Znajdź swoją nieruchomość na terenie Gogolina: 57 nieruchomości na sprzedaż w cenach od 458 000 zł do 3 600 000 zł, średnio 1 162 857 zł.
Ceny nieruchomości Gogolina według rzeczywistych cen transakcyjnych
Według Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (dane z aktów notarialnych) mediana ceny sprzedaży mieszkania na terenie Gogolina wyniosła 370 000 zł w 2023 roku, na podstawie 12 transakcji zarejestrowanych przez starostwo. W ciągu roku ceny wzrosły o 24,7%. Mediana ceny metra kwadratowego to około 4 954 zł.
Mediana ceny sprzedaży
370 000 zł
2023
Mediana ceny za m²
4 954 zł/m²
2023
Zarejestrowane sprzedaże
12
2023
Ceny w ciągu roku
+24,7%
mediana
Od 2010 roku
+117,6%
mediana
Wobec mediany gminy
+5,7%
Gogolin: 350 000 zł
Wobec mediany krajowej
-2,4%
Polska: 379 000 zł
Statystyki dla Gogolina obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 370 000 zł, czyli 4 954 zł/m², w obserwowanym przedziale od 95 500 zł do 455 900 zł.
Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 67 000 zł do 320 000 zł (około 79% rynku). W szczegółach: 46,4% transakcji zawarto między 130 000 zł a 270 000 zł, a 10,5% przekroczyło 320 000 zł.
Wśród mieszkań najczęściej sprzedawano lokale trzyizbowe, przed lokalami dwuizbowymi i lokalami czteroizbowymi. Pod względem powierzchni 39,7% sprzedanych lokali ma od 46 do 61 m², a 10% przekracza 77 m².
Dla porównania z typowymi punktami odniesienia: lokalna mediana przewyższa medianę gminy (Gogolin: 350 000 zł) o 5,7%, a od mediany krajowej (379 000 zł) jest o 2,4% niższa.
W bieżącym 2026 roku (dane do 17.08.2026) zarejestrowano już 19 sprzedaży mieszkań, z medianą 269 040 zł i 6 400 zł/m². W ostatnich 12 miesiącach mediana ceny wyniosła 269 040 zł (6 375 zł/m²) przy 22 transakcjach.
Jak zmieniały się ceny nieruchomości Gogolina rok po roku
| Rok |
Sprzedaże |
Mediana ceny |
Zmiana r/r |
Mediana za m² |
| 2026* |
19 |
269 040 zł |
+5,6% |
6 400 zł/m² |
| 2025 |
3 |
254 698 zł |
— |
6 350 zł/m² |
| 2023 |
12 |
370 000 zł |
+24,7% |
4 954 zł/m² |
| 2022 |
24 |
296 640 zł |
+50,3% |
4 841 zł/m² |
| 2021 |
38 |
197 363 zł |
-22,1% |
4 069 zł/m² |
| 2020 |
18 |
253 500 zł |
+37% |
3 971 zł/m² |
| 2019 |
13 |
185 000 zł |
-7,5% |
3 358 zł/m² |
| 2018 |
15 |
199 900 zł |
+40,8% |
3 728 zł/m² |
| 2017 |
21 |
142 000 zł |
+5,2% |
3 085 zł/m² |
| 2016 |
8 |
135 000 zł |
+25,6% |
2 200 zł/m² |
| 2015 |
12 |
107 500 zł |
+11,4% |
1 967 zł/m² |
| 2014 |
14 |
96 500 zł |
-22,8% |
1 542 zł/m² |
| 2013 |
7 |
125 000 zł |
+8,7% |
2 189 zł/m² |
| 2012 |
16 |
115 000 zł |
-13,2% |
2 432 zł/m² |
| 2011 |
10 |
132 500 zł |
-22,1% |
2 827 zł/m² |
| 2010 |
9 |
170 000 zł |
— |
3 097 zł/m² |
* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.
