Domy i mieszkania na sprzedaż Kobyla Góra

Mamy 23 nieruchomości na sprzedaż na terenie Kobylej Góry, w cenach od 300 000 zł do 2 600 000 zł, przy średniej cenie 739 739 zł.

Średnia cena 739 739 zł cena sprzedaży
Przedział cen 300 000–2 600 000 zł od najniższej do najwyższej
Średnia powierzchnia 131 m² na nieruchomość
Cena za m² 5 630 zł/m² średnio

Co jest na sprzedaż

23 łącznie
65% domy
  • Mieszkania 34,8%
    8 nieruchomości
  • Domy 65,2%
    15 nieruchomości

Ile pokoi

23 łącznie
57% 3 pokoje
  • 1 pokój 4,3%
    1 nieruchomość
  • 2 pokoje 4,3%
    1 nieruchomość
  • 3 pokoje 56,5%
    13 nieruchomości
  • 4 pokoje 17,4%
    4 nieruchomości
  • 5+ pokoi 17,4%
    4 nieruchomości

Przedziały cenowe

23 łącznie
  • 300 000–395 000 zł 34,8%
    8 nieruchomości
  • 430 000–435 000 zł 8,7%
    2 nieruchomości
  • 545 000–730 000 zł 17,4%
    4 nieruchomości
  • 790 000–1 055 000 zł 26,1%
    6 nieruchomości
  • 1 345 000–2 605 000 zł 13,0%
    3 nieruchomości

Przedziały powierzchni

23 łącznie
  • 50–60 m² 47,8%
    11 nieruchomości
  • 60–80 m² 13,0%
    3 nieruchomości
  • 150–180 m² 21,7%
    5 nieruchomości
  • 220–680 m² 17,4%
    4 nieruchomości

Mieszkania i domy w porównaniu

Mieszkania Domy
Średnia powierzchnia 52 m² 174 m²
Cena za metr kwadratowy 7 349 zł/m² 5 356 zł/m²
Obliczenia na podstawie nieruchomości aktualnie dostępnych na rynku. Zaktualizowano w październiku 2026

Rynek sprzedaży Kobylej Góry obejmuje 23 nieruchomości, ze zdecydowaną przewagą domów (65% całości): 15 domów i 8 mieszkań. Domy mają średnią powierzchnię 174 m² i cenę 5 356 zł/m²; mieszkania natomiast około 52 m² i 7 349 zł/m².

Domy 3-pokojowe przeważają, wyprzedzając opcje 4- i 5-pokojowe.

W latach 2010–2025 19 mieszkań zmieniło właściciela na terenie Kobylej Góry, przy medianie ceny 162 000 zł — tak wynika z rejestru cen transakcyjnych RCiWN. Mediana ceny za metr kwadratowy: 2 938 zł.

Mediana ceny sprzedaży 162 000 zł 2010–2025
Mediana ceny za m² 2 938 zł/m² 2010–2025
Zarejestrowane sprzedaże 19 2010–2025

Statystyki dla Kobylej Góry obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 162 000 zł, czyli 2 938 zł/m², w obserwowanym przedziale od 31 800 zł do 394 300 zł.

Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 42 000 zł do 390 000 zł (około 74% rynku).

Wśród mieszkań najczęściej sprzedawano lokale czteroizbowe, przed lokalami dwuizbowymi i lokalami trzyizbowymi.

Jak zmieniały się ceny nieruchomości Kobylej Góry rok po roku

Rok Sprzedaże Mediana ceny Zmiana r/r Mediana za m²
2026* 2 383 500 zł +19,8% 7 647 zł/m²
2025 4 320 000 zł +14,3% 6 292 zł/m²
2024 1 280 000 zł — 4 571 zł/m²
2021 1 30 000 zł -81,5% 941 zł/m²
2020 1 162 000 zł +67% 3 115 zł/m²
2019 2 97 000 zł -46,1% 1 927 zł/m²
2018 3 180 000 zł +143,2% 2 938 zł/m²
2017 2 74 000 zł +131,2% 1 242 zł/m²
2016 1 32 000 zł — 804 zł/m²
2014 1 80 000 zł — 1 433 zł/m²
2012 1 50 000 zł — 796 zł/m²

* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.

Kobyla Góra: ile trzeba przygotować na mieszkanie

Rodzaj nieruchomości Mieszkania (2010–2025)
Sprzedaże 19
Mediana ceny 162 000 zł
Cena za m² 2 938 zł/m²
Mediana powierzchni 52 m²
Typowy przedział 31 800 –
394 300 zł

Przedziały cen sprzedanych nieruchomości na terenie Kobylej Góry

Rozkład obliczony na podstawie 19 transakcji (2010–2025)
Przedział cenyUdział sprzedaży
Poniżej 42 000 zł 10,5%
42 000 – 81 000 zł 21,1%
81 000 – 250 000 zł 36,8%
250 000 – 390 000 zł 15,8%
Powyżej 390 000 zł 15,8%

