Mamy 454 nieruchomości na sprzedaż na terenie Nowych Skalmierzyc, w cenach od 190 000 zł do 2 997 700 zł, przy średniej cenie 754 285 zł.
Ceny nieruchomości Nowych Skalmierzyc według rzeczywistych cen transakcyjnych
Według Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (dane z aktów notarialnych) mediana ceny sprzedaży mieszkania na terenie Nowych Skalmierzyc wyniosła 473 575 zł w 2025 roku, na podstawie 62 transakcji zarejestrowanych przez starostwo. W ciągu roku ceny wzrosły o 49,2%. Mediana ceny metra kwadratowego to około 6 748 zł.
Mediana ceny sprzedaży
473 575 zł
2025
Mediana ceny za m²
6 748 zł/m²
2025
Zarejestrowane sprzedaże
62
2025
Ceny w ciągu roku
+49,2%
mediana
Od 2012 roku
+208,5%
mediana
Wobec mediany powiatu
+55,8%
Ostrowski: 304 000 zł
Wobec mediany krajowej
+5,2%
Polska: 450 010 zł
Statystyki dla Nowych Skalmierzyc obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 473 575 zł, czyli 6 748 zł/m², w obserwowanym przedziale od 100 560 zł do 579 000 zł.
Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 110 000 zł do 430 000 zł (około 80% rynku). W szczegółach: 43,6% transakcji zawarto między 160 000 zł a 280 000 zł, a 10% przekroczyło 430 000 zł.
Wśród mieszkań najczęściej sprzedawano lokale trzyizbowe, przed lokalami czteroizbowymi i lokalami dwuizbowymi. Pod względem powierzchni 32,8% sprzedanych lokali ma od 51 do 68 m², a 9,7% przekracza 81 m².
Dla porównania z typowymi punktami odniesienia: lokalna mediana przewyższa medianę powiatu (Ostrowski: 304 000 zł) o 55,8%, a medianę krajową (450 010 zł) przewyższa o 5,2%.
Ceny wyraźnie różnią się między poszczególnymi miejscowościami. Najdroższa lokalizacja to Nowe Skalmierzyce (obszar wiejski) — mediana 205 260 zł (3 364 zł/m², 623 transakcje od 2010 roku), dalej Nowe Skalmierzyce z medianą 180 000 zł (3 243 zł/m²).
W bieżącym 2026 roku (dane do 17.08.2026) zarejestrowano już 33 sprzedaże mieszkań, z medianą 383 825 zł i 6 164 zł/m². W ostatnich 12 miesiącach mediana ceny wyniosła 440 000 zł (6 399 zł/m²) przy 59 transakcjach.
Jak zmieniały się ceny nieruchomości Nowych Skalmierzyc rok po roku
| Rok |
Sprzedaże |
Mediana ceny |
Zmiana r/r |
Mediana za m² |
| 2026* |
33 |
383 825 zł |
-19% |
6 164 zł/m² |
| 2025 |
62 |
473 575 zł |
+49,2% |
6 748 zł/m² |
| 2024 |
46 |
317 500 zł |
-11,3% |
5 879 zł/m² |
| 2023 |
63 |
357 850 zł |
+24,9% |
4 588 zł/m² |
| 2022 |
48 |
286 500 zł |
+5,3% |
4 525 zł/m² |
| 2021 |
99 |
272 000 zł |
+36% |
3 937 zł/m² |
| 2020 |
71 |
200 000 zł |
-2,4% |
3 981 zł/m² |
| 2019 |
75 |
205 000 zł |
+0,6% |
3 277 zł/m² |
| 2018 |
72 |
203 871 zł |
+7,3% |
3 079 zł/m² |
| 2017 |
59 |
190 000 zł |
+18% |
2 800 zł/m² |
| 2016 |
64 |
161 060 zł |
+4,9% |
2 938 zł/m² |
| 2015 |
74 |
153 593 zł |
+6,3% |
2 699 zł/m² |
| 2014 |
22 |
144 510 zł |
-18,6% |
2 576 zł/m² |
| 2013 |
30 |
177 500 zł |
+15,6% |
2 698 zł/m² |
| 2012 |
32 |
153 500 zł |
— |
2 677 zł/m² |
* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.
