Znajdź 39 nieruchomości na sprzedaż na obszarze wiejskim gminy Krzanowice, w cenach między 169 000 zł a 335 000 zł, przy średniej cenie 295 800 zł.
Ceny nieruchomości obszaru wiejskiego gminy Krzanowice według rzeczywistych cen transakcyjnych
Ile naprawdę są warte nieruchomości na obszarze wiejskim gminy Krzanowice? Odpowiedź dają sprzedaże w 2023 roku: 189 500 zł mediany, a zasadnicza część rynku mieści się między 120 000 zł a 357 500 zł (bez 5% najbardziej skrajnych transakcji z każdej strony). Źródło: RCiWN, akty notarialne.
Mediana ceny sprzedaży
189 500 zł
2023
Mediana ceny za m²
2 736 zł/m²
2023
Zarejestrowane sprzedaże
6
2023
Od 2017 roku
+66,2%
mediana
Wobec mediany gminy
+8,3%
Krzanowice: 175 000 zł
Wobec mediany krajowej
-50%
Polska: 379 000 zł
Statystyki dla obszaru wiejskiego gminy Krzanowice obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 189 500 zł, czyli 2 736 zł/m², w obserwowanym przedziale od 120 000 zł do 357 500 zł.
Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 45 000 zł do 260 000 zł (około 77% rynku).
Wśród mieszkań najczęściej sprzedawano lokale trzyizbowe, przed lokalami czteroizbowymi i lokalami pięcioizbowymi. Mediana powierzchni użytkowej wynosi około 71 m².
Dla porównania z typowymi punktami odniesienia: lokalna mediana przewyższa medianę gminy (Krzanowice: 175 000 zł) o 8,3%, a od mediany krajowej (379 000 zł) jest o 50% niższa.
Jak zmieniały się ceny nieruchomości obszaru wiejskiego gminy Krzanowice rok po roku
| Rok |
Sprzedaże |
Mediana ceny |
Zmiana r/r |
Mediana za m² |
| 2025 |
3 |
94 000 zł |
-66,4% |
1 667 zł/m² |
| 2024 |
1 |
280 000 zł |
+47,8% |
4 179 zł/m² |
| 2023 |
6 |
189 500 zł |
— |
2 736 zł/m² |
| 2021 |
1 |
120 000 zł |
+14,3% |
2 308 zł/m² |
| 2020 |
2 |
105 000 zł |
— |
1 533 zł/m² |
| 2018 |
4 |
50 000 zł |
-56,1% |
1 165 zł/m² |
| 2017 |
5 |
114 000 zł |
+55,1% |
1 727 zł/m² |
| 2016 |
4 |
73 500 zł |
— |
1 191 zł/m² |
* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.
Krzanowice (obszar wiejski): ile trzeba przygotować na mieszkanie
| Rodzaj nieruchomości |
Mieszkania (2023) |
| Sprzedaże |
6 |
| Mediana ceny |
189 500 zł |
| Cena za m² |
2 736 zł/m² |
| Mediana powierzchni |
71 m² |
| Typowy przedział |
120 000 – 357 500 zł |
Przedziały cen sprzedanych nieruchomości na obszarze wiejskim gminy Krzanowice
Rozkład obliczony na podstawie 26 transakcji (2010–2025)
| Przedział ceny | Udział sprzedaży |
| Poniżej 45 000 zł |
11,5% |
| 45 000 – 66 000 zł |
15,4% |
| 66 000 – 150 000 zł |
42,3% |
| 150 000 – 260 000 zł |
19,2% |
| Powyżej 260 000 zł |
11,5% |
Ceny za metr kwadratowy mieszkań na obszarze wiejskim gminy Krzanowice
Rozkład ceny za m² na podstawie 26 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
| Cena za m² | Udział sprzedaży |
| Poniżej 960 zł/m² |
11,5% |
| 960 – 1 300 zł/m² |
15,4% |
| 1 300 – 2 200 zł/m² |
42,3% |
| 2 200 – 3 700 zł/m² |
19,2% |
| Powyżej 3 700 zł/m² |
11,5% |
Powierzchnie sprzedanych nieruchomości na obszarze wiejskim gminy Krzanowice
Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali (2010–2025)
| Powierzchnia użytkowa | Udział sprzedaży |
| Poniżej 40 m² |
11,5% |