Ceny za metr kwadratowy mieszkań na terenie Kobylej Góry

Rozkład ceny za m² na podstawie 19 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
Cena za m²Udział sprzedaży
Poniżej 860 zł/m² 10,5%
860 – 1 400 zł/m² 15,8%
1 400 – 4 500 zł/m² 42,1%
4 500 – 7 800 zł/m² 21,1%
Powyżej 7 800 zł/m² 10,5%

Powierzchnie sprzedanych nieruchomości na terenie Kobylej Góry

Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali (2010–2025)
Powierzchnia użytkowaUdział sprzedaży
Poniżej 47 m² 10,5%
47 – 50 m² 5,3%
50 – 61 m² 52,6%
61 – 63 m² 26,3%
Powyżej 63 m² 5,3%

Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb

Kobyla Góra: mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
Liczba izb Udział sprzedaży Mediana ceny Średnia za m²
2 izby 29,4% 390 000 zł 6 457 zł/m²
3 izby 23,5% 132 500 zł 2 741 zł/m²
4 izby 35,3% 185 000 zł 2 837 zł/m²
5 izb 11,8% 97 000 zł 1 927 zł/m²

Obręby ewidencyjne z największą liczbą transakcji na terenie Kobylej Góry

Obręby z co najmniej 3 transakcjami w latach 2010–2025
Obręb Transakcje Mediana (mieszkania) Działki zł/m²
Kobyla Góra 318 162 000 zł 44 zł/m²
Ligota 193 — 25 zł/m²
Mąkoszyce 172 — 21 zł/m²
Parzynów 103 — 8,8 zł/m²
Bierzów 89 — 28 zł/m²
Myślniew 82 — 9,9 zł/m²
Kuźnica Myślniewska 76 — 4,5 zł/m²
Pisarzowice 63 — 17 zł/m²
Marcinki 59 — 5,6 zł/m²
Bałdowice 48 — 17 zł/m²

Ceny działek na terenie Kobylej Góry: grunty budowlane, rolne i leśne

Działki niezabudowane sprzedane w latach 2010–2025 (sprzedaż wolnorynkowa, pełna własność)
Rodzaj gruntu Sprzedaże Mediana zł/m² Mediana ceny działki Typowa powierzchnia
Działki budowlane i zurbanizowane 438 30 zł/m² 50 000 zł 1 360 m²
Grunty rolne 479 16 zł/m² 48 000 zł 2 700 m²
Grunty leśne 44 8,0 zł/m² 30 000 zł 5 149 m²
Wszystkie działki 1 021 23 zł/m² 45 000 zł 2 002 m²

Aktywność rynku nieruchomości na terenie Kobylej Góry

Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
Okres Transakcje Mieszkania Domy Działki Inne
2025 124 5 0 94 25
2026 (do 17.08) 11 2 0 7 2
Razem 2010–2026 1 516 27 0 1 139 350

Między obrębami ewidencyjnymi na terenie Kobylej Góry różnice są wyraźne: najdroższy obręb to Kobyla Góra, z medianą 162 000 zł przy 7 sprzedażach mieszkań. Rynek pierwotny odpowiada za 6,2% sprzedaży, dla których znany jest rodzaj rynku. Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.

Źródło: RCiWN — Rejestr Cen i Wartości Nieruchomości (starostwa powiatowe / GUGiK) — Rejestr cen nieruchomości — transakcje z aktów notarialnych (akty notarialne przekazywane do rejestru cen). Okres 2010–2026, dane do 17.08.2026. Dane publiczne PZGiK (art. 40a ustawy – Prawo geodezyjne i kartograficzne).

Ile średnio kosztuje zakup nieruchomości na terenie Kobylej Góry?

Nieruchomości na terenie Kobylej Góry kosztują średnio około 739 739 zł, czyli około 5 630 zł/m².

Ile nieruchomości obejmuje oferta na terenie Kobylej Góry?

Aktualna oferta to około 23 nieruchomości: 15 domów i 8 mieszkań.

W jakim przedziale cen porusza się sprzedaż?

Ceny wahają się od około 300 000 zł do 2 600 000 zł, z opcjami niemal na każdą kieszeń.

Jak duże są zazwyczaj nieruchomości?

Średnia powierzchnia to około 131 m². Domy oferują więcej przestrzeni — około 174 m² — podczas gdy mieszkania mają zwykle około 52 m². Chcesz wiedzieć, ile zapłacisz w zależności od liczby pokoi? Oto aktualny obraz rynku Kobylej Góry:

PokojeŚrednia powierzchniaŚrednia cena
3 pokoje57 m²478 308 zł
4 pokoje163 m²889 500 zł

Ile kosztuje metr kwadratowy na terenie Kobylej Góry?

Średnio wychodzi około 5 630 zł/m². Dla mieszkań rośnie do 7 349 zł/m², a dla domów spada do 5 356 zł/m².

Jaki typ nieruchomości najczęściej trafia na rynek sprzedaży Kobylej Góry?

Zdecydowanym faworytem jest 3-pokojowe mieszkanie. Tuż za nim plasują się 3-pokojowy dom i 4-pokojowy dom.