Ceny nieruchomości Pogorzeli według rzeczywistych cen transakcyjnych
Ile naprawdę są warte nieruchomości na terenie Pogorzeli? Odpowiedź dają sprzedaże w 2025 roku: 125 000 zł mediany, a zasadnicza część rynku mieści się między 37 250 zł a 337 950 zł (bez 5% najbardziej skrajnych transakcji z każdej strony). Źródło: RCiWN, akty notarialne.
Mediana ceny sprzedaży
125 000 zł
2025
Mediana ceny za m²
1 971 zł/m²
2025
Zarejestrowane sprzedaże
8
2025
Ceny w ciągu roku
-3,8%
mediana
Od 2019 roku
-35,9%
mediana
Wobec mediany powiatu
-62,1%
Gostyński: 330 000 zł
Wobec mediany krajowej
-72,2%
Polska: 450 010 zł
Statystyki dla Pogorzeli obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 125 000 zł, czyli 1 971 zł/m², w obserwowanym przedziale od 37 250 zł do 337 950 zł.
Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 38 000 zł do 220 000 zł (około 71% rynku). W szczegółach: 40% transakcji zawarto między 80 000 zł a 190 000 zł, a 17,1% przekroczyło 220 000 zł.
Wśród mieszkań najczęściej sprzedawano lokale czteroizbowe, przed lokalami trzyizbowymi i lokalami dwuizbowymi. Pod względem powierzchni 52,9% sprzedanych lokali ma od 57 do 75 m², a 11,8% przekracza 80 m².
Te poziomy cen sytuują lokalny rynek wyraźnie poniżej typowych punktów odniesienia: lokalna mediana jest o 62,1% niższa od mediany powiatu (Gostyński: 330 000 zł), a od mediany krajowej (450 010 zł) jest o 72,2% niższa.
W ostatnich 12 miesiącach mediana ceny wyniosła 200 000 zł (1 807 zł/m²) przy 5 transakcjach.
Jak zmieniały się ceny nieruchomości Pogorzeli rok po roku
| Rok |
Sprzedaże |
Mediana ceny |
Zmiana r/r |
Mediana za m² |
| 2026* |
3 |
200 000 zł |
+60% |
1 807 zł/m² |
| 2025 |
8 |
125 000 zł |
-3,8% |
1 971 zł/m² |
| 2024 |
3 |
130 000 zł |
-19,3% |
1 649 zł/m² |
| 2023 |
1 |
161 000 zł |
+17,1% |
2 236 zł/m² |
| 2022 |
2 |
137 500 zł |
+1,9% |
3 074 zł/m² |
| 2021 |
3 |
135 000 zł |
-39,3% |
2 242 zł/m² |
| 2020 |
4 |
222 500 zł |
+14,1% |
3 129 zł/m² |
| 2019 |
5 |
195 000 zł |
+62,5% |
2 802 zł/m² |
| 2018 |
2 |
120 000 zł |
— |
2 011 zł/m² |
| 2012 |
1 |
30 000 zł |
+200% |
— |
| 2011 |
3 |
10 000 zł |
— |
153 zł/m² |
* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.
Pogorzela: ile trzeba przygotować na mieszkanie
| Rodzaj nieruchomości |
Mieszkania (2025) |
| Sprzedaże |
8 |
| Mediana ceny |
125 000 zł |
| Cena za m² |
1 971 zł/m² |
| Mediana powierzchni |
58,3 m² |
| Typowy przedział |
37 250 – 337 950 zł |
Przedziały cen sprzedanych nieruchomości na terenie Pogorzeli
Rozkład obliczony na podstawie 35 transakcji (2010–2025)
| Przedział ceny | Udział sprzedaży |
| Poniżej 38 000 zł |
11,4% |
| 38 000 – 80 000 zł |
14,3% |
| 80 000 – 190 000 zł |
40% |
| 190 000 – 220 000 zł |
17,1% |
| Powyżej 220 000 zł |
17,1% |
Ceny za metr kwadratowy mieszkań na terenie Pogorzeli
Rozkład ceny za m² na podstawie 34 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
| Cena za m² | Udział sprzedaży |
| Poniżej 770 zł/m² |
11,8% |
| 770 – 1 500 zł/m² |
17,6% |
| 1 500 – 2 800 zł/m² |
35,3% |
| 2 800 – 3 700 zł/m² |
23,5% |
| Powyżej 3 700 zł/m² |
11,8% |
Powierzchnie sprzedanych nieruchomości na terenie Pogorzeli
Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali (2010–2025)
| Powierzchnia użytkowa | Udział sprzedaży |
| Poniżej 42 m² |
11,8% |
| 42 – 57 m² |
17,6% |
| 57 – 75 m² |
52,9% |
| 75 – 80 m² |
5,9% |
| Powyżej 80 m² |
11,8% |
Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb
Pogorzela: mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
