Kup nieruchomość na terenie Rozdrażewa: 26 domów na sprzedaż.
Ceny nieruchomości Rozdrażewa według rzeczywistych cen transakcyjnych
Akty notarialne zarejestrowane dla Rozdrażewa obejmują 5 sprzedaży mieszkań w 2012 roku, przy medianie ceny 11 000 zł. W przeliczeniu na metr kwadratowy mediana to 200 zł. To o 94,2% mniej niż mediana krajowa (190 000 zł).
Mediana ceny sprzedaży
11 000 zł
2012
Mediana ceny za m²
200 zł/m²
2012
Zarejestrowane sprzedaże
5
2012
Ceny w ciągu roku
-84,3%
mediana
Od 2010 roku
-60%
mediana
Wobec mediany powiatu
-89%
Krotoszyński: 100 000 zł
Wobec mediany krajowej
-94,2%
Polska: 190 000 zł
Statystyki dla Rozdrażewa obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 11 000 zł, czyli 200 zł/m², w obserwowanym przedziale od 5 500 zł do 11 000 zł.
Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 7 200 zł do 150 000 zł (około 76% rynku). W szczegółach: 41,2% transakcji zawarto między 16 000 zł a 94 000 zł, a 11,8% przekroczyło 150 000 zł.
Wśród mieszkań najczęściej sprzedawano lokale trzyizbowe, przed lokalami dwuizbowymi i lokalami czteroizbowymi. Pod względem powierzchni 42,4% sprzedanych lokali ma od 44 do 64 m², a 12,1% przekracza 85 m².
Te poziomy cen sytuują lokalny rynek wyraźnie poniżej typowych punktów odniesienia: lokalna mediana jest o 89% niższa od mediany powiatu (Krotoszyński: 100 000 zł), a od mediany krajowej (190 000 zł) jest o 94,2% niższa.
Jak zmieniały się ceny nieruchomości Rozdrażewa rok po roku
| Rok |
Sprzedaże |
Mediana ceny |
Zmiana r/r |
Mediana za m² |
| 2026* |
2 |
140 363 zł |
+85,2% |
1 669 zł/m² |
| 2025 |
3 |
75 810 zł |
— |
943 zł/m² |
| 2021 |
2 |
162 500 zł |
+377,9% |
2 842 zł/m² |
| 2020 |
1 |
34 000 zł |
-81,1% |
681 zł/m² |
| 2019 |
1 |
180 000 zł |
+135,3% |
2 788 zł/m² |
| 2018 |
2 |
76 500 zł |
— |
2 240 zł/m² |
| 2016 |
2 |
2 634 zł |
-97,4% |
52 zł/m² |
| 2015 |
3 |
100 000 zł |
+86,9% |
2 947 zł/m² |
| 2014 |
2 |
53 500 zł |
+167,5% |
864 zł/m² |
| 2013 |
3 |
20 000 zł |
+81,8% |
707 zł/m² |
| 2012 |
5 |
11 000 zł |
-84,3% |
200 zł/m² |
| 2011 |
2 |
70 000 zł |
+154,5% |
1 271 zł/m² |
| 2010 |
6 |
27 500 zł |
— |
547 zł/m² |
* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.
