Odkryj 37 domów na sprzedaż na terenie Łubnianian. Ceny wahają się od 240 000 zł do 2 600 000 zł, a średnia cena to 1 056 676 zł.
Ceny nieruchomości Łubnianian według rzeczywistych cen transakcyjnych
W 2025 roku 5 mieszkań zmieniło właściciela na terenie Łubnianian, przy medianie ceny 435 000 zł — tak wynika z rejestru cen transakcyjnych RCiWN. Od 2024 roku ceny spadły o 36%. Mediana ceny za metr kwadratowy: 3 861 zł.
Mediana ceny sprzedaży
435 000 zł
2025
Mediana ceny za m²
3 861 zł/m²
2025
Zarejestrowane sprzedaże
5
2025
Ceny w ciągu roku
-36%
mediana
Od 2024 roku
-36%
mediana
Wobec mediany powiatu
+40,1%
Opolski: 310 424 zł
Wobec mediany krajowej
-3,3%
Polska: 450 010 zł
Statystyki dla Łubnianian obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 435 000 zł, czyli 3 861 zł/m², w obserwowanym przedziale od 129 000 zł do 718 020 zł.
Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 90 000 zł do 710 000 zł (około 75% rynku). W szczegółach: 43,8% transakcji zawarto między 150 000 zł a 360 000 zł, a 12,5% przekroczyło 710 000 zł.
Pod względem powierzchni 43,8% sprzedanych lokali ma od 61 do 96 m², a 18,8% przekracza 110 m².
Dla porównania z typowymi punktami odniesienia: lokalna mediana przewyższa medianę powiatu (Opolski: 310 424 zł) o 40,1%, a od mediany krajowej (450 010 zł) jest o 3,3% niższa.
Jak zmieniały się ceny nieruchomości Łubnianian rok po roku
| Rok |
Sprzedaże |
Mediana ceny |
Zmiana r/r |
Mediana za m² |
| 2026* |
1 |
180 000 zł |
-58,6% |
2 195 zł/m² |
| 2025 |
5 |
435 000 zł |
-36% |
3 861 zł/m² |
| 2024 |
5 |
680 100 zł |
— |
6 175 zł/m² |
| 2022 |
4 |
312 500 zł |
+140,4% |
4 591 zł/m² |
| 2021 |
2 |
130 000 zł |
-15,3% |
1 634 zł/m² |
| 2020 |
3 |
153 500 zł |
-9,7% |
1 874 zł/m² |
| 2019 |
2 |
170 000 zł |
+7,6% |
2 126 zł/m² |
| 2018 |
3 |
158 000 zł |
+3,3% |
2 215 zł/m² |
| 2017 |
3 |
153 000 zł |
+206% |
2 220 zł/m² |
| 2016 |
1 |
50 000 zł |
— |
723 zł/m² |
| 2012 |
2 |
174 500 zł |
+100,6% |
2 335 zł/m² |
| 2011 |
1 |
87 000 zł |
— |
2 054 zł/m² |
* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.
Łubniany: ile trzeba przygotować na mieszkanie
| Rodzaj nieruchomości |
Mieszkania (2025) |
| Sprzedaże |
5 |
| Mediana ceny |
435 000 zł |
| Cena za m² |
3 861 zł/m² |
| Mediana powierzchni |
52,5 m² |
| Typowy przedział |
129 000 – 718 020 zł |
Przedziały cen sprzedanych nieruchomości na terenie Łubnianian
Rozkład obliczony na podstawie 32 transakcji (2010–2025)
| Przedział ceny | Udział sprzedaży |
| Poniżej 90 000 zł |
12,5% |
| 90 000 – 150 000 zł |
15,6% |
| 150 000 – 360 000 zł |
43,8% |
| 360 000 – 710 000 zł |
15,6% |
| Powyżej 710 000 zł |
12,5% |
Ceny za metr kwadratowy mieszkań na terenie Łubnianian
Rozkład ceny za m² na podstawie 32 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
| Cena za m² | Udział sprzedaży |
| Poniżej 1 200 zł/m² |
12,5% |
| 1 200 – 2 100 zł/m² |
15,6% |
| 2 100 – 4 500 zł/m² |
43,8% |
| 4 500 – 6 200 zł/m² |
18,8% |
| Powyżej 6 200 zł/m² |
9,4% |
Powierzchnie sprzedanych nieruchomości na terenie Łubnianian
Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali (2010–2025)
| Powierzchnia użytkowa | Udział sprzedaży |
| Poniżej 50 m² |
9,4% |
| 50 – 61 m² |
18,8% |
| 61 – 96 m² |
43,8% |
| 96 – 110 m² |
9,4% |
| Powyżej 110 m² |
