Mamy 41 domów na sprzedaż na obszarze wiejskim gminy Baborów.
Mediana ceny sprzedaży
110 000 zł
2025
Mediana ceny za m²
1 950 zł/m²
2025
Zarejestrowane sprzedaże
6
2025
Ceny w ciągu roku
+13,4%
mediana
Od 2012 roku
+286%
mediana
Wobec mediany gminy
-25,4%
Baborów: 147 500 zł
Wobec mediany krajowej
-75,6%
Polska: 450 010 zł
Statystyki dla obszaru wiejskiego gminy Baborów obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 110 000 zł, czyli 1 950 zł/m², w obserwowanym przedziale od 66 750 zł do 262 500 zł.
Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 20 000 zł do 150 000 zł (około 78% rynku). W szczegółach: 44,1% transakcji zawarto między 35 000 zł a 87 000 zł, a 10,2% przekroczyło 150 000 zł.
Wśród mieszkań najczęściej sprzedawano lokale trzyizbowe, przed lokalami dwuizbowymi i lokalami czteroizbowymi. Pod względem powierzchni 37,3% sprzedanych lokali ma od 50 do 55 m², a 10,2% przekracza 59 m².
Te poziomy cen sytuują lokalny rynek wyraźnie poniżej typowych punktów odniesienia: lokalna mediana jest o 25,4% niższa od mediany gminy (Baborów: 147 500 zł), a od mediany krajowej (450 010 zł) jest o 75,6% niższa.
Jak zmieniały się ceny nieruchomości obszaru wiejskiego gminy Baborów rok po roku
| Rok |
Sprzedaże |
Mediana ceny |
Zmiana r/r |
Mediana za m² |
| 2025 |
6 |
110 000 zł |
+13,4% |
1 950 zł/m² |
| 2024 |
6 |
97 000 zł |
+56,5% |
2 137 zł/m² |
| 2023 |
3 |
62 000 zł |
-46,1% |
1 121 zł/m² |
| 2022 |
6 |
115 000 zł |
+55,4% |
2 160 zł/m² |
| 2021 |
3 |
74 000 zł |
+11,3% |
1 296 zł/m² |
| 2020 |
4 |
66 500 zł |
+155,8% |
1 341 zł/m² |
| 2019 |
6 |
26 000 zł |
-55,2% |
541 zł/m² |
| 2018 |
5 |
58 000 zł |
-28,4% |
1 084 zł/m² |
| 2017 |
2 |
81 000 zł |
+62% |
1 116 zł/m² |
| 2016 |
3 |
50 000 zł |
+5,3% |
990 zł/m² |
| 2015 |
4 |
47 500 zł |
-52,5% |
908 zł/m² |
| 2014 |
1 |
100 000 zł |
+110,5% |
1 767 zł/m² |
| 2013 |
2 |
47 500 zł |
+66,7% |
917 zł/m² |
| 2012 |
5 |
28 500 zł |
-52,5% |
548 zł/m² |
| 2011 |
3 |
60 000 zł |
— |
771 zł/m² |
* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.
