Kup nieruchomość na terenie Jaraczewa: 29 domów na sprzedaż.
Ceny nieruchomości Jaraczewa według rzeczywistych cen transakcyjnych
Ile kosztuje nieruchomość na terenie Jaraczewa? W 2025 roku połowa mieszkań sprzedała się za mniej niż 160 000 zł — to mediana wyliczona z 8 rzeczywistych transakcji (rejestr cen RCiWN). Od 2016 roku zmiana wynosi +78,8%.
Mediana ceny sprzedaży
160 000 zł
2025
Mediana ceny za m²
3 220 zł/m²
2025
Zarejestrowane sprzedaże
8
2025
Ceny w ciągu roku
-28,9%
mediana
Od 2016 roku
+78,8%
mediana
Wobec mediany powiatu
-50,8%
Jarociński: 325 000 zł
Wobec mediany krajowej
-64,4%
Polska: 450 010 zł
Statystyki dla Jaraczewa obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 160 000 zł, czyli 3 220 zł/m², w obserwowanym przedziale od 63 250 zł do 227 691 zł.
Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 14 000 zł do 200 000 zł (około 80% rynku). W szczegółach: 41% transakcji zawarto między 59 000 zł a 140 000 zł, a 9,6% przekroczyło 200 000 zł.
Wśród mieszkań najczęściej sprzedawano lokale trzyizbowe, przed lokalami czteroizbowymi i lokalami dwuizbowymi. Pod względem powierzchni 43,4% sprzedanych lokali ma od 47 do 61 m², a 9,6% przekracza 74 m².
Te poziomy cen sytuują lokalny rynek wyraźnie poniżej typowych punktów odniesienia: lokalna mediana jest o 50,8% niższa od mediany powiatu (Jarociński: 325 000 zł), a od mediany krajowej (450 010 zł) jest o 64,4% niższa.
W ostatnich 12 miesiącach mediana ceny wyniosła 140 000 zł (2 679 zł/m²) przy 7 transakcjach.
Jak zmieniały się ceny nieruchomości Jaraczewa rok po roku
| Rok |
Sprzedaże |
Mediana ceny |
Zmiana r/r |
Mediana za m² |
| 2026* |
3 |
140 000 zł |
-12,5% |
2 291 zł/m² |
| 2025 |
8 |
160 000 zł |
-28,9% |
3 220 zł/m² |
| 2024 |
4 |
225 000 zł |
+56,2% |
3 442 zł/m² |
| 2023 |
3 |
144 000 zł |
-4% |
3 928 zł/m² |
| 2022 |
6 |
150 000 zł |
-6,2% |
2 958 zł/m² |
| 2021 |
7 |
160 000 zł |
+40,4% |
2 662 zł/m² |
| 2020 |
4 |
114 000 zł |
-3,8% |
2 119 zł/m² |
| 2019 |
8 |
118 500 zł |
+24,7% |
2 128 zł/m² |
| 2018 |
7 |
95 000 zł |
+457,3% |
1 873 zł/m² |
| 2017 |
25 |
17 045 zł |
-81% |
350 zł/m² |
| 2016 |
8 |
89 500 zł |
— |
1 957 zł/m² |
* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.
