Odkryj 84 nieruchomości na sprzedaż na terenie Baborowa. Ceny wahają się od 112 200 zł do 289 000 zł, a średnia cena to 217 300 zł.
Ceny nieruchomości Baborowa według rzeczywistych cen transakcyjnych
Akty notarialne zarejestrowane dla Baborowa obejmują 12 sprzedaży mieszkań w 2025 roku, przy medianie ceny 184 500 zł. W przeliczeniu na metr kwadratowy mediana to 3 718 zł. To o 59% mniej niż mediana krajowa (450 010 zł).
Mediana ceny sprzedaży
184 500 zł
2025
Mediana ceny za m²
3 718 zł/m²
2025
Zarejestrowane sprzedaże
12
2025
Ceny w ciągu roku
+43,6%
mediana
Od 2010 roku
+130,6%
mediana
Wobec mediany gminy
+25,1%
Baborów: 147 500 zł
Wobec mediany krajowej
-59%
Polska: 450 010 zł
Statystyki dla Baborowa obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 184 500 zł, czyli 3 718 zł/m², w obserwowanym przedziale od 45 000 zł do 282 200 zł.
Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 35 000 zł do 180 000 zł (około 80% rynku). W szczegółach: 43,8% transakcji zawarto między 58 000 zł a 120 000 zł, a 13,2% przekroczyło 180 000 zł.
Wśród mieszkań najczęściej sprzedawano lokale trzyizbowe, przed lokalami dwuizbowymi i lokalami czteroizbowymi. Pod względem powierzchni 46,5% sprzedanych lokali ma od 48 do 60 m², a 11,8% przekracza 76 m².
Dla porównania z typowymi punktami odniesienia: lokalna mediana przewyższa medianę gminy (Baborów: 147 500 zł) o 25,1%, a od mediany krajowej (450 010 zł) jest o 59% niższa.
W ostatnich 12 miesiącach mediana ceny wyniosła 145 000 zł (3 141 zł/m²) przy 9 transakcjach.
Jak zmieniały się ceny nieruchomości Baborowa rok po roku
| Rok |
Sprzedaże |
Mediana ceny |
Zmiana r/r |
Mediana za m² |
| 2026* |
1 |
120 000 zł |
-35% |
3 141 zł/m² |
| 2025 |
12 |
184 500 zł |
+43,6% |
3 718 zł/m² |
| 2024 |
10 |
128 500 zł |
-14,3% |
2 622 zł/m² |
| 2023 |
7 |
150 000 zł |
-4,5% |
2 850 zł/m² |
| 2022 |
9 |
157 000 zł |
+90,3% |
2 851 zł/m² |
| 2021 |
6 |
82 500 zł |
-13,2% |
1 606 zł/m² |
| 2020 |
9 |
95 000 zł |
-9,5% |
1 447 zł/m² |
| 2019 |
14 |
105 000 zł |
+75% |
1 690 zł/m² |
| 2018 |
12 |
60 000 zł |
-1,6% |
1 400 zł/m² |
| 2017 |
13 |
60 980 zł |
+3,4% |
1 002 zł/m² |
| 2016 |
8 |
59 000 zł |
-29,8% |
1 164 zł/m² |
| 2015 |
5 |
84 000 zł |
+95,3% |
1 564 zł/m² |
| 2014 |
8 |
43 000 zł |
-32,5% |
973 zł/m² |
| 2013 |
10 |
63 750 zł |
-12,1% |
1 349 zł/m² |
| 2012 |
8 |
72 500 zł |
+21,8% |
1 495 zł/m² |
| 2011 |
5 |
59 535 zł |
-25,6% |
1 159 zł/m² |
| 2010 |
7 |
80 000 zł |
— |
1 300 zł/m² |
* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.
