Znajdź 32 nieruchomości na sprzedaż na obszarze wiejskim gminy Głubczyce, w cenach między 55 500 zł a 1 590 000 zł, przy średniej cenie 442 131 zł.
Ceny nieruchomości obszaru wiejskiego gminy Głubczyce według rzeczywistych cen transakcyjnych
Z 13 transakcjami w 2025 roku i medianą ceny 125 000 zł rynek obszaru wiejskiego gminy Głubczyce najlepiej opisują rzeczywiste ceny z aktów notarialnych, a nie ceny ofertowe. W okresie 2010–2025 mediana wzrosła o 177,8%.
Mediana ceny sprzedaży
125 000 zł
2025
Mediana ceny za m²
2 216 zł/m²
2025
Zarejestrowane sprzedaże
13
2025
Ceny w ciągu roku
+28,2%
mediana
Od 2010 roku
+177,8%
mediana
Wobec mediany gminy
-30,2%
Głubczyce: 179 000 zł
Wobec mediany krajowej
-72,2%
Polska: 450 010 zł
Statystyki dla obszaru wiejskiego gminy Głubczyce obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 125 000 zł, czyli 2 216 zł/m², w obserwowanym przedziale od 66 400 zł do 217 000 zł.
Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 28 000 zł do 140 000 zł (około 78% rynku). W szczegółach: 41,6% transakcji zawarto między 49 000 zł a 100 000 zł, a 12,3% przekroczyło 140 000 zł.
Wśród mieszkań najczęściej sprzedawano lokale trzyizbowe, przed lokalami czteroizbowymi i lokalami dwuizbowymi. Pod względem powierzchni 37% sprzedanych lokali ma od 54 do 69 m², a 10,4% przekracza 95 m².
Te poziomy cen sytuują lokalny rynek wyraźnie poniżej typowych punktów odniesienia: lokalna mediana jest o 30,2% niższa od mediany gminy (Głubczyce: 179 000 zł), a od mediany krajowej (450 010 zł) jest o 72,2% niższa.
W ostatnich 12 miesiącach mediana ceny wyniosła 99 000 zł (1 878 zł/m²) przy 6 transakcjach.
Jak zmieniały się ceny nieruchomości obszaru wiejskiego gminy Głubczyce rok po roku
| Rok |
Sprzedaże |
Mediana ceny |
Zmiana r/r |
Mediana za m² |
| 2026* |
1 |
98 000 zł |
-21,6% |
1 931 zł/m² |
| 2025 |
13 |
125 000 zł |
+28,2% |
2 216 zł/m² |
| 2024 |
10 |
97 500 zł |
-4,9% |
1 665 zł/m² |
| 2023 |
16 |
102 500 zł |
+28,1% |
1 580 zł/m² |
| 2022 |
9 |
80 000 zł |
+21,2% |
1 579 zł/m² |
| 2021 |
15 |
66 000 zł |
+10% |
1 222 zł/m² |
| 2020 |
13 |
60 000 zł |
-7,7% |
1 154 zł/m² |
| 2019 |
17 |
65 000 zł |
+52,9% |
1 248 zł/m² |
| 2018 |
8 |
42 500 zł |
-28% |
811 zł/m² |
| 2017 |
6 |
59 000 zł |
-34,7% |
992 zł/m² |
| 2016 |
7 |
90 300 zł |
+80,2% |
969 zł/m² |
| 2015 |
8 |
50 100 zł |
-8,9% |
875 zł/m² |
| 2014 |
9 |
55 000 zł |
-8,3% |
1 022 zł/m² |
| 2013 |
5 |
60 000 zł |
-14,3% |
1 003 zł/m² |
| 2012 |
7 |
70 000 zł |
+204,3% |
961 zł/m² |
| 2011 |
3 |
23 000 zł |
-48,9% |
303 zł/m² |
| 2010 |
7 |
45 000 zł |
— |
743 zł/m² |
* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.