Rozdrażew: ile trzeba przygotować na mieszkanie
| Rodzaj nieruchomości |
Mieszkania (2012) |
| Sprzedaże |
5 |
| Mediana ceny |
11 000 zł |
| Cena za m² |
200 zł/m² |
| Mediana powierzchni |
55 m² |
| Typowy przedział |
5 500 – 11 000 zł |
Przedziały cen sprzedanych nieruchomości na terenie Rozdrażewa
Rozkład obliczony na podstawie 34 transakcji (2010–2025)
| Przedział ceny | Udział sprzedaży |
| Poniżej 7 200 zł |
11,8% |
| 7 200 – 16 000 zł |
17,6% |
| 16 000 – 94 000 zł |
41,2% |
| 94 000 – 150 000 zł |
17,6% |
| Powyżej 150 000 zł |
11,8% |
Ceny za metr kwadratowy mieszkań na terenie Rozdrażewa
Rozkład ceny za m² na podstawie 33 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
| Cena za m² | Udział sprzedaży |
| Poniżej 120 zł/m² |
12,1% |
| 120 – 440 zł/m² |
15,2% |
| 440 – 1 800 zł/m² |
45,5% |
| 1 800 – 3 100 zł/m² |
15,2% |
| Powyżej 3 100 zł/m² |
12,1% |
Powierzchnie sprzedanych nieruchomości na terenie Rozdrażewa
Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali (2010–2025)
| Powierzchnia użytkowa | Udział sprzedaży |
| Poniżej 31 m² |
12,1% |
| 31 – 44 m² |
15,2% |
| 44 – 64 m² |
42,4% |
| 64 – 85 m² |
18,2% |
| Powyżej 85 m² |
12,1% |
Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb
Rozdrażew: mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
| Liczba izb |
Udział sprzedaży |
Mediana ceny |
Średnia za m² |
| 2 izby |
20,6% |
25 000 zł |
746 zł/m² |
| 3 izby |
52,9% |
39 500 zł |
1 189 zł/m² |
| 4 izby |
20,6% |
75 810 zł |
1 141 zł/m² |
| 5 izb |
5,9% |
220 000 zł |
3 412 zł/m² |
Obręby ewidencyjne z największą liczbą transakcji na terenie Rozdrażewa
Obręby z co najmniej 3 transakcjami w latach 2010–2025
| Obręb |
Transakcje |
Mediana (mieszkania) |
Działki zł/m² |
| Rozdrażew |
216 |
67 000 zł |
20 zł/m² |
| Nowa Wieś |
63 |
— |
11 zł/m² |
| Dzielice |
58 |
20 000 zł |
9,5 zł/m² |
| Dąbrowa |
56 |
— |
17 zł/m² |
| Budy |
47 |
— |
8,0 zł/m² |
| Wolenice |
40 |
11 000 zł |
10 zł/m² |
| Trzemeszno |
36 |
185 000 zł |
20 zł/m² |
| Maciejew |
34 |
— |
10 zł/m² |
| Wyki |
27 |
— |
10 zł/m² |
| Grębów |
26 |
— |
10 zł/m² |
Ceny działek na terenie Rozdrażewa: grunty budowlane, rolne i leśne
Działki niezabudowane sprzedane w latach 2010–2025 (sprzedaż wolnorynkowa, pełna własność)
| Rodzaj gruntu |
Sprzedaże |
Mediana zł/m² |
Mediana ceny działki |
Typowa powierzchnia |
| Działki budowlane i zurbanizowane |
11 |
42 zł/m² |
35 000 zł |
1 038 m² |
| Grunty rolne |
186 |
10 zł/m² |
110 965 zł |
10 000 m² |
| Wszystkie działki |
204 |
11 zł/m² |
100 000 zł |
8 150 m² |
Aktywność rynku nieruchomości na terenie Rozdrażewa
Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
| Okres |
Transakcje |
Mieszkania |
Domy |
Działki |
Inne |
| 2025 |
46 |
4 |
0 |
28 |
14 |
| 2026 (do 17.08) |
20 |
2 |
0 |
15 |
3 |
| Razem 2010–2026 |
834 |
42 |
0 |
231 |
561 |
W porównaniu z medianą powiatu (Krotoszyński: 100 000 zł) ceny Rozdrażewa są o 89% niższe. Mediana krajowa wynosi 190 000 zł, różnica to -94,2%. Od 2010 roku lokalna zmiana wynosi łącznie -60%. Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.
Rynek nieruchomości Rozdrażewa w liczbach
Jaka jest średnia cena, aby kupić nieruchomość na terenie Rozdrażewa?
Na zakup nieruchomości na terenie Rozdrażewa trzeba przeznaczyć średnio 600 000 zł, czyli około 6 667 zł/m².
Ile nieruchomości obejmuje oferta na terenie Rozdrażewa?
Aktualna oferta to około 26 nieruchomości.
Jaką powierzchnię mają zwykle nieruchomości na terenie Rozdrażewa?
Średnia powierzchnia to około 90 m².
Ile kosztuje metr kwadratowy na terenie Rozdrażewa?
Średnia cena to 6 667 zł/m².
Jaki typ nieruchomości najczęściej trafia na rynek sprzedaży Rozdrażewa?
Bezkonkurencyjnie najpopularniejszy jest 1-pokojowy dom.