Domy i mieszkania na sprzedaż Murów

Porównaj 31 domów na sprzedaż na terenie Murowa — średnia cena to 384 400 zł, a ceny sięgają od 129 000 zł do 620 000 zł.

21 nieruchomości na sprzedaż w okolicach Murowa

Średnia cena 384 400 zł cena sprzedaży
Przedział cen 129 000–620 000 zł od najniższej do najwyższej
Średnia powierzchnia 107 m² na nieruchomość
Cena za m² 3 596 zł/m² średnio

Co jest na sprzedaż

10 łącznie
90% domy
  • Mieszkania 10,0%
    1 nieruchomość
  • Domy 90,0%
    9 nieruchomości

Ile pokoi

10 łącznie
30% 2 pokoje
  • 2 pokoje 30,0%
    3 nieruchomości
  • 3 pokoje 20,0%
    2 nieruchomości
  • 4 pokoje 20,0%
    2 nieruchomości
  • 5+ pokoi 30,0%
    3 nieruchomości

Przedziały cenowe

10 łącznie
  • 125 000–190 000 zł 20,0%
    2 nieruchomości
  • 210 000–215 000 zł 20,0%
    2 nieruchomości
  • 245 000–470 000 zł 20,0%
    2 nieruchomości
  • 545 000–600 000 zł 20,0%
    2 nieruchomości
  • 620 000–625 000 zł 20,0%
    2 nieruchomości

Przedziały powierzchni

10 łącznie
  • 60–100 m² 50,0%
    5 nieruchomości
  • 100–110 m² 10,0%
    1 nieruchomość
  • 110–150 m² 40,0%
    4 nieruchomości

Mieszkania i domy w porównaniu

Mieszkania Domy
Średnia powierzchnia 69 m² 111 m²
Cena za metr kwadratowy 1 870 zł/m² 3 715 zł/m²
Obliczenia na podstawie nieruchomości aktualnie dostępnych na rynku. Zaktualizowano w październiku 2026

Oferta na sprzedaż na terenie Murowa liczy 31 nieruchomości. Domy mają około 111 m² przy średniej cenie 3 715 zł/m², podczas gdy mieszkania oferują mniej przestrzeni (około 69 m²) przy cenie za metr kwadratowy niższej — około 1 870 zł/m².

Domy 5-pokojowe przeważają, wyprzedzając opcje 2- i 3-pokojowe.

Mediana ceny sprzedaży na terenie Murowa wyniosła 177 500 zł w 2025 roku według oficjalnego rejestru cen nieruchomości (RCiWN). Na poziomie powiatu (Opolski) mediana to 310 424 zł. Zmiana roczna: +20,3%.

Mediana ceny sprzedaży 177 500 zł 2025
Mediana ceny za m² 4 109 zł/m² 2025
Zarejestrowane sprzedaże 8 2025
Ceny w ciągu roku +20,3% mediana
Od 2016 roku +148,3% mediana
Wobec mediany powiatu -42,8% Opolski: 310 424 zł
Wobec mediany krajowej -60,6% Polska: 450 010 zł

Statystyki dla Murowa obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 177 500 zł, czyli 4 109 zł/m², w obserwowanym przedziale od 44 025 zł do 415 000 zł.

Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 45 000 zł do 170 000 zł (około 86% rynku). W szczegółach: 41,6% transakcji zawarto między 60 000 zł a 120 000 zł, a 9,1% przekroczyło 170 000 zł.

Wśród mieszkań najczęściej sprzedawano lokale trzyizbowe, przed lokalami dwuizbowymi i lokalami czteroizbowymi. Pod względem powierzchni 40,3% sprzedanych lokali ma od 42 do 51 m², a 7,8% przekracza 62 m².

Te poziomy cen sytuują lokalny rynek wyraźnie poniżej typowych punktów odniesienia: lokalna mediana jest o 42,8% niższa od mediany powiatu (Opolski: 310 424 zł), a od mediany krajowej (450 010 zł) jest o 60,6% niższa.

W bieżącym 2026 roku (dane do 17.08.2026) zarejestrowano już 5 sprzedaży mieszkań, z medianą 100 000 zł i 1 869 zł/m². W ostatnich 12 miesiącach mediana ceny wyniosła 110 000 zł (2 178 zł/m²) przy 9 transakcjach.

Jak zmieniały się ceny nieruchomości Murowa rok po roku

Rok Sprzedaże Mediana ceny Zmiana r/r Mediana za m²
2026* 5 100 000 zł -43,7% 1 869 zł/m²
2025 8 177 500 zł +20,3% 4 109 zł/m²
2024 8 147 500 zł +47,5% 2 790 zł/m²
2023 3 100 000 zł -18,4% 1 667 zł/m²
2022 4 122 500 zł +33,9% 2 395 zł/m²
2021 12 91 500 zł +83% 2 072 zł/m²
2020 2 50 000 zł -43,8% 1 076 zł/m²
2019 8 89 000 zł +87,4% 2 002 zł/m²
2018 4 47 500 zł -38,7% 1 096 zł/m²
2017 6 77 500 zł +8,4% 1 412 zł/m²
2016 6 71 500 zł +30% 1 410 zł/m²
2015 4 55 000 zł — 1 474 zł/m²
2013 1 51 240 zł -37,5% 1 220 zł/m²
2012 3 82 000 zł -31,7% 1 367 zł/m²
2011 1 120 000 zł +42,8% 2 444 zł/m²
2010 2 84 040 zł — 1 767 zł/m²

* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.

