Mamy 36 nieruchomości na sprzedaż w okolicach obszaru wiejskiego gminy Jaraczewo.
Ceny nieruchomości obszaru wiejskiego gminy Jaraczewo według rzeczywistych cen transakcyjnych
Z 6 transakcjami w 2025 roku i medianą ceny 134 000 zł rynek obszaru wiejskiego gminy Jaraczewo najlepiej opisują rzeczywiste ceny z aktów notarialnych, a nie ceny ofertowe. W okresie 2016–2025 mediana wzrosła o 57,6%.
Mediana ceny sprzedaży
134 000 zł
2025
Mediana ceny za m²
3 263 zł/m²
2025
Zarejestrowane sprzedaże
6
2025
Ceny w ciągu roku
-51,3%
mediana
Od 2016 roku
+57,6%
mediana
Wobec mediany gminy
-16,2%
Jaraczewo: 160 000 zł
Wobec mediany krajowej
-70,2%
Polska: 450 010 zł
Statystyki dla obszaru wiejskiego gminy Jaraczewo obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 134 000 zł, czyli 3 263 zł/m², w obserwowanym przedziale od 53 750 zł do 228 750 zł.
Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 12 000 zł do 160 000 zł (około 75% rynku). W szczegółach: 40,6% transakcji zawarto między 18 000 zł a 120 000 zł, a 12,5% przekroczyło 160 000 zł.
Wśród mieszkań najczęściej sprzedawano lokale trzyizbowe, przed lokalami czteroizbowymi i lokalami dwuizbowymi. Pod względem powierzchni 45,3% sprzedanych lokali ma od 46 do 58 m², a 10,9% przekracza 73 m².
Te poziomy cen sytuują lokalny rynek wyraźnie poniżej typowych punktów odniesienia: lokalna mediana jest o 16,2% niższa od mediany gminy (Jaraczewo: 160 000 zł), a od mediany krajowej (450 010 zł) jest o 70,2% niższa.
Jak zmieniały się ceny nieruchomości obszaru wiejskiego gminy Jaraczewo rok po roku
| Rok |
Sprzedaże |
Mediana ceny |
Zmiana r/r |
Mediana za m² |
| 2026* |
1 |
130 000 zł |
-3% |
1 762 zł/m² |
| 2025 |
6 |
134 000 zł |
-51,3% |
3 263 zł/m² |
| 2024 |
2 |
275 000 zł |
+125,4% |
6 032 zł/m² |
| 2023 |
2 |
122 000 zł |
-21,3% |
2 975 zł/m² |
| 2022 |
2 |
155 000 zł |
+10,7% |
3 777 zł/m² |
| 2021 |
3 |
140 000 zł |
+22,8% |
2 614 zł/m² |
| 2020 |
4 |
114 000 zł |
-2,6% |
2 119 zł/m² |
| 2019 |
7 |
117 000 zł |
+23,2% |
1 945 zł/m² |
| 2018 |
7 |
95 000 zł |
+473,7% |
1 873 zł/m² |
| 2017 |
23 |
16 558 zł |
-80,5% |
314 zł/m² |
| 2016 |
7 |
85 000 zł |
— |
1 931 zł/m² |
* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.
Jaraczewo (obszar wiejski): ile trzeba przygotować na mieszkanie
| Rodzaj nieruchomości |
Mieszkania (2025) |
| Sprzedaże |
6 |
| Mediana ceny |
134 000 zł |
| Cena za m² |
3 263 zł/m² |
| Mediana powierzchni |
46,8 m² |
| Typowy przedział |
53 750 – 228 750 zł |
Przedziały cen sprzedanych nieruchomości na obszarze wiejskim gminy Jaraczewo
Rozkład obliczony na podstawie 64 transakcji (2010–2025)
| Przedział ceny | Udział sprzedaży |
| Poniżej 12 000 zł |
12,5% |
| 12 000 – 18 000 zł |
15,6% |
| 18 000 – 120 000 zł |
40,6% |
| 120 000 – 160 000 zł |
18,8% |
| Powyżej 160 000 zł |
12,5% |
Ceny za metr kwadratowy mieszkań na obszarze wiejskim gminy Jaraczewo
Rozkład ceny za m² na podstawie 64 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
| Cena za m² | Udział sprzedaży |
| Poniżej 250 zł/m² |
10,9% |
| 250 – 350 zł/m² |
10,9% |
| 350 – 2 400 zł/m² |
50% |
| 2 400 – 3 700 zł/m² |
17,2% |
| Powyżej 3 700 zł/m² |
10,9% |
Powierzchnie sprzedanych nieruchomości na obszarze wiejskim gminy Jaraczewo
Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali (2010–2025)
| Powierzchnia użytkowa | Udział sprzedaży |
| Poniżej 37 m² |
12,5% |
| 37 – 46 m² |
14,1% |
| 46 – 58 m² |
45,3% |