Baborów: ile trzeba przygotować na mieszkanie
| Rodzaj nieruchomości |
Mieszkania (2025) |
| Sprzedaże |
12 |
| Mediana ceny |
184 500 zł |
| Cena za m² |
3 718 zł/m² |
| Mediana powierzchni |
52,2 m² |
| Typowy przedział |
45 000 – 282 200 zł |
Przedziały cen sprzedanych nieruchomości na terenie Baborowa
Rozkład obliczony na podstawie 144 transakcji (2010–2025)
| Przedział ceny | Udział sprzedaży |
| Poniżej 35 000 zł |
6,9% |
| 35 000 – 58 000 zł |
20,8% |
| 58 000 – 120 000 zł |
43,8% |
| 120 000 – 180 000 zł |
15,3% |
| Powyżej 180 000 zł |
13,2% |
Ceny za metr kwadratowy mieszkań na terenie Baborowa
Rozkład ceny za m² na podstawie 144 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
| Cena za m² | Udział sprzedaży |
| Poniżej 720 zł/m² |
10,4% |
| 720 – 1 200 zł/m² |
18,8% |
| 1 200 – 1 900 zł/m² |
41,7% |
| 1 900 – 3 300 zł/m² |
18,8% |
| Powyżej 3 300 zł/m² |
10,4% |
Powierzchnie sprzedanych nieruchomości na terenie Baborowa
Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali (2010–2025)
| Powierzchnia użytkowa | Udział sprzedaży |
| Poniżej 40 m² |
8,3% |
| 40 – 48 m² |
16,7% |
| 48 – 60 m² |
46,5% |
| 60 – 76 m² |
16,7% |
| Powyżej 76 m² |
11,8% |
Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb
Baborów: mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
| Liczba izb |
Udział sprzedaży |
Mediana ceny |
Średnia za m² |
| 2 izby |
26,4% |
50 000 zł |
1 761 zł/m² |
| 3 izby |
46,5% |
84 000 zł |
1 744 zł/m² |
| 4 izby |
20,8% |
112 500 zł |
1 724 zł/m² |
| 5 izb |
6,2% |
110 000 zł |
1 686 zł/m² |
Ceny działek na terenie Baborowa: grunty budowlane, rolne i leśne
Działki niezabudowane sprzedane w latach 2010–2025 (sprzedaż wolnorynkowa, pełna własność)
| Rodzaj gruntu |
Sprzedaże |
Mediana zł/m² |
Mediana ceny działki |
Typowa powierzchnia |
| Działki budowlane i zurbanizowane |
43 |
43 zł/m² |
40 000 zł |
987 m² |
| Grunty rolne |
66 |
5,3 zł/m² |
42 200 zł |
7 425 m² |
| Wszystkie działki |
109 |
8,5 zł/m² |
40 000 zł |
2 749 m² |
Aktywność rynku nieruchomości na terenie Baborowa
Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
| Okres |
Transakcje |
Mieszkania |
Domy |
Działki |
Inne |
| 2025 |
37 |
15 |
0 |
12 |
10 |
| 2026 (do 17.08) |
10 |
5 |
0 |
5 |
0 |
| Razem 2010–2026 |
563 |
202 |
0 |
184 |
177 |
Na mieszkanie trzeba przygotować raczej 184 500 zł (3 718 zł/m²). Na rynku mieszkań dominują lokale trzyizbowe (46,5% sprzedaży). Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.
Szybki przewodnik: jak kupić nieruchomość na terenie Baborowa — ceny i metraże
Jaka jest średnia cena, aby kupić nieruchomość na terenie Baborowa?
Licz się ze średnią kwotą 217 300 zł, aby kupić nieruchomość na terenie Baborowa, czyli około 3 915 zł/m².
Ile nieruchomości jest teraz dostępnych do kupienia?
Obecnie dostępnych ofert: 84.
Od jakiej do jakiej kwoty sięgają ceny na terenie Baborowa?
Ceny wahają się od około 112 200 zł do 289 000 zł, z opcjami niemal na każdą kieszeń.
Jaką powierzchnię mają zwykle nieruchomości na terenie Baborowa?
Zazwyczaj oferują około 56 m².
Ile kosztuje metr kwadratowy?
Średnio wychodzi około 3 915 zł/m².
Jaki typ nieruchomości najczęściej znajduje nowego właściciela na terenie Baborowa?
Bezkonkurencyjnie najpopularniejszy jest 2-pokojowe mieszkanie. Tuż za nim plasuje się 3-pokojowe mieszkanie.