Znajdź swoją nieruchomość na terenie Pokoju: 35 domów na sprzedaż w cenach od 140 000 zł do 1 990 000 zł, średnio 1 021 455 zł.
Ceny nieruchomości Pokoju według rzeczywistych cen transakcyjnych
Rynek nieruchomości Pokoju zamknął 2024 rok medianą ceny sprzedaży 179 000 zł (średnia bez wartości skrajnych: 184 750 zł), jak wynika z rejestru cen nieruchomości prowadzonego przez starostwo. Liczba transakcji wzrosła o 150% rok do roku.
Mediana ceny sprzedaży
179 000 zł
2024
Mediana ceny za m²
2 596 zł/m²
2024
Zarejestrowane sprzedaże
5
2024
Ceny w ciągu roku
+146,9%
mediana
Od 2015 roku
+70,5%
mediana
Wobec mediany powiatu
-28,4%
Namysłowski: 250 000 zł
Wobec mediany krajowej
-56,9%
Polska: 415 000 zł
Statystyki dla Pokoju obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 179 000 zł, czyli 2 596 zł/m², w obserwowanym przedziale od 104 000 zł do 210 000 zł.
Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 70 000 zł do 220 000 zł (około 78% rynku). W szczegółach: 38,3% transakcji zawarto między 97 000 zł a 160 000 zł, a 11,7% przekroczyło 220 000 zł.
Wśród mieszkań najczęściej sprzedawano lokale trzyizbowe, przed lokalami czteroizbowymi i lokalami dwuizbowymi. Pod względem powierzchni 43,3% sprzedanych lokali ma od 52 do 81 m², a 10% przekracza 97 m².
Te poziomy cen sytuują lokalny rynek wyraźnie poniżej typowych punktów odniesienia: lokalna mediana jest o 28,4% niższa od mediany powiatu (Namysłowski: 250 000 zł), a od mediany krajowej (415 000 zł) jest o 56,9% niższa.
Jak zmieniały się ceny nieruchomości Pokoju rok po roku
| Rok |
Sprzedaże |
Mediana ceny |
Zmiana r/r |
Mediana za m² |
| 2026* |
2 |
251 500 zł |
+124,6% |
3 376 zł/m² |
| 2025 |
2 |
112 000 zł |
-37,4% |
1 814 zł/m² |
| 2024 |
5 |
179 000 zł |
+146,9% |
2 596 zł/m² |
| 2023 |
2 |
72 500 zł |
-73,2% |
2 100 zł/m² |
| 2022 |
6 |
270 050 zł |
+111,8% |
2 899 zł/m² |
| 2021 |
6 |
127 500 zł |
-13,9% |
2 217 zł/m² |
| 2020 |
4 |
148 000 zł |
+34,5% |
2 549 zł/m² |
| 2019 |
7 |
110 000 zł |
-19,8% |
1 992 zł/m² |
| 2018 |
7 |
137 200 zł |
+45,1% |
2 550 zł/m² |
| 2017 |
4 |
94 560 zł |
+22,1% |
1 536 zł/m² |
| 2016 |
3 |
77 448 zł |
-26,2% |
2 400 zł/m² |
| 2015 |
7 |
105 000 zł |
— |
1 508 zł/m² |
| 2011 |
3 |
129 444 zł |
+5,7% |
2 750 zł/m² |
| 2010 |
2 |
122 500 zł |
— |
1 397 zł/m² |
* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.
