Odkryj 129 nieruchomości na sprzedaż na terenie Ostrowa Wielkopolskiego. Ceny wahają się od 175 000 zł do 2 790 000 zł, a średnia cena to 595 506 zł.
Ceny nieruchomości Ostrowa Wielkopolskiego według rzeczywistych cen transakcyjnych
Rynek nieruchomości Ostrowa Wielkopolskiego zamknął 2025 rok medianą ceny sprzedaży 300 000 zł (średnia bez wartości skrajnych: 304 043 zł), jak wynika z rejestru cen nieruchomości prowadzonego przez starostwo. Liczba transakcji wzrosła o 10,5% rok do roku.
Mediana ceny sprzedaży
300 000 zł
2025
Mediana ceny za m²
6 414 zł/m²
2025
Zarejestrowane sprzedaże
505
2025
Ceny w ciągu roku
+4,5%
mediana
Od 2011 roku
+157,5%
mediana
Wobec mediany powiatu
-1,3%
Ostrowski: 304 000 zł
Wobec mediany krajowej
-33,3%
Polska: 450 010 zł
Statystyki dla Ostrowa Wielkopolskiego obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 300 000 zł, czyli 6 414 zł/m², w obserwowanym przedziale od 130 000 zł do 493 200 zł.
Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 110 000 zł do 350 000 zł (około 80% rynku). W szczegółach: 44,4% transakcji zawarto między 160 000 zł a 260 000 zł, a 10,1% przekroczyło 350 000 zł.
Wśród mieszkań najczęściej sprzedawano lokale trzyizbowe, przed lokalami dwuizbowymi i lokalami czteroizbowymi. Pod względem powierzchni 44,8% sprzedanych lokali ma od 43 do 59 m², a 10,2% przekracza 70 m².
Dla porównania z typowymi punktami odniesienia: lokalna mediana jest o 1,3% niższa od mediany powiatu (Ostrowski: 304 000 zł), a od mediany krajowej (450 010 zł) jest o 33,3% niższa.
W bieżącym 2026 roku (dane do 17.08.2026) zarejestrowano już 165 sprzedaży mieszkań, z medianą 315 000 zł i 6 812 zł/m². W ostatnich 12 miesiącach mediana ceny wyniosła 300 000 zł (6 299 zł/m²) przy 330 transakcjach.
Jak zmieniały się ceny nieruchomości Ostrowa Wielkopolskiego rok po roku
| Rok |
Sprzedaże |
Mediana ceny |
Zmiana r/r |
Mediana za m² |
| 2026* |
165 |
315 000 zł |
+5% |
6 812 zł/m² |
| 2025 |
505 |
300 000 zł |
+4,5% |
6 414 zł/m² |
| 2024 |
457 |
287 000 zł |
+12,9% |
5 888 zł/m² |
| 2023 |
322 |
254 136 zł |
+5,7% |
4 998 zł/m² |
| 2022 |
405 |
240 413 zł |
+7,6% |
5 079 zł/m² |
| 2021 |
643 |
223 440 zł |
+11,7% |
4 698 zł/m² |
| 2020 |
541 |
200 000 zł |
+10,8% |
4 049 zł/m² |
| 2019 |
478 |
180 500 zł |
+10,8% |
3 785 zł/m² |
| 2018 |
501 |
162 906 zł |
+20,7% |
3 496 zł/m² |
| 2017 |
448 |
135 000 zł |
-18,2% |
2 853 zł/m² |
| 2016 |
212 |
165 000 zł |
+17% |
3 155 zł/m² |
| 2015 |
95 |
141 000 zł |
+15,6% |
2 617 zł/m² |
| 2014 |
19 |
122 000 zł |
+13,5% |
2 060 zł/m² |
| 2013 |
8 |
107 500 zł |
+7,5% |
1 950 zł/m² |
| 2012 |
18 |
100 000 zł |
-14,2% |
1 889 zł/m² |
| 2011 |
10 |
116 500 zł |
-13,7% |
2 451 zł/m² |
| 2010 |
1 |
135 000 zł |
— |
2 801 zł/m² |
* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.