Murów: ile trzeba przygotować na mieszkanie

Rodzaj nieruchomości Mieszkania (2025)
Sprzedaże 8
Mediana ceny 177 500 zł
Cena za m² 4 109 zł/m²
Mediana powierzchni 49 m²
Typowy przedział 44 025 –
415 000 zł

Przedziały cen sprzedanych nieruchomości na terenie Murowa

Rozkład obliczony na podstawie 77 transakcji (2010–2025)
Przedział cenyUdział sprzedaży
Poniżej 45 000 zł 5,2%
45 000 – 60 000 zł 22,1%
60 000 – 120 000 zł 41,6%
120 000 – 170 000 zł 22,1%
Powyżej 170 000 zł 9,1%

Ceny za metr kwadratowy mieszkań na terenie Murowa

Rozkład ceny za m² na podstawie 77 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
Cena za m²Udział sprzedaży
Poniżej 1 100 zł/m² 10,4%
1 100 – 1 400 zł/m² 15,6%
1 400 – 2 400 zł/m² 46,8%
2 400 – 3 500 zł/m² 16,9%
Powyżej 3 500 zł/m² 10,4%

Powierzchnie sprzedanych nieruchomości na terenie Murowa

Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali (2010–2025)
Powierzchnia użytkowaUdział sprzedaży
Poniżej 34 m² 5,2%
34 – 42 m² 23,4%
42 – 51 m² 40,3%
51 – 62 m² 23,4%
Powyżej 62 m² 7,8%

Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb

Murów: mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
Liczba izb Udział sprzedaży Mediana ceny Średnia za m²
2 izby 20% 60 000 zł 2 110 zł/m²
3 izby 62,7% 80 000 zł 1 945 zł/m²
4 izby 9,3% 137 000 zł 2 375 zł/m²
5 izb 8% 180 000 zł 2 646 zł/m²

Obręby ewidencyjne z największą liczbą transakcji na terenie Murowa

Obręby z co najmniej 3 transakcjami w latach 2010–2025
Obręb Transakcje Mediana (mieszkania) Działki zł/m²
Murów 134 90 000 zł 27 zł/m²
Kały 110 — 6,7 zł/m²
Stare Budkowice 101 78 000 zł 11 zł/m²
Zagwiździe 75 66 620 zł 1,5 zł/m²
Nowe Budkowice 42 — 6,5 zł/m²
Dębiniec 35 — 2,9 zł/m²
Bukowo 28 — 4,6 zł/m²
Grabczok 28 — 4,0 zł/m²
Radomierowice 21 — 2,0 zł/m²
Młodnik 15 — 1,8 zł/m²

Ceny działek na terenie Murowa: grunty budowlane, rolne i leśne

Działki niezabudowane sprzedane w latach 2010–2025 (sprzedaż wolnorynkowa, pełna własność)
Rodzaj gruntu Sprzedaże Mediana zł/m² Mediana ceny działki Typowa powierzchnia
Działki budowlane i zurbanizowane 130 21 zł/m² 36 000 zł 1 831 m²
Grunty rolne 145 3,1 zł/m² 20 000 zł 6 870 m²
Wszystkie działki 295 5,8 zł/m² 30 000 zł 4 540 m²

Aktywność rynku nieruchomości na terenie Murowa

Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
Okres Transakcje Mieszkania Domy Działki Inne
2025 76 8 0 31 37
2026 (do 17.08) 21 5 0 6 10
Razem 2010–2026 763 87 0 372 304

Zasadnicza część sprzedaży na terenie Murowa zamyka się między 44 025 zł a 415 000 zł — te granice odcinają po 5% najbardziej nietypowych transakcji z każdej strony. W szczegółach 5,2% nieruchomości sprzedano poniżej 45 000 zł, a 9,1% powyżej 170 000 zł. Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.

Źródło: RCiWN — Rejestr Cen i Wartości Nieruchomości (starostwa powiatowe / GUGiK) — Rejestr cen nieruchomości — transakcje z aktów notarialnych (akty notarialne przekazywane do rejestru cen). Okres 2010–2026, dane do 17.08.2026. Dane publiczne PZGiK (art. 40a ustawy – Prawo geodezyjne i kartograficzne).

Jaka jest średnia cena, aby kupić nieruchomość na terenie Murowa?

Nieruchomości na terenie Murowa kosztują średnio około 384 400 zł, czyli około 3 596 zł/m².

Jak duża jest oferta na terenie Murowa?

W tej chwili do wyboru są 31 nieruchomości: 9 domów i 1 mieszkanie oraz 21 innych nieruchomości.

W jakim przedziale cen porusza się sprzedaż?

Ceny wahają się od około 129 000 zł do 620 000 zł, z opcjami niemal na każdą kieszeń.

Jaki metraż mają zwykle nieruchomości na terenie Murowa?

Średnia powierzchnia to około 107 m². Domy oferują więcej przestrzeni — około 111 m² — podczas gdy mieszkania mają zwykle około 69 m².

Ile kosztuje metr kwadratowy na terenie Murowa?

Wynosi ona około 3 596 zł/m². Dla mieszkań spada do 1 870 zł/m², a dla domów rośnie do 3 715 zł/m².

Jaki typ nieruchomości najczęściej trafia na rynek sprzedaży Murowa?

Zdecydowanym faworytem jest 5-pokojowy dom. Tuż za nim plasują się 2-pokojowy dom i 3-pokojowy dom.