Zobacz 279 nieruchomości na sprzedaż na terenie Tarnowa Opolskiego: ceny od 299 000 zł do 2 500 000 zł, średnio 876 697 zł.
Ceny nieruchomości Tarnowa Opolskiego według rzeczywistych cen transakcyjnych
Z 11 transakcjami w 2025 roku i medianą ceny 216 000 zł rynek Tarnowa Opolskiego najlepiej opisują rzeczywiste ceny z aktów notarialnych, a nie ceny ofertowe. W okresie 2017–2025 mediana wzrosła o 120,4%.
Mediana ceny sprzedaży
216 000 zł
2025
Mediana ceny za m²
4 497 zł/m²
2025
Zarejestrowane sprzedaże
11
2025
Ceny w ciągu roku
-38,3%
mediana
Od 2017 roku
+120,4%
mediana
Wobec mediany powiatu
-30,4%
Opolski: 310 424 zł
Wobec mediany krajowej
-52%
Polska: 450 010 zł
Statystyki dla Tarnowa Opolskiego obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 216 000 zł, czyli 4 497 zł/m², w obserwowanym przedziale od 80 000 zł do 330 000 zł.
Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 62 000 zł do 230 000 zł (około 79% rynku). W szczegółach: 43,1% transakcji zawarto między 95 000 zł a 180 000 zł, a 10,3% przekroczyło 230 000 zł.
Wśród mieszkań najczęściej sprzedawano lokale trzyizbowe, przed lokalami czteroizbowymi i lokalami dwuizbowymi. Pod względem powierzchni 36,2% sprzedanych lokali ma od 44 do 53 m², a 10,3% przekracza 69 m².
Te poziomy cen sytuują lokalny rynek wyraźnie poniżej typowych punktów odniesienia: lokalna mediana jest o 30,4% niższa od mediany powiatu (Opolski: 310 424 zł), a od mediany krajowej (450 010 zł) jest o 52% niższa.
W bieżącym 2026 roku (dane do 17.08.2026) zarejestrowano już 6 sprzedaży mieszkań, z medianą 200 500 zł i 4 660 zł/m². W ostatnich 12 miesiącach mediana ceny wyniosła 200 500 zł (4 514 zł/m²) przy 12 transakcjach.
Jak zmieniały się ceny nieruchomości Tarnowa Opolskiego rok po roku
| Rok |
Sprzedaże |
Mediana ceny |
Zmiana r/r |
Mediana za m² |
| 2026* |
6 |
200 500 zł |
-7,2% |
4 660 zł/m² |
| 2025 |
11 |
216 000 zł |
-38,3% |
4 497 zł/m² |
| 2024 |
1 |
350 000 zł |
+75% |
6 628 zł/m² |
| 2023 |
1 |
200 000 zł |
+56,9% |
2 370 zł/m² |
| 2022 |
4 |
127 500 zł |
+27,5% |
3 143 zł/m² |
| 2021 |
6 |
100 000 zł |
-35,3% |
1 834 zł/m² |
| 2020 |
4 |
154 500 zł |
+40,2% |
3 228 zł/m² |
| 2019 |
8 |
110 200 zł |
+11,3% |
2 562 zł/m² |
| 2018 |
8 |
99 000 zł |
+1% |
2 058 zł/m² |
| 2017 |
7 |
98 000 zł |
+96% |
2 363 zł/m² |
| 2016 |
1 |
50 000 zł |
— |
2 021 zł/m² |
| 2011 |
1 |
40 000 zł |
— |
1 897 zł/m² |
* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.