| Liczba izb |
Udział sprzedaży |
Mediana ceny |
Średnia za m² |
| 2 izby |
15,2% |
70 000 zł |
1 642 zł/m² |
| 3 izby |
39,4% |
115 000 zł |
1 740 zł/m² |
| 4 izby |
42,4% |
210 000 zł |
3 305 zł/m² |
| 5 izb |
3% |
190 000 zł |
2 389 zł/m² |
Obręby ewidencyjne z największą liczbą transakcji na terenie Pogorzeli
Obręby z co najmniej 3 transakcjami w latach 2010–2025
| Obręb |
Transakcje |
Mediana (mieszkania) |
Działki zł/m² |
| Pogorzela |
200 |
187 500 zł |
51 zł/m² |
| Gumienice |
70 |
— |
8,3 zł/m² |
| Kromolice |
51 |
52 500 zł |
7,7 zł/m² |
| Bułaków |
40 |
— |
6,6 zł/m² |
| Głuchów |
32 |
— |
7,2 zł/m² |
| Międzyborze |
28 |
— |
8,0 zł/m² |
| Kaczagórka |
28 |
— |
6,5 zł/m² |
| Małgów |
27 |
— |
9,9 zł/m² |
| Ochla |
23 |
— |
6,7 zł/m² |
| Wziąchów-Paradów |
22 |
— |
12 zł/m² |
Ceny działek na terenie Pogorzeli: grunty budowlane, rolne i leśne
Działki niezabudowane sprzedane w latach 2010–2025 (sprzedaż wolnorynkowa, pełna własność)
| Rodzaj gruntu |
Sprzedaże |
Mediana zł/m² |
Mediana ceny działki |
Typowa powierzchnia |
| Działki budowlane i zurbanizowane |
12 |
98 zł/m² |
75 000 zł |
659 m² |
| Grunty rolne |
299 |
9,7 zł/m² |
100 000 zł |
10 500 m² |
| Wszystkie działki |
319 |
9,8 zł/m² |
95 000 zł |
10 001 m² |
Ceny gruntu według miejscowości na terenie Pogorzeli
Mediana ceny m² działek niezabudowanych, 2010–2025
| Miejscowość |
Sprzedaże |
Mediana zł/m² |
Mediana ceny działki |
| Pogorzela |
89 |
51 zł/m² |
55 000 zł |
| Pogorzela (obszar wiejski) |
230 |
8,0 zł/m² |
135 500 zł |
Aktywność rynku nieruchomości na terenie Pogorzeli
Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
| Okres |
Transakcje |
Mieszkania |
Domy |
Działki |
Inne |
| 2025 |
54 |
9 |
0 |
23 |
22 |
| 2026 (do 17.08) |
21 |
4 |
0 |
11 |
6 |
| Razem 2010–2026 |
784 |
47 |
0 |
355 |
382 |
Trajektorię cen Pogorzeli widać w dłuższej perspektywie: 195 000 zł mediany w 2019 roku, 125 000 zł w 2025 roku, czyli -35,9%. Pod względem liczby transakcji rynek urósł o 166,7% w ostatnim roku. Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.
Rynek nieruchomości w okolicach Pogorzeli w liczbach
Ile średnio kosztuje zakup nieruchomości w okolicach Pogorzeli?
Na zakup nieruchomości w okolicach Pogorzeli trzeba przeznaczyć średnio 722 365 zł, czyli około 4 557 zł/m².
Ile nieruchomości jest teraz dostępnych do kupienia?
W tej chwili do wyboru są 109 nieruchomości: 80 domów i 29 mieszkań.
Jaki jest przedział cen w okolicach Pogorzeli?
Oferty zaczynają się od 100 000 zł i sięgają 2 190 000 zł, więc coś dla siebie znajdą zarówno osoby z ograniczonym budżetem, jak i szukające ofert z wyższej półki.
Jaki metraż mają zwykle nieruchomości w okolicach Pogorzeli?
Średnio mają około 159 m². Domy oferują więcej przestrzeni — około 193 m² — podczas gdy mieszkania mają zwykle około 65 m². Chcesz wiedzieć, ile zapłacisz w zależności od liczby pokoi? Oto aktualny obraz rynku w okolicach Pogorzeli:
| Pokoje | Średnia powierzchnia | Średnia cena |
| 1 pokój | 121 m² | 423 600 zł |
| 2 pokoje | 80 m² | 233 375 zł |
| 3 pokoje | 92 m² | 389 250 zł |
| 4 pokoje | 130 m² | 618 659 zł |
| 5 pokoi | 181 m² | 1 266 889 zł |
| 6 pokoi | 172 m² | 884 686 zł |
Ile kosztuje metr kwadratowy?
Wynosi ona około 4 557 zł/m². Dla mieszkań rośnie do 5 569 zł/m², a dla domów spada do 4 434 zł/m².
Jaki jest najpopularniejszy typ nieruchomości w okolicach Pogorzeli?
Zdecydowanym faworytem jest 5-pokojowy dom. Tuż za nim plasują się 6-pokojowy dom i 4-pokojowy dom.