Baborów (obszar wiejski): ile trzeba przygotować na mieszkanie
| Rodzaj nieruchomości |
Mieszkania (2025) |
| Sprzedaże |
6 |
| Mediana ceny |
110 000 zł |
| Cena za m² |
1 950 zł/m² |
| Mediana powierzchni |
54,3 m² |
| Typowy przedział |
66 750 – 262 500 zł |
Przedziały cen sprzedanych nieruchomości na obszarze wiejskim gminy Baborów
Rozkład obliczony na podstawie 59 transakcji (2010–2025)
| Przedział ceny | Udział sprzedaży |
| Poniżej 20 000 zł |
11,9% |
| 20 000 – 35 000 zł |
15,3% |
| 35 000 – 87 000 zł |
44,1% |
| 87 000 – 150 000 zł |
18,6% |
| Powyżej 150 000 zł |
10,2% |
Ceny za metr kwadratowy mieszkań na obszarze wiejskim gminy Baborów
Rozkład ceny za m² na podstawie 59 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
| Cena za m² | Udział sprzedaży |
| Poniżej 350 zł/m² |
10,2% |
| 350 – 750 zł/m² |
18,6% |
| 750 – 1 500 zł/m² |
42,4% |
| 1 500 – 2 700 zł/m² |
18,6% |
| Powyżej 2 700 zł/m² |
10,2% |
Powierzchnie sprzedanych nieruchomości na obszarze wiejskim gminy Baborów
Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali (2010–2025)
| Powierzchnia użytkowa | Udział sprzedaży |
| Poniżej 44 m² |
6,8% |
| 44 – 50 m² |
18,6% |
| 50 – 55 m² |
37,3% |
| 55 – 59 m² |
27,1% |
| Powyżej 59 m² |
10,2% |
Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb
Baborów (obszar wiejski): mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
| Liczba izb |
Udział sprzedaży |
Mediana ceny |
Średnia za m² |
| 2 izby |
20,3% |
25 750 zł |
1 298 zł/m² |
| 3 izby |
64,4% |
60 000 zł |
1 362 zł/m² |
| 4 izby |
13,6% |
115 000 zł |
1 711 zł/m² |
| 5 izb |
1,7% |
26 000 zł |
236 zł/m² |
Obręby ewidencyjne z największą liczbą transakcji na obszarze wiejskim gminy Baborów
Obręby z co najmniej 3 transakcjami w latach 2010–2025
| Obręb |
Transakcje |
Mediana (mieszkania) |
Działki zł/m² |
| Boguchwałów |
99 |
— |
6,2 zł/m² |
| Księże Pole |
89 |
— |
4,8 zł/m² |
| Sułków |
76 |
— |
4,6 zł/m² |
| Sucha Psina |
74 |
— |
5,7 zł/m² |
| Dziećmarów |
68 |
— |
5,3 zł/m² |
| Babice |
67 |
— |
4,4 zł/m² |
| Raków |
38 |
33 000 zł |
7,5 zł/m² |
| Tłustomosty |
27 |
77 000 zł |
— |
| Szczyty |
19 |
— |
4,9 zł/m² |
| Czerwonków |
12 |
60 000 zł |
12 zł/m² |
Ceny działek na obszarze wiejskim gminy Baborów: grunty budowlane, rolne i leśne
Działki niezabudowane sprzedane w latach 2010–2025 (sprzedaż wolnorynkowa, pełna własność)
| Rodzaj gruntu |
Sprzedaże |
Mediana zł/m² |
Mediana ceny działki |
Typowa powierzchnia |
| Działki budowlane i zurbanizowane |
18 |
18 zł/m² |
25 000 zł |
1 326 m² |
| Grunty rolne |
435 |
5,0 zł/m² |
59 750 zł |
11 800 m² |
| Wszystkie działki |
454 |
5,1 zł/m² |
57 065 zł |
11 000 m² |
Aktywność rynku nieruchomości na obszarze wiejskim gminy Baborów
Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
| Okres |
Transakcje |
Mieszkania |
Domy |
Działki |
Inne |
| 2025 |
53 |
8 |
0 |
26 |
19 |
| 2026 (do 17.08) |
2 |
0 |
0 |
1 |
1 |
| Razem 2010–2026 |
926 |
67 |
0 |
553 |
306 |
W porównaniu z medianą gminy (Baborów: 147 500 zł) ceny obszaru wiejskiego gminy Baborów są o 25,4% niższe. Mediana krajowa wynosi 450 010 zł, różnica to -75,6%. Od 2012 roku lokalna zmiana wynosi łącznie +286%. Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.
Zakup nieruchomości na obszarze wiejskim gminy Baborów: ceny, powierzchnie i trendy rynkowe
Jaka jest średnia cena, aby kupić nieruchomość na obszarze wiejskim gminy Baborów?
Licz się ze średnią kwotą 350 000 zł, aby kupić nieruchomość na obszarze wiejskim gminy Baborów, czyli około 2 917 zł/m².
Jak duża jest oferta na obszarze wiejskim gminy Baborów?
Aktualna oferta to około 41 nieruchomości.
Jak duże są zazwyczaj nieruchomości?
Średnio mają około 120 m².
Jaka jest średnia cena metra kwadratowego na obszarze wiejskim gminy Baborów?
Średnio wychodzi około 2 917 zł/m².
Jaki typ nieruchomości najczęściej trafia na rynek sprzedaży obszaru wiejskiego gminy Baborów?
Największym zainteresowaniem cieszy się 4-pokojowy dom.