Kup nieruchomość na terenie Kietrza: 87 nieruchomości na sprzedaż.
Ceny nieruchomości Kietrza według rzeczywistych cen transakcyjnych
Ile naprawdę są warte nieruchomości na terenie Kietrza? Odpowiedź dają sprzedaże w 2025 roku: 207 500 zł mediany, a zasadnicza część rynku mieści się między 53 318 zł a 391 000 zł (bez 5% najbardziej skrajnych transakcji z każdej strony). Źródło: RCiWN, akty notarialne.
Mediana ceny sprzedaży
207 500 zł
2025
Mediana ceny za m²
4 130 zł/m²
2025
Zarejestrowane sprzedaże
24
2025
Ceny w ciągu roku
+3,8%
mediana
Od 2011 roku
+388,2%
mediana
Wobec mediany gminy
+12,2%
Kietrz: 185 000 zł
Wobec mediany krajowej
-53,9%
Polska: 450 010 zł
Statystyki dla Kietrza obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 207 500 zł, czyli 4 130 zł/m², w obserwowanym przedziale od 53 318 zł do 391 000 zł.
Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 34 000 zł do 230 000 zł (około 81% rynku). W szczegółach: 43,1% transakcji zawarto między 70 000 zł a 150 000 zł, a 9,5% przekroczyło 230 000 zł.
Wśród mieszkań najczęściej sprzedawano lokale czteroizbowe, przed lokalami trzyizbowymi i lokalami dwuizbowymi. Pod względem powierzchni 44,2% sprzedanych lokali ma od 46 do 66 m², a 10,2% przekracza 78 m².
Dla porównania z typowymi punktami odniesienia: lokalna mediana przewyższa medianę gminy (Kietrz: 185 000 zł) o 12,2%, a od mediany krajowej (450 010 zł) jest o 53,9% niższa.
W bieżącym 2026 roku (dane do 17.08.2026) zarejestrowano już 5 sprzedaży mieszkań, z medianą 229 000 zł i 3 654 zł/m². W ostatnich 12 miesiącach mediana ceny wyniosła 204 500 zł (3 341 zł/m²) przy 14 transakcjach.
Jak zmieniały się ceny nieruchomości Kietrza rok po roku
| Rok |
Sprzedaże |
Mediana ceny |
Zmiana r/r |
Mediana za m² |
| 2026* |
5 |
229 000 zł |
+10,4% |
3 654 zł/m² |
| 2025 |
24 |
207 500 zł |
+3,8% |
4 130 zł/m² |
| 2024 |
11 |
200 000 zł |
+42,9% |
3 867 zł/m² |
| 2023 |
30 |
140 000 zł |
-20,7% |
3 085 zł/m² |
| 2022 |
20 |
176 500 zł |
+33,2% |
2 688 zł/m² |
| 2021 |
18 |
132 500 zł |
+10,4% |
2 622 zł/m² |
| 2020 |
23 |
120 000 zł |
+1,7% |
2 252 zł/m² |
| 2019 |
21 |
118 000 zł |
+78,8% |
1 907 zł/m² |
| 2018 |
23 |
66 000 zł |
-13,2% |
1 478 zł/m² |
| 2017 |
30 |
76 000 zł |
+28,8% |
1 544 zł/m² |
| 2016 |
14 |
59 000 zł |
-41,1% |
1 478 zł/m² |
| 2015 |
12 |
100 237 zł |
+20% |
1 704 zł/m² |
| 2014 |
11 |
83 500 zł |
-5,6% |
1 500 zł/m² |
| 2013 |
11 |
88 500 zł |
+26,4% |
1 777 zł/m² |
| 2012 |
8 |
70 000 zł |
+64,7% |
1 635 zł/m² |
| 2011 |
10 |
42 500 zł |
-68% |
1 250 zł/m² |
| 2010 |
3 |
132 800 zł |
— |
1 614 zł/m² |
* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.