Nowe Skalmierzyce: ile trzeba przygotować na mieszkanie
| Rodzaj nieruchomości |
Mieszkania (2025) |
| Sprzedaże |
62 |
| Mediana ceny |
473 575 zł |
| Cena za m² |
6 748 zł/m² |
| Mediana powierzchni |
68 m² |
| Typowy przedział |
100 560 – 579 000 zł |
Przedziały cen sprzedanych nieruchomości na terenie Nowych Skalmierzyc
Rozkład obliczony na podstawie 850 transakcji (2010–2025)
| Przedział ceny | Udział sprzedaży |
| Poniżej 110 000 zł |
10,4% |
| 110 000 – 160 000 zł |
18,2% |
| 160 000 – 280 000 zł |
43,6% |
| 280 000 – 430 000 zł |
17,8% |
| Powyżej 430 000 zł |
10% |
Ceny za metr kwadratowy mieszkań na terenie Nowych Skalmierzyc
Rozkład ceny za m² na podstawie 848 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
| Cena za m² | Udział sprzedaży |
| Poniżej 2 200 zł/m² |
9,6% |
| 2 200 – 2 800 zł/m² |
18,3% |
| 2 800 – 4 300 zł/m² |
43,2% |
| 4 300 – 6 400 zł/m² |
19,2% |
| Powyżej 6 400 zł/m² |
9,8% |
Powierzchnie sprzedanych nieruchomości na terenie Nowych Skalmierzyc
Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali (2010–2025)
| Powierzchnia użytkowa | Udział sprzedaży |
| Poniżej 40 m² |
10,5% |
| 40 – 51 m² |
17,1% |
| 51 – 68 m² |
32,8% |
| 68 – 81 m² |
30% |
| Powyżej 81 m² |
9,7% |
Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb
Nowe Skalmierzyce: mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
| Liczba izb |
Udział sprzedaży |
Mediana ceny |
Średnia za m² |
| 1 izba |
0,4% |
85 000 zł |
2 776 zł/m² |
| 2 izby |
16,2% |
136 755 zł |
3 829 zł/m² |
| 3 izby |
58,6% |
200 000 zł |
3 734 zł/m² |
| 4 izby |
18,4% |
255 000 zł |
3 736 zł/m² |
| 5 izb |
6,2% |
400 000 zł |
4 153 zł/m² |
| 6 izb i więcej |
0,2% |
546 500 zł |
6 022 zł/m² |
Obręby ewidencyjne z największą liczbą transakcji na terenie Nowych Skalmierzyc
Obręby z co najmniej 3 transakcjami w latach 2010–2025
| Obręb |
Transakcje |
Mediana (mieszkania) |
Działki zł/m² |
| Śliwniki |
537 |
246 000 zł |
69 zł/m² |
| Nowe Skalmierzyce |
369 |
173 000 zł |
95 zł/m² |
| Mączniki |
363 |
369 000 zł |
67 zł/m² |
| Skalmierzyce |
319 |
170 501 zł |
35 zł/m² |
| Boczków |
236 |
181 160 zł |
13 zł/m² |
| Ociąż |
166 |
— |
37 zł/m² |
| Biskupice Ołoboczne |
146 |
— |
10,0 zł/m² |
| 151 Szczypiorno |
98 |
180 000 zł |
— |
| Fabianów |
87 |
— |
29 zł/m² |
| Śmiłów |
65 |
— |
67 zł/m² |
Mediana ceny według miejscowości na terenie Nowych Skalmierzyc
Ceny działek na terenie Nowych Skalmierzyc: grunty budowlane, rolne i leśne
Działki niezabudowane sprzedane w latach 2010–2025 (sprzedaż wolnorynkowa, pełna własność)
| Rodzaj gruntu |
Sprzedaże |
Mediana zł/m² |
Mediana ceny działki |
Typowa powierzchnia |
| Działki budowlane i zurbanizowane |
379 |
69 zł/m² |
75 000 zł |
969 m² |
| Grunty rolne |
1 262 |
37 zł/m² |
67 431 zł |
1 811 m² |
| Wszystkie działki |
1 660 |
49 zł/m² |
70 000 zł |
1 313 m² |
Ceny gruntu według miejscowości na terenie Nowych Skalmierzyc
Aktywność rynku nieruchomości na terenie Nowych Skalmierzyc
Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
| Okres |
Transakcje |
Mieszkania |
Domy |
Działki |
Inne |
| 2025 |
265 |
64 |
0 |
145 |
56 |
| 2026 (do 17.08) |
133 |
35 |
0 |
82 |
16 |
| Razem 2010–2026 |
3 298 |
886 |
0 |
1 788 |
624 |
Między obrębami ewidencyjnymi na terenie Nowych Skalmierzyc różnice są wyraźne: najdroższy obręb to Mączniki, z medianą 369 000 zł przy 15 sprzedażach mieszkań. Najwięcej transakcji przypada na obręb Śliwniki (537). Rynek pierwotny odpowiada za 55,5% sprzedaży, dla których znany jest rodzaj rynku. Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.
Zakup nieruchomości na terenie Nowych Skalmierzyc: ceny, powierzchnie i trendy rynkowe
Jaki budżet trzeba mieć, aby kupić nieruchomość na terenie Nowych Skalmierzyc?
Nieruchomości na terenie Nowych Skalmierzyc kosztują średnio około 754 285 zł, czyli około 5 583 zł/m².
Jak duża jest oferta na terenie Nowych Skalmierzyc?
W tej chwili do wyboru są 454 nieruchomości: 10 domów i 10 mieszkań oraz 434 innych nieruchomości.
W jakim przedziale cen porusza się sprzedaż?
Oferty zaczynają się od 190 000 zł i sięgają 2 997 700 zł, więc coś dla siebie znajdą zarówno osoby z ograniczonym budżetem, jak i szukające ofert z wyższej półki.
Jaką powierzchnię mają zwykle nieruchomości na terenie Nowych Skalmierzyc?
Zazwyczaj oferują około 135 m². Domy oferują więcej przestrzeni — około 194 m² — podczas gdy mieszkania mają zwykle około 76 m². Chcesz wiedzieć, ile zapłacisz w zależności od liczby pokoi? Oto aktualny obraz rynku Nowych Skalmierzyc:
| Pokoje | Średnia powierzchnia | Średnia cena |
| 3 pokoje | 74 m² | 452 500 zł |
| 4 pokoje | 107 m² | 622 111 zł |
Ile kosztuje metr kwadratowy?
Wynosi ona około 5 583 zł/m². Dla mieszkań rośnie do 5 822 zł/m², a dla domów spada do 5 489 zł/m².
Jaki typ nieruchomości najczęściej trafia na rynek sprzedaży Nowych Skalmierzyc?
Największym zainteresowaniem cieszy się 4-pokojowy dom. Tuż za nim plasują się 3-pokojowe mieszkanie i 4-pokojowe mieszkanie.