Domy i mieszkania na sprzedaż Gogolin1

Odkryj 59 nieruchomości na sprzedaż na osiedlu Gogolin1. Ceny wahają się od 458 000 zł do 1 297 000 zł, a średnia cena to 753 000 zł.

55 nieruchomości na sprzedaż w okolicach osiedla Gogolin1

Średnia cena 753 000 zł cena sprzedaży
Przedział cen 458 000–1 297 000 zł od najniższej do najwyższej
Średnia powierzchnia 183 m² na nieruchomość
Cena za m² 4 115 zł/m² średnio

Co jest na sprzedaż

4 łącznie
50% domy
  • Mieszkania 50,0%
    2 nieruchomości
  • Domy 50,0%
    2 nieruchomości

Ile pokoi

4 łącznie
50% 3 pokoje
  • 3 pokoje 50,0%
    2 nieruchomości
  • 5+ pokoi 50,0%
    2 nieruchomości

Przedziały cenowe

4 łącznie
  • 455 000–460 000 zł 50,0%
    2 nieruchomości
  • 795 000–800 000 zł 25,0%
    1 nieruchomość
  • 1 295 000–1 300 000 zł 25,0%
    1 nieruchomość

Przedziały powierzchni

4 łącznie
  • 70–80 m² 50,0%
    2 nieruchomości
  • 280–290 m² 25,0%
    1 nieruchomość
  • 300–310 m² 25,0%
    1 nieruchomość

Mieszkania i domy w porównaniu

Mieszkania Domy
Średnia powierzchnia 75 m² 291 m²
Cena za metr kwadratowy 6 107 zł/m² 3 601 zł/m²
Obliczenia na podstawie nieruchomości aktualnie dostępnych na rynku. Zaktualizowano w październiku 2026

Dostępne oferty na sprzedaż na osiedlu Gogolin1 to 59 nieruchomości. Pod względem powierzchni domy mają średnio 291 m² (3 601 zł/m²), a mieszkania około 75 m² (6 107 zł/m²).

Domy 5-pokojowe przeważają, wyprzedzając opcje 11-pokojowe.

Ile naprawdę są warte nieruchomości na osiedlu Gogolin1? Odpowiedź dają sprzedaże w 2023 roku: 398 000 zł mediany, a zasadnicza część rynku mieści się między 94 000 zł a 465 200 zł (bez 5% najbardziej skrajnych transakcji z każdej strony). Źródło: RCiWN, akty notarialne.

Mediana ceny sprzedaży 398 000 zł 2023
Mediana ceny za m² 4 880 zł/m² 2023
Zarejestrowane sprzedaże 9 2023
Ceny w ciągu roku +73% mediana
Od 2011 roku +206,2% mediana
Wobec mediany miejscowości +7,6% Gogolin: 370 000 zł
Wobec mediany krajowej +5% Polska: 379 000 zł

Statystyki dla osiedla Gogolin1 obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 398 000 zł, czyli 4 880 zł/m², w obserwowanym przedziale od 94 000 zł do 465 200 zł.

Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 50 000 zł do 320 000 zł (około 81% rynku). W szczegółach: 47,1% transakcji zawarto między 100 000 zł a 250 000 zł, a 10,8% przekroczyło 320 000 zł.

Wśród mieszkań najczęściej sprzedawano lokale dwuizbowe, przed lokalami trzyizbowymi i lokalami czteroizbowymi. Pod względem powierzchni 35,3% sprzedanych lokali ma od 44 do 61 m², a 9,8% przekracza 75 m².

Dla porównania z typowymi punktami odniesienia: lokalna mediana przewyższa medianę miejscowości (Gogolin: 370 000 zł) o 7,6%, a medianę krajową (379 000 zł) przewyższa o 5%.

W bieżącym 2026 roku (dane do 17.08.2026) zarejestrowano już 16 sprzedaży mieszkań, z medianą 281 114 zł i 6 400 zł/m². W ostatnich 12 miesiącach mediana ceny wyniosła 278 574 zł (6 400 zł/m²) przy 19 transakcjach.

Jak zmieniały się ceny nieruchomości osiedla Gogolin1 rok po roku

Rok Sprzedaże Mediana ceny Zmiana r/r Mediana za m²
2026* 16 281 114 zł +10,4% 6 400 zł/m²
2025 3 254 698 zł — 6 350 zł/m²
2023 9 398 000 zł +73% 4 880 zł/m²
2022 7 230 000 zł +64,3% 3 442 zł/m²
2021 13 140 000 zł -3,4% 2 763 zł/m²
2020 4 145 000 zł +39,4% 3 116 zł/m²
2019 2 104 000 zł -31,4% 1 576 zł/m²
2018 6 151 700 zł +89,6% 2 948 zł/m²
2017 7 80 000 zł -53,8% 2 011 zł/m²
2016 3 173 000 zł +103,5% 2 403 zł/m²
2015 5 85 000 zł -5,6% 2 460 zł/m²
2014 7 90 000 zł +0,6% 1 497 zł/m²
2013 2 89 500 zł -10,5% 1 537 zł/m²
2012 11 100 000 zł -23,1% 2 374 zł/m²
2011 5 130 000 zł -7,1% 2 392 zł/m²
2010 2 140 000 zł — 2 450 zł/m²

* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.