Kietrz: ile trzeba przygotować na mieszkanie
| Rodzaj nieruchomości |
Mieszkania (2025) |
| Sprzedaże |
24 |
| Mediana ceny |
207 500 zł |
| Cena za m² |
4 130 zł/m² |
| Mediana powierzchni |
51,2 m² |
| Typowy przedział |
53 318 – 391 000 zł |
Przedziały cen sprzedanych nieruchomości na terenie Kietrza
Rozkład obliczony na podstawie 274 transakcji (2010–2025)
| Przedział ceny | Udział sprzedaży |
| Poniżej 34 000 zł |
9,9% |
| 34 000 – 70 000 zł |
17,5% |
| 70 000 – 150 000 zł |
43,1% |
| 150 000 – 230 000 zł |
20,1% |
| Powyżej 230 000 zł |
9,5% |
Ceny za metr kwadratowy mieszkań na terenie Kietrza
Rozkład ceny za m² na podstawie 274 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
| Cena za m² | Udział sprzedaży |
| Poniżej 670 zł/m² |
10,2% |
| 670 – 1 500 zł/m² |
19,7% |
| 1 500 – 2 700 zł/m² |
42,3% |
| 2 700 – 3 900 zł/m² |
17,9% |
| Powyżej 3 900 zł/m² |
9,9% |
Powierzchnie sprzedanych nieruchomości na terenie Kietrza
Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali (2010–2025)
| Powierzchnia użytkowa | Udział sprzedaży |
| Poniżej 34 m² |
10,2% |
| 34 – 46 m² |
17,5% |
| 46 – 66 m² |
44,2% |
| 66 – 78 m² |
17,9% |
| Powyżej 78 m² |
10,2% |
Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb
Kietrz: mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
| Liczba izb |
Udział sprzedaży |
Mediana ceny |
Średnia za m² |
| 1 izba |
0,4% |
15 000 zł |
813 zł/m² |
| 2 izby |
19,3% |
62 500 zł |
2 075 zł/m² |
| 3 izby |
35,8% |
89 250 zł |
2 071 zł/m² |
| 4 izby |
36,5% |
148 000 zł |
2 487 zł/m² |
| 5 izb |
7,7% |
145 000 zł |
2 013 zł/m² |
| 6 izb i więcej |
0,4% |
4 000 zł |
35 zł/m² |
Ceny działek na terenie Kietrza: grunty budowlane, rolne i leśne
Działki niezabudowane sprzedane w latach 2010–2025 (sprzedaż wolnorynkowa, pełna własność)
| Rodzaj gruntu |
Sprzedaże |
Mediana zł/m² |
Mediana ceny działki |
Typowa powierzchnia |
| Działki budowlane i zurbanizowane |
63 |
49 zł/m² |
51 000 zł |
968 m² |
| Grunty rolne |
80 |
5,6 zł/m² |
38 666 zł |
6 096 m² |
| Wszystkie działki |
144 |
11 zł/m² |
50 000 zł |
2 000 m² |
Aktywność rynku nieruchomości na terenie Kietrza
Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
| Okres |
Transakcje |
Mieszkania |
Domy |
Działki |
Inne |
| 2025 |
63 |
31 |
0 |
14 |
18 |
| 2026 (do 17.08) |
7 |
5 |
0 |
1 |
1 |
| Razem 2010–2026 |
896 |
385 |
0 |
255 |
256 |
W porównaniu z medianą gminy (Kietrz: 185 000 zł) ceny Kietrza są o 12,2% wyższe. Mediana krajowa wynosi 450 010 zł, różnica to -53,9%. Od 2011 roku lokalna zmiana wynosi łącznie +388,2%. Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.
Rynek nieruchomości Kietrza w liczbach
Ile średnio kosztuje zakup nieruchomości na terenie Kietrza?
Licz się ze średnią kwotą 249 000 zł, aby kupić nieruchomość na terenie Kietrza, czyli około 3 192 zł/m².
Ile nieruchomości obejmuje oferta na terenie Kietrza?
Aktualna oferta to około 87 nieruchomości.
Jak duże są zazwyczaj nieruchomości?
Średnia powierzchnia to około 78 m².
Ile kosztuje metr kwadratowy na terenie Kietrza?
Wynosi ona około 3 192 zł/m².
Jaki typ nieruchomości najczęściej trafia na rynek sprzedaży Kietrza?
Zdecydowanym faworytem jest 3-pokojowe mieszkanie.