Domy i mieszkania na sprzedaż Rychtal

Porównaj 21 nieruchomości na sprzedaż na terenie Rychtalu — średnia cena to 527 286 zł, a ceny sięgają od 159 000 zł do 830 000 zł.

14 nieruchomości na sprzedaż w okolicach Rychtalu

Średnia cena 527 286 zł cena sprzedaży
Przedział cen 159 000–830 000 zł od najniższej do najwyższej
Średnia powierzchnia 105 m² na nieruchomość
Cena za m² 5 001 zł/m² średnio

Co jest na sprzedaż

7 łącznie
71% domy
  • Mieszkania 28,6%
    2 nieruchomości
  • Domy 71,4%
    5 nieruchomości

Ile pokoi

7 łącznie
71% 4 pokoje
  • 4 pokoje 71,4%
    5 nieruchomości
  • 5+ pokoi 28,6%
    2 nieruchomości

Przedziały cenowe

7 łącznie
  • 155 000–450 000 zł 42,9%
    3 nieruchomości
  • 485 000–490 000 zł 28,6%
    2 nieruchomości
  • 830 000–835 000 zł 28,6%
    2 nieruchomości

Przedziały powierzchni

7 łącznie
  • 60–70 m² 28,6%
    2 nieruchomości
  • 70–80 m² 28,6%
    2 nieruchomości
  • 120–130 m² 14,3%
    1 nieruchomość
  • 170–180 m² 28,6%
    2 nieruchomości

Mieszkania i domy w porównaniu

Mieszkania Domy
Średnia powierzchnia 69 m² 120 m²
Cena za metr kwadratowy 6 832 zł/m² 4 584 zł/m²
Obliczenia na podstawie nieruchomości aktualnie dostępnych na rynku. Zaktualizowano w październiku 2026

Łączna oferta na sprzedaż na terenie Rychtalu sięga 21 nieruchomości. Pod względem metrażu i ceny domy oscylują wokół 120 m² i 4 584 zł/m², a mieszkania wokół 69 m² i 6 832 zł/m².

Domy 4-pokojowe dominują, a za nimi plasują się opcje 5-pokojowe.

Na podstawie RCiWN (rejestr cen transakcyjnych z aktów notarialnych) mieszkanie na terenie Rychtalu sprzedawano w 2025 roku za medianę 156 250 zł. Typowa nieruchomość: 63,5 m², 4 izby. Ceny zyskały 15,7% w ciągu roku.

Mediana ceny sprzedaży 156 250 zł 2025
Mediana ceny za m² 2 463 zł/m² 2025
Zarejestrowane sprzedaże 8 2025
Ceny w ciągu roku +15,7% mediana
Od 2019 roku +72,7% mediana
Wobec mediany powiatu -55,8% Kępiński: 353 812 zł
Wobec mediany krajowej -65,3% Polska: 450 010 zł

Statystyki dla Rychtalu obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 156 250 zł, czyli 2 463 zł/m², w obserwowanym przedziale od 87 000 zł do 376 500 zł.

Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 39 000 zł do 180 000 zł (około 73% rynku). W szczegółach: 40,3% transakcji zawarto między 67 000 zł a 130 000 zł, a 16,4% przekroczyło 180 000 zł.

Wśród mieszkań najczęściej sprzedawano lokale trzyizbowe, przed lokalami czteroizbowymi i lokalami dwuizbowymi. Pod względem powierzchni 49,3% sprzedanych lokali ma od 43 do 65 m², a 10,4% przekracza 77 m².

Te poziomy cen sytuują lokalny rynek wyraźnie poniżej typowych punktów odniesienia: lokalna mediana jest o 55,8% niższa od mediany powiatu (Kępiński: 353 812 zł), a od mediany krajowej (450 010 zł) jest o 65,3% niższa.

W bieżącym 2026 roku (dane do 17.08.2026) zarejestrowano już 5 sprzedaży mieszkań, z medianą 131 000 zł i 1 680 zł/m². W ostatnich 12 miesiącach mediana ceny wyniosła 100 000 zł (1 680 zł/m²) przy 7 transakcjach.

Jak zmieniały się ceny nieruchomości Rychtalu rok po roku

Rok Sprzedaże Mediana ceny Zmiana r/r Mediana za m²
2026* 5 131 000 zł -16,2% 1 680 zł/m²
2025 8 156 250 zł +15,7% 2 463 zł/m²
2024 5 135 000 zł +36,4% 2 646 zł/m²
2023 12 99 000 zł -17,5% 2 164 zł/m²
2022 6 120 000 zł +79,1% 2 543 zł/m²
2021 3 67 000 zł -4,3% 1 335 zł/m²
2020 7 70 000 zł -22,7% 1 872 zł/m²
2019 8 90 500 zł -36,9% 1 636 zł/m²
2018 2 143 500 zł +86,4% 1 884 zł/m²
2017 2 77 000 zł -23% 1 351 zł/m²
2016 1 100 000 zł +284,6% 1 585 zł/m²
2015 1 26 000 zł — 802 zł/m²
2013 3 68 000 zł -43,1% 1 286 zł/m²
2012 1 119 500 zł — 1 784 zł/m²
2010 3 95 000 zł — 1 827 zł/m²

* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.