Gogolin1: ile trzeba przygotować na mieszkanie

Rodzaj nieruchomości Mieszkania (2023)
Sprzedaże 9
Mediana ceny 398 000 zł
Cena za m² 4 880 zł/m²
Mediana powierzchni 81,2 m²
Typowy przedział 94 000 –
465 200 zł

Przedziały cen sprzedanych nieruchomości na osiedlu Gogolin1

Rozkład obliczony na podstawie 102 transakcji (2010–2025)
Przedział cenyUdział sprzedaży
Poniżej 50 000 zł 7,8%
50 000 – 100 000 zł 16,7%
100 000 – 250 000 zł 47,1%
250 000 – 320 000 zł 17,6%
Powyżej 320 000 zł 10,8%

Ceny za metr kwadratowy mieszkań na osiedlu Gogolin1

Rozkład ceny za m² na podstawie 102 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
Cena za m²Udział sprzedaży
Poniżej 1 100 zł/m² 10,8%
1 100 – 2 200 zł/m² 18,6%
2 200 – 4 100 zł/m² 43,1%
4 100 – 6 400 zł/m² 17,6%
Powyżej 6 400 zł/m² 9,8%

Powierzchnie sprzedanych nieruchomości na osiedlu Gogolin1

Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali (2010–2025)
Powierzchnia użytkowaUdział sprzedaży
Poniżej 38 m² 10,8%
38 – 44 m² 19,6%
44 – 61 m² 35,3%
61 – 75 m² 24,5%
Powyżej 75 m² 9,8%

Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb

Gogolin1: mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
Liczba izb Udział sprzedaży Mediana ceny Średnia za m²
1 izba 1% 49 000 zł 1 227 zł/m²
2 izby 37,3% 200 000 zł 4 160 zł/m²
3 izby 34,3% 135 000 zł 2 652 zł/m²
4 izby 12,7% 140 000 zł 2 254 zł/m²
5 izb 11,8% 312 500 zł 3 762 zł/m²
6 izb i więcej 2,9% 299 000 zł 3 738 zł/m²

Zasadnicza część sprzedaży na osiedlu Gogolin1 zamyka się między 94 000 zł a 465 200 zł — te granice odcinają po 5% najbardziej nietypowych transakcji z każdej strony. W szczegółach 7,8% nieruchomości sprzedano poniżej 50 000 zł, a 10,8% powyżej 320 000 zł. Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.

Źródło: RCiWN — Rejestr Cen i Wartości Nieruchomości (starostwa powiatowe / GUGiK) — Rejestr cen nieruchomości — transakcje z aktów notarialnych (akty notarialne przekazywane do rejestru cen). Okres 2010–2026, dane do 17.08.2026. Dane publiczne PZGiK (art. 40a ustawy – Prawo geodezyjne i kartograficzne).

Jaki budżet trzeba mieć, aby kupić nieruchomość na osiedlu Gogolin1?

Licz się ze średnią kwotą 753 000 zł, aby kupić nieruchomość na osiedlu Gogolin1, czyli około 4 115 zł/m².

Jak duża jest oferta na osiedlu Gogolin1?

Obecnie dostępnych ofert: 59: 2 domy i 2 mieszkania oraz 55 innych nieruchomości.

Jaki jest przedział cen na osiedlu Gogolin1?

Oferty zaczynają się od 458 000 zł i sięgają 1 297 000 zł, więc coś dla siebie znajdą zarówno osoby z ograniczonym budżetem, jak i szukające ofert z wyższej półki.

Jaką powierzchnię mają zwykle nieruchomości na osiedlu Gogolin1?

Zazwyczaj oferują około 183 m². Domy oferują więcej przestrzeni — około 291 m² — podczas gdy mieszkania mają zwykle około 75 m².

Ile kosztuje metr kwadratowy?

Średnio wychodzi około 4 115 zł/m². Dla mieszkań rośnie do 6 107 zł/m², a dla domów spada do 3 601 zł/m².

Jaki typ nieruchomości najczęściej trafia na rynek sprzedaży osiedla Gogolin1?

Największym zainteresowaniem cieszy się 3-pokojowe mieszkanie. Tuż za nim plasują się 5-pokojowy dom i 11-pokojowy dom.