Pokój: ile trzeba przygotować na mieszkanie
| Rodzaj nieruchomości |
Mieszkania (2024) |
| Sprzedaże |
5 |
| Mediana ceny |
179 000 zł |
| Cena za m² |
2 596 zł/m² |
| Mediana powierzchni |
70,8 m² |
| Typowy przedział |
104 000 – 210 000 zł |
Przedziały cen sprzedanych nieruchomości na terenie Pokoju
Rozkład obliczony na podstawie 60 transakcji (2010–2025)
| Przedział ceny | Udział sprzedaży |
| Poniżej 70 000 zł |
10% |
| 70 000 – 97 000 zł |
18,3% |
| 97 000 – 160 000 zł |
38,3% |
| 160 000 – 220 000 zł |
21,7% |
| Powyżej 220 000 zł |
11,7% |
Ceny za metr kwadratowy mieszkań na terenie Pokoju
Rozkład ceny za m² na podstawie 60 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
| Cena za m² | Udział sprzedaży |
| Poniżej 1 100 zł/m² |
11,7% |
| 1 100 – 1 600 zł/m² |
16,7% |
| 1 600 – 2 600 zł/m² |
40% |
| 2 600 – 2 800 zł/m² |
18,3% |
| Powyżej 2 800 zł/m² |
13,3% |
Powierzchnie sprzedanych nieruchomości na terenie Pokoju
Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali (2010–2025)
| Powierzchnia użytkowa | Udział sprzedaży |
| Poniżej 37 m² |
10% |
| 37 – 52 m² |
18,3% |
| 52 – 81 m² |
43,3% |
| 81 – 97 m² |
18,3% |
| Powyżej 97 m² |
10% |
Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb
Pokój: mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
| Liczba izb |
Udział sprzedaży |
Mediana ceny |
Średnia za m² |
| 1 izba |
5,4% |
80 000 zł |
1 972 zł/m² |
| 2 izby |
23,2% |
124 560 zł |
2 421 zł/m² |
| 3 izby |
32,1% |
110 000 zł |
1 959 zł/m² |
| 4 izby |
32,1% |
152 500 zł |
2 087 zł/m² |
| 5 izb |
7,1% |
212 500 zł |
2 054 zł/m² |
Obręby ewidencyjne z największą liczbą transakcji na terenie Pokoju
Obręby z co najmniej 3 transakcjami w latach 2010–2025
| Obręb |
Transakcje |
Mediana (mieszkania) |
Działki zł/m² |
| Pokój |
60 |
131 222 zł |
59 zł/m² |
| Domaradz |
8 |
— |
3,1 zł/m² |
| Zawiść |
7 |
— |
9,1 zł/m² |
| Zieleniec |
7 |
— |
2,8 zł/m² |
| Siedlice |
6 |
— |
— |
| Dąbrówka Dolna |
3 |
— |
— |
| Fałkowice |
3 |
— |
— |
| Ładza |
3 |
— |
— |
| Kopalina |
3 |
— |
— |
| Lubnów |
3 |
— |
— |
Ceny działek na terenie Pokoju: grunty budowlane, rolne i leśne
Działki niezabudowane sprzedane w latach 2010–2025 (sprzedaż wolnorynkowa, pełna własność)
| Rodzaj gruntu |
Sprzedaże |
Mediana zł/m² |
Mediana ceny działki |
Typowa powierzchnia |
| Działki budowlane i zurbanizowane |
132 |
22 zł/m² |
50 000 zł |
2 222 m² |
| Grunty rolne |
274 |
2,4 zł/m² |
25 000 zł |
10 315 m² |
| Wszystkie działki |
410 |
3,1 zł/m² |
35 115 zł |
8 392 m² |
Aktywność rynku nieruchomości na terenie Pokoju
Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
| Okres |
Transakcje |
Mieszkania |
Domy |
Działki |
Inne |
| 2025 |
49 |
2 |
0 |
32 |
15 |
| 2026 (do 17.08) |
22 |
3 |
0 |
10 |
9 |
| Razem 2010–2026 |
1 103 |
67 |
0 |
648 |
388 |
Najczęściej sprzedawany format mieszkania na terenie Pokoju to lokal trzyizbowy, z medianą ceny 110 000 zł. W ciągu roku mediana zyskała 146,9%. Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.
Rynek nieruchomości Pokoju w liczbach
Jaka jest średnia cena, aby kupić nieruchomość na terenie Pokoju?
Licz się ze średnią kwotą 1 021 455 zł, aby kupić nieruchomość na terenie Pokoju, czyli około 4 023 zł/m².
Jak duża jest oferta na terenie Pokoju?
W tej chwili do wyboru są 35 nieruchomości: 10 domów i 1 mieszkanie oraz 24 innych nieruchomości.
W jakim przedziale cen porusza się sprzedaż?
Znajdziesz tu oferty od 140 000 zł do 1 990 000 zł, w zależności od okolicy i typu nieruchomości.
Jaką powierzchnię mają zwykle nieruchomości na terenie Pokoju?
Średnio mają około 254 m². Domy oferują więcej przestrzeni — około 274 m² — podczas gdy mieszkania mają zwykle około 57 m².
Jaka jest średnia cena metra kwadratowego na terenie Pokoju?
Średnia cena to 4 023 zł/m². Dla mieszkań spada do 2 456 zł/m², a dla domów rośnie do 4 056 zł/m².
Jaki jest najpopularniejszy typ nieruchomości na terenie Pokoju?
Zdecydowanym faworytem jest 6-pokojowy dom. Tuż za nim plasują się 1-pokojowy dom i 3-pokojowy dom.