18,8% |
Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb
Łubniany: mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
| Liczba izb |
Udział sprzedaży |
Mediana ceny |
Średnia za m² |
| 3 izby |
55,6% |
158 000 zł |
2 901 zł/m² |
| 4 izby |
33,3% |
182 000 zł |
2 861 zł/m² |
| 5 izb |
3,7% |
720 000 zł |
2 764 zł/m² |
| 6 izb i więcej |
7,4% |
142 500 zł |
1 533 zł/m² |
Obręby ewidencyjne z największą liczbą transakcji na terenie Łubnianian
Obręby z co najmniej 3 transakcjami w latach 2010–2025
| Obręb |
Transakcje |
Mediana (mieszkania) |
Działki zł/m² |
| Luboszyce |
276 |
680 050 zł |
89 zł/m² |
| Jełowa |
242 |
158 000 zł |
30 zł/m² |
| Kępa |
240 |
— |
103 zł/m² |
| Łubniany |
196 |
— |
54 zł/m² |
| Brynica |
147 |
— |
6,2 zł/m² |
| Biadacz |
104 |
— |
7,6 zł/m² |
| Kolanowice |
83 |
— |
66 zł/m² |
| Dąbrówka Łubniańska |
58 |
— |
7,0 zł/m² |
| Masów |
45 |
— |
12 zł/m² |
| Kobylno |
28 |
— |
3,2 zł/m² |
Ceny działek na terenie Łubnianian: grunty budowlane, rolne i leśne
Działki niezabudowane sprzedane w latach 2010–2025 (sprzedaż wolnorynkowa, pełna własność)
| Rodzaj gruntu |
Sprzedaże |
Mediana zł/m² |
Mediana ceny działki |
Typowa powierzchnia |
| Działki budowlane i zurbanizowane |
509 |
79 zł/m² |
100 000 zł |
1 145 m² |
| Grunty rolne |
368 |
4,4 zł/m² |
35 000 zł |
6 210 m² |
| Grunty leśne |
10 |
9,0 zł/m² |
70 000 zł |
7 410 m² |
| Wszystkie działki |
921 |
38 zł/m² |
75 000 zł |
2 000 m² |
Aktywność rynku nieruchomości na terenie Łubnianian
Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
| Okres |
Transakcje |
Mieszkania |
Domy |
Działki |
Inne |
| 2025 |
182 |
5 |
0 |
105 |
72 |
| 2026 (do 17.08) |
59 |
1 |
0 |
38 |
20 |
| Razem 2010–2026 |
1 596 |
35 |
0 |
976 |
585 |
Trajektorię cen Łubnianian widać w dłuższej perspektywie: 680 100 zł mediany w 2024 roku, 435 000 zł w 2025 roku, czyli -36%. Pod względem liczby transakcji rynek urósł o 0% w ostatnim roku. Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.
Szybki przewodnik: jak kupić nieruchomość na terenie Łubnianian — ceny i metraże
Ile średnio kosztuje zakup nieruchomości na terenie Łubnianian?
Nieruchomości na terenie Łubnianian kosztują średnio około 1 056 676 zł, czyli około 6 487 zł/m².
Ile nieruchomości jest teraz dostępnych do kupienia?
Aktualna oferta to około 37 nieruchomości: 35 domów i 2 mieszkania.
Jaki jest przedział cen na terenie Łubnianian?
Znajdziesz tu oferty od 240 000 zł do 2 600 000 zł, w zależności od okolicy i typu nieruchomości.
Jak duże są zazwyczaj nieruchomości?
Zazwyczaj oferują około 163 m². Domy oferują więcej przestrzeni — około 168 m² — podczas gdy mieszkania mają zwykle około 79 m². Chcesz wiedzieć, ile zapłacisz w zależności od liczby pokoi? Oto aktualny obraz rynku Łubnianian:
| Pokoje | Średnia powierzchnia | Średnia cena |
| 3 pokoje | 86 m² | 569 750 zł |
| 4 pokoje | 124 m² | 931 222 zł |
| 5 pokoi | 163 m² | 1 154 938 zł |
| 6 pokoi | 232 m² | 1 557 600 zł |
Ile kosztuje metr kwadratowy?
Średnia cena to 6 487 zł/m². Dla mieszkań spada do 5 816 zł/m², a dla domów rośnie do 6 505 zł/m².
Jaki typ nieruchomości najczęściej trafia na rynek sprzedaży Łubnianian?
Bezkonkurencyjnie najpopularniejszy jest 5-pokojowy dom. Tuż za nim plasują się 4-pokojowy dom i 6-pokojowy dom.