Gogolin: ile trzeba przygotować na mieszkanie
| Rodzaj nieruchomości |
Mieszkania (2023) |
| Sprzedaże |
12 |
| Mediana ceny |
370 000 zł |
| Cena za m² |
4 954 zł/m² |
| Mediana powierzchni |
81,1 m² |
| Typowy przedział |
95 500 – 455 900 zł |
Przedziały cen sprzedanych nieruchomości na terenie Gogolina
Rozkład obliczony na podstawie 239 transakcji (2010–2025)
| Przedział ceny | Udział sprzedaży |
| Poniżej 67 000 zł |
10% |
| 67 000 – 130 000 zł |
16,3% |
| 130 000 – 270 000 zł |
46,4% |
| 270 000 – 320 000 zł |
16,7% |
| Powyżej 320 000 zł |
10,5% |
Ceny za metr kwadratowy mieszkań na terenie Gogolina
Rozkład ceny za m² na podstawie 239 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
| Cena za m² | Udział sprzedaży |
| Poniżej 1 400 zł/m² |
9,6% |
| 1 400 – 2 500 zł/m² |
19,7% |
| 2 500 – 4 600 zł/m² |
43,5% |
| 4 600 – 5 300 zł/m² |
15,9% |
| Powyżej 5 300 zł/m² |
11,3% |
Powierzchnie sprzedanych nieruchomości na terenie Gogolina
Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali (2010–2025)
| Powierzchnia użytkowa | Udział sprzedaży |
| Poniżej 38 m² |
7,9% |
| 38 – 46 m² |
20,9% |
| 46 – 61 m² |
39,7% |
| 61 – 77 m² |
21,3% |
| Powyżej 77 m² |
10% |
Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb
Gogolin: mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
| Liczba izb |
Udział sprzedaży |
Mediana ceny |
Średnia za m² |
| 1 izba |
0,4% |
49 000 zł |
1 227 zł/m² |
| 2 izby |
24,7% |
192 874 zł |
3 863 zł/m² |
| 3 izby |
42,7% |
167 500 zł |
3 443 zł/m² |
| 4 izby |
20,5% |
200 000 zł |
3 362 zł/m² |
| 5 izb |
10% |
280 000 zł |
3 484 zł/m² |
| 6 izb i więcej |
1,7% |
289 500 zł |
3 196 zł/m² |
Obręby ewidencyjne z największą liczbą transakcji na terenie Gogolina
Obręby z co najmniej 3 transakcjami w latach 2010–2025
| Obręb |
Transakcje |
Mediana (mieszkania) |
Działki zł/m² |
| Gogolin1 |
95 |
130 000 zł |
— |
| Krapkowice |
15 |
— |
— |
| Karłubiec |
14 |
95 000 zł |
166 zł/m² |
| Gogolin2 |
12 |
127 500 zł |
135 zł/m² |
Ceny działek na terenie Gogolina: grunty budowlane, rolne i leśne
Działki niezabudowane sprzedane w latach 2010–2025 (sprzedaż wolnorynkowa, pełna własność)
| Rodzaj gruntu |
Sprzedaże |
Mediana zł/m² |
Mediana ceny działki |
Typowa powierzchnia |
| Działki budowlane i zurbanizowane |
179 |
96 zł/m² |
90 000 zł |
854 m² |
| Grunty rolne |
153 |
5,6 zł/m² |
45 000 zł |
2 782 m² |
| Wszystkie działki |
351 |
62 zł/m² |
68 960 zł |
1 186 m² |
Trajektorię cen Gogolina widać w dłuższej perspektywie: 170 000 zł mediany w 2010 roku, 370 000 zł w 2023 roku, czyli +117,6%. Pod względem liczby transakcji rynek skurczył się o 50% w ostatnim roku. Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.
Zakup nieruchomości na terenie Gogolina: ceny, metraże i co warto wiedzieć
Jaki budżet trzeba mieć, aby kupić nieruchomość na terenie Gogolina?
Licz się ze średnią kwotą 1 162 857 zł, aby kupić nieruchomość na terenie Gogolina, czyli około 5 825 zł/m².
Ile nieruchomości obejmuje oferta na terenie Gogolina?
W tej chwili do wyboru są 57 nieruchomości: 12 domów i 2 mieszkania oraz 43 innych nieruchomości.
Jaki jest przedział cen na terenie Gogolina?
Oferty zaczynają się od 458 000 zł i sięgają 3 600 000 zł, więc coś dla siebie znajdą zarówno osoby z ograniczonym budżetem, jak i szukające ofert z wyższej półki.
Jaki metraż mają zwykle nieruchomości na terenie Gogolina?
Średnia powierzchnia to około 200 m². Domy oferują więcej przestrzeni — około 220 m² — podczas gdy mieszkania mają zwykle około 75 m².
Jaka jest średnia cena metra kwadratowego na terenie Gogolina?
Średnio wychodzi około 5 825 zł/m². Dla mieszkań rośnie do 6 107 zł/m², a dla domów spada do 5 809 zł/m².
Jaki typ nieruchomości najczęściej znajduje nowego właściciela na terenie Gogolina?
Bezkonkurencyjnie najpopularniejszy jest 5-pokojowy dom. Tuż za nim plasują się 7-pokojowy dom i 8-pokojowy dom.