Zobacz 189 domów na sprzedaż na terenie Ostrowa Wielkopolskiego: ceny od 430 000 zł do 20 000 000 zł, średnio 2 937 900 zł.
Mediana ceny sprzedaży
135 000 zł
2025
Mediana ceny za m²
2 952 zł/m²
2025
Zarejestrowane sprzedaże
10
2025
Ceny w ciągu roku
+57%
mediana
Od 2018 roku
+170%
mediana
Wobec mediany powiatu
-55,6%
Ostrowski: 304 000 zł
Wobec mediany krajowej
-70%
Polska: 450 010 zł
Statystyki dla Ostrowa Wielkopolskiego obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 135 000 zł, czyli 2 952 zł/m², w obserwowanym przedziale od 46 150 zł do 327 500 zł.
Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 29 000 zł do 250 000 zł (około 77% rynku). W szczegółach: 45,6% transakcji zawarto między 50 000 zł a 160 000 zł, a 12,3% przekroczyło 250 000 zł.
Wśród mieszkań najczęściej sprzedawano lokale trzyizbowe, przed lokalami czteroizbowymi i lokalami dwuizbowymi. Pod względem powierzchni 42,9% sprzedanych lokali ma od 51 do 63 m², a 10,7% przekracza 79 m².
Te poziomy cen sytuują lokalny rynek wyraźnie poniżej typowych punktów odniesienia: lokalna mediana jest o 55,6% niższa od mediany powiatu (Ostrowski: 304 000 zł), a od mediany krajowej (450 010 zł) jest o 70% niższa.
W ostatnich 12 miesiącach mediana ceny wyniosła 202 000 zł (3 171 zł/m²) przy 6 transakcjach.
Jak zmieniały się ceny nieruchomości Ostrowa Wielkopolskiego rok po roku
| Rok |
Sprzedaże |
Mediana ceny |
Zmiana r/r |
Mediana za m² |
| 2026* |
3 |
224 000 zł |
+65,9% |
3 135 zł/m² |
| 2025 |
10 |
135 000 zł |
+57% |
2 952 zł/m² |
| 2024 |
5 |
86 000 zł |
-4,4% |
1 781 zł/m² |
| 2023 |
7 |
90 000 zł |
-64% |
1 215 zł/m² |
| 2022 |
3 |
250 000 zł |
+212,5% |
4 290 zł/m² |
| 2021 |
11 |
80 000 zł |
+1,8% |
1 646 zł/m² |
| 2020 |
4 |
78 600 zł |
+84,9% |
1 130 zł/m² |
| 2019 |
4 |
42 500 zł |
-15% |
1 127 zł/m² |
| 2018 |
8 |
50 000 zł |
— |
971 zł/m² |
| 2016 |
1 |
125 000 zł |
+1 983,3% |
2 224 zł/m² |
| 2015 |
1 |
6 000 zł |
— |
112 zł/m² |
* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.
Ostrów Wielkopolski: ile trzeba przygotować na mieszkanie
| Rodzaj nieruchomości |
Mieszkania (2025) |
| Sprzedaże |
10 |
| Mediana ceny |
135 000 zł |
| Cena za m² |
2 952 zł/m² |
| Mediana powierzchni |
53,5 m² |
| Typowy przedział |
46 150 – 327 500 zł |
Przedziały cen sprzedanych nieruchomości na terenie Ostrowa Wielkopolskiego
Rozkład obliczony na podstawie 57 transakcji (2010–2025)
| Przedział ceny | Udział sprzedaży |
| Poniżej 29 000 zł |
10,5% |
| 29 000 – 50 000 zł |
14% |
| 50 000 – 160 000 zł |
45,6% |
| 160 000 – 250 000 zł |
17,5% |
| Powyżej 250 000 zł |
12,3% |
Ceny za metr kwadratowy mieszkań na terenie Ostrowa Wielkopolskiego
Rozkład ceny za m² na podstawie 56 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
| Cena za m² | Udział sprzedaży |
| Poniżej 540 zł/m² |
10,7% |
| 540 – 1 000 zł/m² |
14,3% |
| 1 000 – 2 800 zł/m² |
46,4% |
| 2 800 – 3 600 zł/m² |
17,9% |
| Powyżej 3 600 zł/m² |
10,7% |
Powierzchnie sprzedanych nieruchomości na terenie Ostrowa Wielkopolskiego
Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali (2010–2025)
| Powierzchnia użytkowa | Udział sprzedaży |
| Poniżej 39 m² |