| 40 – 52 m² |
11,5% |
| 52 – 75 m² |
46,2% |
| 75 – 76 m² |
19,2% |
| Powyżej 76 m² |
11,5% |
Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb
Krzanowice (obszar wiejski): mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
| Liczba izb |
Udział sprzedaży |
Mediana ceny |
Średnia za m² |
| 2 izby |
19,2% |
49 500 zł |
1 253 zł/m² |
| 3 izby |
34,6% |
88 000 zł |
1 506 zł/m² |
| 4 izby |
23,1% |
222 000 zł |
3 129 zł/m² |
| 5 izb |
23,1% |
151 500 zł |
2 304 zł/m² |
Obręby ewidencyjne z największą liczbą transakcji na obszarze wiejskim gminy Krzanowice
Obręby z co najmniej 3 transakcjami w latach 2010–2025
| Obręb |
Transakcje |
Mediana (mieszkania) |
Działki zł/m² |
| Borucin |
5 |
— |
7,0 zł/m² |
| Wojnowice |
4 |
— |
— |
Ceny działek na obszarze wiejskim gminy Krzanowice: grunty budowlane, rolne i leśne
Działki niezabudowane sprzedane w latach 2010–2025 (sprzedaż wolnorynkowa, pełna własność)
| Rodzaj gruntu |
Sprzedaże |
Mediana zł/m² |
Mediana ceny działki |
Typowa powierzchnia |
| Działki budowlane i zurbanizowane |
87 |
40 zł/m² |
49 500 zł |
1 204 m² |
| Grunty rolne |
121 |
5,5 zł/m² |
34 000 zł |
5 060 m² |
| Wszystkie działki |
210 |
7,0 zł/m² |
38 800 zł |
2 605 m² |
Aktywność rynku nieruchomości na obszarze wiejskim gminy Krzanowice
Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
| Okres |
Transakcje |
Mieszkania |
Domy |
Działki |
Inne |
| 2025 |
45 |
3 |
0 |
28 |
14 |
| 2026 (do 17.08) |
2 |
0 |
0 |
2 |
0 |
| Razem 2010–2026 |
384 |
28 |
0 |
245 |
111 |
W przeciwieństwie do ogłoszeń te liczby odzwierciedlają ceny faktycznie zapisane w aktach notarialnych: rejestr cen nieruchomości gromadzi każdą sprzedaż zgłoszoną przez notariuszy do starostwa. Dla obszaru wiejskiego gminy Krzanowice średnia bez wartości skrajnych wynosi 204 750 zł, przy medianie 189 500 zł. Mediana ceny metra kwadratowego to 2 736 zł. Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.
Zakup nieruchomości na obszarze wiejskim gminy Krzanowice: ceny, metraże i co warto wiedzieć
Ile średnio kosztuje zakup nieruchomości na obszarze wiejskim gminy Krzanowice?
Nieruchomości na obszarze wiejskim gminy Krzanowice kosztują średnio około 295 800 zł, czyli około 1 385 zł/m².
Jak duża jest oferta na obszarze wiejskim gminy Krzanowice?
W tej chwili do wyboru są 39 nieruchomości: 3 domy i 2 mieszkania oraz 34 innych nieruchomości.
Od jakiej do jakiej kwoty sięgają ceny na obszarze wiejskim gminy Krzanowice?
Oferty zaczynają się od 169 000 zł i sięgają 335 000 zł, więc coś dla siebie znajdą zarówno osoby z ograniczonym budżetem, jak i szukające ofert z wyższej półki.
Jaką powierzchnię mają zwykle nieruchomości na obszarze wiejskim gminy Krzanowice?
Zazwyczaj oferują około 214 m². Domy oferują więcej przestrzeni — około 320 m² — podczas gdy mieszkania mają zwykle około 54 m².
Ile kosztuje metr kwadratowy?
Wynosi ona około 1 385 zł/m². Dla mieszkań rośnie do 5 926 zł/m², a dla domów spada do 874 zł/m².
Jaki jest najpopularniejszy typ nieruchomości na obszarze wiejskim gminy Krzanowice?
Zdecydowanym faworytem jest 5-pokojowy dom. Tuż za nim plasują się 2-pokojowe mieszkanie i 6-pokojowy dom.