje z aktów notarialnych (akty notarialne przekazywane do rejestru cen). Okres 2010–2026, dane do 17.08.2026. Dane publiczne PZGiK (art. 40a ustawy – Prawo geodezyjne i kartograficzne).

Jaka jest średnia cena, aby kupić nieruchomość na obszarze wiejskim gminy Głogówek?

Nieruchomości na obszarze wiejskim gminy Głogówek kosztują średnio około 615 548 zł, czyli około 2 288 zł/m².

Jak duża jest oferta na obszarze wiejskim gminy Głogówek?

W tej chwili do wyboru są 46 nieruchomości: 16 domów i 1 mieszkanie oraz 29 innych nieruchomości.

W jakim przedziale cen porusza się sprzedaż?

Oferty zaczynają się od 149 000 zł i sięgają 1 059 000 zł, więc coś dla siebie znajdą zarówno osoby z ograniczonym budżetem, jak i szukające ofert z wyższej półki.

Jaki metraż mają zwykle nieruchomości na obszarze wiejskim gminy Głogówek?

Średnio mają około 269 m². Domy oferują więcej przestrzeni — około 282 m² — podczas gdy mieszkania mają zwykle około 55 m².

Ile kosztuje metr kwadratowy na obszarze wiejskim gminy Głogówek?

Wynosi ona około 2 288 zł/m². Dla mieszkań rośnie do 10 345 zł/m², a dla domów spada do 2 190 zł/m².

Jaki typ nieruchomości najczęściej znajduje nowego właściciela na obszarze wiejskim gminy Głogówek?

Bezkonkurencyjnie najpopularniejszy jest 4-pokojowy dom. Tuż za nim plasują się 3-pokojowy dom i 5-pokojowy dom.