Ostrów Wielkopolski: ile trzeba przygotować na mieszkanie
| Rodzaj nieruchomości |
Mieszkania (2025) |
| Sprzedaże |
505 |
| Mediana ceny |
300 000 zł |
| Cena za m² |
6 414 zł/m² |
| Mediana powierzchni |
48,4 m² |
| Typowy przedział |
130 000 – 493 200 zł |
Przedziały cen sprzedanych nieruchomości na terenie Ostrowa Wielkopolskiego
Rozkład obliczony na podstawie 4 828 transakcji (2010–2025)
| Przedział ceny | Udział sprzedaży |
| Poniżej 110 000 zł |
9,9% |
| 110 000 – 160 000 zł |
17,5% |
| 160 000 – 260 000 zł |
44,4% |
| 260 000 – 350 000 zł |
18,1% |
| Powyżej 350 000 zł |
10,1% |
Ceny za metr kwadratowy mieszkań na terenie Ostrowa Wielkopolskiego
Rozkład ceny za m² na podstawie 4 818 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
| Cena za m² | Udział sprzedaży |
| Poniżej 2 200 zł/m² |
9,6% |
| 2 200 – 3 400 zł/m² |
19,3% |
| 3 400 – 5 100 zł/m² |
42,7% |
| 5 100 – 6 900 zł/m² |
18,2% |
| Powyżej 6 900 zł/m² |
10,2% |
Powierzchnie sprzedanych nieruchomości na terenie Ostrowa Wielkopolskiego
Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali (2010–2025)
| Powierzchnia użytkowa | Udział sprzedaży |
| Poniżej 36 m² |
10,3% |
| 36 – 43 m² |
17,7% |
| 43 – 59 m² |
44,8% |
| 59 – 70 m² |
17% |
| Powyżej 70 m² |
10,2% |
Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb
Ostrów Wielkopolski: mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
| Liczba izb |
Udział sprzedaży |
Mediana ceny |
Średnia za m² |
| 1 izba |
7% |
187 370 zł |
5 340 zł/m² |
| 2 izby |
26,5% |
200 000 zł |
4 919 zł/m² |
| 3 izby |
41% |
215 000 zł |
4 368 zł/m² |
| 4 izby |
20,8% |
213 000 zł |
3 741 zł/m² |
| 5 izb |
4,3% |
240 000 zł |
4 313 zł/m² |
| 6 izb i więcej |
0,4% |
247 500 zł |
2 650 zł/m² |
Obręby ewidencyjne z największą liczbą transakcji na terenie Ostrowa Wielkopolskiego
Obręby z co najmniej 3 transakcjami w latach 2010–2025
| Obręb |
Transakcje |
Mediana (mieszkania) |
Działki zł/m² |
| Ostrów Wielkopolski0114 |
696 |
180 000 zł |
69 zł/m² |
| Ostrów Wielkopolski0085 |
458 |
219 763 zł |
135 zł/m² |
| Ostrów Wielkopolski0028 |
395 |
196 520 zł |
134 zł/m² |
| Ostrów Wielkopolski0124 |
341 |
224 415 zł |
122 zł/m² |
| Ostrów Wielkopolski0099 |
311 |
173 000 zł |
— |
| Ostrów Wielkopolski0210 |
229 |
251 904 zł |
114 zł/m² |
| Ostrów Wielkopolski0011 |
202 |
237 848 zł |
116 zł/m² |
| Ostrów Wielkopolski0095 |
197 |
114 350 zł |
— |
| Ostrów Wielkopolski0083 |
190 |
184 500 zł |
378 zł/m² |
| Ostrów Wielkopolski0096 |
178 |
210 000 zł |
492 zł/m² |
Ceny działek na terenie Ostrowa Wielkopolskiego: grunty budowlane, rolne i leśne
Działki niezabudowane sprzedane w latach 2010–2025 (sprzedaż wolnorynkowa, pełna własność)
| Rodzaj gruntu |
Sprzedaże |
Mediana zł/m² |
Mediana ceny działki |
Typowa powierzchnia |
| Działki budowlane i zurbanizowane |
930 |
120 zł/m² |
107 500 zł |
818 m² |
| Grunty rolne |
819 |
105 zł/m² |
105 000 zł |
998 m² |
| Wszystkie działki |
1 765 |
111 zł/m² |
105 000 zł |
884 m² |
Aktywność rynku nieruchomości na terenie Ostrowa Wielkopolskiego
Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
| Okres |
Transakcje |
Mieszkania |
Domy |
Działki |
Inne |
| 2025 |
940 |
554 |
0 |
124 |
262 |
| 2026 (do 17.08) |
406 |
177 |
0 |
64 |
165 |
| Razem 2010–2026 |
11 050 |
5 151 |
0 |
1 935 |
3 964 |
Najczęściej sprzedawany format mieszkania na terenie Ostrowa Wielkopolskiego to lokal trzyizbowy, z medianą ceny 215 000 zł. W ciągu roku mediana zyskała 4,5%. Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.
Szybki przewodnik: jak kupić nieruchomość na terenie Ostrowa Wielkopolskiego — ceny i metraże
Jaka jest średnia cena, aby kupić nieruchomość na terenie Ostrowa Wielkopolskiego?
Na zakup nieruchomości na terenie Ostrowa Wielkopolskiego trzeba przeznaczyć średnio 595 506 zł, czyli około 5 080 zł/m².
Ile nieruchomości obejmuje oferta na terenie Ostrowa Wielkopolskiego?
W tej chwili do wyboru są 129 nieruchomości: 81 mieszkań i 48 domów.
W jakim przedziale cen porusza się sprzedaż?
Oferty zaczynają się od 175 000 zł i sięgają 2 790 000 zł, więc coś dla siebie znajdą zarówno osoby z ograniczonym budżetem, jak i szukające ofert z wyższej półki.
Jaką powierzchnię mają zwykle nieruchomości na terenie Ostrowa Wielkopolskiego?
Średnio mają około 117 m². Domy oferują więcej przestrzeni — około 229 m² — podczas gdy mieszkania mają zwykle około 51 m². Chcesz wiedzieć, ile zapłacisz w zależności od liczby pokoi? Oto aktualny obraz rynku Ostrowa Wielkopolskiego:
| Pokoje | Średnia powierzchnia | Średnia cena |
| 1 pokój | 43 m² | 264 283 zł |
| 2 pokoje | 42 m² | 289 566 zł |
| 3 pokoje | 66 m² | 533 665 zł |
| 4 pokoje | 154 m² | 782 294 zł |
| 5 pokoi | 168 m² | 753 067 zł |
| 6 pokoi | 206 m² | 1 030 688 zł |
Jaka jest średnia cena metra kwadratowego na terenie Ostrowa Wielkopolskiego?
Wynosi ona około 5 080 zł/m². Dla mieszkań rośnie do 6 911 zł/m², a dla domów spada do 4 387 zł/m².
Jaki typ nieruchomości najczęściej znajduje nowego właściciela na terenie Ostrowa Wielkopolskiego?
Największym zainteresowaniem cieszy się 2-pokojowe mieszkanie. Tuż za nim plasują się 3-pokojowe mieszkanie i 6-pokojowy dom.