Odkryj 36 domów na sprzedaż na obszarze wiejskim gminy Kobylin.
Ceny nieruchomości obszaru wiejskiego gminy Kobylin według rzeczywistych cen transakcyjnych
Ile naprawdę są warte nieruchomości na obszarze wiejskim gminy Kobylin? Odpowiedź dają sprzedaże w 2024 roku: 95 926 zł mediany, a zasadnicza część rynku mieści się między 42 466 zł a 198 500 zł (bez 5% najbardziej skrajnych transakcji z każdej strony). Źródło: RCiWN, akty notarialne.
Mediana ceny sprzedaży
95 926 zł
2024
Mediana ceny za m²
2 201 zł/m²
2024
Zarejestrowane sprzedaże
8
2024
Ceny w ciągu roku
+32,3%
mediana
Od 2012 roku
+57,3%
mediana
Wobec mediany gminy
-16,2%
Kobylin: 114 500 zł
Wobec mediany krajowej
-76,9%
Polska: 415 000 zł
Statystyki dla obszaru wiejskiego gminy Kobylin obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 95 926 zł, czyli 2 201 zł/m², w obserwowanym przedziale od 42 466 zł do 198 500 zł.
Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 20 000 zł do 150 000 zł (około 80% rynku). W szczegółach: 43,6% transakcji zawarto między 40 000 zł a 100 000 zł, a 10,6% przekroczyło 150 000 zł.
Wśród mieszkań najczęściej sprzedawano lokale trzyizbowe, przed lokalami dwuizbowymi i lokalami czteroizbowymi. Pod względem powierzchni 44,1% sprzedanych lokali ma od 43 do 56 m², a 10,8% przekracza 67 m².
Te poziomy cen sytuują lokalny rynek wyraźnie poniżej typowych punktów odniesienia: lokalna mediana jest o 16,2% niższa od mediany gminy (Kobylin: 114 500 zł), a od mediany krajowej (415 000 zł) jest o 76,9% niższa.
W ostatnich 12 miesiącach mediana ceny wyniosła 132 000 zł (2 845 zł/m²) przy 5 transakcjach.
Jak zmieniały się ceny nieruchomości obszaru wiejskiego gminy Kobylin rok po roku
| Rok |
Sprzedaże |
Mediana ceny |
Zmiana r/r |
Mediana za m² |
| 2026* |
3 |
140 000 zł |
+2,9% |
4 499 zł/m² |
| 2025 |
4 |
136 000 zł |
+41,8% |
2 560 zł/m² |
| 2024 |
8 |
95 926 zł |
+32,3% |
2 201 zł/m² |
| 2023 |
4 |
72 500 zł |
-46,3% |
1 574 zł/m² |
| 2022 |
5 |
135 000 zł |
+58,8% |
2 383 zł/m² |
| 2021 |
7 |
85 000 zł |
+1,2% |
1 379 zł/m² |
| 2020 |
2 |
84 000 zł |
-44% |
1 600 zł/m² |
| 2019 |
4 |
150 000 zł |
+129% |
1 920 zł/m² |
| 2018 |
2 |
65 500 zł |
-43% |
2 210 zł/m² |
| 2017 |
4 |
115 000 zł |
+522,7% |
2 166 zł/m² |
| 2016 |
11 |
18 467 zł |
-75,7% |
346 zł/m² |
| 2015 |
11 |
76 000 zł |
+90% |
1 399 zł/m² |
| 2014 |
5 |
40 000 zł |
+5,3% |
833 zł/m² |
| 2013 |
9 |
38 000 zł |
-37,7% |
701 zł/m² |
| 2012 |
10 |
61 000 zł |
+60,5% |
1 402 zł/m² |
| 2011 |
3 |
38 000 zł |
-41,5% |
802 zł/m² |
| 2010 |
2 |
65 000 zł |
— |
1 259 zł/m² |
* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.
