Domy i mieszkania na sprzedaż Pogorzela (obszar wiejski)

Mamy 109 nieruchomości na sprzedaż w okolicach obszaru wiejskiego gminy Pogorzela.

Mediana ceny sprzedaży na obszarze wiejskim gminy Pogorzela wyniosła 79 000 zł w latach 2010–2025 według oficjalnego rejestru cen nieruchomości (RCiWN). Na poziomie gminy (Pogorzela) mediana to 125 000 zł.

Mediana ceny sprzedaży 79 000 zł 2010–2025
Mediana ceny za m² 1 430 zł/m² 2010–2025
Zarejestrowane sprzedaże 10 2010–2025

Statystyki dla obszaru wiejskiego gminy Pogorzela obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 79 000 zł, czyli 1 430 zł/m², w obserwowanym przedziale od 8 900 zł do 182 450 zł.

Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 9 800 zł do 160 000 zł (około 70% rynku).

Jak zmieniały się ceny nieruchomości obszaru wiejskiego gminy Pogorzela rok po roku

Rok Sprzedaże Mediana ceny Zmiana r/r Mediana za m²
2026* 2 141 500 zł +20,4% 1 439 zł/m²
2025 2 117 500 zł +67,9% 1 478 zł/m²
2024 1 70 000 zł -56,5% 1 649 zł/m²
2023 1 161 000 zł — 2 236 zł/m²
2012 1 30 000 zł +200% —
2011 3 10 000 zł — 153 zł/m²

* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.

Pogorzela (obszar wiejski): ile trzeba przygotować na mieszkanie

Rodzaj nieruchomości Mieszkania (2010–2025)
Sprzedaże 10
Mediana ceny 79 000 zł
Cena za m² 1 430 zł/m²
Mediana powierzchni 65,4 m²
Typowy przedział 8 900 –
182 450 zł

Przedziały cen sprzedanych nieruchomości na obszarze wiejskim gminy Pogorzela

Rozkład obliczony na podstawie 10 transakcji (2010–2025)
Przedział cenyUdział sprzedaży
Poniżej 9 800 zł 10%
9 800 – 51 000 zł 20%
51 000 – 120 000 zł 40%
120 000 – 160 000 zł 10%
Powyżej 160 000 zł 20%

Ceny za metr kwadratowy mieszkań na obszarze wiejskim gminy Pogorzela

Rozkład ceny za m² na podstawie 9 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
Cena za m²Udział sprzedaży
Poniżej 150 zł/m² 11,1%
150 – 640 zł/m² 22,2%
640 – 1 800 zł/m² 33,3%
1 800 – 2 300 zł/m² 22,2%
Powyżej 2 300 zł/m² 11,1%

Powierzchnie sprzedanych nieruchomości na obszarze wiejskim gminy Pogorzela

Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali (2010–2025)
Powierzchnia użytkowaUdział sprzedaży
Poniżej 50 m² 11,1%
50 – 58 m² 22,2%
58 – 76 m² 33,3%
76 – 130 m² 22,2%
Powyżej 130 m² 11,1%

Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb

Pogorzela (obszar wiejski): mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
Liczba izb Udział sprzedaży Mediana ceny Średnia za m²
2 izby 25% 105 000 zł 2 048 zł/m²
3 izby 62,5% 83 000 zł 987 zł/m²
4 izby 12,5% 200 000 zł 1 807 zł/m²

Obręby ewidencyjne z największą liczbą transakcji na obszarze wiejskim gminy Pogorzela

Obręby z co najmniej 3 transakcjami w latach 2010–2025
Obręb Transakcje Mediana (mieszkania) Działki zł/m²
Gumienice 70 — 8,3 zł/m²
Kromolice 51 52 500 zł 7,7 zł/m²
Bułaków 40 — 6,6 zł/m²
Głuchów 32 — 7,2 zł/m²
Międzyborze 28 — 8,0 zł/m²
Kaczagórka 28 — 6,5 zł/m²
Małgów 27 — 9,9 zł/m²
Ochla 23 — 6,7 zł/m²
Wziąchów-Paradów 22 — 12 zł/m²
Łukaszew 11 — 7,9 zł/m²

Ceny działek na obszarze wiejskim gminy Pogorzela: grunty budowlane, rolne i leśne

Działki niezabudowane sprzedane w latach 2010–2025 (sprzedaż wolnorynkowa, pełna własność)
Rodzaj gruntu Sprzedaże Mediana zł/m² Mediana ceny działki Typowa powierzchnia
Grunty rolne 223 8,2 zł/m² 140 000 zł 15 394 m²
Wszystkie działki 230 8,0 zł/m² 135 500 zł 15 114 m²

Aktywność rynku nieruchomości na obszarze wiejskim gminy Pogorzela

Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
Okres Transakcje Mieszkania Domy Działki Inne
2025 32 3 0 19 10
2026 (do 17.08) 12 3 0 7 2
Razem 2010–2026 490 17 0 244 229

Na mieszkanie trzeba przygotować raczej 79 000 zł (1 430 zł/m²). Na rynku mieszkań dominują lokale trzyizbowe (62,5% sprzedaży). Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.

Źródło: RCiWN — Rejestr Cen i Wartości Nieruchomości (starostwa powiatowe / GUGiK) — Rejestr cen nieruchomości — transakcje z aktów notarialnych (akty notarialne przekazywane do rejestru cen). Okres 2010–2026, dane do 17.08.2026. Dane publiczne PZGiK (art. 40a ustawy – Prawo geodezyjne i kartograficzne).

Jaki budżet trzeba mieć, aby kupić nieruchomość w okolicach obszaru wiejskiego gminy Pogorzela?

Na zakup nieruchomości w okolicach obszaru wiejskiego gminy Pogorzela trzeba przeznaczyć średnio 722 365 zł, czyli około 4 557 zł/m².

Ile nieruchomości jest teraz dostępnych do kupienia?

W tej chwili do wyboru są 109 nieruchomości: 80 domów i 29 mieszkań.

W jakim przedziale cen porusza się sprzedaż?

Ceny wahają się od około 100 000 zł do 2 190 000 zł, z opcjami niemal na każdą kieszeń.

Jaki metraż mają zwykle nieruchomości w okolicach obszaru wiejskiego gminy Pogorzela?

Średnia powierzchnia to około 159 m². Domy oferują więcej przestrzeni — około 193 m² — podczas gdy mieszkania mają zwykle około 65 m². Chcesz wiedzieć, ile zapłacisz w zależności od liczby pokoi? Oto aktualny obraz rynku w okolicach obszaru wiejskiego gminy Pogorzela:

PokojeŚrednia powierzchniaŚrednia cena
1 pokój121 m²423 600 zł
2 pokoje80 m²233 375 zł
3 pokoje92 m²389 250 zł
4 pokoje130 m²618 659 zł
5 pokoi181 m²1 266 889 zł
6 pokoi172 m²884 686 zł

Ile kosztuje metr kwadratowy?

Średnia cena to 4 557 zł/m². Dla mieszkań rośnie do 5 569 zł/m², a dla domów spada do 4 434 zł/m².

Jaki jest najpopularniejszy typ nieruchomości w okolicach obszaru wiejskiego gminy Pogorzela?

Zdecydowanym faworytem jest 5-pokojowy dom. Tuż za nim plasują się 6-pokojowy dom i 4-pokojowy dom.