Rychtal: ile trzeba przygotować na mieszkanie

Rodzaj nieruchomości Mieszkania (2025)
Sprzedaże 8
Mediana ceny 156 250 zł
Cena za m² 2 463 zł/m²
Mediana powierzchni 63,5 m²
Typowy przedział 87 000 –
376 500 zł

Przedziały cen sprzedanych nieruchomości na terenie Rychtalu

Rozkład obliczony na podstawie 67 transakcji (2010–2025)
Przedział cenyUdział sprzedaży
Poniżej 39 000 zł 10,4%
39 000 – 67 000 zł 16,4%
67 000 – 130 000 zł 40,3%
130 000 – 180 000 zł 16,4%
Powyżej 180 000 zł 16,4%

Ceny za metr kwadratowy mieszkań na terenie Rychtalu

Rozkład ceny za m² na podstawie 67 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
Cena za m²Udział sprzedaży
Poniżej 840 zł/m² 10,4%
840 – 1 400 zł/m² 17,9%
1 400 – 2 400 zł/m² 43,3%
2 400 – 3 200 zł/m² 17,9%
Powyżej 3 200 zł/m² 10,4%

Powierzchnie sprzedanych nieruchomości na terenie Rychtalu

Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali (2010–2025)
Powierzchnia użytkowaUdział sprzedaży
Poniżej 34 m² 9%
34 – 43 m² 13,4%
43 – 65 m² 49,3%
65 – 77 m² 17,9%
Powyżej 77 m² 10,4%

Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb

Rychtal: mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
Liczba izb Udział sprzedaży Mediana ceny Średnia za m²
1 izba 1,5% 50 000 zł 1 458 zł/m²
2 izby 26,2% 67 000 zł 1 754 zł/m²
3 izby 36,9% 97 500 zł 2 039 zł/m²
4 izby 32,3% 160 000 zł 2 119 zł/m²
5 izb 3,1% 117 250 zł 1 547 zł/m²

Obręby ewidencyjne z największą liczbą transakcji na terenie Rychtalu

Obręby z co najmniej 3 transakcjami w latach 2010–2025
Obręb Transakcje Mediana (mieszkania) Działki zł/m²
Rychtal 24 148 000 zł 53 zł/m²
Buczek 13 120 000 zł 9,8 zł/m²
Skoroszów 11 — 6,2 zł/m²
Krzyżowniki 9 — 7,9 zł/m²
Drożki 8 — 7,2 zł/m²
Sadogóra 6 — 5,9 zł/m²
Zgorzelec 5 — 7,9 zł/m²
Proszów 3 — 5,0 zł/m²
Darnowiec 3 — —
Stogniewice 3 — —

Ceny działek na terenie Rychtalu: grunty budowlane, rolne i leśne

Działki niezabudowane sprzedane w latach 2010–2025 (sprzedaż wolnorynkowa, pełna własność)
Rodzaj gruntu Sprzedaże Mediana zł/m² Mediana ceny działki Typowa powierzchnia
Działki budowlane i zurbanizowane 62 22 zł/m² 28 500 zł 1 288 m²
Grunty rolne 141 6,5 zł/m² 79 000 zł 8 828 m²
Wszystkie działki 203 11 zł/m² 56 000 zł 5 000 m²

Aktywność rynku nieruchomości na terenie Rychtalu

Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
Okres Transakcje Mieszkania Domy Działki Inne
2025 51 8 0 31 12
2026 (do 17.08) 19 5 0 10 4
Razem 2010–2026 594 79 0 219 296

Zasadnicza część sprzedaży na terenie Rychtalu zamyka się między 87 000 zł a 376 500 zł — te granice odcinają po 5% najbardziej nietypowych transakcji z każdej strony. W szczegółach 10,4% nieruchomości sprzedano poniżej 39 000 zł, a 16,4% powyżej 180 000 zł. Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.

Źródło: RCiWN — Rejestr Cen i Wartości Nieruchomości (starostwa powiatowe / GUGiK) — Rejestr cen nieruchomości — transakcje z aktów notarialnych (akty notarialne przekazywane do rejestru cen). Okres 2010–2026, dane do 17.08.2026. Dane publiczne PZGiK (art. 40a ustawy – Prawo geodezyjne i kartograficzne).

Jaki budżet trzeba mieć, aby kupić nieruchomość na terenie Rychtalu?

Licz się ze średnią kwotą 527 286 zł, aby kupić nieruchomość na terenie Rychtalu, czyli około 5 001 zł/m².

Ile nieruchomości jest teraz dostępnych do kupienia?

W tej chwili do wyboru są 21 nieruchomości: 5 domów i 2 mieszkania oraz 14 innych nieruchomości.

W jakim przedziale cen porusza się sprzedaż?

Oferty zaczynają się od 159 000 zł i sięgają 830 000 zł, więc coś dla siebie znajdą zarówno osoby z ograniczonym budżetem, jak i szukające ofert z wyższej półki.

Jak duże są zazwyczaj nieruchomości?

Zazwyczaj oferują około 105 m². Domy oferują więcej przestrzeni — około 120 m² — podczas gdy mieszkania mają zwykle około 69 m².

Jaka jest średnia cena metra kwadratowego na terenie Rychtalu?

Średnia cena to 5 001 zł/m². Dla mieszkań rośnie do 6 832 zł/m², a dla domów spada do 4 584 zł/m².

Jaki typ nieruchomości najczęściej trafia na rynek sprzedaży Rychtalu?

Największym zainteresowaniem cieszy się 4-pokojowy dom. Tuż za nim plasują się 5-pokojowy dom i 4-pokojowe mieszkanie.