| 58 – 73 m² |
17,2% |
| Powyżej 73 m² |
10,9% |
Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb
Jaraczewo (obszar wiejski): mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
| Liczba izb |
Udział sprzedaży |
Mediana ceny |
Średnia za m² |
| 2 izby |
9,7% |
80 000 zł |
2 397 zł/m² |
| 3 izby |
71% |
91 000 zł |
1 560 zł/m² |
| 4 izby |
17,7% |
120 000 zł |
1 799 zł/m² |
| 5 izb |
1,6% |
19 272 zł |
250 zł/m² |
Obręby ewidencyjne z największą liczbą transakcji na obszarze wiejskim gminy Jaraczewo
Obręby z co najmniej 3 transakcjami w latach 2010–2025
| Obręb |
Transakcje |
Mediana (mieszkania) |
Działki zł/m² |
| Niedźwiady |
17 |
— |
3,4 zł/m² |
| Nosków |
11 |
16 558 zł |
— |
| Góra |
6 |
— |
16 zł/m² |
| Rusko |
6 |
212 500 zł |
— |
| Parzęczew |
3 |
— |
— |
| Łowęcice |
3 |
— |
— |
Ceny działek na obszarze wiejskim gminy Jaraczewo: grunty budowlane, rolne i leśne
Działki niezabudowane sprzedane w latach 2010–2025 (sprzedaż wolnorynkowa, pełna własność)
| Rodzaj gruntu |
Sprzedaże |
Mediana zł/m² |
Mediana ceny działki |
Typowa powierzchnia |
| Grunty rolne |
295 |
8,0 zł/m² |
50 000 zł |
7 009 m² |
| Wszystkie działki |
299 |
8,0 zł/m² |
49 823 zł |
6 600 m² |
Aktywność rynku nieruchomości na obszarze wiejskim gminy Jaraczewo
Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
| Okres |
Transakcje |
Mieszkania |
Domy |
Działki |
Inne |
| 2025 |
44 |
7 |
0 |
22 |
15 |
| 2026 (do 17.08) |
16 |
1 |
0 |
11 |
4 |
| Razem 2010–2026 |
544 |
75 |
0 |
312 |
157 |
Zasadnicza część sprzedaży na obszarze wiejskim gminy Jaraczewo zamyka się między 53 750 zł a 228 750 zł — te granice odcinają po 5% najbardziej nietypowych transakcji z każdej strony. W szczegółach 12,5% nieruchomości sprzedano poniżej 12 000 zł, a 12,5% powyżej 160 000 zł. Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.
Szybki przewodnik: jak kupić nieruchomość w okolicach obszaru wiejskiego gminy Jaraczewo — ceny i metraże
Ile średnio kosztuje zakup nieruchomości w okolicach obszaru wiejskiego gminy Jaraczewo?
Na zakup nieruchomości w okolicach obszaru wiejskiego gminy Jaraczewo trzeba przeznaczyć średnio 704 184 zł, czyli około 3 789 zł/m².
Jak duża jest oferta w okolicach obszaru wiejskiego gminy Jaraczewo?
Aktualna oferta to około 36 nieruchomości: 30 domów i 6 mieszkań.
Od jakiej do jakiej kwoty sięgają ceny w okolicach obszaru wiejskiego gminy Jaraczewo?
Oferty zaczynają się od 299 000 zł i sięgają 1 590 000 zł, więc coś dla siebie znajdą zarówno osoby z ograniczonym budżetem, jak i szukające ofert z wyższej półki.
Jaką powierzchnię mają zwykle nieruchomości w okolicach obszaru wiejskiego gminy Jaraczewo?
Zazwyczaj oferują około 186 m². Domy oferują więcej przestrzeni — około 208 m² — podczas gdy mieszkania mają zwykle około 77 m². Chcesz wiedzieć, ile zapłacisz w zależności od liczby pokoi? Oto aktualny obraz rynku w okolicach obszaru wiejskiego gminy Jaraczewo:
| Pokoje | Średnia powierzchnia | Średnia cena |
| 3 pokoje | 171 m² | 538 123 zł |
| 4 pokoje | 164 m² | 694 062 zł |
| 5 pokoi | 186 m² | 1 018 333 zł |
| 6 pokoi | 151 m² | 619 333 zł |
Ile kosztuje metr kwadratowy?
Średnia cena to 3 789 zł/m². Dla mieszkań rośnie do 4 959 zł/m², a dla domów spada do 3 702 zł/m².
Jaki typ nieruchomości najczęściej znajduje nowego właściciela w okolicach obszaru wiejskiego gminy Jaraczewo?
Zdecydowanym faworytem jest 5-pokojowy dom. Tuż za nim plasują się 4-pokojowy dom i 6-pokojowy dom.