Jaraczewo: ile trzeba przygotować na mieszkanie
| Rodzaj nieruchomości |
Mieszkania (2025) |
| Sprzedaże |
8 |
| Mediana ceny |
160 000 zł |
| Cena za m² |
3 220 zł/m² |
| Mediana powierzchni |
48,7 m² |
| Typowy przedział |
63 250 – 227 691 zł |
Przedziały cen sprzedanych nieruchomości na terenie Jaraczewa
Rozkład obliczony na podstawie 83 transakcji (2010–2025)
| Przedział ceny | Udział sprzedaży |
| Poniżej 14 000 zł |
10,8% |
| 14 000 – 59 000 zł |
16,9% |
| 59 000 – 140 000 zł |
41% |
| 140 000 – 200 000 zł |
21,7% |
| Powyżej 200 000 zł |
9,6% |
Ceny za metr kwadratowy mieszkań na terenie Jaraczewa
Rozkład ceny za m² na podstawie 83 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
| Cena za m² | Udział sprzedaży |
| Poniżej 300 zł/m² |
10,8% |
| 300 – 1 100 zł/m² |
18,1% |
| 1 100 – 2 700 zł/m² |
47% |
| 2 700 – 3 800 zł/m² |
13,3% |
| Powyżej 3 800 zł/m² |
10,8% |
Powierzchnie sprzedanych nieruchomości na terenie Jaraczewa
Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali (2010–2025)
| Powierzchnia użytkowa | Udział sprzedaży |
| Poniżej 37 m² |
9,6% |
| 37 – 47 m² |
18,1% |
| 47 – 61 m² |
43,4% |
| 61 – 74 m² |
19,3% |
| Powyżej 74 m² |
9,6% |
Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb
Jaraczewo: mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
| Liczba izb |
Udział sprzedaży |
Mediana ceny |
Średnia za m² |
| 2 izby |
9,9% |
72 000 zł |
2 042 zł/m² |
| 3 izby |
69,1% |
100 000 zł |
1 879 zł/m² |
| 4 izby |
19,8% |
145 000 zł |
2 094 zł/m² |
| 5 izb |
1,2% |
19 272 zł |
250 zł/m² |
Obręby ewidencyjne z największą liczbą transakcji na terenie Jaraczewa
Obręby z co najmniej 3 transakcjami w latach 2010–2025
| Obręb |
Transakcje |
Mediana (mieszkania) |
Działki zł/m² |
| Jaraczewo |
20 |
164 500 zł |
8,9 zł/m² |
| Niedźwiady |
17 |
— |
3,4 zł/m² |
| Nosków |
11 |
16 558 zł |
— |
| Góra |
6 |
— |
16 zł/m² |
| Rusko |
6 |
212 500 zł |
— |
| Parzęczew |
3 |
— |
— |
| Łowęcice |
3 |
— |
— |
Ceny działek na terenie Jaraczewa: grunty budowlane, rolne i leśne
Działki niezabudowane sprzedane w latach 2010–2025 (sprzedaż wolnorynkowa, pełna własność)
| Rodzaj gruntu |
Sprzedaże |
Mediana zł/m² |
Mediana ceny działki |
Typowa powierzchnia |
| Działki budowlane i zurbanizowane |
7 |
48 zł/m² |
46 496 zł |
940 m² |
| Grunty rolne |
374 |
7,8 zł/m² |
40 000 zł |
5 200 m² |
| Wszystkie działki |
382 |
7,9 zł/m² |
40 000 zł |
5 000 m² |
Ceny gruntu według miejscowości na terenie Jaraczewa
Mediana ceny m² działek niezabudowanych, 2010–2025
| Miejscowość |
Sprzedaże |
Mediana zł/m² |
Mediana ceny działki |
| Jaraczewo (obszar wiejski) |
299 |
8,0 zł/m² |
49 823 zł |
| Jaraczewo |
83 |
7,6 zł/m² |
33 700 zł |
Aktywność rynku nieruchomości na terenie Jaraczewa
Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
| Okres |
Transakcje |
Mieszkania |
Domy |
Działki |
Inne |
| 2025 |
67 |
9 |
0 |
32 |
26 |
| 2026 (do 17.08) |
26 |
3 |
0 |
18 |
5 |
| Razem 2010–2026 |
715 |
97 |
0 |
423 |
195 |
Na mieszkanie trzeba przygotować raczej 160 000 zł (3 220 zł/m²). Na rynku mieszkań dominują lokale trzyizbowe (69,1% sprzedaży). Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.
Rynek nieruchomości Jaraczewa w liczbach
Ile średnio kosztuje zakup nieruchomości na terenie Jaraczewa?
Licz się ze średnią kwotą 1 080 000 zł, aby kupić nieruchomość na terenie Jaraczewa, czyli około 3 553 zł/m².
Ile nieruchomości jest teraz dostępnych do kupienia?
Aktualna oferta to około 29 nieruchomości.
Jaki metraż mają zwykle nieruchomości na terenie Jaraczewa?
Średnio mają około 304 m².
Jaka jest średnia cena metra kwadratowego na terenie Jaraczewa?
Średnio wychodzi około 3 553 zł/m².
Jaki typ nieruchomości najczęściej trafia na rynek sprzedaży Jaraczewa?
Największym zainteresowaniem cieszy się 4-pokojowy dom.