Tarnów Opolski: ile trzeba przygotować na mieszkanie
| Rodzaj nieruchomości |
Mieszkania (2025) |
| Sprzedaże |
11 |
| Mediana ceny |
216 000 zł |
| Cena za m² |
4 497 zł/m² |
| Mediana powierzchni |
53,9 m² |
| Typowy przedział |
80 000 – 330 000 zł |
Przedziały cen sprzedanych nieruchomości na terenie Tarnowa Opolskiego
Rozkład obliczony na podstawie 58 transakcji (2010–2025)
| Przedział ceny | Udział sprzedaży |
| Poniżej 62 000 zł |
10,3% |
| 62 000 – 95 000 zł |
15,5% |
| 95 000 – 180 000 zł |
43,1% |
| 180 000 – 230 000 zł |
20,7% |
| Powyżej 230 000 zł |
10,3% |
Ceny za metr kwadratowy mieszkań na terenie Tarnowa Opolskiego
Rozkład ceny za m² na podstawie 58 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
| Cena za m² | Udział sprzedaży |
| Poniżej 1 500 zł/m² |
10,3% |
| 1 500 – 2 200 zł/m² |
17,2% |
| 2 200 – 3 600 zł/m² |
44,8% |
| 3 600 – 5 200 zł/m² |
17,2% |
| Powyżej 5 200 zł/m² |
10,3% |
Powierzchnie sprzedanych nieruchomości na terenie Tarnowa Opolskiego
Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali (2010–2025)
| Powierzchnia użytkowa | Udział sprzedaży |
| Poniżej 25 m² |
10,3% |
| 25 – 44 m² |
25,9% |
| 44 – 53 m² |
36,2% |
| 53 – 69 m² |
17,2% |
| Powyżej 69 m² |
10,3% |
Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb
Tarnów Opolski: mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
| Liczba izb |
Udział sprzedaży |
Mediana ceny |
Średnia za m² |
| 1 izba |
2% |
40 000 zł |
1 897 zł/m² |
| 2 izby |
16,3% |
58 000 zł |
2 103 zł/m² |
| 3 izby |
53,1% |
123 500 zł |
3 206 zł/m² |
| 4 izby |
22,4% |
157 500 zł |
2 902 zł/m² |
| 5 izb |
6,1% |
130 000 zł |
2 566 zł/m² |
Obręby ewidencyjne z największą liczbą transakcji na terenie Tarnowa Opolskiego
Obręby z co najmniej 3 transakcjami w latach 2010–2025
| Obręb |
Transakcje |
Mediana (mieszkania) |
Działki zł/m² |
| Tarnów Opolski |
362 |
113 250 zł |
76 zł/m² |
| Przywory |
136 |
— |
7,5 zł/m² |
| Nakło |
136 |
— |
19 zł/m² |
| Walidrogi |
116 |
— |
100 zł/m² |
| Kosorowice |
105 |
— |
8,1 zł/m² |
| Kąty Opolskie |
99 |
200 000 zł |
40 zł/m² |
| Raszowa |
97 |
— |
4,5 zł/m² |
| Miedziana |
50 |
— |
10,0 zł/m² |
Ceny działek na terenie Tarnowa Opolskiego: grunty budowlane, rolne i leśne
Działki niezabudowane sprzedane w latach 2010–2025 (sprzedaż wolnorynkowa, pełna własność)
| Rodzaj gruntu |
Sprzedaże |
Mediana zł/m² |
Mediana ceny działki |
Typowa powierzchnia |
| Działki budowlane i zurbanizowane |
370 |
72 zł/m² |
80 000 zł |
1 004 m² |
| Grunty rolne |
304 |
3,9 zł/m² |
32 000 zł |
5 137 m² |
| Grunty leśne |
9 |
7,4 zł/m² |
100 000 zł |
4 110 m² |
| Wszystkie działki |
695 |
37 zł/m² |
60 000 zł |
1 897 m² |
Aktywność rynku nieruchomości na terenie Tarnowa Opolskiego
Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
| Okres |
Transakcje |
Mieszkania |
Domy |
Działki |
Inne |
| 2025 |
111 |
11 |
0 |
57 |
43 |
| 2026 (do 17.08) |
47 |
6 |
0 |
28 |
13 |
| Razem 2010–2026 |
1 252 |
67 |
0 |
753 |
432 |
W porównaniu z medianą powiatu (Opolski: 310 424 zł) ceny Tarnowa Opolskiego są o 30,4% niższe. Mediana krajowa wynosi 450 010 zł, różnica to -52%. Od 2017 roku lokalna zmiana wynosi łącznie +120,4%. Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.
Szybki przewodnik: jak kupić nieruchomość na terenie Tarnowa Opolskiego — ceny i metraże
Ile średnio kosztuje zakup nieruchomości na terenie Tarnowa Opolskiego?
Licz się ze średnią kwotą 876 697 zł, aby kupić nieruchomość na terenie Tarnowa Opolskiego, czyli około 5 467 zł/m².
Ile nieruchomości jest teraz dostępnych do kupienia?
Aktualna oferta to około 279 nieruchomości: 12 domów i 4 mieszkania oraz 263 innych nieruchomości.
Od jakiej do jakiej kwoty sięgają ceny na terenie Tarnowa Opolskiego?
Ceny wahają się od około 299 000 zł do 2 500 000 zł, z opcjami niemal na każdą kieszeń.
Jak duże są zazwyczaj nieruchomości?
Średnia powierzchnia to około 160 m². Domy oferują więcej przestrzeni — około 195 m² — podczas gdy mieszkania mają zwykle około 58 m².
Jaka jest średnia cena metra kwadratowego na terenie Tarnowa Opolskiego?
Średnia cena to 5 467 zł/m². Dla mieszkań rośnie do 7 038 zł/m², a dla domów spada do 5 312 zł/m².
Jaki typ nieruchomości najczęściej znajduje nowego właściciela na terenie Tarnowa Opolskiego?
Bezkonkurencyjnie najpopularniejszy jest 6-pokojowy dom. Tuż za nim plasują się 4-pokojowy dom i 3-pokojowe mieszkanie.