Głubczyce (obszar wiejski): ile trzeba przygotować na mieszkanie
| Rodzaj nieruchomości |
Mieszkania (2025) |
| Sprzedaże |
13 |
| Mediana ceny |
125 000 zł |
| Cena za m² |
2 216 zł/m² |
| Mediana powierzchni |
54,9 m² |
| Typowy przedział |
66 400 – 217 000 zł |
Przedziały cen sprzedanych nieruchomości na obszarze wiejskim gminy Głubczyce
Rozkład obliczony na podstawie 154 transakcji (2010–2025)
| Przedział ceny | Udział sprzedaży |
| Poniżej 28 000 zł |
9,7% |
| 28 000 – 49 000 zł |
18,2% |
| 49 000 – 100 000 zł |
41,6% |
| 100 000 – 140 000 zł |
18,2% |
| Powyżej 140 000 zł |
12,3% |
Ceny za metr kwadratowy mieszkań na obszarze wiejskim gminy Głubczyce
Rozkład ceny za m² na podstawie 154 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
| Cena za m² | Udział sprzedaży |
| Poniżej 470 zł/m² |
11% |
| 470 – 890 zł/m² |
17,5% |
| 890 – 1 600 zł/m² |
44,2% |
| 1 600 – 2 400 zł/m² |
16,2% |
| Powyżej 2 400 zł/m² |
11% |
Powierzchnie sprzedanych nieruchomości na obszarze wiejskim gminy Głubczyce
Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali (2010–2025)
| Powierzchnia użytkowa | Udział sprzedaży |
| Poniżej 43 m² |
10,4% |
| 43 – 54 m² |
24% |
| 54 – 69 m² |
37% |
| 69 – 95 m² |
18,2% |
| Powyżej 95 m² |
10,4% |
Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb
Głubczyce (obszar wiejski): mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
| Liczba izb |
Udział sprzedaży |
Mediana ceny |
Średnia za m² |
| 1 izba |
0,7% |
11 070 zł |
467 zł/m² |
| 2 izby |
10,5% |
57 600 zł |
1 516 zł/m² |
| 3 izby |
58,6% |
66 000 zł |
1 370 zł/m² |
| 4 izby |
19,7% |
60 000 zł |
877 zł/m² |
| 5 izb |
9,9% |
130 000 zł |
1 687 zł/m² |
| 6 izb i więcej |
0,7% |
10 000 zł |
93 zł/m² |
Obręby ewidencyjne z największą liczbą transakcji na obszarze wiejskim gminy Głubczyce
Obręby z co najmniej 3 transakcjami w latach 2010–2025
| Obręb |
Transakcje |
Mediana (mieszkania) |
Działki zł/m² |
| Grobniki |
208 |
89 500 zł |
5,2 zł/m² |
| Klisino |
149 |
— |
5,4 zł/m² |
| Równe |
138 |
52 500 zł |
5,8 zł/m² |
| Zawiszyce |
112 |
140 000 zł |
5,5 zł/m² |
| Nowa Wieś Głubczycka |
90 |
— |
4,2 zł/m² |
| Kietlice |
77 |
— |
5,4 zł/m² |
| Debrzyca |
77 |
68 000 zł |
4,7 zł/m² |
| Krzyżowice |
73 |
— |
6,0 zł/m² |
| Królowe |
70 |
— |
5,1 zł/m² |
| Zubrzyce |
65 |
— |
5,0 zł/m² |
Ceny działek na obszarze wiejskim gminy Głubczyce: grunty budowlane, rolne i leśne
Działki niezabudowane sprzedane w latach 2010–2025 (sprzedaż wolnorynkowa, pełna własność)
| Rodzaj gruntu |
Sprzedaże |
Mediana zł/m² |
Mediana ceny działki |
Typowa powierzchnia |
| Działki budowlane i zurbanizowane |
56 |
18 zł/m² |
30 000 zł |
1 372 m² |
| Grunty rolne |
1 507 |
5,0 zł/m² |
70 000 zł |
14 500 m² |
| Grunty leśne |
6 |
2,0 zł/m² |
24 500 zł |
8 900 m² |
| Wszystkie działki |
1 573 |
5,1 zł/m² |
68 000 zł |
13 100 m² |
Aktywność rynku nieruchomości na obszarze wiejskim gminy Głubczyce
Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
| Okres |
Transakcje |
Mieszkania |
Domy |
Działki |
Inne |
| 2025 |
204 |
13 |
0 |
125 |
66 |
| 2026 (do 17.08) |
28 |
2 |
0 |
16 |
10 |
| Razem 2010–2026 |
2 952 |
182 |
0 |
1 794 |
976 |
Najczęściej sprzedawany format mieszkania na obszarze wiejskim gminy Głubczyce to lokal trzyizbowy, z medianą ceny 66 000 zł. W ciągu roku mediana zyskała 28,2%. Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.
Zakup nieruchomości na obszarze wiejskim gminy Głubczyce: ceny, metraże i co warto wiedzieć
Ile średnio kosztuje zakup nieruchomości na obszarze wiejskim gminy Głubczyce?
Na zakup nieruchomości na obszarze wiejskim gminy Głubczyce trzeba przeznaczyć średnio 442 131 zł, czyli około 3 671 zł/m².
Ile nieruchomości jest teraz dostępnych do kupienia?
Obecnie dostępnych ofert: 32: 13 domów i 8 mieszkań oraz 11 innych nieruchomości.
W jakim przedziale cen porusza się sprzedaż?
Oferty zaczynają się od 55 500 zł i sięgają 1 590 000 zł, więc coś dla siebie znajdą zarówno osoby z ograniczonym budżetem, jak i szukające ofert z wyższej półki.
Jak duże są zazwyczaj nieruchomości?
Średnia powierzchnia to około 120 m². Domy oferują więcej przestrzeni — około 155 m² — podczas gdy mieszkania mają zwykle około 65 m². Chcesz wiedzieć, ile zapłacisz w zależności od liczby pokoi? Oto aktualny obraz rynku obszaru wiejskiego gminy Głubczyce:
| Pokoje | Średnia powierzchnia | Średnia cena |
| 2 pokoje | 65 m² | 222 035 zł |
| 3 pokoje | 151 m² | 164 300 zł |
| 4 pokoje | 126 m² | 455 000 zł |
Jaka jest średnia cena metra kwadratowego na obszarze wiejskim gminy Głubczyce?
Wynosi ona około 3 671 zł/m². Dla mieszkań rośnie do 4 431 zł/m², a dla domów spada do 3 475 zł/m².
Jaki jest najpopularniejszy typ nieruchomości na obszarze wiejskim gminy Głubczyce?
Bezkonkurencyjnie najpopularniejszy jest 2-pokojowe mieszkanie. Tuż za nim plasują się 3-pokojowy dom i 4-pokojowy dom.