10,7% |
| 39 – 51 m² |
17,9% |
| 51 – 63 m² |
42,9% |
| 63 – 79 m² |
17,9% |
| Powyżej 79 m² |
10,7% |
Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb
Ostrów Wielkopolski: mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
| Liczba izb |
Udział sprzedaży |
Mediana ceny |
Średnia za m² |
| 1 izba |
1,9% |
4 000 zł |
234 zł/m² |
| 2 izby |
11,3% |
45 000 zł |
1 555 zł/m² |
| 3 izby |
58,5% |
86 000 zł |
2 027 zł/m² |
| 4 izby |
18,9% |
180 000 zł |
2 803 zł/m² |
| 5 izb |
5,7% |
31 700 zł |
552 zł/m² |
| 6 izb i więcej |
3,8% |
199 100 zł |
2 085 zł/m² |
Obręby ewidencyjne z największą liczbą transakcji na terenie Ostrowa Wielkopolskiego
Obręby z co najmniej 3 transakcjami w latach 2010–2025
| Obręb |
Transakcje |
Mediana (mieszkania) |
Działki zł/m² |
| Gorzyce Wielkie |
69 |
— |
95 zł/m² |
| Wtórek |
56 |
— |
100 zł/m² |
| Lewków |
35 |
90 000 zł |
100 zł/m² |
| Topola Mała |
30 |
— |
109 zł/m² |
| Lamki |
26 |
— |
117 zł/m² |
| Karski |
19 |
— |
180 zł/m² |
| Wysocko Wielkie |
18 |
— |
59 zł/m² |
| Zacharzew |
17 |
— |
202 zł/m² |
| Sadowie |
16 |
— |
103 zł/m² |
| Czekanów |
15 |
— |
153 zł/m² |
Ceny działek na terenie Ostrowa Wielkopolskiego: grunty budowlane, rolne i leśne
Działki niezabudowane sprzedane w latach 2010–2025 (sprzedaż wolnorynkowa, pełna własność)
| Rodzaj gruntu |
Sprzedaże |
Mediana zł/m² |
Mediana ceny działki |
Typowa powierzchnia |
| Działki budowlane i zurbanizowane |
354 |
65 zł/m² |
70 105 zł |
1 003 m² |
| Grunty rolne |
1 946 |
50 zł/m² |
63 500 zł |
1 186 m² |
| Wszystkie działki |
2 337 |
51 zł/m² |
65 000 zł |
1 130 m² |
Aktywność rynku nieruchomości na terenie Ostrowa Wielkopolskiego
Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
| Okres |
Transakcje |
Mieszkania |
Domy |
Działki |
Inne |
| 2025 |
284 |
11 |
0 |
219 |
54 |
| 2026 (do 17.08) |
166 |
3 |
0 |
125 |
38 |
| Razem 2010–2026 |
3 608 |
68 |
0 |
2 614 |
926 |
Najczęściej sprzedawany format mieszkania na terenie Ostrowa Wielkopolskiego to lokal trzyizbowy, z medianą ceny 86 000 zł. W ciągu roku mediana zyskała 57%. Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.
Szybki przewodnik: jak kupić nieruchomość na terenie Ostrowa Wielkopolskiego — ceny i metraże
Jaka jest średnia cena, aby kupić nieruchomość na terenie Ostrowa Wielkopolskiego?
Licz się ze średnią kwotą 2 937 900 zł, aby kupić nieruchomość na terenie Ostrowa Wielkopolskiego, czyli około 20 631 zł/m².
Jak duża jest oferta na terenie Ostrowa Wielkopolskiego?
Aktualna oferta to około 189 nieruchomości.
Od jakiej do jakiej kwoty sięgają ceny na terenie Ostrowa Wielkopolskiego?
Oferty zaczynają się od 430 000 zł i sięgają 20 000 000 zł, więc coś dla siebie znajdą zarówno osoby z ograniczonym budżetem, jak i szukające ofert z wyższej półki.
Jak duże są zazwyczaj nieruchomości?
Zazwyczaj oferują około 142 m².
Ile kosztuje metr kwadratowy na terenie Ostrowa Wielkopolskiego?
Wynosi ona około 20 631 zł/m².
Jaki typ nieruchomości najczęściej trafia na rynek sprzedaży Ostrowa Wielkopolskiego?
Największym zainteresowaniem cieszy się 4-pokojowy dom. Tuż za nim plasują się 5-pokojowy dom i 3-pokojowy dom.