Kobylin (obszar wiejski): ile trzeba przygotować na mieszkanie
| Rodzaj nieruchomości |
Mieszkania (2024) |
| Sprzedaże |
8 |
| Mediana ceny |
95 926 zł |
| Cena za m² |
2 201 zł/m² |
| Mediana powierzchni |
50,7 m² |
| Typowy przedział |
42 466 – 198 500 zł |
Przedziały cen sprzedanych nieruchomości na obszarze wiejskim gminy Kobylin
Rozkład obliczony na podstawie 94 transakcji (2010–2025)
| Przedział ceny | Udział sprzedaży |
| Poniżej 20 000 zł |
9,6% |
| 20 000 – 40 000 zł |
18,1% |
| 40 000 – 100 000 zł |
43,6% |
| 100 000 – 150 000 zł |
18,1% |
| Powyżej 150 000 zł |
10,6% |
Ceny za metr kwadratowy mieszkań na obszarze wiejskim gminy Kobylin
Rozkład ceny za m² na podstawie 93 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
| Cena za m² | Udział sprzedaży |
| Poniżej 520 zł/m² |
9,7% |
| 520 – 930 zł/m² |
18,3% |
| 930 – 2 000 zł/m² |
43% |
| 2 000 – 3 000 zł/m² |
19,4% |
| Powyżej 3 000 zł/m² |
9,7% |
Powierzchnie sprzedanych nieruchomości na obszarze wiejskim gminy Kobylin
Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali (2010–2025)
| Powierzchnia użytkowa | Udział sprzedaży |
| Poniżej 32 m² |
6,5% |
| 32 – 43 m² |
21,5% |
| 43 – 56 m² |
44,1% |
| 56 – 67 m² |
17,2% |
| Powyżej 67 m² |
10,8% |
Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb
Kobylin (obszar wiejski): mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
| Liczba izb |
Udział sprzedaży |
Mediana ceny |
Średnia za m² |
| 2 izby |
23,6% |
55 963 zł |
1 932 zł/m² |
| 3 izby |
52,8% |
70 000 zł |
1 480 zł/m² |
| 4 izby |
20,2% |
90 000 zł |
1 608 zł/m² |
| 5 izb |
2,2% |
200 000 zł |
2 140 zł/m² |
| 6 izb i więcej |
1,1% |
200 000 zł |
1 905 zł/m² |
Obręby ewidencyjne z największą liczbą transakcji na obszarze wiejskim gminy Kobylin
Obręby z co najmniej 3 transakcjami w latach 2010–2025
| Obręb |
Transakcje |
Mediana (mieszkania) |
Działki zł/m² |
| Smolice |
207 |
70 000 zł |
31 zł/m² |
| Stary Kobylin |
74 |
72 500 zł |
45 zł/m² |
| Kuklinów |
68 |
18 297 zł |
7,6 zł/m² |
| Zalesie Małe |
63 |
65 000 zł |
9,8 zł/m² |
| Wyganów |
59 |
— |
10 zł/m² |
| Rzemiechów |
53 |
— |
6,2 zł/m² |
| Starygród |
49 |
87 500 zł |
9,2 zł/m² |
| Łagiewniki |
44 |
75 000 zł |
13 zł/m² |
| Zalesie Wielkie |
43 |
— |
11 zł/m² |
| Rojew |
41 |
— |
7,0 zł/m² |
Ceny działek na obszarze wiejskim gminy Kobylin: grunty budowlane, rolne i leśne
Działki niezabudowane sprzedane w latach 2010–2025 (sprzedaż wolnorynkowa, pełna własność)
| Rodzaj gruntu |
Sprzedaże |
Mediana zł/m² |
Mediana ceny działki |
Typowa powierzchnia |
| Działki budowlane i zurbanizowane |
5 |
77 zł/m² |
110 000 zł |
2 300 m² |
| Grunty rolne |
320 |
10 zł/m² |
73 625 zł |
6 600 m² |
| Wszystkie działki |
328 |
10 zł/m² |
75 000 zł |
6 597 m² |
Aktywność rynku nieruchomości na obszarze wiejskim gminy Kobylin
Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
| Okres |
Transakcje |
Mieszkania |
Domy |
Działki |
Inne |
| 2025 |
60 |
4 |
0 |
42 |
14 |
| 2026 (do 17.08) |
33 |
4 |
0 |
23 |
6 |
| Razem 2010–2026 |
1 056 |
120 |
0 |
367 |
569 |
Typowa nieruchomość sprzedana na obszarze wiejskim gminy Kobylin: 50,7 m², 3 izby, za 95 926 zł. Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.
Szybki przewodnik: jak kupić nieruchomość na obszarze wiejskim gminy Kobylin — ceny i metraże
Jaki budżet trzeba mieć, aby kupić nieruchomość na obszarze wiejskim gminy Kobylin?
Licz się ze średnią kwotą 100 000 zł, aby kupić nieruchomość na obszarze wiejskim gminy Kobylin, czyli około 1 176 zł/m².
Ile nieruchomości obejmuje oferta na obszarze wiejskim gminy Kobylin?
W tej chwili do wyboru są 36 nieruchomości.
Jaką powierzchnię mają zwykle nieruchomości na obszarze wiejskim gminy Kobylin?
Średnio mają około 85 m².
Ile kosztuje metr kwadratowy?
Średnio wychodzi około 1 176 zł/m².
Jaki typ nieruchomości najczęściej trafia na rynek sprzedaży obszaru wiejskiego gminy Kobylin?
Bezkonkurencyjnie najpopularniejszy jest 2-pokojowy dom.